Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet egy 8 hónapos csecsemőt ujjszopásról cumira átszoktatni? fórum

Hogy lehet egy 8 hónapos csecsemőt ujjszopásról cumira átszoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 15. 06:10
a lányom az ujját szopta, csodálatos a fogsora, az ujjszopásról hamar leszokik,ha használja a kezét
2009. jan. 15. 00:30
nekem 6 hónapos a kicsi fiam,de nem adnék neki cumit semmi pénzért.Többet kell vele foglalkozni,és máris nem szopja az ujját!
2009. jan. 14. 23:04
egyébként szerintem is jobb ha inkább cumuzik mint hogy a saját ujját szopizza mert a cumit el lehet venni de az ujját?Az én lányom is az ujját kezdte el szopni és mi is cumit adtunk neki bár hozzá tenném 5 hónaposan már nem nagyon kell neki a cumi kezd leszokni róla most mindent meg akar enni biztosan a fogzás miatt.Nem tudom a későbbiekben fog-e ujra cumizni?
2009. jan. 14. 23:00
Próbáld ki hogy amikor a pici az ujját szopja kiveszed a kezecskéjét és gyorsan a cumit teszed be neki.
2009. jan. 14. 22:59

4 és fél éves kislányom ujjszopizik és olyan tökéletes a fogsora, hogy rácsodálkozott a fogorvos :)

Nem lehet már akkor átszoktatni.

17. vikcsoka (válaszként erre: 16. - Vikcsoka)
2009. jan. 14. 22:36
eltüntek a bunkok is az ujjamról :D
2009. jan. 14. 22:35
én 7 é koromig szopiztam az ujjamat,már két nagy bunko volt az ujjamon,és leszoktam,mikor isibe mentem.Nem csálék nekem se a fogaim,
15. ice kuszi (válaszként erre: 13. - A7a90ace89)
2009. jan. 14. 22:35
Ez bíztató, hogy van, akinél nem okoz kárt:-)))
2009. jan. 14. 22:34
A fogait féltem, azért szeretném leszoktatni. Sajnos én is pórul jártam gyerekkoromban, nekem sem kellett a cumi!:-((( Úgyhogy én megfogadtam, hogy az én gyerekem inkább cumizni fog! Hát persze, hogy nem kell neki sem!:-(((
2009. jan. 14. 22:32
Az ujjszopásról annyit, hogy én, amint kibújtam anno, azonnal szoptam az ujjam. Kenhették akármivel, mindig lesikáltam (úgy, ahogy....:-)). Végülis magam szoktam le róla, nem erőltették. A fogaimon sem látszik, hogy szoptam az ujjam...elég sokáig.
12. ice kuszi (válaszként erre: 2. - Sziszko69)
2009. jan. 14. 22:31
Már az első hetekben próbálkoztunk cumival, de akkor sem kellett neki. Aztán gondok akadtak a szopizással, és nem akartam erőltetni, hátha csak még többet rontok a helyzeten. Ekkor szokott rá az ujjára.:-((( A cuminak azért jobban örülnék...
2009. jan. 14. 22:31
Minél jobban eröltetünk valamit annál rosszabb lesz!
2009. jan. 14. 22:29
Szerintem még picike ahoz ,hogy ilyenröl leszoktasd....
2009. jan. 14. 22:29
Az ujjszopásról később hamarabb le fog szokni, mint a cumiról. Szerintem nem érdemes átszoktatni.
2009. jan. 14. 22:29
Sehogy. Az ujja mindig kéznél lesz. Ha van cumi (is), ha nincs. Ha ez nyugtatja le már most, akkor ehhez is fordul majd, ha szorong, stb. Bízz benne, hogy nem ragaszkodik hozzá sokáig, mert a tejfogak növésénél még nem annyira gáz, inkább utána. De addigra 5-6-7 éves lesz, talán addigra elhagyja. Ha nem, hát én még nem láttam érettségizőt ujjat szopni.:) sok szerencsét!
2009. jan. 14. 22:28
Szerintem ez is olyan mint minden más dolog a gyerekeknél. Egyiknél ez válik be, a másiknál az. Nekem pl. gyerek koromban három cumis is volt (anyukám mesélte nagy élvezettel mindig) Egyik a számban volt, a másikkal az arcomat dörzsöltem, a harmadikkal pedig az orromat dörzsöltem. Azt hitték soha nem fogok leszokni róla, próbálkoztak mindennel sikertelenül. Aztán egyik napról a másikra abbahagytam.
2009. jan. 14. 22:27

Én meg pont a forditottját hallottam,hogy jobb az ujjszopás mint a cumi.Igazodjunk ki rajta !

De eröszekkal semmiképp,majd elhagyja.Nekem a kisfiam cumizott kb 8hó.koráig és ahogy elkezdett nöni a foga azóta nem cumizik.Meg az ujja mindig ott van ,volt,hogy otthonmaradt a cumi és addig nem maradt meg mig nem vettem neki.

2009. jan. 14. 22:26

Megpróbálhatsz cumit odaadni neki, de kevés az esély, hogy elfogadja.


Az ujjszopásról talán le lehet szoktatni, ha valami nagyon rossz ízűvel kened be az ujját.

Nekem nincs hozzá szívem. Bár a fiamnak 2 éves korában egyik napról a másikra "elvitte a kukásautó" a cumit, 2 nap után nem is kellett neki, a most 2 éves kislányom az ujját szopja. Megnyugtatja, vigasztalja. Senki nem ment gimnáziumba az ujját szopva, de még iskolába se sokan :)

2009. jan. 14. 22:25

kisfiam szopja az ujját,amit egyáltalán nem ellenzek!


Ő mindig igy nyugtatta/nyugtatja magát...


Inkább ez ,mint a cumi...

2009. jan. 14. 22:23
Ideiglenesen jó módszer lehet, ha mézzel bekened a cumit! Hosszútávon tönkreteheti a fogakat, arra figyelni kell.
2009. jan. 14. 22:22

Szia !


Sajnos azt hallottam egy nagyon idős-kedves doktorbácsitól, hogy inkább jobb cumizásra szoktatni azonnal a gyereket amelyik igényli, mert ha nem akkor az ujját fogja szopni, és arról nem igazán könnyü leszoktatni. Illetve a cumiról könnyebb, bár a saját tapasztalatom szerint arról sem könnyü. Mindenesetre az ujjszopás egészségtelen is. Az én lányom cumis volt, de nagyon. És nehéz is volt leszoktatni.

Sok sikert azért hozzá.

2009. jan. 14. 22:19
Hogy lehet egy 8 hónapos csecsemőt ujjszopásról cumira átszoktatni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook