Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
231. orto (válaszként erre: 230. - Egykisma)
2015. febr. 16. 20:03

Kedves Lányok!


Sajnos 5 éve fedezték fel a hipofízis adenomámat. Norprolacot szedtem 1,5 évig. 900-as a prolactinom. Babát szeretnénk, de októbertől el kellett hagyni a norprolacot. Tudnátok tanácsokat adni, hogy lehet baba! Előre is köszönöm!Ja 36 vagyok.

2015. febr. 10. 20:35
Köszönjük! :)
229. Tutukam
2015. febr. 10. 14:52
Gratulálok, és nagyon sok boldog pillanatot nektek a picivel :D
228. Columbia05 (válaszként erre: 224. - Egykisma)
2015. febr. 10. 14:44
Gratulálok a babához <3
227. Tutukam
2015. febr. 10. 14:23
Még mértékegységet sem írt rá...
226. egykisma (válaszként erre: 225. - Tutukam)
2015. febr. 10. 14:23
Szia, miben van megadva? Itt nézd meg, de ezalapján jónak tűnik: [link]
225. Tutukam
2015. febr. 10. 14:20
szia nekem most az utolsó prolaktin értékem 25,9 az jó? A doki csak a kezembe nyomta az eredményeket és nem mondott semmit.
224. egykisma (válaszként erre: 214. - Monyó85)
2015. febr. 10. 14:20
Szia, én most decemberben szültem és nekem 4 mm-es microadenomám volt, a terhesség 20. hetéig szedtem a bromot. Nekem azt javasolták, hogy szülés után csináltassak MR-t, mert a terhesség alatt nőhet a daganat, így én jövőhéten megyek is MR-re. Én is szoptatok, de azért levetettem egy prolaktint is az érdkesség kedvéért.
223. egykisma (válaszként erre: 216. - BV81)
2015. febr. 10. 14:17
Szia, hogy áll a baba projekt? Szedsz gyógyszert most a magas értékekre?
222. Columbia05 (válaszként erre: 221. - Janesugar)
2015. febr. 1. 12:31
Szia van valami infotok?
221. Janesugar (válaszként erre: 220. - Columbia05)
2015. jan. 3. 11:19
hmm. hát, állitólag a sima mr nem mutatott ki neki semmi rendellenességet. ő köti az ebet a karóhoz, hogy akkor megy kontrasztanyagosra, mert neki tuti van fizikai baja. nem hiszi hogy ez simán pszichés. de ez a vizsgálat alapján jelenleg úgy tűnik, hogy lehet mégis csak ez lesz a valószinübb, és mégsem fizikai.
220. Columbia05 (válaszként erre: 219. - Janesugar)
2015. jan. 1. 12:16
Majd irjal, hogy mi volt
219. Janesugar (válaszként erre: 218. - Columbia05)
2015. jan. 1. 11:39
az a baj, hogy két ünnep közöttre igérte a doki, hogy bemegy és kielemzi, de nem kaptunk választ, szerintem mégsem ment be dolgozni. úgyhogy szerintem január elején megtudjuk! :)
218. Columbia05 (válaszként erre: 217. - Janesugar)
2014. dec. 31. 15:35

Szia,amikor en voltam az elsonel kontrasztanyag nelkul kimutatta, utana a 3 kontrollon 1x sem kellett kontrasztanyag.

Es mi lett az mr eredmenye??

2014. dec. 31. 12:45

sziasztok! barátom volt az MR-en, de nem ilyen kontrasztanyagason, csak simán. viszont valahol olvastuk, hogy ezt csak a kontrasztanyagos mr mutatja ki. igaz ez? és akkor teljesen felesleges volt a sima mr? nálatok milyen mr volt?


elmondtuk a dokinak az egri kórházban milyen gyanúval kértük az mr-t, és ő csak ezt a vizsgálatot irta ki, a sima mr-t. ezzel is ki tudják majd mutatni? jajj, nagyon kiváncsi vagyok, de még nem kaptunk eredményt! jó lenne, ha kiderülne onnan ered minden baja, és a pszichés betegségének titulált bajának oka helyett megtalálnák a valódi okot, és megoldást!

216. BV81
2014. dec. 31. 09:54
Most megint babát szeretnénk,de még magas a prolaktinom meg a tsh és az anti tpo, CA 125.
215. BV81 (válaszként erre: 214. - Monyó85)
2014. dec. 31. 09:53

Szia!

Nekem 16 éves koromban diagnosztizálták a microadenomát 3-4 mm.

Még mindig akkora,azóta kisebb nagyobb kihagyásokkal szedem a bromot.

Én 32 hétig szedtem. utána 2,5 évig szoptattam a gyermekem, akkor kezdtem el megint bromot szedni.

2014. dec. 16. 10:14

Sziasztok!

Nálam 2012 májusban diagnosztizáltak macroadenomat ( babát szerettünk volna, 7év fogamzásgátló tabletta szedése után nem menstruáltam,kiderült a magas prolaktin miatt,ami termeli a daganatot).

Bromot szedtem rá,majd terhes lettem, a 12.hétig szedtem tovább. Tavaly decemberben megszületett a kisfiam.

Most ott tartunk,hogy idegesít,mi lehet a daganattal,növekedett-e vagy sem.

Szoptatok még,így prolaktin szintet nem tudok nézetni.....

Volt vki hasonló helyzetben?

213. Bellavita21 (válaszként erre: 209. - Janesugar)
2014. dec. 10. 19:33

Háát nem tudom, h mi állhat a háttérben, a saját esetemben hasonló volt a sztori. Lelki betegséggel diagnosztizáltak, de mivel éreztem, h nem az (meg pihentem egy évig és a tünetek mégis megvoltak), így nyomtam tovább a vizsgálatokat. VÉgül a bőrdoki a foltok miatt küldött endokrinológushoz, onnan már sinen volt minden.

Terhelésre fokozódó gyengeségérzésem volt, ha feküdem egész nap, egész jól voltam...

szóval rohadt egy betegség ez atipikus tünetekkel, nehezen jönnek rá....

212. BV81 (válaszként erre: 211. - Egykisma)
2014. dec. 2. 09:12

Szia!

Úgy örülök neki,hogy rendben vagytok,hamarosan megszületik a pici babád!

Azért majd jelentkezz még!Addig is:

Boldog babavárást!!

2014. dec. 1. 21:09

Nálunk úgy derült ki, hogy hipofízis adenomám van, hogy babát terveztünk és a nődokim elküldött egy hormon vizsgálatra, ahol a prolaktin ötszöröse volt a határértéknek.. Aztán jött az MR, ami kimutatta. Talán szerencsés vagyok, mert fél éves gyógyszeres kezelés után összezsugorodott és még a Bromo mellékhatásaival sem találkoztam ez idő alatt. Persze a gyógyszert tovább kellett és kell majd szednem.

Viszont ma 36+1 hetes kismama vagyok, hamarosan szülünk, úgyhogy nagy a boldogság az elmúlt évek rémálmaihoz képest, de a múltat ne is feszegessük, a lényeg, hogy hamarosan egy egészséges gyerkőcnek adok életet!!

210. egykisma (válaszként erre: 206. - Bellavita21)
2014. dec. 1. 21:05
Februári kontrollon meglátod, kisebb lesz már az adenoma! Biztos vagyok benne, hogy hat rá a kezelés a tünetektől függetlenül!! Nekem is csak gyógyszer mellett állt be az értéke, de attól függetlenül mert elvileg "felszívódott" fél év alatt, mégis kellett a gyógyszer, mert anélkül megint az egekbe ment az értéke. Szóval simán lehet, hogy neked is összezsugorodott ám!!!
209. Janesugar (válaszként erre: 208. - Bellavita21)
2014. nov. 30. 19:18
barátomnak is az van, hogy terhelésre gyengeséget érez, holott jól megtermett massziv, stram alkat (nem kövér). szivbedobogás, ájulásérzet, szédülés. ezek a tünetei, és pánikbetegnek diagnosztizálták. frontinfüggő lett, és antidepresszánst is szed. most nem tudjuk, hogy az egész honnan ered? hogy az antidepi vágta tönkre a spermaképét, és a hormonjait, vagy a hipofizis rendellenességből erednek a pszichésnek nyilvánitott tünetei, és a hormonzavara is? kedden kiderül, mert baromi nagy szerencsével sikerült intézni neki sos-be egy mri-t.
2014. nov. 30. 18:48

Hát nekem inkább a hormonális egyensúlytalanságból fakadó tüneteim lettek.

Bőrproblémák, fehér foltok (melanocita termelődési zavar) és pigmentfoltok,férfias szőrzet az állon, hason, amit csipesszel szedni kell.

Nagyon fáradt voltam, nem tudtam kiszállni az ágyból, sokszor csak 5-6 órát bírtam ébren lenni.

Hirtelen jelentkező rosszullétek, ájulásközelség, hidegrázás, ez pedig a drámaiain leeső cukrom miatti hipoglikémiás roham volt.

Iszonyú mellfájdalom, amit azt hittem, a prolaktin beálltával elmúlik, de sajnos ez az ösztrogéntől van.


A tüneteggyüttest pszcihésnek minősítették és antidepresszánst írtak fel. SZerencsére mentem tovább, és a végén csak kiderült a probléma.

207. Janesugar (válaszként erre: 206. - Bellavita21)
2014. nov. 30. 11:26
és neked mik a tünetek?
2014. nov. 29. 23:32

nálam nagyon lassan derült ki, s nem nagyon néztek hormonokat, így a gyanú nem merült fel.


A végére rájöttek, hogy mi a kiváltó oka a panaszaimnak. Egy körültekintő orvos vizsgálata alapján kiderült, h magas a prolaktinom, magas az ösztrogénem, alacsony a progeszteronom, magas a tesztoszteronom, az inzulinom nem megfelőlen reagál, alulműködik a pajzsmirigyem és a mellékvese sem tökéletes.


Elküldtek mri-re, így kiderült, hogy a hipofizisemen lévő daganat felborította az egész hormonrendszert. Kapok jópár gyógyszert, a cukorra, a pajzsmirigyre, egy vízhajtót meg meg a daganatra Norprolac-ot (ezt a Bromo helyett kaptam, mert attól rosszul voltam), így teljes értékű életet tudok élni.


Februárban lesz az éves kontrollom. Talán csökkent a daganat, bár a tünetek sajna továbbra is megvannak....az enyém nem műthető.


Nagy számú étrendkiegészítőt szedek, amik segítenek, de sajnos a hormonokat nem tudja rendezni ez sem....

205. Columbia05 (válaszként erre: 204. - Janesugar)
2014. nov. 27. 19:02
Akkor szerintem elkene menni egy endos dokihoz es akkor o mondja a tovabbi instrukciokat. Azt nem tudom hogy mr-re csak ugy belehet-e jelentkezni,hogy a haziorvos adhat-e beutalot
204. Janesugar (válaszként erre: 193. - Columbia05)
2014. nov. 27. 17:12

nem, nekünk ez az egész onnan indult ki, hogy nem lettem terhes 8 hónapig, és elmentünk egy meddőségibe, ahol kiderült hogy rossz a spermakép (főleg a morfológia, ami azt jelenti hogy hibás az alakjuk) a mozgás, és a szám nem olyan vészes. és ez adott gyanút arra, hogy mitől lehet rossz az alakjuk? igy megnézték a hormonjait is. igy derült ki a magas prolaktin, és az alacsony tesztoszteron. több lehetőség áll fenn, 1. környezeti hatások, dohányzás, hormonkezelt ételek, csapviz, úgyhogy most ezeken változtattunk

2. a szorongásoldó, amit a pszichiáter irt fel neki a testi tüneteire, mivel arra gyanakodott, hogy ez pszichés eredetű.

3. hipofizis rendellenesség

4. genetikai rendellenesség (x y kromoszómák nem jól vannak) de erre van a legkevesebb esély, mert az inkább olyanoknak van, akiknek egyáltalán nincs spermiumszámuk OAT szindrómának hivják ezt.


de szerintem neki vagy a gyógyszer és a dohányzás és a mozgáshiány, vagy ez a hypofizis rendellenesség, aminek a tünete a sok rosszullét, és a rossz spermakép, és hormonzavar.


ha ez lenne, legalább megtudnánk a rosszléteinek a valódi okát, és vége vége lenne ennek a "pszichés eredetű" történetnek, mert ő mindig mondta, hogy ő úgy érzi, ez fizikai, hiába mondják rá az orvosok, hogy lelki.

203. d85d776a42 (válaszként erre: 202. - Columbia05)
2014. nov. 27. 13:26
prolaktin eredményeim az elmúlt fél évben. leírtam a referenciatartományt, utána az eredményemet.
202. Columbia05 (válaszként erre: 199. - D85d776a42)
2014. nov. 27. 13:19
Bocsi, de ezek az értékek mik?, lehet én vagyok vaksi és nem látok a sorok között :)
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook