Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


111. Bellavita21 (válaszként erre: 110. - Egykisma)
2014. febr. 26. 18:28

Én tegnap nyomoztam, és azt olvastam, hogy a prolaktin a lutális fázsiban kb duplájára nő. Node a referenciaérték mindig ugyanaz, tehát nem lehet a referenciaérték felső határának kétszerese még a luteális fázisban sem, nem?????


holnap megpróbálom megint a MM-t.


Gázt lehet csinálni, ha elkezdem szedni a Norprolacot?

Én amúgy teljesen gyógyszerellenes vagyok...

110. egykisma (válaszként erre: 107. - Bellavita21)
2014. febr. 25. 21:52

Pont most irt egy lány, hogy 39 éves, 2 éve kezdtek a baba projektet es ma lett pozitív a teszt. Szoval nem késő még!! Ne add fel, ne mondj le a babáról!

Azt mondták nekem hogy a prolactin szempontjából mindegy, hogy a ciklus melyik napján veszik le, így nem figyeltem meg eddig soha, hogy mikor magasabb... Az utóbbi hónapokban megy fel folyamatosan, tehát nem egy szinten van, változik.

109. egykisma (válaszként erre: 108. - Bellavita21)
2014. febr. 25. 21:46
Köszi, meglesem majd.
108. Bellavita21 (válaszként erre: 106. - Egykisma)
2014. febr. 25. 20:00

1 év várakozási idő????? aztaaa


a Versys clinic-et ajánlják még amúgy...

107. Bellavita21 (válaszként erre: 106. - Egykisma)
2014. febr. 25. 19:59

37 éves vagyok már nincs sok idő a baba dologra sem...

neked a ploktintól milyen tüneteid voltak? Egész hónapban folyamatosan egységesen magas volt, vagy változott? Nekem a ciklus első felében lejebb megy az érték amúgy.

106. egykisma (válaszként erre: 105. - Bellavita21)
2014. febr. 25. 19:01
Kitartás, holnap új nap virrad, lesz megoldás! Hagyj egy kis időt magadnak most, aztán ne hagyd ennyibe! Kérj időpontot a jobb dokikhoz, nem baj ha csak hónapok múlva lesz, de legalább tudod, hogy van időpontod és fognak tudni segíteni... Én holnap fogok a Kaáli intézetbe egy javasolt dokihoz bejelentkezni, akihez 1 év a várakozási idő... Szóval ne add fel!!
105. Bellavita21 (válaszként erre: 104. - Egykisma)
2014. febr. 25. 18:58

próbáltam a Mens-ben időpontot kérni, de a jobb dokikhoz nincs, úgyhogy feladtam.

Életben vagyok, nem haldoklom, valahogy elleszek. Gyerek nem jött össze, de már ez sem érdekel.... én ezt nem csinálom tovább...

Ha nem lenne ezer a prolatinom, ami szintén pszichés, akkor el is fogadnám....

lehet, hogy tényleg pszichés....pszcihopata vagyok :-)))) yeaaah

úghogy hagyom a francba az egészet.

104. egykisma (válaszként erre: 103. - Bellavita21)
2014. febr. 25. 18:14

Basszus, akkor igazából semmivel nem lettünk előrébb... :( Nem hiszem el, hogy manapság minden doki a legkönnyebb utat választja és lényegében minden problémát a stresszre húzzák rá, mert az a legegyszerűbb nekik... Vicc!

És most akkor hogyan tovább? Keresel más szakorvost?

2014. febr. 25. 14:32

Sziasztok,


ma voltam endosnál, a prolaktinom nem olyan magas, mint a tiéd -40,8 ng/mL a legutóbbi mérések szerint. Minimálisan magasabb ACTH,Kortizol van, de ez nem szignifikáns szerinte.

Szerinte ez tök normális, nem az adenómától van.


Az éhgyomri cukor 5,5, utána a 60 percesen 3,2 majd 120 percesen 4,6 az inzulin pedig 0/60/120-4,8/12,4/24,1. Ez is normális.


A szőrösödésem (áll-borotválkozás), a pattanásaim és mitesszereim (minden tünet egyszerre kezdődött) pedig a stressztől vannak. A fehér foltok a bőrön nem endokrinológiaiak. (A bőrgyógyász fél éves kezelés során endokrinnak minősítette. Ping-pong.)


A mai endos konzultáció során az lett a vége, hogy az agyalapi mirigy daganat nem okoz nálam endokrinológiai zavarokat, tünetek és véreltérések ide vagy oda.


Szerintem én már bevitetem magamat a pszichiátriára, hogy kötözzenek le és tegyenek mélyaltatásba, ugyanis én továbbra is úgy gondolom, hogy van összefüggés a panaszaim és az endos leleteim között.

2014. febr. 24. 13:23

Sziasztok,

hát sajnos nem vagyok terhes, így a prolaktinom, hogy megint felugrott nem tudom minek köszönhető, gondolom nőtt az adenoma.. Március 11.-én kiderül.. :(

Nekem a fél éves gyógyszeres kezelés után úgy összement, hogy az MR-en nem látták. Mai napig csodának értékelem, de mivel újra szökik felfelé, így félek, hogy most mekkora lehet megint..


Üzenj majd holnap mi volt a dokinál, szorítok, hogy minden rendben legyen!!!

101. Bellavita21 (válaszként erre: 100. - Columbia05)
2014. febr. 24. 13:19
Hááát köszi, hullámzó, nagyon-nagyon fáradt vagyok állandóan, meg ez a kajálás most nagy kihívás, nem tudom, mit egyek...:-) már nagyon várom a holnapot, jelentkezem!
100. Columbia05 (válaszként erre: 99. - Bellavita21)
2014. febr. 24. 13:13
Szia, jól van persze ahogyan gondolod, de azért kíváncsi lettem volna, hogy mit mond. Na de holnap azért gyere, hogy a nőci mit mondott. Egyébként, hogy vagy, hogy érzed magad?
99. Bellavita21 (válaszként erre: 98. - Columbia05)
2014. febr. 24. 12:13

Columbia, Képzeld el, hogy kedden van a DOhán dokinőhöz időpontom, ma meg az te dokidhoz lett volna...Vívódtam egész hétvégén, hogy mi legyen, de ma nem mentem el... méghozzá azért, mert egy hónapig vérvételekre jártam a DOhán dokinőhöz, most minden szükséges vérvizsgálat újra megvan,egyben, kedden megyek megmutatni neki.


Attól tartottam, hogy az Igaz doki egyrészről meglátja a rendszerből, hogy amúgy a SOte-ra járok, másrészről meg nem mutathattam volna meg a dokinő által levett véreredményeket neki (nincs is nálam minden, mert a rendszerből látja), mert akkor kiakad, hogy miért nem a DOhán doktornőhöz viszem vissza. Ha meg nem mutatom meg, ő is elküld vérvételre, s az alsó hangon megint egy hónap---emellett át kell járni a város másik végére éhgyomorral, ami nekem nagy kihívás....


szóóval nagyon-nagyon köszi a felajánlást, tényleg, de nem mertem meglépni.... holnap megyek a Dohán drnőhöz vissza, majd mesélek....

2014. febr. 24. 11:16
Bella, ugye ma kellett menned a dokihoz? Majd gyere és mesélj, hogy mi volt....
97. Bellavita21 (válaszként erre: 96. - Egykisma)
2014. febr. 22. 00:21

Egykismama,


Nekem is 5-6 mm nagyságú,vagy valahogy így van leírva. azt hittem ez a szélesség és hossz....

háát nekem ezer feletti a prolaktinom nélküle, nem túl magas, főleg a tiedhez képest.

Most a SOTE-n a Dohán Orsolyához járok, de hétfőre van időpontom az itt ajánlott dokihoz is, de félek, hogy le leszek tolva, hogy két orvoshoz is járok.

Szóval a baba nekem sem jött össze nagyon - nagyon sokáig, de nem tudatosan dolgoztunk rajta, csak nem védekeztünk és lazán vettük. Egy idő után aztán felűnt,hogy baba nem jön össze... Aztán a párom végül más utak fele ment 1 éve, úgyhogy most nem tudom, hogy a babaprojekt hogy állna ha dolgoznánk rajta.


Nekem végül a Norprolac-ot írták fel még ősszel, meg thyroxint, mert a pajzsirigyem göbös és a 4 -et súrolja alulról a tsh. Most meg a cukor lett fura, ugyanis a terhelésre lefele megy mélyzuhanásban a glukóz értékem, az éhgyomri okés. De akkor legalább tudom, hogy a szénhidrátra ha eszek, akkor vagyok rosszul... vicc. nemtudomhányszor voltam rosszul, sokszor összetörtem az autót, mert vezetés közben nem vicc a rosszullét.


Neked mekkorára ment össze a daganat????

2014. febr. 21. 21:41

Hello Lányok, köszi Bella az ide irányítást! Végigolvastam a teljes fórumot. Sajnálom, hogy csak most találtam Rátok!

Nekem 1,5 éve derült ki, hogy adenomám van. Babát terveztünk, elküldtek vérvizsgálatra, kiderült, hogy a prolaktinom ötszöröse a normálisnak, elküldtek MR-re és kiderült, hogy 6 mm-es adenomám van. Gondolom Nektek nem kell mondanom, hogy korábban nem is hallottam még ilyenről,így már a végrendeletemre gondoltam... Szerencsére fél éves bromo kezelés során összezsugorodott és azóta is gyógyszert szedek. Az utóbbi 2-3 hónapban viszont folyamatosan nő megint az értéke, már kétszer emeltük a gyógyszer adagot, de nem tudjuk lent tartani. Március 11.-ére írtak ki újabb MR-re.. Rettegek, hogy megint növésnek indult.. :(

Közben rajta vagyunk a baba témán, tavaly nyáron spontán össze is jött, de sajnos csak 10 hétig tartott a boldogságunk. Akkor amint kiderült, hogy terhes vagyok, abba kellett hagynom a bromot - az 5. héten -. Most azt mondta az endokrinológus, hogyha teherbe esek, szedjem végig a 12. hétig. Most napi 1,5 tablettát szedek. Szerencsére nincs mellékhatása, azaz nem érzem, pedig nagyon ijesztegetett tőle a dokim, hogy sokan nem bírják szedni. Dr. Pusztai Péter az endokrinológusom a Soten és voltam konzultáción amikor kiderült a Czirjáknál is. Bevallom nekem a Czirják nem volt túl szimpatikus... De ettől még lehet jó szakember. Tudomásom szerint ő fejlesztette ki ezt az orron keresztüli műtét lehetőséget. Szóval biztos jó szakember!

Hát itt tartunk most. Magas a prolaktinom, de remélem most pocaklakó miatt ugrott fel... Ha nem. márciusban MR..

Kitartás Mindenkinek!

95. 993dda84ef (válaszként erre: 94. - Bellavita21)
2014. febr. 19. 18:48

Hát, ekkora összeget még be is áldoznék próbaképpen, köszönöm a tippet, a következő két hétben 2 alkalommal megyek fel, lehet, hogy felkeresem őket.


Azért Kádár részéről korrekt a felajánlás, nem akar kibújni a felelősség alól. Persze, te eredményt vártál, ami nem érkezett meg, de sztem a hozzáállása becsülendő!

Azt gondolom, hogy azért nem mindegy milyen hullámhosszúságú fénnyel működik az adott gép, de vmihez viszonyítani kell, ki tudja, lehet, hogy ezúttal ez is elegendőnek bizonyul nálad.

94. Bellavita21 (válaszként erre: 93. - 993dda84ef)
2014. febr. 19. 18:37

Semmi extra, csak a szakállamat lövetem le, már voltam egyszer, akkor mind kihullott. Egyszerűen elkap a sírógörcs, amikor reggel borotválkoznom kell.... ha meg kihuzigálom, begyullad....

szóval, gondoltam, h a homlokomon lévő foltocskára is lövetek párat, aztán meglátjuk. Egyelőre semmit sem lehet észrevenni. Majd Kádár dokihoz is elmegyek, de ott majd az egész arcosat veszem igénybe :-) Itt most egy lövés 300 huf, 3-at lőtt a foltomra, meg az áll 3000. Kádár doki az egész arcot csinálja 30 rugóért, és tök ugyanaz az Elos technológia.

meg ugye a Kádár doki kint van világvége kettőn, ez meg itt a Mammut mellett, nekem két villinger-megálló, s mivel összetörtem az autómat, nem fogok másfél órát békávézni a Kádár dokihoz. Meglátom, milyen hatása lesz. Amúgy ha fent jársz, kipróbálhatnád a foltodra. Elos, szépbőr.

93. 993dda84ef (válaszként erre: 91. - Bellavita21)
2014. febr. 19. 18:25

Micsoda hirtelen vállalkozás, hogyhogy meggondoltad magad, merre, kinél jártál? Miért nem fogadtad el Kádár ajánlatát, ő felajánlotta az ingyen kezelést?

Mesélj, élmények, benyomások, az egész arcot kezelték? Mennyi időt vett igénybe, jelenleg hogy festesz?Tovább is van, mondjam még?:))

92. 993dda84ef (válaszként erre: 90. - Bellavita21)
2014. febr. 19. 18:23
Köszönöm! :)
2014. febr. 19. 16:47
Reka, én ma lelövettem a foltomat s szakállamat lézerrel, kíváncsi vagyok, h a foltra most mennyire hat majd. Elos lézer, a Kádár doki is ezt használja, csak sokkal dragabban végzi a kezelést. (Arcplasztika fórumból).
2014. febr. 19. 16:40
Reka, ha csak hormonokat vesznek, akkor ehetsz reggel, pont most kerdeztem ra még1x én is, mert ehgyomorral saját lábon nem tudok eljutni a kórházba,akkor külső segítséget kell igénybe vennem. Szóval hormonokkal az sem fontos, h reggelre menj.
89. 993dda84ef (válaszként erre: 88. - Bellavita21)
2014. febr. 19. 10:22

Bella Kedves!


Végül tanácsodra nem hagytam annyiban a közkórházi vizsgálatokat, sikerült is a Péterfy Kórházba viszonylag közeli időpontot egyeztetnem az endokrinológiára, sőt mivel vidéki vagyok, és jeleztem, hogy csak emiatt utaznék fel, elintézték, hogy már a jövő héten lecsapoljanak ugyanott, mivel éppen Budapesten leszek aznap, így mire bejutok szakrendelésre, már lesznek leleteim. Ég és föld az itt tapasztalt mentalitás a Veszprémi Kórházban átéltekhez képest, oda még leszakadt karokkal sem mennék vissza, és most nem túloztam!:)


Kérdésem: Külön nem jelezték, hogy éhgyomorra érkezzek, vajon ez azért van mert kizárólag hormon értékeket néznek, így egy teli gyomor ezt nem befolyásolja, vagy csak magától értetődőnek gondolták, hogy tudom a dolgom?

Persze, gúgöl a barátom, igénybe is vettem, találtam kismillió választ, gyanítom, hogy ehetek előtte, sőt, szinte biztos vagyok benne, de érdekelt volna a te véleményed is, hiszen ebben a kérdésben rutinos rókának számítasz!:)


Keddig ráérsz a válasszal, köszönöm!:))

2014. febr. 9. 13:29

Columbia, neked a cukrod rendben volt?


Ha a HOMA index magas, nekem 6,63 akkor a szakorvosi leírások alapján inzulin rezisztens vagyok. Nekem ez magas, de nem csináltak ezzel sem semmit. Lehet,hogy ettől vannak a rosszulléteim????


Neked ezzel nem volt baj???

87. Bellavita21 (válaszként erre: 85. - Columbia05)
2014. febr. 9. 12:45

Hát Columbia, remélem, rendbe jössz és a baba is nemsokára összejön neked!

S a hidrokortizon-t tartalmazó Cortef-et folyamatosan szeded???


Priviben átküldenéd a dokid számát? Te hogy kerültél hozzá amúgy?


Most elmegyek a vérvételekre, aztán meglátjuk, mit állapít meg a dokinő.

86. Bellavita21 (válaszként erre: 85. - Columbia05)
2014. febr. 9. 12:38
Téged is megkérdezlek, hogyha a luteális fázisban magas a prolaktin, ezer fölötti értékekkel, de monomer prolaktin akkor azt nem kell kezelni?
85. Columbia05 (válaszként erre: 84. - Bellavita21)
2014. febr. 8. 22:27
én mostmár szerencsére jól vagyok, nekem még a műtét előtt az is sokat segített, hogy elkezdtem szedni a Cortefet. Igen vv-n voltam, de ez nőgyógyászati volt ugye nekem ott is sok mindent felborított.
2014. febr. 8. 19:22
S Columbia, te hogy vagy??? Most vérvételen voltál? javulgatsz?
2014. febr. 7. 20:19

Cortefet azt én is szedek, naponta 1 1/2. Nekem be is kellett feküdnöm a klinikára, mindent ott vizsgáltak és állították be a gyógyszereket.

Szerintem gondolkozz el, hogy keresel egy másik endós dokit, hogy neki mi a véleménye.

2014. febr. 7. 19:29

Nagyon régóta jógázom :-)

Sportolok, a testem 36 évesen is irigylésre méltóan feszes, de karcsú.

Jártam energiára, deeksa-ra, csakratisztitásra, agykontrollra, szomatodrámára, dr Buda Lászlóhoz egyéni terápiába. A betegségem lelki okaival egy az egyben tisztában vagyok.

Sok könyvet elolvastam a témában.

Mind a mai napig sportolok, ha nem vagyok rosszul- ma pl. reggelre mentem theata healingre. Mivel teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor tudok aludni és mikor nem, így a munkahelyek alatt jól benyugatózva aludtam el. Állítólag a kortizol ingadozás okozza. Ma reggel 5 kor még fent voltam, na ilyenkor annyira rosszul vagyok, hogy alig tudom magam elvonszolni valahova.

A kortizolt az orvosi protokoll szerint 24 órás teszttel kéne vizsgálni. ezt nem tették meg.


Én már arra gondoltam, hogy elutazom egy indiai ashramba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook