Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha vásárolok egy ruhát és visszaviszem, vissza kell adniuk a pénzt, vagy kötelezhetnek arra, hogy levásároljam? fórum

Ha vásárolok egy ruhát és visszaviszem, vissza kell adniuk a pénzt, vagy kötelezhetnek arra, hogy levásároljam? (tudásbázis kérdés)

2012. jún. 26. 09:52

Kötelezhetnek arra, hogy levásárold, mivel senki sem kötelezett arra, hogy megvedd és hazavidd.

Valami módja csak volt annak, hogy felpróbáld.

Csak is az eladó jóvoltából várhatsz nekedtetsző megoldást, de ehhez Neked is úgy kell a dolghoz hozzáállni.

2009. jún. 28. 14:42

Nem kötelezhetnek senkit sem levásárlásra,mert ilyet nem ismer a fogyasztóvédelem!

Kevesen tudják azt is, hogy amikor ki van írva egy leárazás során, hogy leértékelt árura nincs gari...az nem teljesen így van. Így is-úgy is van bizony fél év garancia és ha hibás lenne a ruha,amiért le volt árazva, akkor az arra a hibára értendő,ha találsz más hibát rajta,ugyanúgy visszaviheted cserére!HA nem tetszik nekik, akkor fogyasztóvédelem és elintézik készségesen! :))

Olvassátok figyelmesen!!!Érdekes!!


[link]

2009. jún. 24. 15:01
Ha hibás a ruha, 3 napig visszaviheted és vagy kicserélik, vagy visszafizetik az árát. Ha lejár a 3 nap, csak le tudod vásárolni.
2009. jún. 24. 14:30
Üzlete válogatja,
15. bared
2009. jún. 24. 14:16
ebben minden benne van
14. bared
2009. jún. 24. 14:16
2009. jún. 24. 14:16
Köszi a válaszokat!
12. gabcsyka (válaszként erre: 7. - Bared)
2009. jún. 24. 14:14
Pontosan!!! A törvényi megfogalmazás szerint amennyiben méret problémád van, tehát tévesen vásároltál a kereskedő jóindulatán múlik a csere. Amennyiben minőségi probléma merül fel, abban az esetben a kereskedő köteles téged kárpótolni, és Te döntöd el, hogy az milyen módon legyen!!!
2009. jún. 24. 14:14
Mézgáék reklámozták a tv-ben... De nem tudom, hogy csak tartós fogyaszási eszközökre vagy ruhákra is érvényes.
10. 405fb874de (válaszként erre: 4. - Aidababa)
2009. jún. 24. 14:13
Nem minden cég vállal pénzvisszafizetési garanciát, de ha csakúgy meggondolod magad, akkor uniós szabályozás szerint 3 napon belül, eredeti állapotában. Így tudom...
2009. jún. 24. 14:13
tehát: ha csak meggondoltad magad, és már nem szeretnéd, akkor mondhatnak nemet is...
2009. jún. 24. 14:12
De biztos van erre valami szabály!
7. bared (válaszként erre: 4. - Aidababa)
2009. jún. 24. 14:12

csak abban az esetben kötelesek visszaadni, ha a ruha hibás... ha rossz méretet vettél, akkor kicserélhetik, de erre sem kötelezhetők...

a pénzt csak és kizárólag abban az esetben kell visszaadniuk, amennyiben a ruha hibája nem kijavítható úgy, hogy minőségromlás következzen be, illetve nem tudják kicserélni ugyanilyenre...

2009. jún. 24. 14:11
Én meg úgy tudom, hogy nem kell visszafizetniük, viszont kötelességük kicserélni, vagy biztosítani az érték levásárlását.
2009. jún. 24. 14:11
Nem szívesen adnak vissza pénzt. Kicserélnek, vagy levásárlás. Pénzvisszatérítés a legritkább esetben, de szerintem boltja, vagy eladója válogatja.
2009. jún. 24. 14:09
Arra lennék kíváncsi, hogy mi az erre vonatkozó szabályozás, ha tudja vki. Vannak olyan üzletek, pl. C&A, Tesco, ahol kérdezés nélkül visszaadják a pénzt, ha egy ruhát eredeti állapotában, címkével együtt, blokkal visszaviszem. Még több hét múlva is. A kisebb üzletekben, ha egy óra múlva viszem vissza, akkor is azt mondják, hogy pénzt nem tudnak visszaadni. Valahol azt hallottam, hogy bizonyos időn belül a vásárló meggondolhatja magát, meg sem kell indokolnia, és vissza kell kapnia a pénzt.
2009. jún. 24. 14:07
Csak akkor kell visszafizetniük, ha hibás a termék, egyébként csak az eladó jóindulatán múlik... én így tudom...
2009. jún. 24. 14:06
Szerintem kötelesek visszaadni a pénzt,ha az ő hibájuk az ,hogy neked vissza kellett vinni,vagyis nem volt jó a termék.
2009. jún. 24. 14:04
Ha vásárolok egy ruhát és visszaviszem, vissza kell adniuk a pénzt, vagy kötlezhetnek arra, hogy levásároljam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook