Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkárosultak fórum

Hitelkárosultak (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
509. biztoslaci (válaszként erre: 506. - Cseléd)
2017. jan. 23. 14:20

Szia !

Én a hitelek mellé kötött életbiztosítások vizsgálatával foglalkozom, így elképzelhető, hogy Neked is tudok segíteni. Itt a tájékoztatási metódusban vannak olyan súlyos hibák, amelyek mentén akár a kezdettel történő felmondással is lehet élni, azaz az összes eddig fizetett díjat vissza lehet perelni a biztosító társaságoktól.....

Ha gondolod - s minden erre vonatkozó szerződésed megvan - egy próbát megérhet Neked is..... pénzedbe nem fog kerülni a vizsgálat.

2015. máj. 5. 08:39

Sziasztok! Lejárt végre az egyik (nem jelzálog)szabad felhasználású hitelünk a Cetelemnél. Megkaptuk az elszámolást. 800ezerre 1.600.000-t fizettünk vissza :( És forinthitelről beszélünk...

Remélem szeptemberben mi is kapunk valamit vissza, kicsit durva ez a 100%-os kamat :( ahhoz képest hogy 25,5%-ról volt szó....

507. cseléd
2014. febr. 24. 18:38
Ügyvédre nincs pénzem
506. cseléd
2014. febr. 24. 18:36
Üdvözlök mindenkit!sajnos én is ide tartozok,szintén bedőltem az átverésnek(chf).annak idején 2009-előtt hitelt akartam felvenni lakásvásárlásra.A drága ügyintézőm aki mellesleg semmit nem tett csak öszerakta az álltalam beszerzett szükséges iratokat,azt mondta hogy én nem kaphatok forint hitelt,örüljek hogy egyáltalán kapok.Azóta is rendesen fizetem az életbiztosítással kombinált hitelt két lakásbiztosítást(a fedezetként érintett ingatlanét is)meg persze a kamatokat.Mostanára teljesen kimerültem.segítséget,tanácsot kérek!!!
505. zakajeo (válaszként erre: 501. - Tanamashu)
2013. aug. 14. 13:02
érdemes beirni a keresőbe hogy devizamentőöv,és az elérhetőségükön őket keresni...ha irsz emailt válaszolnak,a számukon visszahívnak,és megmondják érdemes e perelni,ha igen is minimális összeget kérnek és nem nyerni akarnak a károsultakon még ők is....
2013. aug. 14. 11:35
nah a CIB banknál is az van, h az adóstársnak min havi 75ezret kell kézhez kapnia és 25-65éves kor közt kell lennie :(
2013. aug. 14. 10:41

sziasztok! én nem vagyok hitelkárosult, de ez a téma nem halt még ki, úgyh ide írom.

nagy vonalakban: szeretnénk a barátommal pénzhez jutni, h megvehessünk egy önkormányzati lakást. max. 1milla kéne. nem tudom, h ienkor szabad felhasználású személyi hitel/kölcsön vagy használt lakás vásárlására való hitel kell, én nem értek hozzá. Barátom nettó 115ezret kap én nettó 64ezret, ezért ő próbálna meg hitelhez jutni és úgy gondoltuk nagyobb az esélyünk ha adóstárs leszek; de lehet a korom miatt még ez se lehetek (21 vagyok). én OTPs vagyok a barátom meg CIBes és aranykártyás, szóval neki ien 200.000es mozgó tőkéje van (remélem így hívják). szóval lemehet -200.000ig. (mert anno vett már fel hitelt, aztán megint akart de akkor nem adtak és felajánlották neki ezt a mozgőtőkét). a hitelét már kifizette (ő 27 éves).

szerintetek mien esélyeink vannak? és ilyenkor érdemes élettársi kapcsolatot létrehozni? (nem feltétlen a hitel miatt)

köszi előre is, nagyon elkeseredtünk :(

502. michelle.r (válaszként erre: 498. - Megi04)
2013. ápr. 30. 19:11
Van ilyen ügyvéd, mint ahogyan nyert per is van, de lényegesen kevesebb, mint vesztett. Nem Káslerárpád féle, döntsük meg a bankokat demagógia, hanem hozzáértve, ha a szerződésben van támadható pont, azt megtámadva. A barátnőmnek is van néhány ilyen ügye, peren kívüli megállapodásban a bankok hajlandóak voltak egyezkedni, a tartozás 10-30%-át elengedni.
2013. ápr. 29. 16:22
Sziasztok!Tudnátok nekem Budapesti, esetleg Tatabányai ügyvédet ajánlani, aki foglalkozik hitelkárosultak ügyeivel? Szeretnénk pert indítani, de szeretnénk egy jó ügyvédet.... Köszönöm előre is !
500. nkimi
2013. ápr. 25. 16:33
Gondolom hallottatok már a pertársasáogkról, nézzétek meg a www.devizaados.eu oldalt, ahol pénzintézetek szerint tudtok akár pertásaságba lépni. Várom a véleményeteket ezzel kapcsolatban.
2013. ápr. 4. 11:41

Sziasztok!


Nekem az tűnik hihetetlennek,amit a tv-ben mutattak.


Valaki nem tudja fizetni a hitelét,bemegy a bankba,egyezkedik,és elengednek x milliót,ha a többit fizeti.


Ilyet én is akarok!!!!

498. megi04
2013. ápr. 3. 19:56

Nem tehetek róla,de sajnos nem tudok hinni abban,hogy van valahol,az óperenciás tengeren túl egy nagyon ász ügyvéd,aki már megnyert 1-2 pert..:(

Egyszerűen nem hiszem el.Ha létezne ilyen,akkor már minden devizás kijött volna a carból! Hiszen ha"Neki lehet,akkor nekem is"-alapon mindenkinek menne.Szerintem,egyszerű vakítás. Nem tartom valószínűnek,hogy egy fantasztikus ügyvédnek több esze van,mint a bankok "konsiliere"-nek..:( Azért ott sem matt hülyék vannak!SŐT!

497. ria0712
2013. ápr. 3. 15:37
Érdemes elolvasni: [link]
2013. márc. 26. 16:30

Kedves Fórumozók!


Szívesen segítek azoknak, akik szeretnék a devizahitelüket átváltani fix, forint alapú lakáskölcsönre. Nem tudom, hallottátok-e, hogy a lakástakarékpénztárnál van erre lehetőségetek. Aki erre szeretne megoldást találni és nem vállalni a devizakockázatot még hosszú évekig, bátran írjon üzenetet. Nagyon nagy erre az igény, ezért előre is elnézést kérek, ha nem válaszolok rögtön, de ígérem, igyekszem.

2013. márc. 15. 21:51
Jó estét! Mi 13 éve ugyanott tartunk a tartozással. Svájci frankkal kezdtük, eurora váltva folytattuk, két éve forintosítottuk. Gyakorlatilag még mindig ugyanannyi a tőketartozásunk. De, már csak 18 év... Nem tudom mitől kilátástalanabb a helyzet, ettől vagy a munkanélküliségtől. Akinek még van munkája, legalább rendelkezik a döntés szabadságával: mit ne fizessen be. Én munkanélküliként törhetem a fejem, hogy a semmiből mit fizessek be. A bank miért nem intézményesíti a ráutaló magatartás fogalmát? Azaz, ha nem is az egész törlesztést, de valamennyit minden hónapban fizetek. Feltételezheti a bank, hogy senki sem akarja elveszíteni a reményét annak, hogy a most még 'bérelt' lakás egyszer az övé lehet. Ez tartja életben, ezért küzd. Megértem, hogy senki sem akarja ezt albérletre váltani. Mert annak a létnek már KHR 'tagsággal' vág neki, tehát eleve kizárt, hogy újból hitelt kapjon, a bérleti díj meg elviszi azt, amit félretehetne. Ráadásul a bérleti díjak nemsokban különböznek a fizetni nem tudott törlesztő mértékétől.
494. parabox (válaszként erre: 488. - Klenca)
2013. febr. 19. 08:40

Köszönöm, klenca, de találtam olyat, aki nem csak ügyvédként segít, de a végén lesz pénzem kifizetni a tartozásom maradékát a banknak. Mert azzal kapcsolatbansenkinek ne legyen kérdése, hogy amit felvettünk, azt vissza kell majd fizetnünk. A baj ott van, hogy a jelenlegi helyzetben a 3szorosát, 4szeresét kellett volna. És ez bizony nem OK.

Azt se hiszem, hogy ezeket a pereket pár év alatt el fogják rendezni. Szerintem senki nem meri vállalni ezt a felelősséget, inkább tolják a felelősséget tovább. Magyarországon sem igazságszolgáltatás van, hanem jogszolgáltatás. Ezzel kapcsolatban senkinek ne legyen kétsége!

493. acuko (válaszként erre: 487. - Klenca)
2013. febr. 17. 18:48
Én 28 ezret vállatam akkor havonta, most 58 ezret kell fizetnem. 3,5 milliót vettem fel lakásfelújításra 2007-ben. 5 éve fizetem, de ha most vissza akarnám fizetni, akkor 7,5 milliót kellene fizetnem a 10 milliós lakás árából. Maradna 2,5 milla. Ebből talán lehetne új életet kezdeni külföldön..
492. kovaevakiss (válaszként erre: 491. - Klenca)
2013. febr. 17. 18:32
Ez uzsorakamat, erre nem lehet mást mondani! Ezt ugyanúgy büntetni kellene, mint a falvakban az elcsípett uzsorásokat!
491. klenca (válaszként erre: 490. - Kovaevakiss)
2013. febr. 17. 09:22

Ha büntetik az uzsorakamatot, akkor ez nem az? 5Mft-ra 7 MFt kamatot fizetni????


Vagy a másfél millió forint hitelre 3.8 Mft-ot fizetni?

2013. febr. 17. 09:17
Ez olyan, mint a bíróságon az ítélet, lehet, hogy jogos, de nem igazságos! Egy ügyvéd ismerősünk mondta, hogy az igazság és a jog az nem ugyanaz! Szomorú!
489. klenca (válaszként erre: 473. - BigIQ)
2013. febr. 17. 09:09

Kedves Big!

Lakásra vettünk fel 5 MFT FORINT (!!!) alapú hitelt.

A szerződésben az állt, hogy a hitelfedezeti életbiztosítással támogatott jelzáloghitelt 15 év alatt fizetjük vissza, a tőke az életbiztosításban havi 27 800 Ft, a kamat az első 5 évben 35800 Ft a banknak. 5 év után a felgyűlt tőkét beforgatják, s a kamat lejjebb megy. Nem voltak hajlandóak beforgatni, egyoldalúan megváltoztatták a konstrukciót, s további 10 évig kellett volna a 35800 Ft kamatot fizetni, s majd a 15. év végén forgathatjuk be a tőkét. Közben az apám meghalt, kaptam 2.3 MFT -ot, amit nem engedtek befizetni a tőkére. Válás lett a vége a pénzügyi nehézségeinknek, s eladtuk a lakást. Kifizettük a tőkét, meg rá kellett fizetni vagy 200 000 Ft-ot, de a befizetett kamatból nem írtak jóvá egy fillért sem! 2 300 000 Ft úszott el a semmibe!

Ez tisztességes????

488. klenca (válaszként erre: 478. - Parabox)
2013. febr. 17. 09:01

dr Léhmann György / Siófok

Keress rá, ingyen segít!!!

487. klenca (válaszként erre: 486. - Klenca)
2013. febr. 17. 09:00
Havi 18 000 Ft-ot vállaltam 10 évre, ami most 38 000Ft.
486. klenca
2013. febr. 17. 08:59
Másfél milliót vettem fel 2008-ban CHF-ben. Már befizettem 1 670 000 Ft-ot és még 2100000 Ft van hátra.
485. 4c1a787e8f (válaszként erre: 483. - Megi04)
2013. febr. 17. 08:37

Nem vitás, hogy vannak olyan élethelyzetek, amikor ez tényleg elkerülhetetlen. Tényleg szülők nélkül levő, semmit sem örökölt fiatalok, stb.. Nagy szemétség volt ez, meg az is, hogy ezt hagyták, nem vitás, és senkit sem akartam megbántani..


Csak azért van ennek egy olyan aspektusa is, amit írtam..


Sőt, elkerülni mi se fogjuk tudni teljesen, mert akkor már egyenesen kriptát kéne vennem, de abból legalább kényelmeset..:-))


De egyenlőre húzzuk, amíg lehet.


Mindenkinek a legjobbakat!

484. bigIQ
2013. febr. 16. 10:11
483. megi04 (válaszként erre: 481. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 14. 19:17
Hát...nekünk nem mondott senki semmit..:( Így jártunk.Ennyi.
482. 4c1a787e8f (válaszként erre: 481. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 14. 17:16
Mindezzel együtt tudom, hogy a bankok tisztességtelenek, és semmiféle lelkiismeretük nincsen, és az emberek kiszolgáltatottságára hajtanak, hajtottak, és hajtani fognak, és nem velük értek egyet..
481. 4c1a787e8f (válaszként erre: 473. - BigIQ)
2013. febr. 14. 17:14

Én sem tudom, mit érek meg.. Nem könnyű, de ezzel valamelyest egyet tudok érteni..


Összeházasodtunk 2004-ben, anyáméknál laktunk. Elkezdtünk vakarózni, hogy hát bizti tudnánk fizetni valamit, jó lenne külön. Erre azt mondá édesapám: "Ha majd mindegyiktek külön-külön az ötszörösét is tudná fizetni, majd akkor vegyetek fel hitelt. Hidd el, hogy ez a világ nem fog sokáig tartani, mert abnormális a berendezkedés, előbb-utóbb borul a bili."


Persze ezt mi öreges dumának gondoltuk, de maradtunk. Ezt úgy kell elképzelni, hogy 12nm-en laktunk az egyébként 75nm-es panelban összesen 6-an. Aztán 7-en, majd 8-an.. Mert végül a két gyerekem is oda született..


2-3 évet kellett várni, és édesapámnak igaza lett. Pedig egy gyári munkás, nem MNB elnök...

480. megi04 (válaszként erre: 478. - Parabox)
2013. febr. 14. 16:21
Oké.De nekem nincs 2 állásom.Tehát nincs ügyvéd sem.Én ezt nem bántásból írtam neked,hanem mint tényt közöltem.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook