Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy alszik éjjel a babátok? fórum

Hogy alszik éjjel a babátok? (beszélgetős fórum)


1 2
25. kismacko1016 (válaszként erre: 24. - Gabi0630)
2008. ápr. 28. 09:02

miért,te nem szoptatsz,szoptattál?Bevallom,én is nagyon örülök,hogy még mindig főleg szopik.mondjuk,meg is látszik rajta,hogy szeret enni,16.-án volt 6 hós,és majdnem 9 kg!Nézd meg a képét az adatlapomon,ha érdekel! :)

Amúgy most kértem tanácsot egy homeopátiás orvostól,azt irta,lehet hogy a hasa is fájhat,mondott szereket,kipróbálom,és ha javulunk,megírom!!Remélhetőleg!!!!!!

24. gabi0630 (válaszként erre: 23. - Kismacko1016)
2008. ápr. 27. 21:00

Majd ha kijönnek a fogak lesz még időd leszoktatni a ciciről. Túl sok lenne neki szerintem. Fogzás is épp elég lehet szegényeknek...bár nem tudom hogyan fáj, de azt tudom hogy milyen borzasztó egy fogfájás, ráadásul azt hallottam hogy nem csak akkor fáj mikor áttöri az ínyt, hanem mégh akkor is mikor nő!

Azért bevallom irigyellek a szopiért!

2008. ápr. 27. 18:29
Jó ég!Most nagyon megnyugtattál!! :)) szegénykéim,nem lehet könnyű nekik ez a fogzás!Akkor te se alszol sokat éjjel...Levi legalább hamar vissza alszik,ha felébred-10-15 perc.Bár legtöbbszőr cicizik ilyenkor.erről sem tudom leszoktatni éjjelente.Nincs erőm hozzá.
22. gabi0630 (válaszként erre: 21. - Kismacko1016)
2008. ápr. 27. 07:59

Ismerős!

Nálunk az a helyzet, hogy éjszaka ne kel fel csak egyszer de akkor fent van 3-4 órát mikor a foga jön. ÁLtalában 23 óra fele kel,és van hogy hajnal 3-kor még fent van. Ha kivételesen nem kel fel, akkor meg fel-fel sír.

Nappal meg még rosszabb, mert már csak egyszer alszik egy nap. És mikor a foga jön, nesze neked nagy alvás. Alszik kb 40 percet, később se hajlandó aludni, és 40 perccel kibírni estig???? Nagyon nehéz.

Én is azt hittem, hogy könnyebb lesz ha kijön az első fog, ésutána már jobb lesz, de nálunk nem vált be. Minden foggal nagyon megszenved.

És arról nem beszélve, hogy fogzáskor nagyon változó hogy mit szik, Eszik, csak nem mindent, csak 1-2 fajta kaját. És találjam ki hogy mit hajlandó megenni abban a néhány napban míg át nem töri a fioga az ínyt.

21. kismacko1016 (válaszként erre: 20. - Gabi0630)
2008. ápr. 27. 07:39
Na ennek "örülök",hogy a nap még jobban felerősíti ezt az ingert!Legalább kijönne már szegénykémnek 1 (!!!!) foga legalább!! :) Te hogy bírod?Én már hulla vagyok!!!most megint napok óta 4x-5x felkel éjjel!!!minden nap 5-fél 6kor kelünk!és az a szörnyű,h csak nálam nyugszik meg,apjával csak játszani akar éjjel is!
20. gabi0630 (válaszként erre: 19. - Kismacko1016)
2008. ápr. 26. 07:50

Szia!


Igen, teljesen jól van szerencsére. Már csak kontrollra kell járni.

Amúgy tegnap beszéltem a védőnővel, és megint megerősített, hogy ez a forgolódás, dobálózás a fogtól van. Azt mondta, hogy itt a jó idő, süt a nap, és kapja a D vitamin cseppet, plussz nyer a szervezete a napból is D vitamint, és ez felerősíti a fogzási ingert, és ilyenkor sok fog kijön.

Meg mi későn is kezdtük, és minél később jön a gyerek foga annál jobban megviseli.

19. kismacko1016 (válaszként erre: 18. - Gabi0630)
2008. ápr. 26. 07:35
biztos nem lehetett könnyű neked,amikor műtötték a kisfiadat!!szegénykém.Remélem,már teljesen jól van!?
18. gabi0630 (válaszként erre: 17. - Czifi)
2008. ápr. 24. 17:14

Szia!


Én is császárral szültem.Remélem már minden rendben van Veled/veletek! Szerencsére nálunk nem volt komplikáció, de a kisfiam 5 hetes volt mikor műtőtték egy veleszületett dolog miatt. 2 hónap fokozatos táplálás jött, ami egyenlő volt számára az éhezéssel. Nem aludt se éjjel se nappal, olyan éhes volt. Ő is mindig kézben volt, vagy a karunkban vagy mellettünk tudott pár percet (szó szerint) szundítani. Utána én is sokat feküdtem mellette, játszottunk, énekeltem neki, és szép fokozatosan sikerült percről percre nővelve a távot letenni kiságyba/járókába. Nem könnyű az biztos, főleg 4 hósan, mikor igazából még a fiam se nagyon tudott semmit csinálni. Később ahogy nő egyre könnyebb, ahogy ügyesedik.

17. czifi (válaszként erre: 7. - Gabi0630)
2008. ápr. 24. 14:12
Szia.Ebben igazad van.3gyerkőcöm van,a legkissebb 1 hét múlva lessz 5 hónapos.Déleött ketten vagyunk,nagyok isi,ovi.Nekem is nehéz volt,az első hetekben párom velünk volt,komplikáció volt a császárnál,és ő sokat dajkálta,h ne sirjon ,és én tudjak pihizni.Ráfaragtunk mikor elment dolgozni.Sirt és várta ,h felvegyem,rászoktattam,h odafeküdtem mellé és úgy játszottunk,énekeltem neki,báboztam stb... Most már simán megfőzök,takaritok,úgy,h ő járókában van a nappaliban,egybe van nyitva étkezővel,így látjuk egymást.És nem sír,csak ha éhes.Na jó, meg ha már uncsi.Kitartást mindenkinek.
2008. ápr. 24. 08:38
én is kenem Dologéllel,de max elszopogatja,mert izlik neki.. :)nem vettem észre,h használt volna!Gondolom,mindenkinek más-más jön be. Mindegy,ez az időszak is elmúlkik egyszer... :) De mikor??
15. gabi0630 (válaszként erre: 14. - Kismacko1016)
2008. ápr. 23. 13:30

Igen! És attól hogy majdnem 10 hósan jött ki az első foga, már 4 hósan kezdte!!!

Fogzásra van a Dentinox, ami nekünk nem vált be, illetve a Dologél, ami viszont nagyon jó! Legalábbis nekünk segítertt, és annyiszor kened egy nap ahányszor akarod, míg a Dentinoxot csak max 3-szor lehet.

Ha nagyon gáz a helyzet, és felébred, többször fel-fel sír, akkor Nurofent adok neki, az is segít. Homeopátia nem vált be.

MIkor nem jön foga, akkor a forgolódás is jobb. Sose volt jó alvó, már nem is lesz szerintem, éberen is alszik, de sokkal rosszabb a helyzet ha fog jön. Akkor addig forgolódik hogy fel is kel rá.

Szerintem attól van, én ahhoz tudom kötni. Csak fáj neki, nem is tud olyan mély álomba merülni.

2008. ápr. 23. 13:12
gabi0630:És tényleg a foga miatt volt nyugtalan?Mert Levikémnek nincs még egy se! :) használtatok rá vmit?
13. gabi0630 (válaszként erre: 12. - 8063d44440)
2008. ápr. 23. 11:37

Igen, azok a dolgok kötik le őket, amire nem is gondolnál!

Van néhán tepsis öteletm. Ha ideférek a géphez, írok néhányat!

12. 8063d44440 (válaszként erre: 11. - Gabi0630)
2008. ápr. 23. 11:36

ilyen tepsis kajákra szivesen fogadok ötleteket, inditottam egy fórumot is a ripsz ropsz kaja cim alatt de nagyon nem kapok ötleteket- ez a másik ami megbolondit vagy jobban mondva csak ez a főzés mert akkor nem lennek ideg teljesen

Csúcs a fiam, most azon szórakozom h tesója egy lanccal ütöget egy üveget neki Ő meg szökik ki a bőréből ugy kacag :DDD

11. gabi0630 (válaszként erre: 10. - 8063d44440)
2008. ápr. 23. 11:28

Köszi!

Tegyél fel képet a gyerkőcökről!

Nekem is párom este ér haza. Nálunk az is segítség volt, persze ha volt ereje hozzá, hogy ő babázott, vagy vitte el sétálni. Én meg roham tempóban főzés, takarítás. Amúgy meg alvás idejére maradt minden. Ha más nem előkészítettem a dolgokat a főzéshez, ha délután aludt és olyan kaja volt, tepsibe be, persze mindig nagy adag, ha párom hazajött már csak be kellett tenni a sütőbe. A nagy adag megy nálunk, így marad belőle nekem és mostmár Dominak ebédre.

Tudom, bosszantó, de tényleg csak türelem!

2008. ápr. 23. 11:22

Azt gondolom kis lelket öntöttél belém, másképp nem is idegesitene a dolog, ha az a főzés nem lenne, mert számomra az a legfontosabb, mivel a párom is este jár haza, a kislányomnak is főtt kaja kell, mivel ahhoz vagyunk szokva és abból sem mindegy h milyen a kimondottamn házi, az előrekészitett gyors kaják nem mennek nálunk, és emiatt vagyok néha kiborulva, mert szivesen játszom és foglalkozom velük de úgyérzem nincs elég energiám mindenre, sokszor a fejetetején áll az egész ház. Sajnos panelban lakunk, még kertes ház sem áll rendelkezésünkre, csak nagyiéknál, de oda nyáron megyünk, a jo időben.

Mostmár nincs mit tennem, ahogy mondod ne stresszelni, az még elvesz az energiából- ha változás lesz igérem beszámolok:)

Amúgy tüneményes fiad van. Nőjjön nagyot!!!

9. gabi0630 (válaszként erre: 8. - 8063d44440)
2008. ápr. 23. 11:11

Nekünk is a nagy ágyon volt sokat, én meg mellette. És persze egy halom játék.Mikor már kezdett veszélyessé válni, le földre, tettem le neki egy plédet, ott voltunk.

Hidd el én is teljesen el voltam keseredve. AZt írtad hogy babakocsiban alszik. Na, az én faim még a babakocsit se bírta.

Ahogy nő, és több mindent tud, el tudja érni azt a tágyat, ami kell neki, már egy fokkal jobb lesz. Nem lesz így örökké.

Addig is, egy dolgot tudsz tenni. Próbálkozz akár fél percig is a kisággyal, hordozóval, nyáron már nagyobb lesz, ha van füves terület, ki tudod tenni egyplédre a naggyal.

És a legfontosabb! Ne stresszeld magad! Tudom, könnyű mondani, de tényleg. nekem is úszott a lakás, ne tudtam főzni, segítségem se nagyon volt, és még suliba is jártam/járok tanulni is kellett úgy hogy még éjszaka se aludt.

Ha kertes házban laktok, használd ki amíg alszik a babakocsiban.

Hidd el lesz jobb!!!!! Tapasztalat! Dominik is ugyan ilyen volt!

8. 8063d44440 (válaszként erre: 7. - Gabi0630)
2008. ápr. 23. 11:05
A korának megfelelően nagyjából már mindent megpróbáltam, de egyedül neki nem megy, most jelelnleg is ott a tesója mellette, igy egy kicsit csendbe van, nem igaz h nem érdekli semmi, mert igen csak rövid ideig, inkább a nagy ágyon van legtöbbet, de aztgondolom később ezzel is meggyülik a bajom, mikor már kezd forgolódni- mostmár hiszem h két gyermek nem egyforma- de bizom benne h változni fog, ha te is aztmondod- már tapasztaltad
7. gabi0630 (válaszként erre: 6. - 8063d44440)
2008. ápr. 23. 10:45

Fog változni hidd el! Nálunk is ugyan ez volt! Sajnos sokat kellett várni, 11 hós volt mikor egyedül elindult, azóta még egy filmet is megtudok nézni nap közben! AMire korábban nem volt példa!

Jön a nyár, könnyebb is lesz. MI tavaly nyáron vettünk egy pici medencét. Abba játszott, pancsizott, meg kivittük a járókát, addig is levegőn volt.

Nekünk még a hordozó segített egy kicsit! Beletettem, feltettem a konyhában a pultra, és folyamatosan beszéltem hozzá, énekeltem, és a hordozó fülére tettem minden félét, ami érdekelheti.

Később jött a járóka. Ott is és a kiságyba is egy darabig jó voplt a tornáztató, azt nézegette, és mikor már elérte ütögette. Ha esetleg van valamilyen kedvenc játéka, próbáld vele betenni az ágyba. Folyamatosan legyél ott mellette, játszatok, de ne kézbe legyen, az a lényeg, hanem az ágyában. Adj neki olyat ami máég nem volt nála, és persze nem veszélyes. Nálunk sláger volt pl egy papírdobozka is. A lényeg, hogy percről percre nőjjön a kiságyban töltött idő. Ha nagyobb lesz, forog, ül még könnyebb lesz lefoglalni. Ha egy hét alatt egy perccel többet van az ágyában, már haladás. Volt olyan, hogy kb 5-6 hós volt, és egy fél órát is el volt. Persze ha sírt kivittem.

Csak kitartás!

6. 8063d44440 (válaszként erre: 4. - Gabi0630)
2008. ápr. 23. 10:36
Van remény h változhat? Nem tudom, azt viszont igen h a keresztfiam aki most 6 hós ugyanezt müvelte két hónappal ezelőtt is és azóta sem változott, de hogy lehet úgy csinálni hogy egésznap vele foglakozni? Hanem lenne más dolog is, a konyhában is tiszta ideg vok amig elkészitem a kaját, ezalatt végig sir-ha foglalkozom vele akkor nagyon jol elvan - csak nem ő van egyedül- nem tudom hogy kezeljem az egészet, Nem tetszik az ágyban , az ülőkében, a konyhában sehol, csak anya kezében :))
5. Verka (válaszként erre: 1. - Kismacko1016)
2008. ápr. 23. 10:09

Szia! Nálunk ugyanez volt, sőt ha felébredt nem tudott visszaaludni. Amikor kibújt az első kettő akkor megszünt, majd 2 hónap múlva megint kezdődött.

A nyálzás is változó, néha van, aztán nincs.

4. gabi0630 (válaszként erre: 2. - 8063d44440)
2008. ápr. 23. 10:06

4 hós kor az nekünk maga volt a borzalom! Szintén nem tudta elfoglalni magát semmivel, egyfolytában szórakoztatni kellett, babakocsiban sem maradt meg. Max a műanyag babatotnázató tudta lekötni, de 15 percnél nem tovább. Legnagyobb baja az volt, hogy olyat akart, amit még nem tudott.Ülni akart, de még nem tudott, aztán jött hogy állni/mászni/menni akart, de nem tudott.

Kitartás! Mióta megy egyedül órákat el van!!!! És a fogzás nem minden babát visel meg!

2008. ápr. 23. 10:03

A kisfiam 14 hós. Kicsi kora óta nyugtalanul alszik, dobálja magát, rengeteget forgolódik, nyűglődik.

A védőnő szerint a fogától, és szerintem is. Ő későn kezdte a fogzást, majdnem 10 hós volt mikor kijött az első. Most 4 van neki, és megint jön 4.

A fogzásnak sok tünete van, nemcsak a nyálfolyás. Nyűgösség, nyugtalanság, minden ok nélküli fel-fel sírás alvás/játék közben, fülpiszkálás, megváltozott széklet.

2. 8063d44440 (válaszként erre: 1. - Kismacko1016)
2008. ápr. 23. 09:56
A kisfiam 4 hós, éjszaka jól alszik, viszont nappal mindig sir, ha kint vagyunk sétán, képes átaludni a 4-5 órát, de a lakásban egyfolytába nyüglődik, nem tudja magát elfoglalni, ez nekem nagyon furcsa,mert a kislányom aki most 4 éves egy nagyon csendes baba volt, evett és aludt, vagy egyedül szépen szórakozott, a kisfiam vegig üvölti az egész napot, ha felveszem nincs baj, de erről hogy szoktassam le nem tudom, a fogzásra még gondolni sem merek, mi lesz akkor?
2008. ápr. 23. 07:39
Az én kisfiam 6 hós,és néhány hete nagyon nyugtalanúl alszik,ide-oda dobálja a fejét,csapkod a lábával,nyekereg.orvos,védőnő szerint a fogzástól,de még csak nem is nyáladzik...Van vkinek hasonló tapasztalata?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook