Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


2014. febr. 1. 13:30
Nekem nagyon régóta nem volt menstruációm-ezáltal-így peteérésem sem. Most azért már ott tartok, hogy van menstruációm :), majd meglátjuk.
2014. febr. 1. 13:05
S neked miért nem lehet babád?
49. Columbia05 (válaszként erre: 48. - Bellavita21)
2014. febr. 1. 08:19
Akkor az meg a jobbik eset mert gyogyival azon lehet segiteni.
48. Bellavita21 (válaszként erre: 47. - Columbia05)
2014. jan. 31. 19:28
Háát elvileg van peteérésem, de a prolaktin miatt nem biztos, hogy menne a dolog.
47. Columbia05 (válaszként erre: 46. - Bellavita21)
2014. jan. 31. 18:40
Majd meglatjuk hogy mi lesz,rajtavagyunk a dolgon. Te ilyen szempontbol rendben vagy? Nogyogyi csinaltatott vv-t?
46. Bellavita21 (válaszként erre: 45. - Columbia05)
2014. jan. 31. 16:48
igen, tudom, nem egyszerű így a baba. Állítólag bromoval teherbe lehet esni!
45. Columbia05 (válaszként erre: 44. - Bellavita21)
2014. jan. 31. 14:36
amikor kérdeztem a dokit, hogy ezeket a gyogyikat meddig kell szednem azt mondta, hogy életem végéig. Mi babát szeretnénk a férjemmel (ugye nálunk nem olyan egyszerű a dolog)és a meddőségi központba mondták, hogy hagyjam abba a bromocriptint, egyből meg is emelkedett a prolaktinom, szóval visszakellett térni a szedéséhez.
44. Bellavita21 (válaszként erre: 43. - Columbia05)
2014. jan. 31. 13:54

sajnálom....

akkor neked sem egyszerű prolaktinomád volt, gondolom.

S nincs rá esély, hogy regenerálódjon szerv és elkezdje újra a hormontermelést?

43. Columbia05 (válaszként erre: 42. - Bellavita21)
2014. jan. 31. 13:53
azért mert nekem a daganat annyira károsított ezeket a dolgokat,nem termel bizonyos hormonokat, hogy ezeket a bogyókat életem végéig kell szednem, plusz Nocutil orrsprayt az ivásra.
42. Bellavita21 (válaszként erre: 41. - Columbia05)
2014. jan. 31. 13:18
hmm és miért kapsz a mellékevesédre hidrokortizolt? meddig kell szedned a gyogyókat?
2014. jan. 31. 12:13
Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, de az csak a műtét után derült ki. Én arra letroxot szedek a prolaktinra pedig bromocriptint, plussz Cortefet
40. Bellavita21 (válaszként erre: 39. - Columbia05)
2014. jan. 31. 12:04

Háát írtak fel gyógyszereket még ősszel, pajzsmirigyre, prolaktinra, meg ilyenek, de mivel nem volt alapos endos kivizsgálás, nem szedtem be.

Merkmorfin, L-thyroixin, Spiron tablettákat írták fel még az adonoma előtt...azóta nincs időpont....várom a DOhán Orsolyát.

2014. jan. 31. 11:50
Nagyon sajnálom, remélem rendben lesz minden! Majd gyere kedden és mond el, hogy mit mondott a doki. Egyébként valami gyógyszert szedsz?
2014. jan. 31. 11:33

Igen, akkor neked rendesek voltak.

Egy melóhelyen az elején bizonyítani kell....én meg napközben is olyan rosszul voltam, hogy ki kellett mennem elbújni a wc-be, hogy összeszedjem még magam órákra....aztán 5kor tipli haza, mert már elájulás határán voltam...volt, hogy megbeszélésen rosszullettem, félrebeszéltem, ájulás határán voltam.... csináltam ezt pár hétig, aztán elmondtam a főnökömnek a tényállást. Próbaidő alatt nincs táppénz. Igy vége...ezt kétszer megcsináltam, aztán már utána nem.....úgyhogy most ellátás és munka nélkül próbálok gyógyulni, mert amíg nem vagyok jól, nem tudok dolgozni, s egyre nehezebb az elhelyezkedés is....

gáz

Endós a Dohán Orsolya, igen....

37. Columbia05 (válaszként erre: 36. - Bellavita21)
2014. jan. 31. 11:28

Igen ilyen szempontból nekem szerencsém volt. Ugye eleve az, hogy a műtét után 6 hétig otthon kell lenni. Na manapság melyik mh. nézi ezt el? Szóval én úgy voltam vele, hogy őszintén elmondtam, vállalják-e?. Az biztos, hogy nagyon nehéz munkahelyet találni, és sikerült azóta?

Ja az endós doki a Dohán Orsolya?

36. Bellavita21 (válaszként erre: 35. - Columbia05)
2014. jan. 31. 11:16

Háát én meg felmondtam egy melóhelyen, de a következőbe már beletörött a bicskám....a próbaidőt sem tudtam végignyomni. Az lett volna jó, ha úgy alakul, hogy már évek óta egy helyen dolgozom,ha úgy tálalom, máshogy fest a dolog. Igy viszont patthelyzet.... nehéz állást találni...meg nem is akarom magamat leégetni.


Dr. Dohán Orsolyához megyek kedden....

35. Columbia05 (válaszként erre: 33. - Bellavita21)
2014. jan. 31. 10:56

Na akkor az már mindjárt itt van, és okosabbak leszünk. Kíváncsi vagyok, hogy mit mond a doktornő. Gyere majd a hírekkel.

Én akkor bankban dolgoztam (back office részen), elmondtam, hogy mi a bajom és teljes mértékben támogattak. Most az új munkahelyemen is tudják, mert ugye azért dokihoz kell visszajárni és itt sem okoz problémát.

Endokrinológushoz kihez jársz?

2014. jan. 31. 10:53
Endokrionológiára a SOTE-ra megyek most majd, igen...
33. Bellavita21 (válaszként erre: 32. - Columbia05)
2014. jan. 31. 10:48

4-én megyek a dokinőhöz, de nagyon jó lett volna, ha kiműtik aztán vége ennek a többéves rémálomnak.

Már én is hánytam párszor, nagyon meg voltam ijedve amúgy- szerencsére mostanában nem fordult elő....


S te hogy dolgoztál? Multicégeknél alsó hangon 9-10 órát kellene, hogy nyomjam, két próbálkozásomnál is bedőlt a dolog, annyira rosszul voltam, hogy próbaidőt sem tudtam végigcsinálni...

2014. jan. 31. 10:44
Akkor a tiéd is elég "nagy". Endokrinológiára a Sote-ra jársz? És a doktornőhöz mikor kell menned?
2014. jan. 31. 10:39

Hát igen, én is azt hallottam, hogy méret és elhelyezkedésfüggő, meg ugye az sem mindegy, milyen hormontermelő daganatról van szó.

EZ nálam még nem tisztázott.

6-7mm-es az enyém amúgy.

Egy sima prolaktinómát lazán kezelnek a gyógyszerrel, az enyém sajnos nem az...:-(

30. Columbia05 (válaszként erre: 28. - Bellavita21)
2014. jan. 31. 07:58

Szerintem egyébként azért küldött máshoz a Czirják, mert ő bizonyos méret alatt nem műt. Én sok esetben hallottam, hogy nem kellett műteni, mert magától vagy gyógyszer segítségével felszívódott.

Nekem azért nem orron keresztül műtötték, mert már nagy volt, de két szobatársamnak úgy csinálták, ők sokkal hamarabb fel is épültek belőle.

29. Bellavita21 (válaszként erre: 27. - Columbia05)
2014. jan. 30. 22:26
Figyu, s neked hogyhogy nem az orron keresztül műtötték?
2014. jan. 30. 22:16

Nekem minden létező vizsgálatot megcsináltak már. Semmi bajom nincs, kivéve a hormonjaimmal van gond- ACTH magas, kortizol magas, prolaktin magas. Igy jött az adenóma.

Én azt nem értem, hogy milyen esetben műtik és milyen esetben nem.

Más betegségem nincs. Nem tudom elképezelni, hogy mi mástól lehetnének a problémáim...

Nins nagy baj én ezt értem, de én már néha ott tartok, hogy inkább a halál, mintsem hogy itt évekib bohóckodjak egy nem kezelhető betegséggel és ne legyen életem....

27. Columbia05 (válaszként erre: 25. - Bellavita21)
2014. jan. 30. 19:55
Nem a Czirják volt nekem szimpi, akit te írtál nem ismerem, aztán lehet, hogy volt viziten mikor bent feküdtem, de így a neve nem rémlik. És mit mondott azért nem műti, mert "kicsi"? Elhiszem, hogy kivagy tőle, nekem már az tette be a végén a kaput, hogy volt egy olyan napom, mikor 19 órán keresztül egyfolytában hánytam, na akkor kerültem kórházba kiszáradással, de ugye akkor még nem tudtuk, sőt nem is sejtettük, hogy mi a bajom. Egyébként attól meg ne izguljál, mert hogyha nagyon nagy baj lenne,akkor nem venné ilyen "lazán" a Czirják. Nekem ahogy kiderült a mr felvételből bementem hozzá, mondta, hogy igen itt van, itt fogja a fejemet felvágni, szóval egyből-gondolkodás nélkül mondta a teendőket.
26. Ata06 (válaszként erre: 25. - Bellavita21)
2014. jan. 30. 18:08
A biztonság kedvéért érdemes lenne egy immunvizsgálatot is csináltatni. Az is vérből történik. A tüneteid között nagyon sok olyan van, ami attól is lehet. :(
25. Bellavita21 (válaszként erre: 24. - Columbia05)
2014. jan. 30. 16:03

Mármint a dr. Tóth Miklós volt szimpi?

A Czirják is az volt amúgy....bár amikor mondtam, hogy szarul vagyok, nem nagyon hatotta meg...

Már totál kivagyok, mert nem tudok normális életet folytatni sajna.

Akkor te is nagyon fáradt voltál ezek szerint...meg a fejfájás, egyebek ....elég rossz ez így...

24. Columbia05 (válaszként erre: 23. - Bellavita21)
2014. jan. 30. 15:56

Sajnálom, pedig nekem nagyon szimpatikus és kedves dokinak tűnt-tűnik, legalábbis velem a kezdetektől az volt.

Dolgozni tudtam, szerencsére nem volt olyan kemény akkor a munkahelyem, de minden délután hazamentem és aludtam.

Igen szerencsére azóta jól vagyok, szedem a gyógyszereket amiket az endós doki adott, 1/4-1/2 évente járok vv-re, már a 2. Mr vizsgálatom is negatív lett, úgyhogy azt mondta a Czirják, hogy már akkor kell mennem ha bármi panaszom van.

23. Bellavita21 (válaszként erre: 22. - Columbia05)
2014. jan. 30. 15:47

Nem tudom, miért nem műthető. Valahogy a töröknyereg felé hajlik, vagy valami ilyesmit mondott.

Ő dr. TÓth Miklóst ajánlotta, de ővele beszéltem és elutasított, így Dohán Orsolyához sikerült időpontot kapnom, ő nagyon kedves, rendes volt a telefonban. Szerintem a segíteni szándék fontosabb, mint a hírnév.

S te tudtál dolgozni? Én annyira fáradékony vagyok, hogy 5 kor elalszom a szó szoros értelmében. Nem tudok napi 8 órát dolgozni sajna...

Nekem van még mensesem, de összevissza sajna.

Azóta jól vagy????

2014. jan. 30. 14:52

Szia Bellavita!

Nekem 2 db volt az egyik 5 a másik 7 mm-es. Nekem az egész úgy kezdődött, hogy elkezdtem nagyon sokat inni-naponta 7-8 litert- és a háziorvos küldött el endokrinológushoz. Ott nézték, hogy nem-e vagyok cukros-nem- és küldött tovább egy mr-re ahol végülis kiderült, hogy mi a baj. Nekem a tűneteim visszagondolva nagyon sok volt, nagyon sokat fájt a fejem, régen is sokat ittam, fáradékonyság, hányás-volt, hogy kórházba is kerültem kiszáradás miatt, a lábfejemen lila foltok jelentek meg, erős hajhullás, látásromlás. Mondta is a Czirják, hogy már a látásomat fenyegeti. Mondanom sem kell, hogy ezáltal felborult az egész hormonháztartásom is. Nem volt menstruációm.

Miért mondta azt, hogy nem műthető??? Elég a gyógyszer a felszívódáshoz? Kihez mész az endokrinológiára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook