Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások fórum

Hipofízis adenóma-tapasztalatok, gyógyulások (beszélgetős fórum)


171. Columbia05 (válaszként erre: 170. - Tutukam)
2014. szept. 3. 20:21
Szia engem műtöttek vele, utána igen fájt a műtét helye, de elviselhető volt, viszont nekem 6 hét táppénz volt a műtét után
170. Tutukam
2014. szept. 2. 20:00
Nagyon fájdalmas a műtét?
169. egykisma (válaszként erre: 168. - Tutukam)
2014. szept. 2. 15:21

1 cm felett kell tudomásom szerint műteni.. :-(

Kitartás!!

168. Tutukam
2014. szept. 2. 12:19
Sajnos senki nem mond semmit, még a kérdéseimre sem nagyon válaszoltak az orvosok. Maguk az orvosok sem tudják, hogy mi lesz. Nekem izomgörcseim voltak ,de már 11 éves koromtól és mostanába már annyira bedürvült hogy napokig görcsben állt a lábam, izom fájdalom és gyengeség meg nagyon fáradt voltam mindig, minden ok nélkül megszédültem.
167. BV81
2014. szept. 2. 11:49

Szia!

Akkor műteni kell neked?

Hogy derült ki,tünetek?Okoz vmi gondot? Akár fel is szívódhat,nem?

166. Tutukam
2014. szept. 2. 09:49
Sziasztok. 25 éves vagyok. Nekem most állapították meg hogy makrohipofízisadenómám van 17mm. Nem tudom mi vár rám, most várom a vérvétel eredményeit az endokrinológustól és az agysebész is akar egy újabb MRI vizsgálatot. Kicsit meg vagyok ilyedve.
165. BV81 (válaszként erre: 164. - Egykisma)
2014. júl. 25. 07:54

Szia

Én 16 éves korom óta szedem a bromot.Az adenoma mérete azóta nem változott.(elvileg terhesség alatt nőhet,de nem feltétlen.)

A kislányom már öt éves probléma mentes terhesség volt, szinte végig szedtem a bromot.2,5 éves koráig szoptattam a kislányomat nagyon sok tejem volt,majd bromot írtak fel mikor már nem akartam szoptatni,mert bedurrant úgy a mellem.

Neked problémát okozott a prolaktin szint az előző terhességednél?

Miskolcon jártam orvoshoz.De akkor is úgy volt hogy az egyik nőgyógyász ellenezte a gyógyszert a másik szedette, viszont az endokrinológusok mind abbahagyatják,kivétel az endokrinológus-nőgyógyász,akik meg ajánlják.

Rendben megy minden nálad ne aggódj,adenomád is felszívódott, a gyógyszert pedig nyugodtan szedheted.

Neked a pajzsmirigy alulműködés nem autoimmun?

Baasszus ez egy nagy dolog hogy ott volt neked és eltűnt-pozitívum-akár a pajzsmirigyed is rendeződhet-a lényeg ne legyen betegségtudatod-én sem érzem magam betegnek, tulajdonképpen semmi bajom.

Én is próbáltam már lelki okokra vezetni-hogy ott fejben dől el és rendezni a dolgokat.

Kineziológushoz fogok még menni-én hiszem hogy az alternatív gyógymódok segítenek és nem az orvosok.

Te merre laksz? Írhatnánk priviben.

Elmegyek a nőgyógyászomhoz jövőhéten és ő megmondja a labor alapján hogy legyen e debreceni konzultáció, szerintem érdemes több orvost is megkérdezni.Voltam természetgyógyásznál felírta milyen vitaminokat szedjek,ezt próbálom tartani és persze egészséges táplálkozás.

Boldog kismamaságot!!!!

164. egykisma (válaszként erre: 163. - BV81)
2014. júl. 24. 21:12

Szia,

ha jól értem, Te szedtel a bromot elég sokáig, aztán abbahagytad a terhsség végén, egészséges babád lett és ráadásul még tejed is volt? Szeretném már én is mindezt elmondani magamról. :) Ki volt az akkori dokid? Én tényleg attól vagyok bizonytalan, hogy szedtem 14. hétig, aztán 16. héten újra kezdtem és elvileg a 20. hétig szedem. Elvileg 3 havonta kellene ellenőríznem a prolactin szintet, de mivel már sajnos egy korábbi terhességnél okozott gondot, így én max 3-4 hetente megnézetem. Lehet, hogy nem a legjobb megoldás ez sem, de hát sajnos mindig csak utólag derül ki mi a helyes és nem helyes döntés. Szóval bízom abban, hogy bromo és prolactin ide vagy oda, így, hogy már 17+4 vagyok, minden rendben lesz és évvégén már hárman leszünk! A Te eseted is erőt ad ám, köszi, hogy megosztottad velem, mert ezek szerint nem okoz gondot a bromo a 12. hét utáni szedése sem.

Nagyon jó lenne, ha magától rendeződne az anti TPO-d!! Mikor derül ki, hogy lesz-e valami a debreceni konzultációból? Mikor várható kontroll?

Nekem pajzsmirigy alulműködésem van, szednem is kell rá gyógyszert. Eszméletlen, hogy basszus mennyi egészségügyi probléma létezik és mennyivel kell szembe néznünk. Nem tudom a korodat, de az én esetemben azért kiakasztó, hogy 30 évesen 2 féle egyógyszert kell szednem úgy néz ki életem végéig.. Mi lesz majd később? Bele se gondolok inkább!

Írj majd, hogy mi volt a kontrollon, konzultáción! Drukkolok, hogy mielőbb magától rendbe jöjjön. Egyébként alternatív gyógymód nem létezik rá?

163. BV81 (válaszként erre: 162. - Egykisma)
2014. júl. 24. 11:42

Szió4

Figyelj nekem endokrinológus-nőgyógyász dokim volt pont emiatt, ő szedette velem a bromot terhesség alatt, és nem is ellenőriztük a prolaktin szintet mert azt mondta terhesség alatt úgyis emelkedett de ez a terhességet nem hátráltatja,csak teherbeesni nehezebb ha magas, de terhesség alatt nem nézte nekem,a tejelválasztásnál emelkedik.

Anti TPO-ról még nem tudok érdemlegeset, mert van ilyen és olyan vélemény is,de gyógyszer nincs rá ha jól tudom, mert a TSH rendben van,csak arra adnának hormont.

Igen szeretnék teherbe esni, de még nem próbálkozunk mert lehet hogy Debrecenbe küldenek az endokrinológiára-azt mondta a nőgyógyászom ott komplexebben kezelik ezt a problémát.és majd megmondják mikor lehet próbálkozni,vagy egyáltalán mikor jön rendbe a hormon,az is lehet hogy kis idő kell neki és magától rendeződik, én bízom benne.

162. egykisma (válaszként erre: 161. - BV81)
2014. júl. 23. 20:41

Szia,

sajnos en is értetlenül állok az orvosok vélemény különbségén... Bízom benne, hogy a jó Isten velünk van és minden rendben lesz! :)

Ha teherbe esel eszedbe se jusson abbahagyni. De gondolom nem is jutott.

En mar sokat gondolkodtam rajta, hogy olyan nőgyógyászat kellene keresni majd, aki egyben Endokrinologus is, így egyszemélyben dönt. Na de mostmár ezt a terhességet végig csinálom. Elküldtem egy kismama baratnomet vezesse le a prolaktin szintjét, hogy lássuk mennyi neki. A vegen még kiderül hogy az enyém se magas.. :D

Anti TPo-val lehet valamit kezdeni? Gyógyszer esetleg?

Akkor lényegében rajta vagytok a baba projekten, csak Te is ellenorizeteted az értékeidet? Drukkolok, hogy mielőbb sikerüljön!!! Mesélj majd!

161. BV81 (válaszként erre: 160. - Egykisma)
2014. júl. 23. 10:27

Sziasztok!

Örülök hogy írtatok!

Én is voltam újabb endokrinológusnál ő is mint eddig mindegyik nekem azt mondta teherbe lehet esni de a bromot azonnal abba kell hagyni.Nem értem a nőgyógyász és az endokrinológus máshol tanulta a dolgokat?

Miért nincs egységes álláspont.

Terhesség alatt én is 32-36. hétig szedtem.

Nekem jelenleg az Anti TPO magasabb de ő azt mondta az nem okoz vetélést, más azt mondja okozhat.?

Na meg az LH FSH arány ami nem volt túl jó, remélem már rendeződött, alig várom hogy kismama legyek!!!

Ne aggódj a prolaktin emelkedik a terhesség alatt de ez természetes.Főleg ha ellenőrzik, nem lesz probléma.

Ezek az orvosok sok mindent nem tudnak nem mondanak, bízz a JóIstenben és magatokban!

160. egykisma (válaszként erre: 153. - BV81)
2014. júl. 21. 13:57

Szia, sziasztok!

Bocsánat, kicsit eltuntem, de itt vagyok! 17+1 hetes vagyok ma.

Igen, azután estem teherbe miután MR-en mar nem volt látható az adenoma. Akkor sajnos csak 10 hetig tartott, mert az akkori dokim az 5.heten leállított a bromorol es nagyon felment a prolaktin szintem..

Most a 14.het betöltéséig szedtem, de ra két hetre megint felment a prolaktin szinten - duplájára az átlagnak - így újra elkezdtem szedni. A nodokim a 20.hetig, az endo dokim szulesig javasolja szedni. Majd osszekotom oket, hogy egyeztessek le egymás között.

A pajzsmirigyem a gyógyszer hatására - euthyrox - beállt 1 körülire, azt is végig kell szednem a terhesseg alatt.

A prolaktin teren nem vagyok nyugodt, kicsit ugy erzem kísérleteznek rajtam, de próbálok abban bízni hogy mostmár minden rendben lesz! Az a furcsa, hogy egy doki sem tudott arra valaszt adni nekem, hogy mennyi terhesseg alatt a normális, felső hatarerteke a prolaktinnak.. Erre azert 2014-ben elég szomorú, hogy nincs válasz.

159. Bellavita21 (válaszként erre: 158. - BV81)
2014. júl. 15. 22:09
Elhalt...pedig jó lenne megosztani a tanácsokat egymással....
158. BV81
2014. júl. 4. 08:35

Sziasztok!

Miért inaktív a fórum?

Miujság a kismamával? Hogy vagytok?

157. BV81
2014. jún. 27. 08:01

Sziasztok!

Prolaktin: 49,81

TSH 3GEN.2,570

CA 125: 36,4

Tegnap kaptam meg a labor eredményt.

De még mennem kell az endokrinologushoz.

156. BV81
2014. jún. 24. 09:43

Nem próbálsz gyógyteákat inni?

Pajzsmirigyre szelént szedsz?

Én próbálok ilyen természetes módszerekkel segíteni magamon.

155. Bellavita21 (válaszként erre: 154. - BV81)
2014. jún. 21. 15:07

háát én küzdök, megyek majd augusztusban kontrollra.


A legnagyobb gáz IR(hipoglikémiás) meg a PCo, a pattanások, foltok, a pajzsmirigyem beállt, az ösztrogén dominanciámat levittem calcium d- glucarate-al.....


a bajom, hogy fogyok....

154. BV81
2014. jún. 17. 09:48

Sziasztok!

Miujság veletek?

153. BV81 (válaszként erre: 146. - Egykisma)
2014. máj. 10. 10:29
Bocsi , neked felszívódott. -és utána estél teherbe? már csak pajzsmirigy problémád van?
152. BV81
2014. máj. 10. 10:26

Szia!

Hipofízis adenomád és hashimoto thireoditised is van? Így sikerül a teherbe esés? A TSH-ra is szedsz gyógyszert? a bromo adagot mennyire emelték?

2014. ápr. 30. 16:14

Akkor elvileg az enyém is emelkedett, ill. a dokim is azt mondta, de nem kaptam még rá gyógyszert. az enyém 900 volt utoljára...

Csak nem értem miért nem kaptam rá gyógyszert...

150. Bellavita21 (válaszként erre: 148. - Bellavita21)
2014. ápr. 30. 11:11
nekem kiderült a hipofizis adenóma, akkor adtak....no comment. Jellemzően 1000 körül mozgott a prolaktinem. (40 felett volt)
2014. ápr. 30. 09:53
Kaptál rá gyógyszert?
2014. ápr. 30. 09:41

Hát nekem is egyik doki ezt mondta, a másik amazt.

768mU/L egyiknek nem volt magas, a másiknak igen....

2014. ápr. 29. 10:36
sziasztok! Nekem 40ng/ml és ezt is magasnak mondták...
146. egykisma (válaszként erre: 143. - BV81)
2014. ápr. 29. 09:51

Szia,

Nekem megemelték a bromo adagomat es normalizalodott az értéke vegre. 356,8 mlU/l lett az aktiv. A TSH-val küzdök éppen, mert két különböző helyen két eltérő értéket mertek..

De mar kismama vagyok! :D

145. egykisma (válaszként erre: 144. - Comediangirl)
2014. ápr. 29. 09:47

Szia,

Ha az aktív prolaktin értéke 400 fölött van.

2014. ápr. 29. 09:45
Sziasztok! Milyen érték számít magas prolaktin szintnek? Köszi
143. BV81 (válaszként erre: 142. - Egykisma)
2014. ápr. 23. 08:33

Szia!

Voltam endokrinologusnál, azt mondta normális a prolaktin 45,5, szerintem csak 29-ig normális..?

Megint azt kért és tsh-t.

Ennyi,szedjem tovább a gyógyszert,semmit nem csinál.

Neked milyen lett az eredmény?

142. egykisma (válaszként erre: 141. - BV81)
2014. ápr. 7. 13:01

Szia,

de, néznek minden leletemet, de nem volt kizárási ok az emelkedett prolactin és tsh, amik remélhetőleg mar csökkentek. 1 hét múlva megyek vervetel kontrollra.

Alföldi Sándort nem ismerem, de ha ajánlottak, biztos jó szakorvos. Írd majd meg mi volt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook