Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkárosultak fórum

Hitelkárosultak (beszélgetős fórum)

59. timycat (válaszként erre: 56. - E28c748947)
2012. okt. 22. 22:21
A bankok profitorientáltak, egyértelmű hogy a saját érdekeiket nézik. De egyébként ez már a ló túlsó oldala, a bank érdeke igazából az hogy minél tovább fizess, ne dőljön be a hitel, mert a behajthatatlan követelésekből nekik nem lesz pénzük. Szóval ez a helyzet már annyira nekik sem jó.
58. megi04 (válaszként erre: 56. - E28c748947)
2012. okt. 22. 22:12
Hát biza ez nálunk is így volt...Csak nem mertem írni,gondolván úgy sem hiszi el senki...A párom betöltötte a 40et..ezért a bank hezitált,hogy ő talán mégsem ad...:(( Aztán olyan "na jól van,talán volna itt egy lehetőség" alapon..ha devizába vesszük fel..akkor...talán...És mi barmok,örültünk a lehetőségnek...:((
57. megi04 (válaszként erre: 55. - Timycat)
2012. okt. 22. 22:10
...és sajnos valószínűleg igaza is...:(((
2012. okt. 22. 22:09

Ehhez csak annyi hozzáfűznivalóm van, hogy a Bankokat ott tartom hibásnak, hogy orrba-szájba tolták a devizahiteleket és akinek nem tetszett, mert teszem azt a jó, öreg, stabil, magyar forintot akarta, nos azt a hitelt majdnem meghiúsították.....

Ismeretségi körömben az egyetlen vagyok, akinek lakáshitele az 5 éves évfordulón 4 ezer forintot csökkent....

55. timycat (válaszként erre: 54. - BigIQ)
2012. okt. 22. 22:06
Ezt én eddig is tudtam és nem is küzdök a problémával, közvetlenül legalábbis nem, viszont ahogy látom te csak utólag világosodtál meg -viszont most agresszívan- vagy gazdaságilag szuicid hajlamaid vannak
54. bigIQ
2012. okt. 22. 22:02

Nos, itt remek hsz-ek születnek, aminek örülök.

Szeretnék egy-két dolgot elmondani.


A probléma gyökere a világra telepedett pénzügyi oligarcha. Minden, amit ma a világban láttok, így kis Hazánkban is egy előre megtervezett forgatókönyv szerint történik. Erre senki se vágja rá, hogy "összeesküvés elmélet", mert nem az. Nem elmélet, hanem gyakorlat.


A bankok tudták, hogy mi fog történni a magyar hitelesekkel, hiszen szándékosan etettek meg mindenkit a "jó" hitellel. Ezt tették egyébként az USA-ban is. Az akkori kormány pedig asszisztált ehhez, mert olyan jogi hátteret teremtettek meg, ahol a bankárok azt tettek velünk amit. Nem csak a magánszemélyeket, de az önkormányzatokat és az államot is adósságszolgálatba hajtották. Egy visszafizethetetlen adósságba.


Ezt a világ legtöbb országában megtették. Ahol nem tudták, ott háborúkat robbantottak ki (lásd: arab tavasz).


Ma olyan szintű a világ eladósodottsága, hogy a termelő szféra ma már csak azért dolgozik, hogy a pénzéhes bankok adósságainak a kamatait kifizethessék. A tőkét soha sem fogják tudni visszafizetni!!!


(A fentiekről és a témához kapcsolódó megvilágításokról nézzétek meg dr. Drábik János YOUTUB-os felvételeit.)


A baj egyébként sokkal nagyobb, mint aminek látszik (globálisan). A pénzügyi oligarcha már többször hozott létre szándékosan világgazdasági válságot, vagyis 50-100 évenként újra- és újra beültetik a világot a sergőbe. Aki tanult történelmet az azt is tudja, hogy mi következett egy-egy világválság után!!! Bizony, világháborúk!!!


Tudniillik, amikor már nem tudnak több bőrt lehúzni az emberekről, a kormányokról, akkor jön a nagyon jövedelmező háború. Most sokan mondhatják, hogy ez hülyeség. Nos, a probléma ott van, hogy ha a strucc a homokba dugja a fejét, attól a segge még kint van ...


Visszatérve kis Hazánkra, igen is a bankok nyakig benne vannak abban, hogy az emberek az önkormányzatok egy része ide jutott.


Most ébresztőnek egyenlőre ennyit, és nézzetek meg pár videó dr. Drábik előadásában. Várom a véleményeteket itt, vagy a klubban.

53. megi04 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2012. okt. 22. 21:52

Hát tudod,én rettenetesen hülye vagyok az üzlethez..És azt hajlandó is vagyok elhinni,hogy az ügyintéző sem tud semmit..(Bár ha tudja sem mondja,mert ő is örül,hogy van állása,és ez rendben is van!)

De azt...hogy egy bank..tudomisén..vezérigazgatója ezt nem látta/tudta előre,akkor sem hinném el,ha az édesanyja életére esküdne meg!!!!!!!!!

Nem 100,hanem 100.000 % ig biztos vagyok abban,hogy tudták! Hiszen üzletemberek.Évekre előre kell látniuk!És látnak is,ebben biztos vagyok!

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Timycat)
2012. okt. 22. 21:43

Én is belecsúsztam...

Bár én csak 10 évre vettem fel és sajnos 2 évre előre nem láttam a munkanélküliséget.

Áron alul eladtuk a lakásunkat és 5 évig albérletben laktunk. A jelenlegi lakásunkat 2 éve tudtuk megvenni és sajnos hitelre. Igaz forint hitelre, de ez is emelkedik. 71-ről most emelkedett 82 ezerre. Pedig itt nincs árfolyam....

51. timycat (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2012. okt. 22. 21:37

Én bevallom majdnem belecsúsztam egy hitelbe, de pont az a bizonytalansági tényező, mint az idő, 20-30 év riasztott el. Azt ugye senki nem gondolta komolyan, hogy ennyi idő alatt abszolút egyenletes lesz az árfolyam, meg senki nem lesz beteg, senkit nem ér baleset és minden munkahely örökre fennmarad


Ezt most pont nem névszerint neked írtam, csak így jött ki :)

50. timycat (válaszként erre: 48. - 6b006fc769)
2012. okt. 22. 21:34
A pernyerés amit én hallottam az volt, mármint a "nyereménye" az ügyfélnek, hogy érvénytelennek nyilvánították a hitelszerződést, innen viszont jogalap nélkül gazdagodott és azonnal, egyösszegben járt vissza a pénz a banknak... ez a carnak adtunk egy pofont tipikus esete
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Megi04)
2012. okt. 22. 21:28

Az ügyintéző pont olyan ember, mint mi. Nem lát a jövőbe és még a vezetőik sem. Nem tudták ők sem mi lesz ebből.


Ki gondolhatta volna, hogy ekkor a különbség lesz? 148 forint helyett 230? Ezt még egy profi elemző sem tudta. Ez nem egy előre kitervelt valami volt.



A lényeg, hogy ha van mit kezdeni, akkor tenni kell. Fel kell jelenteni a bankot, egyezkedni kell velük, stb., de sajnos egy idő után, ha nem fizetünk jön a végrehajtó, ezért lépni kell, ahogy a nehézség adódik....

48. 6b006fc769 (válaszként erre: 36. - Megi04)
2012. okt. 22. 21:26

Remek... Mi is bővitettünk. Mondjuk a tetőt amúgy is cserélni kellett.

Egyébként ilyen nyert perről hallottam, csak fél füllel,a lényege valami olyasmi volt, hogy nem a valutát adták konkrétan oda ill. nem is hívták le a valutát. De ennyi az informàcióm, nagyon nem értek ezekhez a banki okosságokhoz.

47. megi04 (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2012. okt. 22. 20:52

Persze.Azt én nemállítom,hogy a bank hülye.De ha odamegy egy ILYEN hülye,mint én,akinek ezekről a dolgokról halvány fogalma nincs,azt bizony csúnyán átverik!Nem,nem "olyan" értelemben gondolom,hiszen ők kimossák magukat,hogy miért nem olvastad el?...Hát mert fogalma sincs/volt a legtöbb embernek,hogy mire KÉPES a bank...Most azon lehet vitatkozni,hogy a kormány,vagy a bank hibája...De ha tisztességesen akart volna eljárni,akkor azt mondja:Figyelj te hülye! Jól meggondoltad? Ha gubanc lesz,elveszted az otthonodat!De neem.Ez olyan,mintha elmennék egy dokihoz,aki latinul elkarattyolná nekem,hogy mi bajom van,én meg rábizom,hisz ő az orvos...Hülye hasonlat,de nem jut jobb az eszembe!

Sok-sok ember meg mehet a családjával az utcára! Kérjen kamatot,rendben van,ebben igaza van! De ez? Ez über uzsora!!

46. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 22. 20:45

De van bennem empátia, ha tehetem, ha rajtam múlik, akkor az összes ügyfél kap időt a rendezésre. Sajnos nem rajtam múlik, mert most nem olyan területen dolgozok, de látom, hogy mi mindenben együttműködnek az ügyfelekkel a bankok (akikkel én dolgozok).


Amikor olyan helyen voltam, sok ügyfélnek elengedtem a költségeket.


Tehát empátia van, de akkor sem a bank a hibás.

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 41. - Megi04)
2012. okt. 22. 20:42

Egyébként én is felvettem. Nagyobb lakást vettünk és kevés volt a pénzünk, majd munkanélküli lettem, kicsit később a férjem is. Felmondták a hitelemet (egyoldalúan). Csak 1 részlettel voltam elmaradva. A felmondást követően befizettem 500 ezer forintot, mert azt mondták, hogy ez esetben visszaállítják a hitelemet, de nem így történt...

4,8 milliót vettem fel, fizettem 2 évig 80 ezer/hó, majd befizettem még 500 ezret (2,5 milliót kb. befizettem), de a lakást el kellett adnom, hogy ne árverezzék el és az árából még fizettem 5,6 milliót, tehát 4,8 helyett visszafizettem 8,1 milliót 2 év alatt. Mennyit is kerestek rajtam?


Ez van. Ez az én hülyeségem volt. Nem voltam résen. Bár így az Erste után szabadom még lehet feljelentem ezt a bankot...

2012. okt. 22. 20:41

Én sem csípem a bankokat, de azzal tisztában vagyok, hogy nem jótékonysági intézmények, nyereségorientáltak a végletekig.

DE! Mindez nem sikerült volna nekik, ha sokan nem csesztek volna elolvasni a tájékoztatókat, jobban utánagondoltak volna a dolgoknak, sokan nem tudtak mérlegelni (ember 20-30 év!!!) és rengetegen vágytak két kategóriával nagyobb, szebb, jobb lakásra/házra/autóra/nyaralásra/Tv-re/egyéb nyavalyára, mint amit valaha is megengedhettek volna maguknak... csak ugye akkor ott abban a pillanatban kvázi "ingyen" volt, no meg a h.lyének is megérte


Egyébként nem csak Mo-i a probléma, a világ nagyrésze eladósodott; Közép-Kelet-Európa meg megint mélyebben bevette a cumit :S

43. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 40. - A0c1361e44)
2012. okt. 22. 20:38

Hagyjuk. Kár, hogy egy deka empátia sincs benned...


Én nem imádok semmilyen céget, vállalkozó vagyok :D Magamnak dolgozok.. tudod, innen nem vághatnak ki soha.

42. a0c1361e44 (válaszként erre: 41. - Megi04)
2012. okt. 22. 20:37
Tényleg nem a bankok rabolnak, de az árfolyam náluk van, ezért őket hibáztatjátok. Egyébként az összes bank az MNB árfolyam szerint alakítja a saját árfolyamát, tehát az MNB-t kell utálni, mert ők adnak ilyen magas árfolyamokat.
41. megi04 (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2012. okt. 22. 20:32

Ha csak sejtettem volna ilyesmit,nem veszem fel.:(


Ha emelkedik,azt mondom,oké,benne volt a pakliban.De ez? Rablás!

40. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 22. 20:31

Ez nem a bankokon múlt. Ezt kellene megérteni.

A mesterséget válságot sem ők gerjesztették, hanem az állam. Rájuk kell mutogatni, hiszen most is ők vesznek el tőlünk mindent, nem?


Párizsban és Amerikában azért nem vették észre az Euros hitelnél az árfolyam változást, mert ott nem forint van. A forint romlott nem az Euro, CHF és társai mentek fel. Erről pedig ki tehet?

Ki nyilatkozik úgy rendszeresen, hogy két naponta bezuhanjon a forint? Nem a bankok. Ráadásul a bankoktól beszedi az állam a jó sok bankadót. Remélem hamarosan a tesco és társai is fizetnek, mert úgy lenne igazságos.



Imádott bankom?:)

Te hol dolgozol? Gondolom te meg őket imádod.


Egyébként az ügyfél azt is mondhatta volna a hitel felvételné, hogy ekkora kamatot nem vagyok hajlandó fizetni....

39. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2012. okt. 22. 20:24

Nem tudom, miért, de rohadtul tisztességtelen volt sok minden. Meg lehet keresni a neten, fent van valahol. Van, hogy több milliót kell visszafizetnie az ügyfélnek. Mármint a bank fizet vissza.


Külföldön is van hitel, egyik barátnőméknek is. párizs melletti ház, és nem lett nekik magasabb a törlesztő, pedig euróban volt az is :) És nem 10 millát vettek fel, elhiheted. Sőt, az usában élő osztálytársam sem panaszkodott, hogy belerokkanna.


Nem egyet nyertek, hanem többet már.

Nekem mondjuk tök mindegy, hogy imádod-e a bankokat, az viszont tény, hogy az árfolyamkockázat a legdurvább becslések szerint sem alakult ilyen erősen,mint ahogy megtörtént. Úgyhogy had ne sajnáljam már őket kicsit sem.

Ja, csak úgy mellékesen, a bankok a legnagyobb nyereségüket a válság évei alatt szerezték, szerzik.

Azért majd elmorzsolok értük néhány könnycseppet :)

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Megi04)
2012. okt. 22. 20:20
AZ árfolyam kockázatról te is aláírtad a tájékoztatót, ugye? Csak nem hitted el, hogy ennyire felmehet az árfolyam. Én sem gondoltam, de a pakliban benne volt.
37. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 22. 20:18

Azért kíváncsi lennék rá, hogy miért lett elmarasztalva a bank.

Egyoldalú szerződés módosítás?


Igen, összetett dolog és valóban sokan munkanélküliek lettek, de erről sem a bank tehet, ezzel is kell számolnia a hitelfelvevőnek.


Mivel verték át az ügyfelet a bankok?

Elvileg minden ügyfél alá is írta, hogy elolvasta az árfolyamkockázatra vonatkozó tájékoztatót, valamint a hitelszerződést, amelyben benne vannak a feltételek és kondíciók, sőt a közjegyző fel is olvasta, hátha az ügyfél nem olvassa el.

Semmi nincs elrejtve egy szerződésben, de jobb erre fogni.


És ha jól tudom egyetlen egy jogerős pert nyertek bank ellen. Felmondta a szerződést, mert az ügyfél nem fizetett. Hát mit tehetett volna a bank? Ki mit tenne, ha neki tartoznának nagy összeggel és nem fizetné vissza az adós? Érdekes, nem rég volt egy fórum, ahol 20 ezer forintot nem adott vissza valaki és rögtön keresztre feszítették a hozzászólók...

36. megi04 (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2012. okt. 22. 20:14
Hát nem is tudom...Én bővítésre vettem fel 4 millát,és havi 20 ezret kibírtam volna.Most több,mint 50et fizetek 5 éve,és még 7 millát kell fizetnem...Komolyan...Ez annyira becsületes a banktól...!
35. bigIQ (válaszként erre: 34. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 22. 20:13

Kedves Murila!


Köszönöm a normális hozzászólásodat! Nagyon sok mindenben igazad van!

34. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2012. okt. 22. 20:03

No, azért maradjunk annyiban, hogy van már ellenük jogerősen megnyert pert.. és annyira nem bűntelenek ők sem, mert erősen átverésre játszanak, ami mondjuk nem egyedi eset a mai világban.

A felelőtlenül felvett hitelekkel kapcsolatos gondolataiddal ettől még tökéletesen egyetértek. De itt mondjuk sok olyan ember is szív, aki nem a hitel miatt szív, mert azt még bírta volna, ha mondjuk nem szűnik meg a munkahelye a válság miatt. Elég összetett gond ez.

Mondjuk azokat, akik plazmatévét, meg utazást, meg a tökömtudja mit vettek a hitelből, na azoknak rohadtul semmi segítséget nem adnék semmihez.

33. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - BigIQ)
2012. okt. 22. 20:00
Sehogy, és nem is akarok. Nem én vertem el a pénz, miért fizessek én?
2012. okt. 22. 19:52

Nagyon jó a bankokat szidni, de nem ők a hibásak.

Senkit nem kényszerítettek a hitel felvételére.


Ha jól gondolom, akkor a következők történtek:

Akartatok lakást venni és épp könnyen hozzájutható volt a hitel. Akár önerő nélkül, sőt a költségeket is átvállalta a bank, sőt munkáltatóit sem kért épp, így bementetek a bankba és felvettétek a hitelt.

Épp akkor az ügyintéző keresztértékesített, azaz felajánlott egy hitelkártyát is, amit elfogadtál, így már 2 hiteled volt.

Most szidhatod a szemét bankot, bár akkor, amikor semmit nem kért szimpatikusnak tűnt, sőt az is, hogy nem kellett kifizetned az értékbecslőt, tulajdonlapot, stb. Ez jár az ügyfeleknek jelszóval. És milyen undok dolog a bankok részéről, hogy a kölcsönkért pénzt visszakérik. Persze kamatokkal, ami ugyan bele volt írva a szerződésbe, de minek olvassa a hitelfelvevő? Így most lehet őket szidni, bár ha nem adott volna hitelt, akkor még mindig albérletben, illetve szülőknél élnétek, valamint most azért szidnád őket, mert neked nem adtak, ezért olyan sanyarú a sorsod.


Nem a bank a hibás!

31. bigIQ (válaszként erre: 30. - Megi04)
2012. okt. 22. 18:25
Nos ezzel nem vagy egyedül. Gyere be a klubba, ott nem tudnak bántani "kedves " honfitársaid. Ott olyanok vagyunk, mint Te, vagyis sz...ban.
30. megi04
2012. okt. 22. 18:07
Nekem kártya nélkül is elég a hitel.De igazuk van a hitel ellen szólóknak,5-6 éve látnom kellett volna,hogy válság lesz...Nem is értem,miért nem láttam?....

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook