Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkárosultak fórum

Hitelkárosultak (beszélgetős fórum)

149. bigIQ (válaszként erre: 147. - 695f722640)
2012. okt. 23. 21:49
Szerintem mindenkinek jobb, ha erre nem válaszolok!!!
148. michelle.r (válaszként erre: 129. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 23. 21:49

Pontosan ezt kellett volna tennie mindenkinek.


Dolgozom egy non profit alapítványnak, azt vették a fejükbe, hogy pénzügyi alapismereteket, pénzügyi intelligenciát vernek emberek fejébe. Van aki fizet ezért, van akinek átvállalják a hiteltörlesztését, plusz ösztöndíjat adnak erre a tanfolyamra. Hiszed vagy sem, néha az ösztöndíjasok elfelejtenek eljönni, meg utolsó pillanatban jön egy sms-, dugóba keveredett, nem ér oda, stb.

Nem általánosítok, biztos, hogy van aki valóban megtett sok mindent, hogy elkerülje ezt a helyzetet, de azt látom, hogy nagyon sokan még ebben a helyzetben sem képesek felelősséget vállalni. Kihúzzák a kakiból, önkéntesek - én sem kérek tiszteletdíjat, hogy dolgozom nekik - tanítják, ők meg nem érnek rá.

147. 695f722640 (válaszként erre: 140. - BigIQ)
2012. okt. 23. 21:45

'"Ha nem értünk valamit tisztességes nem aláirni.Viszont tisztességtelen az ebböl fakadó adósságokat velünk spóroloósokkal és nem felelötlenül költekezökkel megfizettetni. Én lakom egy rég tipusu házban. Hitelre én is villoghatnék modern házzal a MÁS PÉNZÉN.!"

Ha ez neked festett kép.Ellenörizheted nálam.!

146. bigIQ (válaszként erre: 141. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 23. 21:43
Akinek nincsen hitel problémája, annak ajánlom szíves figyelmébe Enissa hozzáállását. Köszönöm Enissa!
145. simple
2012. okt. 23. 21:40
Érdekes, nekem is volt egy hitelem, ami az utolsó két évben a duplájára nőtt, mégis végig tudtam fizetni, mert nem vettem fel többet, mint amit megengedhettem magamnak. És ugye egy értelmes ember hitelfelvétel előtt arra is felkészül, hogy mi van ha megemelkedik a fizetnivaló.
144. timycat (válaszként erre: 141. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 23. 21:38

Mert itt olyan a jogszabályi háttér, hogy megteheti a bank ennyi, de ez igaz bármelyik szolgáltatóra, itt ők jobban ki vannak szolgálva, mint az ügyfél, nálunk ez a "korrekt".


Oké nem kértél segítséget, de írtad hogy nem belerúgni kell -amit nem is tettem- hanem segíteni, erre kértem tippet.

143. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 130. - 695f722640)
2012. okt. 23. 21:35
Felőlem füvet is mondhatsz. :))
142. timycat (válaszként erre: 136. - Michelle.r)
2012. okt. 23. 21:35
Az biztos, és van aki már megszívta a pert, ott ugye nincs fogyasztóvédelmi előírás, ott egyenértékű felek vannak :S
141. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 133. - Timycat)
2012. okt. 23. 21:33

És én neked??? ...mert nem kértem segítséget, és mint írtam károsult sem vagyok, de együtt érzek a károsultakkal. Nagy lány vagyok már, egyedül is tudom intézni az ügyeimet, és akinek tudok segítek, abban amiben éppen tudok, anélkül, hogy lehülyézném őket. Mert ugye nem lehet olyan okos mindenki, mint te és még páran itt.


És ezredszer írom le lassan, hogy nem várom el, hogy barátom legyen a bank, de korrekt ugye attól még lehetne????

Miért nincs ekkora kamat Németországban, vagy Angliában?? ezt a két országot ismerem hitelügyben, tehát csak jelenleg innen tudok kiindulni.

140. bigIQ (válaszként erre: 132. - 695f722640)
2012. okt. 23. 21:30
Éppen ez az! A tények mellett nem szabad elmenni, de a tényeket csak nyitott szemmel lehet felismerni! ... egyébként a festett képet gondolod tényeknek!
139. timycat (válaszként erre: 136. - Michelle.r)
2012. okt. 23. 21:30
oké, persze nem mindegy mi folyik amcsiéknál
138. timycat (válaszként erre: 129. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 23. 21:27
Ezeken felül kell emelkedni. Én tanultam némi jogot, de bevallom többször olvasok el valamit, főleg ha elsőre "nem jön át", másrészt ritka lassan olvasok és nem érdekel, hogy felettem türelmetlenül dobolnak, vagy kattintgatják a tollaikat... basszus az én bőrömre megy a vásár... ez a politika egyértelmű hibája, meg a magyar "múlté", lekiskorúsították az embereket és hagyták manipulálni miközben a szolgáltatók közé dobták a gyeplőt :S
137. bigIQ (válaszként erre: 131. - Viki49)
2012. okt. 23. 21:27
Ez így van és ezt is vizsgálják már! :)
136. michelle.r (válaszként erre: 128. - Timycat)
2012. okt. 23. 21:26

Azért ez így szó szerint nem igaz sajnos. A mondat második fele így van.


Veszélyes játék azzal hitegetni a hiteleseket, hogy majd a bíróság kisegíti őket ebből a helyzetből. Mindenkinek, aki megkérdezett, azt tanácsoltam, ügyvéddel nézesse át a szerződését és írásban kérjen a banktól állásfoglalást, azt kötelesek megtenni. De a vaktában lövöldözés nagyobb bajt fog csinálni szerintem.

135. 695f722640 (válaszként erre: 133. - Timycat)
2012. okt. 23. 21:24
Vajon miért értek egyet veled? :)
134. simple (válaszként erre: 133. - Timycat)
2012. okt. 23. 21:23
Nem vagy fordítva bekötve! Sőt felelősségteljesen gondolkodsz. Én nem értem az embereket, mi az hogy hitelkárosult?! Hát ő vette fel a hitelt, nem hiszem hogy kényszerítették rá...
133. timycat (válaszként erre: 125. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 23. 21:21

Akkor még egyszer, írtam lentebb a bank nem a barátunk, valamit akar és te is valamit akarsz, ő egyértelmű hogy a saját érdekeit kívánja érvényesíteni.


"Miből gondolhatta volna egy mezei halandó, hogy egy pénzügyekben jártas ügyvéddel olvastassa el a szerződést, amit aláírt."

Ez az, előtte olvastassa el, utána már mindegy. Egyébként úgy látszik csak nekem alap, hogy ha van egy ügyem, szerződés, pénzügy akkor azt hozzáértőhöz viszem, egy banális példa ha a fogam fáj nem urológushoz megyek.


Na mindegy, én vagyok fordítva kötve tudom.


Azt azért még áruld el, miben segíthetek?

132. 695f722640 (válaszként erre: 127. - BigIQ)
2012. okt. 23. 21:15
A tények mellett is el lehet menni de érdemes?
131. Viki49 (válaszként erre: 111. - BigIQ)
2012. okt. 23. 21:14
Teljesen igaz. A mi hitelszerződésünket közjegyző olvasta fel nekünk, aki többször megjegyezte közben, hogy ez vagy az értelmezhetetlen, aztán otthon legalább ötször olvastam el a saját példányomat, ki is jegyzeteltem az érthetetlen szövegeket és utánanéztem a Google-on is. Viszont olyan oda-visszautalásokat tartalmaz + rohadt bonyolult mondat- összetételeket, körmondatokat, hogy esküszöm, ember legyen a talpán, aki megérti. Az a gyanúm, hogy pont erre utaznak !
130. 695f722640 (válaszként erre: 125. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 23. 21:13

Azt a "zoldséget " mondom, amelyik tetszik, de a téma nem én és nem is a személyeskedés, ugye.?

A többit megirtam elöbb.ráérezve ezen írásodra IS!

129. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 112. - Timycat)
2012. okt. 23. 21:11
Igen igazad van, hogy az emberek vakon megbíztak az ügyintézőkben. Én nem lettek károsult, de lehettem volna. Csupán gépkocsit vettem, nem 0 hitellel. amikor kértem, hogy átolvasom a szerződést, úgy néztek rám, mint az UFO-ra, hogy azt nem szokták a kezükből kiadni. Mikor közöltem akkor nem érdekel a hitelük, megkaptam nehezen. Amiket kiemeltem, hogy nem érthető, arra azt mondták rosszul értelmezem, amikor kértem akkor írják le, hogy az nem az aminek értelmezem, természetesen elálltak a kérésemtől. a lényeg másik bankkal kötöttem szerződést. Az a gond, hogy sokszor annyira manipulálják az embereket, hogy azt éreztetik velük, ők a buták, és elfogadják, hogy persze, ők nem értik és inkább aláírják. De az 1000% manipulálják az ügyfeleket sokan és szóban hamis információkat kapnak.
128. timycat (válaszként erre: 117. - BigIQ)
2012. okt. 23. 21:10
Az hogy Amerikában mi van nekünk édesmindegy, a bankvezért nem a csóri magánszemély(!)hiteles által aláírt szerződések miatt fogják "fellógatni", más "okosságok" kellenek ahhoz.
127. bigIQ
2012. okt. 23. 21:09

Ma írta valaki: Ne ülj le egy lóval kártyázni!


Úgy látom, hogy ez itt is igaz. Ha meg nem, akkor minimum folyamatosan elmegyünk König13 mellett, vagy Ő megy el szándékosan mellettünk.


Erről ennyit.

126. 695f722640 (válaszként erre: 110. - Megi04)
2012. okt. 23. 21:05

Az az érzésem te nem tudod.az üzletben nix barátság!

A tisztesség sem üzleti sem politikai dolog.

Tisztességes a leirt majd aláiratott szerzödést betartatni.

Ha nem értünk valamit tisztességes nem aláirni.Viszont tisztességtelen az ebböl fakadó adósságokat velünk spóroloósokkal és nem felelötlenül költekezökkel megfizettetni.

Én lakom egy rég tipusu házban. Hitelre én is villoghatnék modern házzal a MÁS PÉNZÉN.!

125. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 109. - 695f722640)
2012. okt. 23. 20:52

Ne beszélj zöldségeket, legtöbben nem úgy vették fel a hitelt, hogy nem akarják visszafizetni.

Vajon miért írattak sok emberrel olyan szerződést alá, ha rendezni szerette volna előbb egy összegben a tartozását, még őt büntették, nem leszámítolták a kamatot, hanem büntiből ilyen, olyan költségeket számoltak fel. Ez véletlenül sem a bank, bankok érdeke volt ugye???

Miből gondolhatta volna egy mezei halandó, hogy egy pénzügyekben jártas ügyvéddel olvastassa el a szerződést, amit aláírt. Mert ugye, ha egy a betű más helyen van, más értelmet kap a mondat. Persze sokan okultak mára, de nem szép dolog azokba belerúgni, akik már egyébként is a padlón vannak, szebb felsegíteni őket.

124. bigIQ (válaszként erre: 118. - Michelle.r)
2012. okt. 23. 20:52

Tudod az IQ mit takar? Probléma megoldó képességet!!! Nem 5 egyetemet (bár az is van 1).

Besétáltam egy jól előkészített csapdába és én már tudom, hogy hogyan mászok ki belőle, de ezt nem biztos, hogy az orrodra kötöm!

123. megi04 (válaszként erre: 122. - Michelle.r)
2012. okt. 23. 20:51
Biztosan látszik,hogy vadul bólogatok...
122. michelle.r (válaszként erre: 121. - Megi04)
2012. okt. 23. 20:50

Az építési vállalkozó, mint hitelügyintéző?? Na ez egyébként legalább akkora baj, mint az ügyfél tudatlansága :((.

B.sza meg a PSZÁF és minden vonatkozó hatóság, aki engedte a pékeknek, biztosítási ügynököknek és pedagógusoknak másodállásban jó esetben két hónapos tanfolyam után, hogy hitelszakértők legyenek :S:S:S

121. megi04 (válaszként erre: 113. - Timycat)
2012. okt. 23. 20:45

Őszinte leszek veled,így négyszemközt!Nekem "áldott" építési vállalkozom(Hogy vágna bele a nyári harmat,ami a fákat repegeti)intézte a hitelemet...

Én hiába olvastam,egy árva kukkot nem értettem belőle...De muszáj volt...Nem,nem kényszerített,és mégis..Hogy hogyan? Hosszú...:(

120. michelle.r (válaszként erre: 117. - BigIQ)
2012. okt. 23. 20:45
Nem tudom. Megtennéd, hogy ismerteted a vádiratot? Mert azt speciel tudható, hogy pl. a Lehman Brothers ügyben miért. De te általánosságban beszélsz a bankokról.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook