Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


21. Bellavita21 (válaszként erre: 18. - Columbia05)
2014. jan. 30. 14:27

Columbia,


Neked mekkora volt a daganat? Milyen tüneteid voltak? Milyen hormont termelt? Miért műtötték???

Azóta jól vagy?

2014. jan. 30. 14:26

Voltam Czirjáknál és azt mondta, hogy nem műthető.

Pontos endokrinológiai kivizsgálást javasolt, feb. 4-én megyek a Belklinikára.


Kinek milyen tünetei voltak???

Nálam sajnos a normális életvitel szinte lehetetlen....kezdek teljesen lecsúszni....


Tünetek:

- fokozott gyengeség, dolgozni nem tudok,ha reggel kelek, kora délutánra teljesen kiütöttnek érzem magam, nagyon fáradt, gyenge vagyok, már a beszéd is nehezemre esik. A terhelésre (értsd: normál életvitel) a

Álmos, gyenge vagyok, ugyanakkor nehezen alszom el.

- testfájdalmak, amelyek fokozódnak, amennyiben fáradok: nyilalló fájdalmak testszerte, főleg végtagok, combcsont, láb, kar (néha kibírhatatlan fájdalmak ezek)

-rosszullétek, kordinációs zavarok, ájulásérzet

- izomrángások

-akne, mitesszeres bőr

- fura tünetek: fülcsengés, majd gyakran elmegy a hallásom, pattogó fül érzés

- szőrösödés

-pigmentációs zavarok

2014. jan. 30. 13:59
Sziasztok! Első vérvétel alkalmával 38 ng/ml (4,79-23,3)volt a prolaktinom. Majd bromocriptin szedése után 163 lett. Szerintetek ez egyértelmű adenómát jelent? Amit viszont nem értek,hogy a gyógyszer szedése után hogy ugrik meg ennyire:(
18. Columbia05 (válaszként erre: 14. - Bellavita21)
2014. jan. 22. 13:58

Szia, most találtam erre a fórumra, azt hiszem én leszek a te embered :).

Engem 2 és fél éve műtöttek ezzel a problémával az Amerikai úton, Dr. Czirják. Ne aggódj a legjobb kezekben vagy! Hogyha bármi kérdésed van, nagyon szívesen válaszolok!

17. Ata06
2014. jan. 21. 23:14
Voltál a dokinál?
16. Bellavita21 (válaszként erre: 15. - Ata06)
2014. jan. 11. 14:37
Ata, dehogynem, ezt is köszönöm nagyon!!!!
15. Ata06 (válaszként erre: 14. - Bellavita21)
2014. jan. 10. 15:52

Akiről írtam a közvetlen a környezetemben volt, látom a mindennapjait és tudok a mindennapokról.

Ez nem jó?

2014. jan. 10. 13:38
Senki nem tud esetleg hozzászólni a fórumhoz, akinek volt ilyen esete?
13. Bellavita21 (válaszként erre: 12. - Ata06)
2014. jan. 2. 23:15

rendben, köszi.

Czirjákhoz megyek két hét múlva :-)

12. Ata06 (válaszként erre: 11. - Bellavita21)
2014. jan. 2. 22:20

Endokrinológust majd ajánlanak. Egyelőre az idegsebész az első, az endokrinológia az csak utána jön, hisz speciális faktorok vannak.

Vidd az összes leleteidet, ha van CT és MRI azt is.

2014. jan. 2. 12:43

Köszi, be is jelentkeztem hozzá, január 16-án megyek, az nem is vészes.

Esetleg endokrinológust tud valaki, aki erre specializálódik? Meg kéne nézni pontosan, h milyen hormontermelő daganatról van szó.

10. Ata06 (válaszként erre: 9. - Bellavita21)
2014. jan. 2. 09:06
Igen. Az ismerőst és Czirják doki műtötte.
9. Bellavita21 (válaszként erre: 8. - Felhőjáró)
2014. jan. 2. 00:34

Köszönöm az infókat! Tűű dokit megpróbálom,de egyszer már próbáltam hozzá bejutni és akkor több hónap várakozási idő volt.


Czirják-ról is hallottam, olvastam a hipofizis.hu-t is, hozzá akarok eljutni...


köszi a tanácsokat. Van olyan, akit ezzel műtöttek?

2014. jan. 1. 22:15

Több ilyen beteggel feküdtem együtt Pesten az OITI-ben.Engem akkor A-típusos meningeomával operáltak.A másik két lányt hipofízis adenomaval.

Dr.Czirják Sándor keresd.Nála nem tudom van- e jobb idegsebész.

2014. jan. 1. 22:08
Legjobb orvos Budapesten TŰŰ főorvos úr,keress rá a neten.üdv
6. Ata06 (válaszként erre: 5. - Bellavita21)
2014. jan. 1. 18:56

Én azt mondom menj el idegsebészhez és beszéld meg vele! Ez hosszú távon ,így nem működik!

Tudom mit beszélek, az ismerős is ugyanígy szenvedett vele!

2014. jan. 1. 18:32

Az a baj, hogy a két orvos teljesen ellentéteset mond- egyik szerint prolaktinoma, napi 10 gyógyszer, a másik szerint meg idegsebészet....most akkor mi legyen????

tudom, hogy nem halálos, de délutánig alszom, de van, hogy nem alszom és egy éve alig tudok dolgozni, mert totál KO vagyok...

2014. jan. 1. 18:24
Orvoson kívül igazán alapos és szakszerû választ aligha kapsz. Tájékozódni még lehet tájékoztató orvosi oldalakon. De ezektôl függetlenül egyedi maradsz.
3. Ata06 (válaszként erre: 1. - Bellavita21)
2014. jan. 1. 18:17

Közeli ismerősömnek volt. Megműtötték és szép lassan ugyan, de tökéletesen van azóta is.

Vannak gyógyszerek, amiket szedni kell, mert el volt nyomva a hipofízis, így nem termelődik rendesen, de ettől függetlenül, minden rendben vele!

2014. jan. 1. 18:03
Nekem gyerekkoromban volt és felszivódott.
2014. jan. 1. 18:02

Sziasztok,


Évek óta egyre lassuló, fáradó, rosszullétektől tarkított életemben nagy nehezen eljutottunk a diagnózisig: találtak egy adenómát a hipofízisen. Eltérések voltak a prolaktinomban, de az orvos szerint ez nem prolaktinóma, volt magasabb ACTH-m is, de a doki szerint nem tud endokrinológiailag mit tenni. Megyek idegsebészhez, de még nem akkora, hogy műteni lehessen. Eszméletlenül fáradt vagyok,dolgozni nem tudok igazán, fáj a szemem mögött a fejem - s szeretnék újra a régi lenni.

Kinek volt hasonló betegsége? Milyen gyógyulási módszerek vannak? Ajánlások, orvosok, csodamódszerek- bármi, ami segíthet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook