Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hitelkárosultak fórum

Hitelkárosultak (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
239. bigIQ (válaszként erre: 235. - 34c48a3825)
2012. okt. 24. 12:25

Bocsi, de ezeket nem tudtam és azt sem, hogy Te írod a jogszabályt ehhez.


Nagyon sok helyen van ilyen, de nem egy kaptafára!!!

238. 34c48a3825 (válaszként erre: 233. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 24. 12:25

Aki betéti kamattól remél legalább inflációtartást vagy nagy kamatot, az hülye. Arra más megoldások léteznek.

A hitelek pedig nem 15%-tól fölfelé, hanem 11.

237. bigIQ (válaszként erre: 234. - Michelle.r)
2012. okt. 24. 12:24

Szerintem itt arról lett volna szó, hogy van-e ma M.O.-on olyan élőlény, aki mindenről kért/adott számlát az életében ...

"Az dobja rá az első követ, aki maga is bűntele!"

Ugye ismerős mindenkinek az idézet?! (Akinek nem, azt csak sajnálni tudom!)

236. 34c48a3825 (válaszként erre: 233. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 24. 12:24

Nem, nincs olyan, hogy szegény bankok. Ugyanis az is egy ÜZLET, amiben nincs szegényke meg nem szegényke, nincsenek emóciók. Egy bank profilja pedig sokkal, de sokkal összetettebb annál, semmint hitelek meg betéti kamatok, de ez itt úgy látom, újdonság.


Ahogy az is, hogy a törlesztők fizetésekor NEM szempont, hogy de Micike beteg lett vagy iskolakezdés van. Mint a családi pótlékos topicban: utaljanak előre, mert kezdődik az iskola. WTF?!


Ne adja az ég senkinek, hogy csődbe menjenek vagy ne prosperáljanak a bankok. Na, az lenne az armageddon.

235. 34c48a3825 (válaszként erre: 230. - Michelle.r)
2012. okt. 24. 12:21

Sajnos. Csak azt hittem -naív vagyok-, hogy legalább ebben az esetben képesek lesznek felelősséget vállalni.De nem, s majd kezdődik minden előlről.


Hányszor hallom: legyen magáncsőd! S amikor visszakérdezek, hogy tudja-e, ez nem csak arról szól, hogy az adósságát leírják az ingatlan fejében, hanem arról is, hogy egy államilag kijelölt ügygondnokot rendelnek ki mellé kb. 5 évre, aki mindenről dönt anyagi ügyeiben, azt tudja-e? Tudja-e, hogy akkor nincs autó és a fizetése x százalékát is vonják a fennmaradó tartozás fejében? Hogy nem mehet nyaralni, mert az nem fér bele az élhető életvitelbe ilyen esetben és nem engedik?

Stb, stb...

Minden, hangsúlyozom, MINDEN esetben azt a választ kaptam, hogy majd akkor kijátssza valahogy, pl. zsebbe-fizetéssel, meg nehogymá', vele ezt nem lehet csinálni.


Szomorú.

234. michelle.r (válaszként erre: 225. - Megi04)
2012. okt. 24. 12:19
Egészen konkrétan azt írtad, hogy rajta kívül még élő embernek nem sikerült tisztességes munkával. Pedig igen. Kérdés persze, hogy mit nevezünk tisztességes munkának :) Mert én pl. annó abból startoltam, hogy több pedagógusfizetésnek megfelelő összeget kerestem havonta szemtelenül fiatalon reklámszövegek írásával. Egyesek szemében ez sem tisztességes munka, de nem loptam :)
233. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 231. - 34c48a3825)
2012. okt. 24. 12:19

Mert itt az jött le, hogy szegény bankok .....ők sem tudnak kalkulálni. Csak azért mertem feltenni a kérdést, hogy nehogy kardomba keljen dőlni, hogy veszteségesek.


A hitelkamat 15%-tól a csillagos ég, és a betéti meg egy milla alatt 3% max. 7%. Tehát hagy ne sajnáljam már őket.

232. michelle.r (válaszként erre: 223. - M0ncsa)
2012. okt. 24. 12:16
Vagy a többi nem adott értékelhető választ. Nem mindenki szívta meg egyébként, van ismerősöm, aki kiszámolta, hogy még most is jobban járt, mintha a kezdetektől forinthitele lett volna.
231. 34c48a3825 (válaszként erre: 229. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 24. 12:15
Miért kellene, hogy az legyen?!
230. michelle.r (válaszként erre: 222. - 34c48a3825)
2012. okt. 24. 12:14

Igen, legalább egyszer szeretném azt hallani az érintettek szájából, hogy igen, ők is felelősek, nem csak mások :(


De ez nem csak jelen esetben, úgy általában jellemző, a dugó miatt késnek, nem azért, mert későn indultak, a számítógép miatt nincs meg határidőre az anyag, stb.stb ;)

229. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 226. - A0c1361e44)
2012. okt. 24. 12:11
Azért tedd a szívedre a kezed, és írd már meg, melyik bank lett veszteséges????
228. megi04 (válaszként erre: 214. - Michelle.r)
2012. okt. 24. 12:10

Én nem viszem perre! Eszemben sincs! Elég a bajom.

Nem hiányzik,hogy ha elveszítem a pert,akkor még fizessem a perköltséget is! Nem beszélve arról,ha azt mondják,hogy oké,rendben,igazam van,akkor egy összegben fizessem ki,és kész! Máról,holnapra élek,hogy minden számlám becsületesen ki legyen fizetve!Ugyan honnan a nyavalyából vennék milliókat?? Egyszerűen csak megírtam,hogy szerintem a bank egy disznó,és ettől a véleményemtől nincs erő,ami eltántorít! Persze gondolom,most az O.P bank igazgatója,lucskosra zokogja a kispárnáját!

227. a0c1361e44 (válaszként erre: 219. - Michelle.r)
2012. okt. 24. 12:10

Igen, sajnos az a helyzet, hogy a legtöbb ügyintéző, akivel az ügyfél találkozik mutatós, de az ismeretei már nem annyira széleskörűek.


Nem, nem bármi áron akar hitelt adni, csak annyira, hogy elvégezze a munkáját. Neki ez a dolga. Biztos nem mond el mindent, főleg ha az ügyfél nem is kérdez, de ennek pótlására is jó a szerződés.


És igen, sok ügyfél azért vett fel devizahitelt, mert annak törlesztése akkor a fele volt a forinthoz képest.

226. a0c1361e44 (válaszként erre: 209. - Megi04)
2012. okt. 24. 12:07

Én megértem, de ti nem értitek meg, amit én írok.

Uzsorakamat kezdete meg van határozva, kb. 110%.


A tözsde és a hitelezés két külön terület.


De igen, egy bank vezérigazgatója és az elemzők elég tájékozottak, de a jövőbe ők sem látnak.


Elhiszem, hogy vannak akik irányítják az egész pénzügyi világot, de hidd el, hogy azok nem itt vannak Magyar országon, tehát nem az OTP vezérigazgatója. Ők általában a pillanatnyi helyzetet használják ki és nem a 10 év múlva előre jelzettet. Ha tudnák, hogy mi fog történni x év múlva, akkor kivárnának és kaszálnának, de nem rajtad, de nem tudják, így természetesen vannak nagy bukások is.


Leírtam, hogy miért változott meg a törlesztőrészlet és azt is, hogy a tőke, hogy tudott ennyire megnőni.

Elég ha csak azt képzeled el, hogy van 100 Euród, amit beteszel a befőttes üvegbe, mert azt mondod, hogy a mai 286 Ft-os árfolyam kevés (tehát nem kell most a 28.600 Ft) és előveszed 5 év múlva és beváltod, ugyan azt a 100 Eurót, de már 350,-Ft árfolyamon azaz 35.000,-Ft lesz, de az is lehet, hogy 5 év múlva csak 220 Ft lesz az árfolyam (22.000,-Ft). Láttad előre? Most az árfolyam alakulásból azt gondlod, hogy jobban jársz, de ki tudja? A bank vezérigazgatója? Nem hiszem...

225. megi04 (válaszként erre: 218. - A0c1361e44)
2012. okt. 24. 12:06
Kérlek ne forgasd ki a szavaimat! Csak egyszerűen ritka az olyan ember,aki CSAK és KIZÁRÓLAG becsületes munkából vesz házat.Sajnálom,ha félre érthetően fogalmaztam!Ismerek becsületes munkásokat,(pl a párom)de ha nem nevezzük azt lakásnak,hogy Pesten (az átkosban) volt KIUTALT lakásom(tehát nem az enyém) akkor bizony nem lett volna soha házunk.Igen,ehhez kellett a hitel.Ettől nem lett luxusvilla,csak 1 ház.
224. M0ncsa (válaszként erre: 222. - 34c48a3825)
2012. okt. 24. 12:05
*bologat*
223. M0ncsa (válaszként erre: 220. - Michelle.r)
2012. okt. 24. 12:05

CSAK ennyi? 50%?


(tudom, en is szigoru vagyok :) Lehet, hogy a maradek 50% nem szivta meg ennyire)

222. 34c48a3825 (válaszként erre: 219. - Michelle.r)
2012. okt. 24. 11:59

Az elvárhatóság tekintetében vagyok csak szigorú :)

Mert tele a puttonyom azzal, amit hallgatok már évek óta.

Ha valaki hitelkártyákkal vásárolgatott, de nem volt annyi esze, hogy ezt értelmezze, az korántsem a véletlen bajba kerülés kategória, de nem is az, amiről írsz.


Nem, nem mindegy, hogy miért van bajban a bajba kerültek legnagyobb százaléka, ugyanis ha azt nem tanulják meg most SEM, hogy hibáztak, akkor változtatni sem fognak rajta és másféle módon újra belesétálnak, ugyanabba a csapdába.


Igen, vannak egyedi esetek, olyanok is, amiről írsz. De érdekes módon, én kaptam forinthitelt, pedig nem vagyok banki alkalmazott. Ráadásul, ha valaki aláírja, hogy nem baj, ha akármi lesz, az ne csodálkozzon, ha valóban beüt az az akármi.


Arról nem is szólva, hogy rengetegen térdig járták a lábukat, mire végre, valaki hitelképesnek ítélte őket, mindegy, hogyan, csak nekik KELL, mert JÁR meg nehogymá' ne legyen.


A közjegyző felolvasta mindenkinek a szerződést, lehetett kérdezni. Aláírás előtt lehetett kérdezni. Értelmi kellett volna ügyvéddel, végső esetben, ha már milliókra, tízmilliókra, tizenévekre írják alá a jelzálogot... az iskoláját, vakbelet sem operálunk házilag, ahhoz is szakember kell. Ez a bajom.


ÉS ez végtelenül szomorú. Eltűnik az egyén felelőssége a nagy hisztériák közepette.

221. bigIQ (válaszként erre: 214. - Michelle.r)
2012. okt. 24. 11:58

Az aki ingyen segít a hitel-károsultaknak és azt is megmondja, hogy hogyan lehet kérni perköltség mentességet, nem nevezném önjelölt sztárügyvédnek.


Erről szintén lehet tájékozódni a neten (ki gondolná, hogy mennyi mindenre alkalmas a net :D), csak venni kéne a fáradtságot rá. Már mondtam, hogy sok ember jól és logikusan gondolkodik, csak a helyes értékítélet meghozatalában gátolja a tudáshiány, melynek nincsenek is tudatában.


Benne vannak a "szakmában" és a szakmai vakság nem engedi a távolba látást számukra. Le kell tenni a sötét szemüveget és a fehér botot és nyitott szemmel és elmével kell élni tovább.


Értsétek meg! Én senkit nem akarok bántani, csak a jó szándék vezet!

220. michelle.r (válaszként erre: 217. - 34c48a3825)
2012. okt. 24. 11:57

Ezzel teljesen egyetértek.


Na, azt mondja a Jazzy hírolvasó, hogy tanultak az emberek a hitelmizériából.

A megkérdezettek 31%-a forinthitelt venne fel, 20%-uk inkább bérelne. Zene füleimnek ;)

219. michelle.r (válaszként erre: 216. - 34c48a3825)
2012. okt. 24. 11:53

Azért ennyire ne légy szigorú ;).

Lássuk be, vak vezetett világtalant, nagyon sok esetben az ügyintéző sem tudott sokkal többet, mint az ügyfél. Előbbi bármi áron hitelt akart, a másik pedig bármi áron eladni, mert ez volt a munkája.


Konkrét történeteket ismerek, pl. FHB bank a saját ingatlanirodájában dolgozó munkatársának csak CHF hitelt adott, forintot nem. De olyat is, amikor az ügyfél azért választotta a devizát, mert lényegesen alacsonyabb volt a törlesztőrészlet, a kockázat említésére pedig az volt a válasza, hogy eddig is volt valahogy, eztán is lesz :/.


A végeredmény szempontjából tök mindegy, hogy miért van bajban, ha nyakig ér a slamasztika.

218. a0c1361e44 (válaszként erre: 210. - Megi04)
2012. okt. 24. 11:50

Tehát én nem becsületes munkával keresem a fizetésemet?


18 éves korom óta dolgozok és mindig bejelentve, ami azt jelenti, hogy minden egyes forint után megfizetem az összes járulékot (adó, tb, nyugdíj, szakképzési micsoda, stb.). És igen, a hosszú munkaviszonyomból a legtöbbet bankban töltöttem, mint egyszerű alkalmazott.


És ha valaki szerint én nem érdemlem meg a fizetésemet, akkor nyugodtan járja végig az én utamat. Mindenki előtt nyitott a bankszféra, lehet jelentkezni...

2012. okt. 24. 11:48

AZ elvárhatósághoz: felnőtt embertől pedig elvárható a tettei következményének viselése, az, hogy ne írja azt alá, amit nem ért, de ha már aláírta, akkor teljesítsen és ne másra mutogasson stb.


Engem így neveltek, ez az, ami elvárható.

216. 34c48a3825 (válaszként erre: 215. - BigIQ)
2012. okt. 24. 11:45

Igen, elvárható,amennyiben valakit hatalmas, önhibáján KÍVÜLI szerencsétlenség ér, pl. vörösiszap-katasztrófa, akkor igen.


Amennyiben azonban hitelkártyák sorát használta egymás után, nem fordítva energiát és kellő gondot arra, hogy mit kell tejesíteni ahhoz, hogy ne járjon rosszul, akkor nem. Ez utóbbi esetben ugyanis nyíltan és TELJESEN hozzáférhető ELŐRE minden feltétel. Aki ezt figyelmen kívül hagyja, az NEM önhibáján kívül szerencsétlenül járt ember, nem vis maior áldozata, hanem a maga csinálta baromságé.


Lehet verni a palávert, attól ez még így van. Ez utóbbi embert nem óhajtom sajnálni, sem segíteni rajta. Az előbbit viszont minden körülmények között.

215. bigIQ (válaszként erre: 212. - 34c48a3825)
2012. okt. 24. 11:40

Na ebben a beszólásodban van némi igazság! Én sem úgy születtem, hogy tudok mindenről.


Ez olyan, mint amikor ballagsz az utcán és orra esel. Felállsz, és alaposan megnézed, hogy miben botlottál meg és odafigyelsz legközelebb, ha arra jársz.

Közben az is tudatosodik benned, hogy hamarabb is lenézhettél volna a lábad elé, de ez már csak eső után köpönyeg.


Az pedig elvárható lenne az arra járóktól, hogy nem röhögnek rajtam, hanem odalépnek, felsegítenek és esetleg megkérdezik, hogy segíthetnek-e másban, pl. orvost hívni.


Na ez lenne a normális, csak jelenleg nem normális világban élünk. De aki az embertelen közegben is ember tud maradni, az felülemelkedik a bajokon és a problémákon és másokat is hozzásegít ehhez.

214. michelle.r (válaszként erre: 209. - Megi04)
2012. okt. 24. 11:38

Megi, én pontosan ezért mondtam, hogy senki ne dőljön be önjelölt sztárügyvédeknek, aki perre buzdítanak, ugyanis nincs olyan jogszabály, ami megtiltaná azt hogy a tartozást más devizanemben tartsák nyilván. Tudom, hogy fájdalmas, de erre nem lehet pert alapozni. Ezért minden eset egyedi és azt kell átvizsgáltatni egy hozzáértő ügyvéddel, jogorvoslatot kérni, ha nem megy, akkor perelni. Mert a pernek is költségei vannak és azt nem a "sztárügyvéd" fogja kifizetni.


A tőzsde pedig egy nap alatt is elviheti egy ember teljes vagyonát, hogy lehetne évekre előre látni, hogy mi fog történni?

2006, 2007-ben mindenki Ázsia részvényeket vett, hozták is az éves akár 70%-ot is, aztán pár év múlva ugyanennyit mínuszban. Ezt nem lehet előre látni.


Figyeld meg, egy bejelentés elég ahhoz, hogy a forint árfolyama megzuhanjon vagy emelkedjen.

2012. okt. 24. 11:36

"Nagyon szórakoztatóak."....és egyben némelyek elgondolkodtatóak is.

Megesik időnként, hogy az igazság odaát van.


Az igazsághoz tartozik az is, hogy most sorra derülnek ki, hogy a deviza hitelek, nem is voltak mindig deviza hitelek, csupán ügyes papíron való mozgatás volt az egész.

És az is igaz, hogy ügyesen csőbe húzták az embereket amikor aláíratták velük a szerződést, hogy kiadhatják az adataikat harmadik félnek is, jelenesetben a behajtó cégeknek, akik még megsarcolják az egyébként is szorongatott helyzetben lévőket. Erről a harmadik személyről kellett volna tájékoztatni az ügyfeleket, őszintén még nem beszéltem olyan emberrel akit tájékoztatott a bank, hogyan tovább mondjuk 10 évvel ezelőtt.

212. 34c48a3825 (válaszként erre: 211. - BigIQ)
2012. okt. 24. 11:35

Egyetlen kérdésem van: ha ilyen széleskörű és mélyreható ismereteid vannak MINDENNEK a működéséről, akkor mi volt az az eltitkolt információ, amivel téged hitelkártyák (!) használatára kényszerítettek, többször, egymás után?

Ezek szerint ez a rengeteg, csodás információ előre is hozzáférhető lett volna, nem csak utólag, ugyebár...

211. bigIQ (válaszként erre: 208. - A0c1361e44)
2012. okt. 24. 11:33

Kedves Írisz!


Az első mondatodra: az csak egy "epés" megjegyzés volt, ne vedd zokon.

A második: látom, hogy logikusan gondolkodsz! Ez nagyon jó! A baj csak a megfelelő ismeretek hiánya. Ennek pótlására kértelek!


Hogy mi függ a bankoktól? Minden!!!

A bankok egy szűk világvezető elit kezében futnak össze. Ezt minden ép elméjű ember tudja. A világ sorsáról ők döntenek (pl. Bilderbeg csoport, Trilaterális Bizottság - keress rájuk a neten, ha nem tudod kik ők) (ajánlom mindenkinek, mielőtt "összeesküvés elmélet" címszó alatt lesöpör mindent az asztalról), a bankok meg eszközök a kezükben. De ezt a bankok vezetői is tudják jól, hisz közéjük tartoznak, csak alacsonyabb kasztban.


A regények nem a valóság, azok valóban csak szórakoztatóak (bár van némi igazság alapjuk).


Várom a véleményed azután, hogy utána néztél és hallgattál a neten az általam javasoltaknak. Amig ezt nem teszed meg, addig folyamatosan elbeszélünk egymás mellett.


Csodálatos napot kívánok! :)

210. megi04 (válaszként erre: 205. - 695f722640)
2012. okt. 24. 11:29
Iriszt még megértem..De te,becsületes,tisztességes munkás,aki nem olyan hülye,hogy hitelt vegyen fel,hanem becsületes,tisztességes munkából van mindene(ehhez gratula,rajtad kívül ez még élő embernek nem sikerült!)Te mi a bánatot keresel ezen a fórumon???? Jogod van hozzá,hogyne lenne? De mégis miért bambulsz itt,mikor itt csak hülye emberek vannak,akik utálnak becsületesen dolgozni,és a tisztességes bankokon akarnak élősködni???
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook