Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hiszek egy Istenben...? fórum

Hiszek egy Istenben...? (beszélgetős fórum)


133. orsibigyu (válaszként erre: 129. - A14deb9047)
2011. aug. 8. 11:08
Bocs, úgy gondoltam érdekes a téma, de lehet nem. Én szeretek filózni is, persze hit dolgában nem visz előrébb, mint a liturgia és az évezredes vallások sem. Egy vallás sem jó, csak a bűnvallás. Jah, hogy nincs bűn, aki ezt írta nyissa ki a szemét és nézzen körül, vagy kapcsolja be az esti híradót.
132. 1675f7fe54 (válaszként erre: 131. - A14deb9047)
2011. aug. 8. 10:26
Ezek már megbuktak.
2011. aug. 8. 09:58

Inkább a történelmi egyházak megismerésénél kezdeném, nem a kiscsoportoknál, akik néhány évtized ezelőtt még nem voltak sehol.

Nincs múltjuk, történelmük, építészetük, zenéjük, liturgiájuk, hagyományuk, kultúrájuk, stb.

Ha azt hallod, "Hiszek az egy Istenben",(Credo in unum Deum) e mondat mögött már több, mint 1600 év van...

130. sercegnő (válaszként erre: 126. - Orsibigyu)
2011. aug. 8. 09:50

kozony nem bun, nem lehetunk mindenre mindig kivancsiak, es forradalmaroknak lenni minden nap.


Nincs bun, van szeretet es felelem. ennyi.

129. a14deb9047 (válaszként erre: 126. - Orsibigyu)
2011. aug. 8. 09:44
Nem az eredendő bűnnel és évezredes bibliai citátumokkal kell dobálózni.
2011. aug. 8. 09:39

én még mindig reménykedek abban hogy egy szombatista hitgyülekezetbe járó ember is olvasni fogja a fórumot és tud abba segíteni hogy őket is megismerjem.

Borka már segíteni fog, de szeretnék több több gyülekezetet megismerni, ez bűn lenne?

2011. aug. 8. 09:34

Nem természetes, hogy megköszönjük Istennek, hogy felébredtünk, hogy étel van az asztalunkon, vagy azt, hogy este nyugalomra hajthatjuk a fejünket?

Ebben a konkrét esetben még azt is, hogy van egy egészségesgyermekünk?

126. orsibigyu (válaszként erre: 125. - 504d3546bf)
2011. aug. 8. 09:00
Egyetértek,a fórumindítót magát nem segítjük ezzel az eredendő bűnös kérdéssel, de mi elbeszélgethetünk róla, még ha nem is tudjuk érdemben tárgyalni. Érdekes dolgok ezek érdemes rajta gondolkodni. Nagyon jó ha az embernek kérdései vannak, mert ha nem az rosszabb.Az a közöny az egyik legcsalafintább bűn.
2011. aug. 8. 07:06

A Biblia ir konkretan a hamis tanitokrol is.

Ezert is kerulom , reszben , hogy magam mondjam mar ki amit tudok.

Ott a Biblia feheren feketen.Ha vallaki Ot keresi ott megtalalja.Ha vallamit nem ert konkretan ot kerdeze , erthetoen az o inteleigeniajanak megfeleloen egesz vilagosan fog felleni.

Ne menj emberhez most kerdezni.

Ha ream hallgatsz, mig Istent keresed ki kerulod a katolikus papot.

Ha megtalalod a valaszaid megerted miert mondttam.

En ezzel el is bucsuzom ettol a forumtol.Nem akarok senkivel azon vitatkozni kinek a hite az igazi.Nem is tudom ha az a fontos most, hogy en mit hiszek , vagy barki mit hisz.A lenyeg mit akar Isten neked mondani.

Kedves forum indito kereszt uthoz erkeztel.

Az Isten aki hatalmas csodakra kepes beszelni akar velled.

Minden esetre barhol alapodsz meg , barmilyen jellegu gyulekezetnel.Vigyaz Isten ott elo legyen.Vigyaz a tiszta iget hirdesek.

En lattam olyan csodat is amikor 2 halalos elenseg olyanok akik bortonbe ultek mert egymas caladjat szurtak le, fogtak kezet es neveztek egymast testvernek.

Valasuk? Nem hiszem hogy letezik.Satorosok akiket a kereszteny nagyurak kineztek a gyulekezetukbol.

124. 504d3546bf (válaszként erre: 116. - Adam Kadmon)
2011. aug. 8. 06:55

" bunben szulettem, bunben mellengetet az en anyam"

Ismeros?

Miert bunos egy 2 napos gyerek?Mert megvan bene a hajlam(salyat velemenyem) mert ha no biztos vetkezni fog, ha nem tettel-szoval, gondolattal egeszen biztos.

Nincs olyan aki gondolatban ne vetkezet volna.Velemenyem szerint mar az is bun , ha vallaki nem szimpatikus.Neked mindenki az?

123. Adam Kadmon (válaszként erre: 121. - Orsibigyu)
2011. aug. 8. 02:16
amen
122. Adam Kadmon (válaszként erre: 119. - Orsibigyu)
2011. aug. 8. 02:10

Nem vetem meg, távol álljon tőlem...

De, az ember kapott egy kielégíthetetlen és örök tudásvágyat minek eredményeként itt vagyunk, minden állat fölött. Természetünk része, hogy többet tudjunk mint őseink és hogy az isteni /vagy nem isteni/ tudást szomjazzuk...

Isten a lehetőséget adta arra, hogy tanuljunk és mi élünk ezzel tehát ez sem lehet eredendő bűn...

2011. aug. 8. 02:09
Holnap folytatjuk, megyek aludni.
2011. aug. 8. 02:07
Amugy jó sok zagyvát írtam, épp mocorgott a gyerek és elsiettem: Enni kella jó és rossz tudásának fájáról, nem inni.
2011. aug. 8. 02:05
Ha Istennel élsz az Paradicsom. Ha nem akarsz Istennel élni, többet akarsz tudni mint amennyit ő mutatni szeretne akkor kilépsz a paradicsomból. Nem kell megvetni az egyszerű népet, Isten pásztoroknak szólt előszőr hogy megszületett a Fia.
118. Adam Kadmon (válaszként erre: 117. - Orsibigyu)
2011. aug. 8. 01:51

Személyes véleményem nekem is van és persze mindenki másé is érdekel... De az egyházé pláne..

Amit te mondasz nekem mégsem kerek egészen... kaptunk egy paradicsomot? Élet fáját? Kísértőt? Ez megint bibliai magyarázatnak tűnik számomra ami nyilván csak példabeszéd az egyszerű nép kenyere...

2011. aug. 8. 01:41

Eredendő bűn ( személyes meglátásom)

Ádám és Éva te vagy. Téged Isten arra teremtett, hogy a paradicsomban élj: harmóniában Istennel a pároddal, a természettel, feladatot adott neked. Ihattál az élet fájáról. De te hittél a kísértőnek és megkívántad a jónak és rossznak tudásának fáját. Addig csak a jót tudtál, de te tudni szeretnéd mi történik akkor ha... Nem kéred már ki Isten véleményét, mert tudsz, nem bízod magad rá, mert te jobban tudod. És ez az önfejűséged elválaszt Istentől. Így maradsz ameddig ezt fel nem adod és rá nem bízod az életed. folyt köv. felkelt a fiam.

2011. aug. 8. 01:38
ez minden, csak nem válasz... miért is bűnös egy 2 perces csecsemő? Nem, nem hiszek az eredendő bűnben, véleményem szerint legalább akkora trükk az egyház részéről mint a cölibátus vagy a feloldozó levelek...
115. 40163fd81d (válaszként erre: 114. - Adam Kadmon)
2011. aug. 8. 01:32

Ha hinni akarsz,akkor hinned kell abban,hogy mivel megszülettél,bűnösnek születtél.

Ha hiszel az eredendő bűnben,akkor vezekelhetsz egész életedben.

De...DE!Van választásod.

Akár hisz.....nem.Ha hiszed,hogy az lehetsz,aki lenni akarsz,akkor az leszel.:))

114. Adam Kadmon (válaszként erre: 113. - Orsibigyu)
2011. aug. 8. 01:22
Kérnék egy épelméjű választ az eredendő bűnre /és nem az alma sztorira gondolok. . . /
113. orsibigyu (válaszként erre: 111. - Adam Kadmon)
2011. aug. 8. 01:20
Mi a kérdésed?
2011. aug. 8. 01:19

Borcsika fenn vagy még? Rájöttem, hogy te vagy! Mi ismerjük egymást Orsi vagyok Fugyivásárhelyről. Mikor írtál rájöttem, hogy csak te lehetsz.

Ezért fontos a gyülekezet, mert így száz kilóméterekről is, és pár év távlatából is megismerjük egymást.

111. Adam Kadmon (válaszként erre: 110. - 328aadd89f)
2011. aug. 8. 00:14
Hát ha a biblia és szentegyházunk említ ilyet akkor azt mondom OK... de nem rémlik a tanulmányaimból.. Egyszóval a kérdés az római katolikus egyház felé áll fenn igazából, az ő véleményükre lennék kíváncsi, annó a hitoktató nem szolgált kielégítő válasszal...
110. 328aadd89f (válaszként erre: 109. - Adam Kadmon)
2011. aug. 8. 00:11
Lélekvándorlás?:)
109. Adam Kadmon (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2011. aug. 8. 00:09

Hááát talán igen...

Kérnék egy épelméjű választ az eredendő bűnra /és nem az alma sztorira gondolok.../

2011. aug. 8. 00:04

én is megyek aludni, reggel a Lányom ébresztőt fúj...és ebédet is kell főznöm

holnap újra feljövök

jó éjt

107. 1675f7fe54 (válaszként erre: 101. - 116212323c)
2011. aug. 7. 23:54
Olvasd el az Ujszövetséget és utána beszélgessünk.Szerintem.
2011. aug. 7. 23:54
Mindenképp az Újszövetséggel kezdjed, az evangéliumokkal. Mondjuk, Lukáccsal, mert abban olyan példázatok is benne vannak, amik a többiben nincsenek. Pl. a tékozló fiú vagy az irgalmas samaritánus.
2011. aug. 7. 23:52
Lukács evangéliumát javaslom így elsőre
2011. aug. 7. 23:52

Pfff.. úgy látszik, titok, hogy Bernice honnan veszi ezeket, és hogy melyik gyülekezetbe jár. Na, mindegy. Szindy, ha segítségre van szükséged, csak írj!

Jó éjszakát!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook