Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy kell ruhát keményíteni? fórum

Hogy kell ruhát keményíteni? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 25. 14:13
A régebbi tipusu függönyeimet ugy keményitettem, hogy az utolsó öblitővizbe, nem tul sokba, raktam 2 marék sót. ezután felcsiptettem s remek tartása lett s taszitotta a port is. Sajnos a ruhákhoz nem értek!
2012. dec. 20. 21:31
kukoricakeményítőt használok, ami por alapú és főzni kell. kipróbáltam mindkét verziót: az alsószoknyát a vízbe merítettem, a köténykét pedig csak "szenteltem". holnap estére kell, talán akkorra sikerül tökéletesre keményíteni :)
5. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 3. - Dina2)
2012. dec. 20. 17:57

Csak akkor hintettük meg vízzel, ha nem rôgtôn vasaltuk ki, hanem csak néhány nap múlva.

Hintés után ôsszehajtogattuk, masik ruhába belecsavartuk és hagytuk "megpuhulni".

Frissen az igazi vasalni!


Az sem mindegy, hogy folyékony keményítôt használsz, vagy poralakút. Az elôbbinek elôször kissé szokatlan az "illata"... :D

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Dina2)
2012. dec. 20. 17:52

Azon múlik, mi az, amit keményítzeni akarsz, és mennyire.

A "szentelés" kicsit ropogósabbá teszi pl. az ágyneműt, zsebkendőket, tehát az olyanokat, amik hamar gyűröttek lesznek, de a használatig szépek.

A ruhaneműket úgy keményítik, hogy az utolsó öblítés után keményítős vízbe merítik, átáztatják,igen.

2012. dec. 20. 17:22

tehát a ruhát kell beletenni? mert olyat hallottam hogy csak meg kell nedvesíteni(nagymama szerint meg kell "szentelni") a keményítős vízzel a ruhát.

de baja nem lehet ha teljeset átmosom benne, igaz?

2012. dec. 20. 17:17
A vizet felforralod fazékban. Közben 1-2 evôkanálnyi keményítôt elkeverünk egy csésze hidegvízben. Lassan a forróvízbe öntjük, elkeverjük, és néhány percig fôzzük. Amikor langyosra lehûlt, a keményítendô ruhát jól megforgatjuk benne és kicsavarjuk. Félszárazon lehet a legszebben vasalni. Hagyjuk kihûlni teljesen a vasalt textíliát, csak másnap hajtogatjuk össze és tesszük a helyére.
2012. dec. 20. 17:11
Hogy kell ruhát keményíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook