Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megvédi a csecsemőt az anyatej a rubeolától, bárányhimlőtől, ha az anya átesett ezeken a betegségeken? fórum

Megvédi a csecsemőt az anyatej a rubeolától, bárányhimlőtől, ha az anya átesett ezeken a betegségeken? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 23. 12:52
Addig még szopik biztosan védi.nálunk ez volt a tapasztalat,de az is befolyásolja,hogy születés után kapott-e antibiotikumot már,mert ez is közrejátszik.
2010. febr. 23. 11:31

Sziasztok!

Nem védi meg az anyatej a babát.Itt vagyunk példának mi.A kislányom 4 hónapos,szopik még.Ma voltunk orvosnál,mert a popsiján hólyagok lettek.Bárányhimlő.Elkapta a 8 éves fiamtól,aki pedig most gyógyult ki.

2010. febr. 7. 20:52
A védettség addig tart a míg a baba szopik. Addig kapja az anyatejjel az ellenanyagot.Ha közösségbe kerül akkor viszont elkaphatja. A bárányhimlő ellen van védőoltás ami kérhető, nem kötelező.Fizetni kell érte. Én dolgoztam bölcsibe, akiket a szülei beoltattak azok nem kapták el a betegséget. Rubeola elleni védőoltás kötelező,korhoz kötött 15 hónapos korba kapják meg a kisdedek. 11 évesen újraoltás,nem is igen szokott előfordulni a gyerekek körében.
2010. febr. 6. 19:49
Nem! Így nem lehet védettséget szereznie a vírusok ellen.
2009. jan. 8. 13:19
De egyébként a kérdés felvetése nem teljesen egyértelmű...
2009. jan. 8. 13:16
Nem. Voltam gyerekkoromban bárányhimlős. Lányom 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. Úgy bárányhimlős lett az oviban mint annak a rendje. :-)
24. naildi81 (válaszként erre: 20. - 580dbd446c)
2009. jan. 8. 13:14

Ezt én teljes mértékben cáfolom.

Én voltam bárányhimlős gyerekként. A lányom tavasszal hazahozta az orvostól. Mindenki a védőnő, orvos, asszisztens azt mondák a pici védve van az anyatej által.

Napra pontosan- azután, hogy a lányomon megjelent az első pötty -két héttel a féléves fiamon is megjelentek az első pöttyök. És rajta ráadásul sokkal durvábban kijött.

2009. jan. 8. 13:08
Biztosan nem.
22. Yulcsy
2009. jan. 8. 11:58
NEM!
2009. jan. 8. 09:02
Sajnos nem védi meg.
2009. jan. 8. 07:42
Igen, amíg anyatejet kap, addig védett a kicsi azokkal a betegségekkel szemben amin az anya már átesett, ugyanis az anyatejben ezek az ellenanyagok benne vannak. Ezért is szokták mondani, hogy egészségesebb az anyatej,mint a tépszer pl.
2009. jan. 8. 06:50
Nem.
2009. jan. 8. 06:49
Nem.
2008. nov. 3. 17:47
Nem.
2008. máj. 15. 08:16
Elméletileg igen.
2008. máj. 14. 11:20
Igen,nekem 4 hónapos volt a fiam amikor a tesója elkapta a bárányhimlőt.Az orvos azt mondta,hogy amíg szoptatom addig nem lesz baja.
2008. jan. 27. 20:11
Attól, hogy Te már átestél rajta és szoptattad a babát, ő még el fogja valamikor kapni.
2008. jan. 27. 19:44
A csecsemőt nem,tapasztalatbol tudom...annyira csecsemő nem volt igaz,de annak ellenére hogy én voltam rubeolás,és szoptattam,11 hósan rubeolás lett a kicsi
2008. jan. 27. 18:02
Nézzétek meg a www.gyermekbetegsegek.hu oldalon az újszülettekről és a bárányhimlőről szóló videót, érdemes...
2008. jan. 7. 21:17
sokan azt mondják, igen. Viszont én rengetegszer hallottam, hogy megbetegedett a baba.
2008. jan. 7. 20:55
A magzatot igen, a csecsemőt nem.
2008. jan. 7. 20:46
Igen, en is ezzel biztatom magam, hogy talan ha kezdi a bolcsit nem lesz beteges.
8. böbe83 (válaszként erre: 7. - _kleo_)
2008. jan. 7. 11:20

Hát úgylátszik minden ellen mégse véd. De remélhetőleg majd a bölcsiben nem kapja el ugyanezeket a betegségeket.

Az is lehet, hogy neked nem volt ilyen fertőzésed, vagy régen volt, és már nincs, vagy csak nagyon kevés ellenanyagot termel ezek ellen a szervezeted.

2008. jan. 6. 21:39
Én is így tudtam, de kisfiam rákontrázik. Csak anyatejet kap, mégis minden vírust elkap a bátyjától amit az a bölcsiből hazahord, még akkor is ha én nem kapom el. Gyorsan átmegy rajta, de ha valaki elkapja a családban, akkor az a legkisebb, anyatejes baba. Pedig én is úgy tudtam, hogy anyatej mellett ő megkap minden ellananyagot amit az én szervezetem termel, ezért ha én nem vagyok beteg akkor ő sem betegszik meg. Szeretném tudni hogy miért kap el az anyatej ellenére mindent. Az első gyerkőccel nem volt ilyen gond. Persze neki nem is hordta haza a bölcsiből senki a vírusokat.
2008. jan. 5. 08:48
de anyatejes babáknál nagyon enyhe lefolysú a betegség, vagy nem is jelentkezik, mert az anyai immunglobulin az anyatejben megvédi. Azért is adják a rubeola oltást 15 hónaposan. A bárányhimlő ellen is akkortájt érdemes oltatni, ha vki akar.
5. laszlopetra (válaszként erre: 2. - Kandi)
2008. jan. 5. 07:28
Ez csak a magzatra volt érvényes abban a pillanatban, hiszen te védett voltál. A kisfiad ettől még lesz bárányhimlős, nála nem alakult ki védettség.
2007. nov. 7. 05:13
nem hiszem. mivel közvetlen érintkezik a bacival a baba. odabent pedig megvédi az anya szervezete. amúgy a nagyfiam is akkor kapta el, mikor kiderült a terhességem.
2007. nov. 6. 19:29

Kandi!

Koszi a valaszt, gratulalok a babahoz!

Szoval akkor ha csak en talalkozom ilyen betegsegben szenvedo gyerekkel, akkor nem kell felnem attol, hogy haza viszem a babanak a fertozest? Kezmosas stb. az nagyon megy nalam.

2007. nov. 6. 19:24

Úgy tudom igen. Másfél éves volt kislányom mikor bárányhimlős lett, én meg épp állapotos voltam kicsi fiammal ráadásul a terhesség elején amikor még jobban oda kell figyelni mindenre. Meg is ijedtem rendesen, de az orvosom azt mondta, hogy mivel gyerekkoromban átestem a bárányhimlőn így nem kell tartani attól, hogy a babának bármi baja lesz. És nem is lett, most 4-én múlt fél éves, egészséges, mint a makk.

Az anyatej hasonlóképp megvédi a fertőzéstől a babát.

2007. nov. 6. 19:19
Megvédi a csecsemőt az anyatej a rubeolától, bárányhimlőtől, ha az anya átesett ezeken a betegségeken?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook