Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkárosultak fórum

Hitelkárosultak (beszélgetős fórum)

119. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 100. - Timycat)
2012. okt. 23. 20:44

Hitel nélkül nehezen működik egy társadalom.

Nem kötelező felvenni igazad van.... de a kamatok akkor is gusztustalanul magasak hazánkban. Nem korrekt.

118. michelle.r (válaszként erre: 111. - BigIQ)
2012. okt. 23. 20:43

Ilyet nem, ez igaz. De aláírtam már néhány szerződést életemben, de egyiket sem addig, amíg nem értettem meg.


Egyébként ezzel a rendkívül szerény nick-kel azért tőled is kicsit többre számítottam volna :D

117. bigIQ (válaszként erre: 112. - Timycat)
2012. okt. 23. 20:41
Szerintetek miért foglalkozik már az Ügyészség is a szerződésekkel? Miért akarják elkapni a töküket Amerikában a legnagyobb bankvezéreknek? Talán azért, mert korrekt munkát végeztek és senki sem vezettek meg?
116. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 97. - BigIQ)
2012. okt. 23. 20:41
Bocsánat,most látom válaszoltál már rá, előröl jöttem olvasni. Hogy mennyire így látom én is :))
115. timycat (válaszként erre: 112. - Timycat)
2012. okt. 23. 20:40
és még valami, én még így "agyontanítva" sem szoktam aláírni vagy ügyféllel aláíratni első olvastra szerződést, mindig kérek szerződéstervezetet
114. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 96. - Jozsi.38)
2012. okt. 23. 20:39
Nem tőlem kérdezted, de az olajnál is nagyobb kincsünk van az iható VÍZ. Amiből egyre kevesebb lesz a világon.
113. timycat (válaszként erre: 110. - Megi04)
2012. okt. 23. 20:37
még mindig nem olvastad a szerződést :S nem kamatot kérnek ennyit
112. timycat (válaszként erre: 111. - BigIQ)
2012. okt. 23. 20:36

Tudom mit beszélek, ahogy lentebb írtam, én is aláírtam. DE! nem akkor láttam először, amikor elém tolták.

A bankoktól begyűjtöttök az ÁSZF-eket, bárki bemegy az utcáról viheti, mert ott van, ott kell hogy legyen, csak sokan nem is keresik, mielőtt aláírtam ügyvéddel átnézettük, aki ugye szintén nem gazdasági szakember, de mégis valamelyest jobban ért hozzá, mint a laikus és magánvéleményt is kikértük, ahogy a lakásvásárlásnál is. Ez a lehetőség nem csak nekem volt adott.


És hidd el tudom mit beszélek, nem csak a hitelszerződést, alapszerződéseket sem olvasnak el az emberek, vagy csak totál hanyagul, nem kérdeznek, mert szerintük ciki, nem szentelnek elég időt rá, mert az is ciki ott morfondírozni, mit gondolnak mások, itt húzom az időt, lassan olvasok hát ez vérciki stbstb aztán hány ügy volt, hogy jönnek oda, hogy de erről nem volt szó, aztán kinyitom a többoldalas szerződést (nem banki) és ott van leírva, csak átsiklottak felette

111. bigIQ (válaszként erre: 110. - Megi04)
2012. okt. 23. 20:22

Most fogod kapni azt a "varázslatos" dumát, hogy aláírtad a szerződést, miért nem olvastad el.

Csak az okoskodók soha nem láttak még ilyen szerződést. És nem tudják mit beszélnek.

A szerződések még szakemberek tömegének is nehezen értelmezhető, nem véletlen!

110. megi04 (válaszként erre: 109. - 695f722640)
2012. okt. 23. 20:16

De igen. Én szeretném.Tisztességesen,kamatokkal együtt. Csakhogy ez nem tisztességes!

Miért tiltják az uzsora kamatot? A bank ugyan ezt teszi! Vagy azt,hogy "Adok,de a több,mint dupláját kérem vissza" azt minek nevezik?

109. 695f722640 (válaszként erre: 41. - Megi04)
2012. okt. 23. 20:12

Azért elég sokan sejtettük! A hirek, sajtó (hvg.pl.)figyelve!

A kölcsönt felvenni mindíg sokan szeretik "de kamataival visszafizetni sose szerették.!

108. bigIQ (válaszként erre: 107. - Megi04)
2012. okt. 23. 20:11
:)))
107. megi04 (válaszként erre: 105. - Megi04)
2012. okt. 23. 19:59
Még akkor is,ha pontosan tudják,hogy ne "abban" az értelemben használtad!:D
106. timycat (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2012. okt. 23. 19:59

óóó már nincs meg, tavaly elkelt, kiadni nem akartam, sajnáltam, ott állt üresen ez nem tesz jót neki, meg csak a macera volt vele (szolgáltatók óraleolvasásai-cseréi, közös képviselő szívta a véremet stbstb) :S de az akkori ára jó 2-2,5 millával kövérebb lett volna, hisz 2008-ban bármit megvettek bármennyiért, szóval ha így nézzük én is buktam a hitelválságon, csak nem a tőkéből, hanem a "profitból" (nagyon olcsón vettem, előző tulajék válták, hangosan)

Utólag megbántam, ha előre tudtam volna, hogy barátnőmnek el kell adnia a lakását pont hitel és nem mellesleg válás miatt, akkor lakhatott volna nálam "állagmegóvási költségek és rezsi"-árban... de ez már mindegy is

105. megi04 (válaszként erre: 104. - BigIQ)
2012. okt. 23. 19:58
De bele ám!!:DD
104. bigIQ (válaszként erre: 103. - Megi04)
2012. okt. 23. 19:56

Igen, nem szidni kell, hanem a "gonoszt" kiismerni és tenni ellene!

... és most a gonosz szóba többen bele fognak kötni! :)

103. megi04
2012. okt. 23. 19:54
Helyes! Akkor ne szidjunk semmit! Mi választottuk ezt a sorsot! Ezt a kormányt,ezt az életet!Ide születtünk! Ennyi.
102. michelle.r (válaszként erre: 100. - Timycat)
2012. okt. 23. 19:47

Még okosabb, még megfontoltabb gondolkodás ;)


Minden hitelügy más, ha meglehet fogni azt nem általánosságok alapján, hanem szerződésszegés miatt. Nagyon rossz nyomon jár, aki azt hiszi, hogy "nem tudtam, hogy ez lesz belőle" elég érv egy bírósági perhez.


Ha mindenki a saját bankjával kezd alkudozni, őt szólítja fel az egyezkedésre, abban a bank fogyasztóvédelmileg kötelezett az együttműködésre. Egy perben nem. Utóbbinak óriási költségei vannak, amit ha veszít az ügyfél, márpedig nem lesz minden per ügyfélnyertes, még nagyobb a gáz.

101. michelle.r (válaszként erre: 88. - Timycat)
2012. okt. 23. 19:43
Okos, megfontolt gondolkodásra vall ;). Viszont ne bánd, hogy nem adtad el, akkor még tíz év volt az eladás utáni illeték, pengethetted volna az adó. És most van egy szuper lakásod, amit ha kiadsz, legalább a nem veszteséges, hogy van egy ingatlanod :)
100. timycat (válaszként erre: 90. - BigIQ)
2012. okt. 23. 19:43

Teljesen mindegy mi húzódik a háttérben, de te vetted fel a hitelt, azoktól akiket itt szidsz, ócsárolsz és leírod, hogy milyen terveik vannak.


Nem ők kényszerítettek, te mentél be vígan fütyürészve a bankba hitelt felvenni. A bank sosem volt jótékonysági intézmény ezt régóta tudjuk (legalábbis kéne), lehet összeesküvés elméleteket írni, azokban hinni;nem tagadom van valóságalapjuk, de senki helyett nem vettek fel hitelt, mindenki maga ment be a bankba és írt alá olyat, amiről lövése sem volt.


Én nem ülök le tárgyalni egy olyan partnerrel, akit ilyen szinten tisztességtelennek tartok, pláne nem írok alá vele olyat, amihez picit sem konyítok, mert utána már hiába kiabálok, hogy de én nem ezt a lovat akartam.

99. michelle.r (válaszként erre: 75. - Globus)
2012. okt. 23. 19:35
A legtöbb hitelszerződés 5 éven belül dőlt be. De tényleg nem értem azokat, akik úgy vették fel a hitelt, hogy még fizetik a részleteket, és a jelenlegi szabályok szerint nyugdíjasak lesznek. Ők mégis miből tervezték fizetni?
98. michelle.r (válaszként erre: 74. - Syria)
2012. okt. 23. 19:33
Ez pontosan így van. A hitelkártya jó dolog, ha valaki jól használja. Pl. tudja, mi a különbség a bankkártya és a hitelkártya között.
97. bigIQ (válaszként erre: 96. - Jozsi.38)
2012. okt. 23. 19:24

Ha azt hiszed, hogy az amiknak kell kies hazánk, akkor nagyon tévedsz!!!


Vagy nem hallottál arról, hogy melyik nép vásárolja fel hazánkat. A miniszerelnökük jelentette be ország és világ előtt!!!


... és hogy mi kell nekik: a VÍZ, és a Kárpátok adta védelem, no és az, hogy itt nincsenek arabok és még nagyon kevés a mohamedán is.

96. jozsi.38 (válaszként erre: 95. - BigIQ)
2012. okt. 23. 19:18

akkor kérdezek. milyen ásványi anyagban vagyunk mi gazdagok, ami megéri az amiknak hogy leigázzanak minket? olajunk nincs. arany? az sincs. olcsó munkaerő? kínában. milyen óriási amerikai cég van itt Magyarországon? hm? mit vesz meg az IMF itt? ez komolytalan.

milyen erőforrást tudunk eladni az IMF-nek? a szociális rendszer nem erőforrás, hanem a legnagyobb állami kiadás, oktatás, egészségügy szintén, a nyugdíjrendszerünkről nem is beszélve.

én nagyon meglepődnék ha az IMF megvenné a felosztó-kirovó rendszerű nyugdíjbiztosítót, mert akkor a szüleimet nekem kellene eltartani.

95. bigIQ
2012. okt. 23. 18:01

Egy nemzetet kétféleképpen lehet leigázni:karddal vagy adóssággal

0 hozzászólás Írta Törökné Fodor Ildikó több éve

Amíg a többség hanyagul elsétál a tények mellett, a bankok a cégekkel és nyugati kormányokkal karöltve folyamatosan tökéletesítik a gazdasági háború fegyvereit. Új bázisokat hozva létre.. Mint a Világbank és a Nemzeti Pénzügyi Alap (IMF), szintúgy egy újfajta katonát. A gazdasági bérgyilkost.

Egy nemzetet kétféleképpen lehet leigázni: karddal vagy adóssággal.

A dokumentumfilmben a következőkben John Perkins fog nyilatkozni.

Az alábbi sorokban az ő szavait írom le."Mi, (Az USA) vagyunk a felelősei ennek a globális birodalomnak a megalakulásáért. Sokféleképpen dolgoztunk. De talán a leggyakoribb,

hogy ha találtunk egy országot erőforrással, például olajjal, s akkor egy hatalmas kölcsönt hozunk össze neki a Világbankkal, vagy más szerveivel. De a pénz valójában soha nem az országnak megy. Hanem a mi hatalmas cégeinknek, hogy infrastruktúrát fejlesszenek. Erőműveket, ipari parkokat, kikötőket... Olyan dolgokat, amelyekből csak kevesen profitálnak igazán. A cégeink mellett, természetesen. De a népesség többsége nem részesül belőle.

Mégis, azok az emberek is, a teljes ország, az adósságtól fog függeni. Ez olyan nagy adósság, amit lehetetlenség visszafizetni, és éppen ez a lényeg... Sosem fogják tudni

visszafizetni! Így, egy bizonyos ponton, a gazdasági bérgyilkos visszamegy hozzájuk és azt mondja: Figyeljetek sok pénzt vesztettetek. Nem tudjátok az adósságot fizetni. Ezért... Adjátok el az olajmezőiteket. Ja olcsón, a mi cégeinknek. Engedjetek katonai bázist létesíteni. Küldjetek támogató csapatokat, ahova mi akarjuk... Irakba, vagy szavazzatok velünk a következő ENSZ ülésen, hogy privatizálni tudjuk az energia iparukat, aztán a vízipart is, amerikai vagy más multinacionális cégeknek adva el. Az egész gomba módra szaporodik.


Annyira tipikus, ahogy a Világbank és az IMF működik. Adósságba taszítanak egy országot, olyan nagyba, amit sosem tudnak visszafizetni. Aztán felajánlják hogy újrafinanszírozzák az adósságot, még több kamatot fizettetve. És persze megkövetelik a "valamit valamiért" elve alapján, bizonyos feltételeket vagy engedékeny kormányzást. Ami alapvetően azt jelenti, hogy el kell adniuk az erőforrásaikat, beleértve a szociális rendszert, a hozzáférési rendszereket, néha az iskolarendszert, a végrehajtó rendszereket, a biztosítási rendszereket... idegen vállalatoknak. Azaz ez egy többszörös csapda."

Forrás: Zeigeist. Addendum.


A fenti forrást már ajánlottam mindenkinek, főleg a hitelből kimaradottaknak.

A link még egyszer (és csak a film megtekintése után jöjjenek észt osztani): [link]

94. bigIQ (válaszként erre: 92. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 23. 17:56
Ez tetszett!! Jó szöveg!!! Köszi az élményt!
93. megi04 (válaszként erre: 88. - Timycat)
2012. okt. 23. 17:48
Mert okos vagy. Én nem.Sokan okosak,és sokan nem.Bachatom most már.Így jártam.De ettől,hogy te nem vagy hülye,nekem sajnos nem lesz jobb:(
92. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - BigIQ)
2012. okt. 23. 17:42
Nem fogod meggyőzni, ahogy barátnőm mondja. Ne akarj lóval kártyázni.
91. megi04 (válaszként erre: 89. - Jozsi.38)
2012. okt. 23. 17:39
Én is elhiszem.Sőt! Olyan ismerősöm is mondta,akinek nincs hitele..:( És igaza van abban is,hogy a probléma nem oldódik meg attól,ha nem vagyunk hajlandóak tudomásul venni.Össze esküvés elmélet? Akkor tőled meg azt kérdezném:Még hiszel a mesében???
90. bigIQ (válaszként erre: 89. - Jozsi.38)
2012. okt. 23. 17:35

Józsi, annak hiszel akinek akarsz! Megmondó emberek mindig voltak és lesznek. A lényeg, hogy nem azt kell nézni, hogy mit mond, hanem azt, hogy ki mondja!


Én ezt nem csak hiszem, hanem tudom is, hogy úgy van, ahogyan le van írva. Vedd a fáradtságot és nézz utána a neten (pl.:dr. Drábi János előadásai a YOUTUB-on; Ő amerikai egyetemeken is oktatott).


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook