Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


2014. febr. 6. 21:51

Sziasztok, bocsi nem tudtam napközben jönni, mert dokinál voltam.

Szerintem is elmehetsz attól egy másik dokihoz is, ahogy Réka írta több szem többet lát. Egyébként én is azt mondom, hogy minden betegség mögött lelki eredetű probléma áll és természetesen lehet próbálkozni a természetes gyógymódokkal is-én is most ezen vagyok-, életmódváltással stb. Amikor fájt a fejem és nem tudtam mi a probléma, én is jártam akkupunktúrára.

80. 993dda84ef (válaszként erre: 77. - Bellavita21)
2014. febr. 6. 20:14

Cseppet sem lepődtem meg, ismerek hasonló eseteket, nem véletlen, hogy mindig távolságtartóan viselkedem egy egy orvosi kijelentéssel, meghallgatom, elgondolkozom rajta, de nem adok hitelt egynek, sem száznak, csak szempontoknak tekintem őket, minél több javaslat, annál jobb, de semmi több, a döntés az enyém.


Az említett hölgy esete is azt bizonyítja, hogy nem elég egy vélemény, de kettő sem, be kell gyűjteni amennyit csak lehet, te is tedd ezt!

79. 993dda84ef (válaszként erre: 76. - Bellavita21)
2014. febr. 6. 20:10
Próbálkozhatnál például a jógával, nincs benne tapasztalatom, de éppen a testi és szellemi erőink minél teljesebb "kisajtolása" a célja, amire neked most szükséged lehet...
78. 993dda84ef (válaszként erre: 76. - Bellavita21)
2014. febr. 6. 20:07

Így van, a hited a legfontosabb, de most éppen ezt ölöd ki magadból, ahelyett, hogy még nagyobb fokozatra kapcsolnál, teletankolnád a tartályt, és hadd szóljon!


Inkább életmódot változtass - bár nem ismerem a jelenlegit -, de nem hiszem, hogy az öngyógyítás egyenlő lenne a túlzott táplálékkiegészítő fogyasztással, sztem te már túlzásba viszed, bár könnyű ezt kijelenteni, mert nyilván nem egyszerű saját erőből felmérni, hogy mi az, ami valóban hiánycikk odabent, és mit lehetne másképpen "előteremteni". Értem, és gondolom, hogy a tünetek mellett nem éppen egy életmódváltás a legkönnyebben kivitelezhető gondolat, de sztem ha megkérdezd azokat a személyeket, akik kigyógyultak bármilyen betegségből, mindannyian átprogramozták az életüket, tökéletesítették azt.

2014. febr. 6. 19:59

Én korábban nem voltam beteg, tehát fogalmam sem volt az egész egészségügyről. De aztán befeküdtem kivizsgálásra, mert az előző munkahelyemről egy másikba mentem át és rendbe akartam jönni. Persze onnan is kiestem, mert nem tudtam elvégezni a munkát.

Mindegy is. A mellettem fekvő, nagyon értelmes nőcinek egy hét alatt 3 féle rákot diagnosztizáltak. Először hasnyálmirigyrák, utána vastagbélrák,aztán mégsem, aztán epehólyagrák. Kiderült a végén, hogy csak sima epehólyaggyulladása volt.....

76. Bellavita21 (válaszként erre: 75. - 993dda84ef)
2014. febr. 6. 19:55

Hát RÉka, nem tudom, én már kapok fűhöz-fához, azért is ez a sok étrendkiegészítő, antioxidáns, mert MEG AKAROK gyógyulni.

Nagyon durva az egész, meg az is, hogy az utóbbi egy évben minimum 4x elhittem, hogy a fájdalmak, a rosszullétek, az álmosság pszichés. Bár, ezen a területen dolgozom, így gyogyókat nem szedtem be. Ha nem tudják, mi a betegség, akkor pszichés.

Már a vége fele tartok, de most kezd elfogyni a szufla, az a baj...

Egy barátnőm 3 hát alatt elmulasztotta 4 cm-es méhcisztáját, úgyhogy rájöttem, hogy a hit a legfontosabb, többet ér bármilyen orvosi gyogyónál, úgyhogy most ezt gyakorlom...

75. 993dda84ef (válaszként erre: 74. - Bellavita21)
2014. febr. 6. 19:36

Nagyon sajnálom Bella, hogy ilyen keserves a küzdelem a megoldásig. Nem elég megélned a tüneteket, még meg is kérdőjelezik azok létezését, vagy éppen nem veszik elég komolyan...elképzelem, hogy milyen nehéz lehet! De!nem hagyhatod el magad, akkor ugyanott vagy, sőt, mélyebbről még nehezebb kijutni! Keress fel annyi szakembert itteni, illetve egyéb ajánlások alapján, vagy akárcsak véletlenszerűen, amennyit csak bírsz, lehet, hogy sokadjára találod meg azt, aki felismeri a valós okokat, és ki is tudja kezelni, vagy legalább érdemi javaslatokat tesz!

Ne érdekeljen, hogy az ajánlott orvos egy kórházban dolgozik azzal, aki nem vesz/vett komolyan, jelentkezz be hozzá is!


Kben gondolod, hogy az használ, ha annyiféle különböző kiegészítőt szedsz? Nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel, hogy szerinted ez javított bármit is a tüneteken?

2014. febr. 6. 11:22

Az a vicc, hogy a tüneteim két éve kezdődtek, és totál hülyének néz mindenki. Családomat beleértve, párom elhagyott,a szüleim már ordítoznak velem, az orvosok pszichésnek minősítik a tüneteket, a látható része nem tünet....sőt, ha mondom hogy fáj a fejem, szerintük nem fáj.

Oda jutottam, hogy titokban kezelem ezt az egészet.


Mivel a mostani nőcivel egy korházban dolgoznak, így egy a rendszerük, nem tudom megcsinálni, hogy átmegyek másik dokihoz. sajnos.

2014. febr. 5. 20:14

Emlékszem amikor én elmentem a körzeti dokihoz, hogy sokat fáj a fejem, elküldött neurológushoz, aki antidepresszánst írt fel nekem. Mikor elmentem a Czirjákhoz mondta, hogy azonnal dobjam el, egy szemet se szedjek belőle tovább, mert nem attól fáj a fejem. Oda azóta sem mentem vissza. Nekem az a fura, hogy a rosszulléteiddel nem foglalkoznak.


Én a Dr. Igaz Péterhez járok a Sotera, ha gondolod megadom a számát.

72. Bellavita21 (válaszként erre: 71. - Columbia05)
2014. febr. 5. 19:29

Azt mondta a Czirják, adjak neki egy évet. EL is múlhat és meg is nőhet akkorára, hogy kiműthető. Addig meg itthon malmozok.


Te melyik endokrinológushoz jártál?


AZ a durva, hogy én eléggé kiműveltem magam a témában, és orvosi oldalak írják, hogy pl. a fehér foltokat okozhatja az agyalapi mirigy alulműködés is.

Ezt úgy tűnik, elfelejtették tanítani a hazai dokiknak. Szerintük gomba, persze, és egyek még meg 6 doboz Diflucant. Már jó sokon túl vagyok....

Itt írnak róla és még ezer endokrin orvosi lapon.

[link]


A rosszulléteim és fájdalmaim fáradságom meg persze depresszió. Egyek meg négy tonna antidepresszánst.


A szakállam az nem számít, a hasi szőrzetem sem, az ott nem probléma. Hol lenne probléma amúgy???? A két mellem között is van szőrzet, mai napon 40 percig szedegettem egyesével őket az államon, a bajszomon, a hasamon.

Az egyszerre kialakuló problémáim egészen biztosan endokrin eredetűek.


És tiszta pattanás az arcom, a mellkasom, a hátam.


Ha azt csinálnám, amit mondanak, nem tudom mi lenne velem. Szerintem egy pszichiátria elfekvőben lennék és az lenne a sorsom, mint a Száll a kakukk fészkére c. film főhősének.

2014. febr. 5. 18:30
igen megértelek teljes mértékben, és az amerikai úton mondták, hogy menjél vissza ha voltál az endós dokinál?
70. Bellavita21 (válaszként erre: 69. - Columbia05)
2014. febr. 5. 17:34

Felszívódhat és nőhet is. Ezt mondták.

Azt nem értem, hogy addig itthon üljek és arra várjak, hátha felszívódik? Nekem nagyon durva rosszulléteim vannak sajnos, nem igazán van önbizalmam így dolgozni.

2014. febr. 5. 15:24
és azt nem mondta egyik doki sem, hogy esetleg magától felszívódhat? Erre lehet érdemes lenne rákérdezned mikor mész legközelebb
2014. febr. 5. 14:16

persze, 8 hónapot vártam az mr-re

látható a daganat.

2014. febr. 5. 13:31
igen ezeket szokták nekem is nézni, engem az endós doki, 1/2 évente küld ilyen + teljes vv-re. És egyébként mr felvétel készült már?
2014. febr. 5. 13:10

acth kortizol, prolaktin, női hormonok, teljes vérkép.

ha esetleg nem tudják, hogy mitől vannak a tünetek, akkor legalább ne nézzenek pszichopatának. Ha azt mondom, van munkám, akkor azért produkálok tüneteket pszichésen, ha azt mondom, nincs munkám akkor azért. Ugyanez a párkapcsolattal.

Szerintem én ezt az egészet befejeztem. Nincs ember, aki ebben az országban sokáig bírná. Már azt hiszem, én sem.

2014. febr. 5. 11:51
és mikorra kell visszamenni az endós dokihoz, és milyen vizsgálatokat írt ki?
64. Bellavita21 (válaszként erre: 63. - Columbia05)
2014. febr. 5. 11:02

Nekem most már baromira elegem van.

Gőzöm sincs, mit csináljak.

Én már mégegy endokrinológushoz nem fogok menni.

Amúgy, ha az orvosi oldalakon olvasoma problémát egy az egyben az én tüneteimet találom. Kár, hogy az orvosok ezeket nem olvassák. Még ha hormont nem is termelne, íme a tünetek:

[link]


Lehet, hogy másoknak is van ilyen daganata, és én is ellennék velem, sőt akár 500 is lehet a fejemben, csak ne okozzon tünetet, és ne legyen halálos. Nem hobbiból teszem tönkre az életemet.

63. Columbia05 (válaszként erre: 62. - Bellavita21)
2014. febr. 4. 18:41

Szia, jaj sajnálom, hogy ez történt. Esetleg ir-t nem akart nézetni?, nőgyógyász ezt a pc-ot nézette? És milyen vizsgálatot akar még csináltatni? Jaj kérlek ne add fel, nem szabad!!!!!!! Elhiszem, hogy belefáradtál, de nem szabad! Hogyha gondolod az én dokim is ott van a Sote-n megadom a nevét és próbáld meg nála, ő tényleg nagyon alapos!

Remélem neked nem történt bajod, hogy összetört az autó, és benne sincsen nagy kár.

2014. febr. 4. 16:35

Semmi nem volt, ki is borultam picit. Szerinte a szakállam, a fehér foltjaim, pigmentfoltjaim és a rosszulléteim,fájdalmaim, fáradtságom nem ettől vannak. Azok csak vannak.... A testem tele fehér hipopigmentált folttal, tonnaszám edtem rá a gombátlanítót, fél évig kentem, Nizorallal mosakodtam, meg sem moccant. Nem gomba.

A szakállam meg csak alkati szerinte. Tudni kell rólam, hogy extrém gyenge szőrzettel rendelkezem. A lábamon is alig van, és soha nem is volt. Azért furcsállom, hogy pont most jött ki kb 100 szál férfias szőrzet az államon. No meg a mitesszerek. Minden másnap totál arctisztítást kell csinálni, annyi mitesszer jön az arcomon, mellkasomon, hátamon. Ezek a kézzelfogható tények. A többit tényleg nem tudom alátámasztani látható jelekkel.


Amúgy mivel ma korán kellett kelni, szarul is voltam, hazafele összetörtem az autómat is.


Azt mondta, hogy csinál pár vizsgálatot, prolaktint nézegetik megint, azt mondta, hogy a kiírt gyógyszereket ne szedjem (még jó hogy nem szedtem)...


Bezárult a kör. No way out. Szerintem nem megyek el a vizsgálatokra, én már nagyon belefáradtam ebbe az egészbe.


Én mégegy munkahelyen nem égetem le magamat azzal, hogy eltűnök a wc-ben fél órákra napi többször, mert annyira szarul vagyok és leplezni kell- vagy betegszabira iratom magam a 3. héten, mert nem tudok bemenni a munkahelyre.... 6 kor már aludnom kell. Az egész életem egy túlélési küzdelem.

Jártam pszichoterápiára is, mindenféle csinnadrattára, semmi sem segített.És nem érzem magam sem depisnek, sem egyébnek.


Totál kilátástalannak érzem az egészet.

2014. febr. 4. 14:04
Szia,mi volt az endós dokinál?
2014. febr. 3. 00:55

Köszönöm az infókat, Columbia!!!

Hozok híreket kedden :-)

Addig ti meg gyakorlatozzatok :-)) ahogy az endósom mondta :-)

2014. febr. 2. 20:41

majd akkor gyere a hírekkel, hogy mit mondott a dokinő. Nekem anno be is kellett feküdnöm a sote-ra kivizsgálásra.


Nekem ugye a mellékvese hormont kell pótolni meg az ivásra-ugye nagyon sokat ittam és arra kapok orrspray-t + a prolaktin.


Igen most mi is azon vagyunk, hogy a baba összejöjjön, majd meglátjuk.

58. Bellavita21 (válaszként erre: 57. - Columbia05)
2014. febr. 2. 17:48

Kedden reggel 9re megyek :-)


S neked pontosan milyen hormonokat befolyásolt? Ez kiderült? Vagy nem is vizsgálták?


Háát, ahogy látom, neked is hamarabb kiderülhetett volna a kiváltó ok....szerencsére csak nagyon minimális százalékban halálos ez a betegség, viszont nagyon kellemetlen tüneteket tud okozni.

A műtét is akkor komoly volt!Ugye minden eset más.Nálad a koponya felnyitása már jelzi, hogy komolyabb helyzettel álltál szemben! Dehát túl vagy rajta :-) Már csak a baba jöjjön össze :-))

2014. febr. 2. 17:40

igen, tényleg gyorsan ment a dolog, nekem márciusban derült ki, hogy tényleg mi a baj, júniusban meg már a műtét volt. Visszagondolva ezeket a tüneteket tudom mondani, hogy sokat ittam, meg a menstruáció elmaradása-vagyis hol jelentkezett hol nem, aztán 2009-től többet nem is jött meg. Megmondom őszintén nagyon megvoltam ijedve, mikor mondta az endós doki, hogy mi a probléma, az első kérdésem az volt, hogy megfogok halni? Aztán a műtéttől is féltem egy kicsit 3 és 1/2 órás volt a műtét, utána 1 nap intenzív, 1 hét kórház, 2 nap endó kórház majd 6 hét itthon.

Kedden hány órára kell menned a dokihoz? Majd írd meg, hogy mi volt.

56. Bellavita21 (válaszként erre: 55. - Columbia05)
2014. febr. 2. 17:28

basszus, akkor elég kemény helyzet volt, gondolom ezért is műtötték ilyen gyorsan. A bevérzés az nem vicc!

S milyen egyéb tüneteid voltak korábban? Volt egyáltalán?

55. Columbia05 (válaszként erre: 54. - Bellavita21)
2014. febr. 2. 14:36
Idén leszek 32 éves, igen már régebb óta ott volt, hiszen már kezdett meszesedni meg már be is volt vérezve. Én hiába mondtam a dokiknak, hogy fáj a fejem, nem csináltak soha semmit. Szerintem ha nem jön ez a sok ivás probléma, akkor még mindig nem küldenek el kivizsgálásra.
2014. febr. 2. 13:52

S most mennyi idős vagy?

Akkor lehet, hogy már nagyon régen ott volt az az adenóma, ugye? Háát ez elég elkeserítő. Ha tehetném, én sem szednék fogamzásgátlót még egyszer, az csak elfedi a problémákat, nem gyógyítja meg az okot.


Bizony, most már csak előre szabad nézni. Nekem is az a tanulság, hogy a testünk jelzéseit igenis komolyan kell venni, még ha egyesek el is bagatelizállják azt. Én is világéletemben egészséges voltam, fel sem merült bennem, hogy valami komoly gond lehet nálam.

53. Columbia05 (válaszként erre: 52. - Bellavita21)
2014. febr. 1. 22:08
ó nekem ez nagyon régre megy vissza. Olyan 15 éves lehettem mikor először kimaradt, aztán azt mondták, hogy hát ez még normális majd beáll. Utána fogamzásgátlót szedtem, és attól ugye "megvolt". Dokira olyan szempontból mérges vagyok, hogy mindig nézetett vv-t, de eszébe sem jutott egy mr. Na mindegy vissza már nem nézek csak előre, és szerencsére már túl vagyok rajta.
52. Bellavita21 (válaszként erre: 51. - Columbia05)
2014. febr. 1. 16:45
Sajnálom. s nem mentél dokihoz rögtön amikor kimaradt a mensesed???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook