Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A ti 10 hetes babátok mennyit eszik alszik? Hogyan viszitek sétálni, hogy viselkedik egyáltalán? fórum

A ti 10 hetes babátok mennyit eszik alszik? Hogyan viszitek sétálni, hogy viselkedik egyáltalán? (beszélgetős fórum)


15. SzaZsuBo (válaszként erre: 12. - JudyTim)
2011. máj. 10. 15:12

Szia!

Bárkire nyugodtan szólj rá, igenis vannak olyan babák, akiknek csend kell, az én kicsi lányomnak (12 hetes)is, pedig edzi a bátyja (2,5 éves). A nagy kb 5 hós koráig ordított az öltöztatésnél, a végén már csak a sapi résznél, nekünk most szerencsénk van, mert pl ma sem kellett sapi, a nagy szeptemberi, rééémes a téli öltöztetés. A babák alapvetően nem szeretnek öltözködni. A kicsit már kb 4 hete tudom altatni a babkocsiban a délelőtti alvásnál, ordít egy darabig, az egész utca tudja h kijöttünk, de tényleg, érdekes én nem szoktam hallani más babákat ordítani kint. Szóval a babakocsiban ordít, ma először elvolt kb 15 percet ébren alvás és evés után ( már nem vagyok szívbajos, az udvaron is megszoptatom, a nagyot mégsem rendelhetem be...) Délután nem is merem kint altatni, max kezemben. Ordít az autóban, ritkán ringatja el ( már talán 3X aludt el benne..), a cumit kiköpi, a bébihintát sem bírja, 3 hetes korában múlt el az "eszem,alszom,eszem,alszom" időszak.

Délután és este pedig csak sír, sír, de mer ez sem olyan vészes, kevesebbet és már nem olyan keservese, pedig nem az a klasszikus hasfájós.

A zajokat nem tudod kivédeni, biztoan meg fogja szokni, bár egy ütvefúrós felújítás az még nekem is elviselhetetlen lenne... Felébredt a nagy, szólít. Kitartás anyák!

14. youlcsi (válaszként erre: 12. - JudyTim)
2011. máj. 10. 11:43

miért nem mondhatnád, hogy halkabban???

lesz@rnám hogy vendég ebben a szituban!


mi is panelban lakunk... szerencsére a pocok megszokta, hogy zajok vannak. alszik is nyugodtan tőle napközben is.


ha a kapucni sem jó, nincs tippem... kendő? most már úgyis itt a nyár, abban legalább vagányul néz ki (én is akarok majd venni :))

de ha minden kötél szakad, most már egyre többször mehet sapka nélkül is. sokszor mi is úgy sétálunk, inkább rakok egy pelust a babakocsira, hogy ne fújjon be a szél... de már a szél is meleg, nem árt neki...

13. JudyTim (válaszként erre: 10. - Adali)
2011. máj. 10. 10:26
Születése óta próbálom mellre szoktatni, de valamit nem jól csinál, mert cuppog és ettől ideges lesz, ezért kénytelen vagyok fejni. Elektromos fejőt bérelek, enélkül már rég nem lenne tejem. a kézi fejővel csak 20 ml-t tudtam lefejni az elektromossal pedig 200 ml-t 3 óránként.
2011. máj. 10. 10:23
A kapucni sem vált be, sajnos ha valami a fejéhez ér sír. Azt tudom, hogy nem kedveli a látogatókat, a hangos szót, ilyenkor sír. De mit tegyek, ha a védőnő is hangosan beszél? Nem mondhatom neki, hogy halkabban, mert vendég. Lakótelepen lakunk, egy kisebb város lakik csak a mi emeletesünkben, akarva akaratlanul vannak hirtelen zajok, ezt mivel tudom kivédeni?
11. youlcsi (válaszként erre: 9. - JudyTim)
2011. máj. 9. 21:09

sapka:

próbálj meg kapucnis pulcsit ráadni. már elég a pulcsi is, nem kell kabát+sapka.


amit leírtál, nagyon kétlem, hogy a császár miatt van... különben más babák is így működnének.

egyszerűen csak "mintababa", aki 3óránként mindig pont ugyanannyit eszik ;)


alvás:

vsz sok az inger, hangok, játék... ha túlfárad, nem alszik. enyém sem, és az kínszenvedés, pedig már 5hós... de ha 2-2,5 órán belül nem tudom elaltatni, akkor már csak következő etetés előtt (mi mindig kaja előtt alszunk 1 órát) alszik, és hát 5-6 óra ébren nagyon sok neki...

10. Adali
2011. máj. 9. 17:09

Az enyem akkorm orditott, ha fajt a hasa, vagy a bufi beszorult...a babakocsiban fekve, lehet ettol ordit?


Plusz orulj, hogy szopi nelkul is tudsz neki anyatejet adni. Meg annak is orulj, hogy oramu pontossagu:) Az enyem neha fel oranketn evett neha meg birta a 2 es felet, 3-mat 10 hetesen soha!!!!


Masik, szerintem meg turelem, mert 10 hetesen kezd majd kialakulni, hogy rajon mi a nappal es az ejszaka, tehat kevesebbet fog nappal aludni, ejszaka meg tobbet...

Aterzem a problemadat, de tenyleg varj meg par hetet, utana jobb lesz:)


Probaltad esetleg hordozban (ugy ertem kendoben) magadra kotve setalni vinni???

2011. máj. 9. 17:02

Kisfiam van, már a 3. baba és nagyon kései. Nem felejtettem el anyának lenni, de a 2 testvére egyáltalán nem ilyen volt. A nagyobbik fiam beteges volt, ezért nyafogott sokat és igényelte a közelségem a kislányom pedig az első héten már átaludta az éjszakát csak akkor tartott rám igényt ha éhes volt, mert akkor pelenkáztam is. Ők természetesen születtek és elég hamar táposok lettek.

A pici kisfiam teljesen eltér az előbbiektől. A dadus azt mondja, hogy csakis azért mert császáros baba, majd kinövi a dolgokat.

Tehát ami furcsa: Óramű pontossággal eszik, pontosan 3 óránként, ha netalán megkésik a kaja ordít, önkívületbe esve, még azt sem veszi észre, hogy közben megjöttem és hozzá beszélek, csak akkor tér magához ha már ölben van és puszilgatom.

Nem tud szopizni, ezért fejek és üvegből eszik. Innen tudom, hogy pontosan 100ml-t, ha többet próbálok megitatni vele, ami 100 felett van ott hagyja, vagy a szája sarkán kiköpi. Vannak napok amikor egész nap ébren van, alig alszik 2 órát, és éjszaka is felkel enni ilyenkor is. Vannak napok, mint pl. ma reggel óta alszik, csak enni kelt fel.

Ha öltöztetem sír, de egy baba sem kedveli a ruhát ezt már tudom, de ha sapka éri a fejét újra ordítani kezd, így a séta számunkra vagy kizárt vagy rémálom. Ha kiviszem ordítva félek, hogy megizzad és megfázik. Mindenki akit csak kérdeztem mit tegyek, azt mondták legyek türelemmel majd kinövi, de mikor katona korában?

Kéne valami megoldás, mert az utcán úgy néznek rám mint egy gyerekkínzóra, mert hát levegőzni csak kell..., meg én sem lehetek egész nap bezárva 4 fal közé, mert megkattanok.

Ötleteket várok tőletek, mit tegyek? Vagy én lettem türelmetlen egy babához?

2011. máj. 9. 14:38

Mi 9 hetesek vagyunk. Napi ötöször eszünk 120-150-et. (6, 10, 14, 18, 21.30 órakor) Sajnos, tápszeresek vagyunk. Olyan este 10, fél 11 körül alszik el, és egészen reggel 5-ig alszik. Mikor felkel, cumi a szájba és még alszik 6-ig. Szerencsés vagyok, hogy így végigalussza az éjszakát.

Már gagyog, hasról átfordul a hátára, ha háton fekszik, akkor oldalra fordul. Reggelre általában keresztbe fekszik a kiságyban. :-D

A nappalok viszont elég érdekesek. Általában kajcsi után másfél-két órával fárad el, és alszik egy keveset. Aztán fenn van.

Nem lenne vele semmi gond, mert áldott jó baba.

Azt vettem viszont most észre, hogy ha lemegyünk sétálni, vagy vendégek jönnek hozzánk, akkor este 8-tól fél 9-ig ordít, de ha egész nap itthon vagyunk (mert pl. esik az eső), akkor semmi gond nincs.

Azt mondta egy ismerősöm, hogy azért, mert így dolgozza fel a szervezete a sok napközbeni történést. Érdekes. Más is van így?

2011. máj. 9. 14:19

Szia! A lányom 10 hetes. Általában 3 óránként eszik, de nagyon változatos mennyiségben. Van hogy 40 ml-t van, hogy 160-at. Ja, fontos elmondani, hogy tápszert kap. De hallom a többi anyukától is, hogy az övék is ilyen változatosan eszik. Délután 15h körül szoktunk lemenni sétálni, és alszik végig. 18.30-19 óra körül jövünk fel, akko kaja, fürdés, megint eszik egy keveset. Muszáj volt rászoknunk, hogy fürdetés előtt egyen, mert öltöztetésnél már nagyon kiabált. Szerencsére nem szokott visszajönni neki a kaja. Szerencsére jó kislány. Most hétvégén fordult előszőr oldalra. Sokat nevet. Nem sokat van fent. Kb. minden evésnél fél órát. Úgy, hogy este 20-kor eszik utoljára hajnalban 2 óra küröl ébred fel.

Mikor született a Te kisbabád? Fiú, lány?

6. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - JudyTim)
2011. máj. 9. 14:08

Van valami baj? Nem vagy biztos valamiben?

A Lányom most 8 hónapos. 10 hetesen ő már sajnos csak tápszeres volt, így viszont lazán kibírta a 3 órát, szóval 3 óránként evett. Az éjszakát akkor már átaludta, de ez nem tipikus, a legtöbb baba olyankor még nem.

5X evett naponta, 80 és 150 között, szóval tényleg változóan. Ha egyszer evett mondjuk 80-at, akkor legközelebb 140-et.

Napközben nem aludt olyan sokat, 3X aludt, de rövidebbet.

Sétálni mindig a deles vagy azt követő etetés után mentünk, mózes volt még akkor és többnyire végigaludta.

Ő nagyon nyugodt baba volt, még most is az, nagyon ritkán sírt, mikor ébren volt, nézelődött meg gagyarászott.

5. eaedab0e25 (válaszként erre: 1. - JudyTim)
2011. máj. 9. 14:06

Szia. Bár az enyém még csak 5 hetes, de ugyanaz lesz a rutinja 10hetesen is, mint most.


3óránként eszik. És rögtön alszik. Kicsit nézelődik, és újra alszik és újra eszik. Mindezt gépiesen. Éjszaka is. Én így szeretem csinálni. Mert így jó neki.



Séta: minden nap a nyolcas evés után megyünk sétálni, és a délután ötös előtt. Kétszer mászkálunk. Azt az időt általában ébren tölti - egy darabig - .



Konkrétan mi érdekel?

2011. máj. 9. 13:44
Ja, de emlekszem, sokszor seta utan 3 utan mar nem volt hajlando aludni, csak sirt, sirt...ez kesobb megvaltozott... Most 5 honapos, es 2 orat bir fent lenni, utana alszik :)
2011. máj. 9. 13:43

10 hetesen sokat aludt napkozben, setanal sokszor sirt nagyon, olyankor vagy bent maradt egy bufi, vagy a pocija fajt. Altalaban vegigaludta a setat, de figyeltem, hogy kaja utan vigyem rogton, nehogy ujra megehezzen...:)


Miert, a tied?

2011. máj. 9. 13:26
Aggódsz valami miatt?
2011. máj. 9. 13:18
A ti 10 hetes babátok mennyit eszik alszik? Hogyan viszitek sétálni, hogy viselkedik egyáltalán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook