Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van mód arra, hogy örökbefogadott csecsemőt szoptasson az örökbefogadó anya? Be lehet valahogyan indítani a tejtermelést? fórum

Van mód arra, hogy örökbefogadott csecsemőt szoptasson az örökbefogadó anya? Be lehet valahogyan indítani a tejtermelést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2018. dec. 26. 12:41
fogalmam nincs
83. Dézsa
2010. nov. 8. 12:01
Sajnos a műsort nem ismétlik, de interneten meghallgatható. HA jól tudom, a riportban elhangzó doktornő a Péterfi kórház gyermekorvosa.
82. Dézsa
2010. nov. 8. 11:51
Ezzel a témával foglalkozott most a MR1 Vendég a háznál című műsora.
2010. okt. 22. 00:03

anyám!

muszáj minden témából vitát kihozni?

valaki így tudja,valaki úgy,stb...

mellesleg szerintem is csak az a 2 hormon indíthat be anyatej-termelést,remélem jól tudom,idén felvételizem az orvosira.

de nem ez a lényeg.a lényeg,hogy bárki tévedhet,és ezt el kell tudni fogadni.én speciel nem tudom,ki téved,mert simán lehet hogy én,ez csak egy vélemény.de az tuti,hogy ha valaki(k) így tudnak a semmin vitázni nagyon fáradtak lehetnek!:)

bocsi,de ez jutott eszembe először.

mellesleg én úgy láttam,Kék Íriszt bántottátok először,Ő ugyan jogosan vágott vissza,de helyenként érthetetlenül durván.

az meg,hogy melyik fórumban hogy viselkedik magánügye.

ez egy fórum,emberek!

mellesleg szerintem ez csak irány adó fórum,mert talán nem kéne az orvost egy csapat nem orvosit végzett emberrel helyettesíteni.csak jobban érti a szakmáját...

ja,igen,vannak csodák,komolyan,meg a homeós bogyók is vannak,hogy bejönnek,de Neked gondolom tuti válasz kell.azt az orvos ad.

a kíváncsiság meg természetes dolog,de ilyen témában talán kicsit tapintatlan.


fölösleges vitatkozni

2010. okt. 18. 21:02

Igen, én is rájöttem, hogy kár volt veletek szóba állni. Kutyából nem lesz szalonna. Azt hittem, hogy még fejlődő képesek vagytok, de tévedtem!

Bocs ha megzavartam gondolkodás mentes légkörötöket.

2010. okt. 18. 19:35
Köszi Anonima Neked is! Megnézem az oldalt. Igen, szerintem is kár reagálni a hozzászólásaira, reménytelen...
2010. okt. 18. 17:06

Itt az oldal,hogyan kell előkészíteni,az örökbefogadott csecsemő szoptatását.Egy próbát szerintem megér..,mégha nem is tudod szoptatni,csak fejni és üvegből táplálni néhány gramm lefejt tejcsivel az is szuper.


[link]

77. 5e48d37001 (válaszként erre: 76. - 6f7760b318)
2010. okt. 18. 17:00

Hagyjátok már!

Minden fórumban ezt csinálja,rá kell hagyni!

Okos enged...elcsépelt ,de igaz

76. 6f7760b318 (válaszként erre: 75. - A0c1361e44)
2010. okt. 18. 16:48
Hát ahogy elnézem minket még lehet hülyíteni, de téged már nem! Azt hiszem megint te kezdted el a negatív dolgokat. Ha állandóan azt lesnénk, hogy mi minden lehetne, akkor simán beledöglenénk! Nem is értem minek kellett írnod amit, és ha reagálok rá, akkor már lelki trauma ért? Sztem téged ért valami, mert egyértelműen csak kötözködsz megint! És igen, hallottam már róla, ahogy a tápszerről is, de nem kellett volna ezzel kezdened, hiszen a tápszer csak egy kényszer megoldás annak, aki nem szoptathat! Tartsd légyszíves tiszteletben a másik ember önálló döntéshez való jogát! Köszi
75. a0c1361e44 (válaszként erre: 74. - 6f7760b318)
2010. okt. 18. 15:55

Komolyan azt gondolom, hogy itt mindenkit ért valami lelki trauma.

Milyen negatívumról beszélsz?

Nem hallottál még arról, hogy vért kapott valaki és AiDS-es lett? Pedig a vért is ellenőrzik.

Igen, valóban. Nem is olyan régen volt a tejpor/tápszer botrány. Abban is lehet mérgező anyag. Egy szóval sem mondtam, hogy abban nem.

És a minden napi kajánkban is van sok vacak, ami nem jó.

Nem mondtam, hogy ne egyen a gyerek ezt, vagy azt.

Borzasztóak vagytok. Magatokba néztetek már valaha?

És akkor én vagyok cinikus. Bár ez igaz, mert legalább nem rosszindulatú vagyok.


További jó néphülyítést, már aki hagyja magát, bár az meg is érdemli.

74. 6f7760b318 (válaszként erre: 73. - A0c1361e44)
2010. okt. 18. 12:42

Miért kell mindig mindenben a negatívumot keresni!?

Én magam láttam,tapasztaltam hogy hogyan kezelik az anyatejet, és mi mindennek kell megfelelnie a tejadó anyáknak!

Ennyi erővel a tápszerben is lehetnek mérgező anyagok, hiszen volt már erre is példa! Akkor mit is egyen a gyerek?????

73. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - 6f7760b318)
2010. okt. 18. 12:38

Nem, nem tudom. Az én gyerekem tápszeren nőtt fel.

Elvileg abban is benne van minden vitamin, tápanyag, amire a kicsiknek szükségük van.


Nekem van ismerősöm, aki újszülöttet adoptál, tápszerezte ő is, bár nem tudom, hogy tudott e az ingyenes anyatejről.

Minden bizonnyal ellenőrzik, bár a vért is, és mindent, mégis megtörténnek balesetek.

72. 6f7760b318 (válaszként erre: 71. - B09a677163)
2010. okt. 18. 12:36
Biztos forrásból tudom! ;) Mi is kaptunk anno, és még mindig létezik ez a szolgáltatás! Nem nagy mennyiség, de több, mint a semmi!
71. b09a677163 (válaszként erre: 70. - 6f7760b318)
2010. okt. 18. 12:35
Erre nem is gondoltam, hogy örökbefogadott gyerekek ingyenesen kaphatnak, ha így van akkor biztosan kihasználom!
70. 6f7760b318 (válaszként erre: 67. - A0c1361e44)
2010. okt. 18. 12:30

Tudod mennyibe kerül manapság az anyatej?


Egyébként az adoptált gyerekeknél lehet kérvényezni az ingyenes anyatejet. A háziorvos írja ki, és hetente 2*-3* kapsz 1-2 üveggel, atól függ, mennyi van éppen. Ezek sterilizát anyatejek, aminek csak a jó hatásai ismertek. Nagyon alaposan bevizsgálják, és csak a tökéleteset kaphatod!

69. 6f7760b318 (válaszként erre: 63. - B09a677163)
2010. okt. 18. 12:26
Ne foglalkozz primitív emberekkel! Én adoptáltam is, és szültem is. Annak aki gyermekre vágyik, csak addig a pillanatig kérdéses, hogy tudja e majd úgy szeretni, mintha ő szülte volna, amíg a kezébe nem adják a babáját. Imádtam a kislányomat, és ő is engem, és mivel azóta már szültem is, én biztosan tudom, hogy nincs különbség! Illetve hazudok, mert van! Te sokkal jobban meg fogod becsülni őt, és szeretni, mert te tudod, mit jelent küzdeni egy gyermekért!!!!! Bátor vagy, és én csak bíztatni tudlak!
68. b09a677163 (válaszként erre: 66. - Kund Abigél)
2010. okt. 18. 12:22

Köszönöm Abigél :)Arról én is olvastam, hogy valakiknek sikerült ezt megvalósítani. Mindenképpen szakemberhez fordulok majd! Igazából arra is kíváncsi voltam , hogy járt e valaki hasonló cipőben, illetve volt e személyes tapasztalata. Az SNS-nek is utána érdeklődöm majd.

Nagyon köszönöm mégegyszer mindenkinek aki itt - nem cinikusan! - hozzászólt.

67. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Kund Abigél)
2010. okt. 18. 09:58

Pontosan!

Én is csak ezt tudom javasolni!!!!!

Szakember! Mert mi laikusok max. kontárkodhatunk!

Én hajlamos vagyok elhinni, hogy lehetséges, de ehhez nekem konkrétumokra van szükségem. Ha valaki bebizonyítja, én bevallom, hogy tévedtem!

Az én elgondolásom még mindig az, hogy a szükséges hormonok nélkül lehetetlen. Ha azokat pótolják (ha hiányzik), akkor elhiszem, hogy már elég az ingerlés.

Az anyatej fontos, de azt megvenni is lehetséges. Én pusztán a rituálé miatt nem bombáznám a szervezetemet feleslegesen hormonokkal, egyebekkel. Hiszen azt a gyereket fel kell nevelni, támogatni kell élete során a lehetőségeinkhez mérten a lehető leghosszabb ideig.

2010. okt. 18. 09:45

Van, aki csak adni szereti a cinikus megjegyzéseket, kapni nem. :)

Attól, hogy valaki úgy gondolja, hogy nem lehetséges valami, még kiderülhet, hogy tévedett. Ha nem lehetne beindítani a tejtermelést, nem szólna erről számos magyar és külföldi honlap.

Ha nincs valamiről ismeretem, akkor utánanézek, nem pedig csupán az eddigi ismereteimre hagyatkozom, amelyek lehetnek hiányosak is.

Senki nem mondhatja meg, hogy másnak mi a fontos, ezt minden ember maga dönti el: ha Lujzinak az a fontos, hogy szoptassa a gyerekét akkor is, ha nem ő szülte, akkor megpróbál utánajárni, hogy lehetséges-e ez. Lehet, hogy nem fog sikerülni, de nem biztos, hogy azért nem, mert nem lehetséges.

Én pl. hiába szültem, mégsem volt tejbelövellés, amiről beszélnek, és a gyerek 9 hónapos koráig SNS-sel adtam neki a pótlást, mert így legalább maradt egy kevéske anyatej a tápszer mellett. Azt meg mindenhol hangoztatják, hogy mennyire fontos, hogy anyatejet kapjon a kisbaba, így természetes, hogy megfogalmazódik egy nőben, hogy szoptatni szeretne.

Néhány évtizede/évszázada is gondoltak olyanokat, hogy valami képtelenség, aztán kiderült, hogy mégsem az.

Lujzinak azt javaslom, hogy keressen fel szoptatási tanácsadót, mondja el neki, hogy mit szeretne, és ne nekünk higgyen.

65. a0c1361e44 (válaszként erre: 63. - B09a677163)
2010. okt. 18. 08:45

Nem, nem szórakozom jól! Számomra az ilyen fajta tudatlanság kinos. Ha nincs valamiről ismeretem, akkor inkább meg sem szólalok, nehogy valakit félre vezessek. Itt több emberből jó ügynök lenne, hiszen sikerül másokba belebeszélniük valamit.

Miért megtudod, hogy milyen az? És ha nem tudsz mégsem szoptatni? Akkor tuti, hogy nem, vagy mégis?

Ne válaszolj rá! Csak költői kérdésnek szántam.

Nem fogok ide írni csak akkor ha valaki ismét nekem címez valamit. Mert akkor sem fogom én sem eltűrni, hogy nekem cinikus megjegyzéseket tegyenek, illetve olyan tanácsokat osztogassanak, amit nem kértem.

Az anyaság nem külsőségekből áll. Mindegy, hogy szoptatod e vagy sem. Ha a gyerekedet szeretet, megfelelően ellátod, akkor az a bűvös kapcsolat kialakul. De hiába szoptatod, ha mást nem adsz neki...

2010. okt. 18. 08:31
Nem gondolod, hogy épp elég fájdalmas ez nekem hogy nem szülhetek, fogalmad sincs a miértekről, miken mentem keresztül, csak vagdalkozol...
63. b09a677163 (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2010. okt. 18. 08:15

Áruld el nekem miért kell mindenkit lebutáznod, aki itt elmondja a véleményét, hogy jössz te ehhez???

Jó érzéssel tölt el hogy ilyeneket írsz: "Sajnálom, hogy nem lehet saját gyereked, mert igy sosem fogod megtudni, hogy milyen az a szeretet."

Miből gondolod, hogy soha nem tudom meg milyen a szeretet ha nem szülök, hanem örökbefogadok? Elég érdekes elméleted van a szeretetről, tudod mi az, hogy ilyenekkel vagdalkozol? Voltál már hasonló helyzetben? És kikérem magamnak az itt normális hangnemben hozzászólók nevében hogy lebutázz minket!!! Látom jól szórakozol...

2010. okt. 17. 15:39

Hogyan termelődik az anyatej?


Hogy megértsük mi befolyásolja a tejtermelést, meg kell vizsgálnunk, hogyan termelődik az anyatej. Mindenekelőtt fontos megjegyezni: a tej mennyiségének változása a kereslet-kínálat elv alapján szemléltethető. Minél többre van szükség, tehát a baba minél többet és gyakrabban eszik, annál több fog termelődni.


A KEZDETEK…


A tejtermelés hormonális irányítása


A tej előállítása nem kezdődik ilyen kifinomultan önműködő folyamatként. A terhesség ideje alatt és a szülést követő első néhány napon a termelést hormonok felügyelik – ezt nevezik endokrinológiai irányító rendszernek. Lényegében, ha a megfelelő hormonok jelen vannak, az anya szervezete a terhesség félidejétől elkezdheti termelni a kolosztrumot (laktogenezis I.), majd a szülés utáni 30-40 órában jelentősen megnő a tej mennyisége (laktogenezis II.).


A várandósság utolsó szakaszában a mellek kolosztrumot termelnek, de a progeszteron magas szintje meggátolja a tejelválasztást és alacsonyan tartja a mennyiségét. Szüléskor a placenta távozása azonnal a progeszteron/ösztrogén/HPL hormonok szintjének esését eredményezi. Ez a hirtelen progeszteronszint-visszaesés jelentős mennyiségű prolaktin jelenlétében indítja el a laktogenezis második felvonását, a bőséges tejtermelést. Ugyan más hormonok (inzulin, tiroxin, kortizol) is szerepet játszanak a folyamatban, de feladatuk máig nem teljesen tisztázott.


Habár a biokémiai folyamatok jelzik, hogy a laktogenezis II. a szülés után 30-40 órával beindul, az anyák jellemzően nem ekkor kezdik érezni, hogy mellük megtelik, hanem 50-73 óra (2-3 nap) múlva jelentkezik a „belövellés”.


A laktáció ezen első két, hormonálisan vezérelt szakasza minden esetben bekövetkezik, függetlenül attól, hogy az anya szoptatja-e az újszülöttet vagy sem.


FOLYAMATOS TEJELVÁLASZTÁS…


A tejképződés helyi irányítása – Laktogenezis III.


A laktogenezis II. után bekapcsol a helyi ellenőrző rendszer. A tejtermelés ezen fenntartott szakaszában a kontroll a mellben van: a tej kiürítése az elsődleges irányítója a pótlásnak. A tej távozását a baba étvágya ösztönzi. Jóllehet, hormonális problémák még mindig hatással lehetnek a termelésre, a hormonszintek már sokkal kevesebb szerepet játszanak a folyamatos laktációban. Normál körülmények között a mellek mindaddig fognak tejet termelni, míg az eltávolítás fennáll.


Hogy megértsük ennek a helyi irányítórendszernek a működését, meg kell néznünk hogyan lehet hatásosan fokozni (vagy visszafogni) a tej termelődését.


Mit árulnak el a tejtermelésről az aktuális kutatások?


A legújabb vizsgálatok azt sugallják, hogy a tejképzés irányításának két összetevője van.


A tej tartalmaz egy tejtermelésgátló (FIL) nevű tejfehérjét, aminek az a szerepe, hogy lassítsa a termelődést amikor a mell telve van. Mikor sok tej gyülemlik fel, nagyobb számban van jelen ez a fehérje, így kifejti lassító hatását. Amikor a tej kiürül, csökken a FIL jelenlét is, így a képződés felgyorsul.


A prolaktin hormonnak jelen kell lennie, hogy a tej előállítása bekövetkezzen. Az emlőmirigyek tejtermelő sejtjeinek (laktociták) falán prolaktin receptorok találhatók, melyek lehetővé teszik a véráramban lévő prolaktin eljutását a laktocitákba, hogy serkentsék az anyatej összetevőinek termelődését. Amikor a mirigyek megtelnek tejjel, a falak kitágulnak/megnyúlnak és megváltoztatják a prolaktin-receptorok formáját, ekképpen akadályozva meg, hogy a hormon rajtuk keresztül bejuthasson és ezáltal a termelés lelassuljon. Amint a mell kiürült, egyre több receptor nyeri vissza eredeti formáját és engedi át újra a prolaktint, hogy a tejképzést fokozza. Az elmélet szerint a rendszeres tejürítés a szoptatás első heteiben megnöveli a receptorok számát. Több receptor több prolaktint képes beengedni a sejtekbe, ami növeli a tejképzés kapacitását.

2010. okt. 17. 15:26

Nem ismerek olyat, aki beindította volna a tejtermelést sülés nélkül, de kicsit utánaolvastam. Az oxitocin és a prolaktin is az agyalapi mirigyből szabadul fel, tehát mindenképp jelen van, akár szült valaki, akár nem. Hatással van erre a mellbimbó-ingerlés és a szopás is. Tehát, ha egy férj rendszeresen, 2-2,5 óránként, esetenként legalább 10-15 percig szopná a felesége mellét, akkor beindíthatná a tejtermelést, de nem hiszem, hogy lenne olyan férfi, aki ilyen gyakran tenné ezt a szexuális aktus részeként. Viszont mivel nem teszik, ezért nem járnak a nők csöpögő mellekkel.

Elméletileg szex nélkül is lehet teherbe esni, bár nem hiszem, hogy inszeminációt végeznének szűz nőn.

Írisz, talán ha neked címeznének egy olyan mondatot, hogy hol élsz te, vagy hogy hülyítesz másokat a hozzászólásoddal, akkor te is úgy éreznéd, hogy ez kicsit sértő. Ha rákeresel a relaktációra, akkor van rá jó néhány találat, és ez nem hiszem, hogy véletlen lenne. Mint ahogy az sem, hogy jó pár nőnek segítettek már szoptatási tanácsadók, akkor a honlapjukon miért állítanának olyat, ami hülyeség?

60. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Anduska80)
2010. okt. 17. 14:10

Milyen jó, hogy mindenki tudja, hogy nekem hol a helyem.

Kiváncsi lennék, hogy az ismerősöd mennyi gyógyszert szedett ahhoz, hogy teje legyen. Nem a szoptatás a kérdés, hiszen a cumit is szopják a kicsik, hanem az, hogy van e tej. Ahhoz pedig végbe kell mennie egy kémiai folyamatnak, amelyhez, mint már irtam is, és esetleg ha vennétek a fáradtságot el is olvashatnátok, hogy mely két hormonra van szükség.


Tehát az ismerősöd vagy rendelkezett e két hormonnal, vagy valamely gyógyszer formájában hozzájutott. Igy lehetett teje.


Én nem bántottam volna meg senki, ha nem bántanak engem meg. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy mely témához szólok hozzá. Én sem mondom meg senkinek.


És most neked is felhivnám a figyelmedet, hogy csodák nincsenek, sőt a télapó sem létezik, a mesék kitalációk, mint az is, hogy a két szükséges hormon nélkül termelődhet a tej.


Sok embernek nem szabadna véleményt nyilvánitania, mint neked sem, mert annak csak csalódás a vége az átvágott embernek.

Ezzel a mentalitással kárt okoztok másoknak ha tetszik, ha nem. Ez olyan, mint ráfogni másra, hogy átvágott, amely helyett be lehetne vallani, hogy én nem vagyok tisztában valamivel.


Nem értem miért veszitek személyes sértésnek, amit irok. Talán magatokra ismertek. De erről sem én tehetek.


Az én hozzászólásaim tapasztalaton, tudáson, illetve utána olvasáson alapulnak nem pedig az ismerősöm ismerősének az ismerősének a testvérének az anyjának a kolléganőjétől.


Nem kértem a tanácsotokból és nem is fogok. Én tudom, hogy mit tehetek meg és azt is, hogy hogyan. Nem kell kioktatni! Kicsi vagy még hozzá!

59. anduska80 (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2010. okt. 17. 13:41
Kedves Irisz!Szerintem neked nem itt a helyed.Tudod a véleményedet kulturáltabban is kifejezhetnéd,mások megbántása nélkül is.Egyébként az én ismerősi körömben van örökbefogadó szülő,akinek sikerült a szoptatás.
58. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - B09a677163)
2010. okt. 16. 17:32

Persze, mennyivel normálisabb hülyeséggel traktálni másokat.


Egyébként nem az érdekelt, hogy te miért akarod!


Csak megkérdeztem a szuper logikával rendelkezőket, hogy miért olyan fontos ámitani magát valakinek, valamint miért hiszi el mindenki, hogy ettől lesz jobb a kapcsolat anya és gyerek között.


Tehát a te magánügyedet tiszteletben tartottam, bár te nem tartod tiszteletben azt, hogy én csak meg akarlak kimélni a baromságoktól.

Ha te úgy érzed magad jól, hogy hülyitenek ám legyen!


De ne merészeld még egyszer azt mondani, hogy én nem viselkedek normálisan! Én reálisan gondolkodom, ellenben veled és buta társaiddal már elnézést!

Hogy hihettek el ilyet????? Hol éltek? Az őskorban? Hiedelmeken alapul az életetek?


Sajnálom, hogy nem lehet saját gyereked, mert igy sosem fogod megtudni, hogy milyen az a szeretet. Szoptatással, vagy anélkül.


Persze menj el a tanácsadóba és orvoshoz, de ne reménykedj lehetetlenben!!!!


És kedves Lujzi azt gondolom, hogy elég idős vagy már ahhoz, hogy ne higgy a mesékben és a télapóban, bármilyen vonzó is.

57. b09a677163 (válaszként erre: 54. - A0c1361e44)
2010. okt. 16. 15:52

Kedves Írisz!


Az, hogy nekem ez miért fontos, az az én magánügyem! Köszönöm szépen nem kell kioktatni, hogy mitől függ a jó kapcsolat és a szeretet! Mivel nem vagyunk egyformák, mindenkinek más és más a véleménye és ezt illik tiszteletben tartnai. Nem kéne emiatt másokat logikátlannak, butának, ostobának nevezni! Ezt, hogy merészeled??? Ha nem tudsz normálisan viselkedni, válaszolni akkor nem kell idejönni!

56. Dézsa
2010. okt. 16. 07:39
Vannak példák amik igazolják, hogy lehet!!!
2010. okt. 15. 23:43
nem hinném hogy lehet,ha igen akkor is gyógyszeresen nem érné meg..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook