Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Heti hány adag ruhát mosol? fórum

Heti hány adag ruhát mosol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. nov. 24. 18:32
2gyere, 2 felnőtt : egy héten kb 10 adag ruhát mosok!
2012. nov. 24. 18:28
anyósom betesz egy nadrágot magában vagy egy pólót is magában a mosógépbe, na az már bizarr!!
2012. nov. 24. 18:25
kimosom. bocs
237. 447396604e (válaszként erre: 199. - 7dfc648351)
2012. nov. 24. 18:25
mminek többbet? bejárni kell csak...attól nem lesznek koszosak, nem hempergek sárban, ha meg ne adj ég, rákökp egy hajléktalan a buszon, akkor ikomosm:DD
2012. nov. 24. 17:18

Sziasztok!

Csak néhány gondolat: Néha-néha (szökőévente) én is járok strandra, vásárolok zsömlét, péksüteményt, fagylaltot, minden lelkifurdalás nélkül. De:képzeljük el, mennyi ember kezén át kerülnek hozzánk ezek a termékek, akár kézmosás nélkül is (illemhely, orrfúvás, vakarózás, stb. után, esetleg a földről felszedve). A fürdőkádadban sem lubickolsz együtt boldog-boldogtalannal , mint egy strand medencéjében, izzadó, lábgombás stb... idegenekkel. Csókolózni pedig végképp nem szokás úton-útfélen akárkivel. Végül: mosni is ésszel kell. Külön válogatva szín, használat stb. szerint. 1- 1 darabot pedig, főleg ha nem túl piszkos (pl:melltartó), csap alatt is ki lehet öblíteni, kézzel kb. 2perc. Gondolkodás és pici erőfeszítés, senmmi több. Ne bonyolítsuk az életünket fölöslegesen!

2012. nov. 24. 16:54
Szerintem az a lényeg, hogy mindenki jól érezze magát a saját bőrében, és ne menjen totálisan a másik agyára. Ha ez a kettő megvan, akkor ott már baj nem lehet :)
234. timycat (válaszként erre: 232. - Stella1989)
2012. nov. 24. 16:50

Tescoban szerintem vagy 1 éve nem voltam. Sparba szoktam járni, ott már ismernek, sosem szólnak. Ha épp nincs nálam a kosárkám akkor a zöldséges részlegről tépek 1-2 átlátszó zacsit és abba pakolok.

"Nagy bevásárláskor" is el szoktam férni a kosaramban. Henteshez külön járok, vizet párom szokta beszerezni, zöldség-gyümölcs-savanyúság-méz/mák/dió/fűszereket piacon veszek. Olyan igazi nagybevásárlást nem szoktunk tartani. Én elég elfoglalt vagyok így nagyrészt párom intézi a vásárlást, ő imád vásárolni, így simán eljár naponta is ha kell valami. Sőt egyre jobban szeret piacra is járkálni, lassan már oda sem nekem kell menni :)

233. 06718ca650 (válaszként erre: 224. - Timycat)
2012. nov. 24. 16:45
igen. pfejj.
232. Stella1989 (válaszként erre: 230. - Timycat)
2012. nov. 24. 16:45
de egy tescóba nem hiszem hogy beengednek egy olyan kosárral. vagy ha nagy bevásárlásra mégy kell aza angy tolós kosár.
231. Stella1989 (válaszként erre: 229. - Timycat)
2012. nov. 24. 16:44
Nekem is takarékos a gépem ,de mégis sokat mosok egy héten..szóval sok kicsi sokra megy.
230. timycat (válaszként erre: 228. - Stella1989)
2012. nov. 24. 16:44
na ezért viszem én magammal bevásárlásra a saját kis fonott kosaramat (amiből kettő van, egy piacos -pl a gyökérzöldségek miatt- és egy boltos) mint Piroska
229. timycat (válaszként erre: 227. - Stella1989)
2012. nov. 24. 16:42

bevallom őszintén nem tudom mennyi a vízszámlánk :S csekkeket párom intézi, én nem is látom őket, egyedül a gázszámlán szokott háborogni.


A mosógépem meg nagyon takarékos, én sokszor mosok kevés cuccot, értelemszerűen nem tárolom a fekete bugyiaimat hetekig-hónapokig a szennyesben, hogy tele legyen a gép; viszont van felezőprogram és súlyautomatika a gépemen, meg döntött dob így abszolút csak annyi vízzel, annyi ideig mos, ami feltétlen kell.

2012. nov. 24. 16:41

de igazából ahogy olvasom itt a hozzászólásokat valamilyen szinten mindenkinek igaza van,mert a kenyér a boltban stb-stb. anyi ember megfogta nem lehet kikerülni ezeket...


én is "rosz baktárium "gyűlölő vagyok,mert ugye van jó baci is.. És ha pl megyünk vásárolni tescóba nyilván ha eszünk a kocsiba akkor zsepkendővel nyúlok az ételhez mert hát tényleg kitudja ki fogta azt a bevásárló kosarat... egyszer láttam egy nénit hát azt a kosarat remélem sosem fogjuk meg, nem akarom bántani nem tehet róla de beteg volt és nemtudom mik voltak a kezén olyan gyennyes valamik,és nem volt bekötve...

227. Stella1989 (válaszként erre: 226. - Timycat)
2012. nov. 24. 16:37

én, csak a kisfiam ruháit mosom teljesen külön.


de anyira nem szelektálok, viszont a kabátot, és a nacit nem mosom az alsóneműkkel.. mondjuk a színük sem egyforma... ha enél jobban szelektálnék akkor már tényleg sok viz számlám lenne... igyis 15 m3 havonta..

226. timycat (válaszként erre: 225. - Stella1989)
2012. nov. 24. 16:34
persze, mindenkinek külön szennyestartója van, meg csak hárman vagyok így azért nem olyan bonyolult
225. Stella1989 (válaszként erre: 210. - Timycat)
2012. nov. 24. 16:32
én nem szólak meg, csak elgondolkodtam hogy mennyit vesz el az idődből mindaz hogy külön mosod a mindenki ruháját,és szelektálsz.. pedig én itthon vagyok, a házam ragyogó tiszta, de azért sok időt elvesz mindez, vagy hány db szennyestartód van? ahyának vagytok?mert akor tényleg egyszerű..
224. timycat (válaszként erre: 222. - 06718ca650)
2012. nov. 24. 16:29

brrrrr


de ugyanez a kapcsolók és a kilincsek esete :S

2012. nov. 24. 16:28
Na engem ami felbosszant, és sok köze nincs a fórumhoz hogyha beleköhögnek a pofádba.
222. 06718ca650 (válaszként erre: 217. - Timycat)
2012. nov. 24. 16:21
ja igen, a kézfogás. az uram, de útálja. főleg mikor nem hallja hogy valamelyik kollégája wc után nem mos kezet. blöe.
221. 06718ca650 (válaszként erre: 216. - Noarashi)
2012. nov. 24. 16:18
nálam a természetes víz nem gond, de a strand, viszonylag kis medencében sok ember az már kicsit az. pedig én szeretek fürödni, csak volt már pár problémám tőle.
220. Kata75 (válaszként erre: 210. - Timycat)
2012. nov. 24. 16:12
Két mosógép......ezen azért elgondolkodtam.....de mint ahogyan már írtam is, ahány ház, annyi szokás, csak kezdem magam "rosszul" érezni......megyek is, mert ez már komolyan mondom vicc.
219. Kata75 (válaszként erre: 202. - 7dfc648351)
2012. nov. 24. 16:07

A mosástól eljutottunk a kézmosásig..........szerintem ne hasonlítgassuk már össze a kettőt!!!

Hiába mosom egyben a szín szerinti ruhákat, de attól még biztos lehetsz benne, hogy amint hazajövök, vagy wc után, evés előtt első a kézmosás.......gyerekeimnek is ezt tanítottam, és nekem is anyukám, aki szintén hasonlóan mos mint én, és mégis mindenféle fertőzés nélkül felnőttem.


Olyan is előfordul bizony - ahogy már lentebb is írták - hogy teljesen spontán fagyizunk egyet..........na és? Szerintem ez a legkevesebb...........

Régen a szántóföldekről is hazarohangáltak evés előtt......ugyan már!

Emlékszem nyáriszünetekben hányszor játszottam kint a kertben a szomszéd gyerekekkel, és "koszos kézzel" ettük a fáról a friss gyümölcsöt. Igaz azt ne felejtsem, azokat nem permetezték, de több más minden szennyezhette.



Egyébként hugom aki nagyon nagyon odafigyel ilyenekre - táskájában fertőtlenítő, gyerek nem nyúlhat semmihez - de még ő sem olyan elvetemült, hogy ennyire szétválogasson mosásnál.........ami olyan azt ő is 60 fokon mos, olykor még annál is magasabban (törölközők/fehérneműk/konyharuha).


Tárcsás mosógépnél ezt én sem tudnám elképzelni nagyon gyakori vízcsere nélkül, de hála már nem azzal kell mosnunk.

218. timycat (válaszként erre: 216. - Noarashi)
2012. nov. 24. 16:07
Soha nem volt még semmilyen bőr-, köröm- vagy nemi nyavalyám, egyszerűen csak undorodok más ember "vizétől"
217. timycat (válaszként erre: 214. - Noarashi)
2012. nov. 24. 16:06

Számítógép billentyűzetet (2 laptopom van csak n használom) heti 2szer kiporszívózom és fertőtlenítő kendővel áttörlöm, a táskámban mindig van fertőtlenítő lötty és kendő is.


Piknik, 3 éve párom gondolta meglep egy piknikkel, noha magánpark volt, tehát volt ott rendes ház 2 fürdővel, bánat tudja hány csappal, mosdóval úgy feszengtem, hogy 15 perc után összepakoltunk a kaját a kutyának adtuk és elhúztunk az egyik törzshelyünkre enni, ahol csak remélni tudom hogy a szakács kezet mos hugyozás után.


Strand, van dunai nyaralónk, közvetlen stranddal, de térdnél tovább nem pacsálok benne, a Balatont mondjuk imádom és ugye a Balaton vízminősége a strandoktól távol megközelítette az utóbbi években az ivóvíz tisztaságot -idén mondjuk nem voltunk-, egyébként pedig ha strandolunk akkor kisforgalmú medencében, strandon nagy vízfelülettel.


Paradicsom ültetvényem nekem is volt, onnan simán eszek mosás nélkül, közvetlen palántáról. Nekem nem úgy általában van bajom a bacikkal, piszokkal; az emberektől irtózom; ezt az is mutatja, hogy még kezetfogni is rühellek más emberrel, míg a ki-bemászkálós 4 macskánkat bármikor végigsmárolom.

2012. nov. 24. 15:58
Stranddal kapcsolatosan kérdezném, hogy rossz tapasztalat miatt nem mentek? És strand alatt most a természetes vizeket értem...
215. 06718ca650 (válaszként erre: 214. - Noarashi)
2012. nov. 24. 15:57
persze hogy nem beteg senki. :) de engem is szoktak annak nézni, nálam pl. minden nap kivan sutyizva a konyha, fürdő. persze nagyjából, pár perc, mégis másnál ez nem szokás. és én furcsllotam, de rájöttem hogy ez az én defektem. :)
2012. nov. 24. 15:54

Szerintem itt senki sem "beteg" :) mármint ahány ház, annyi szokás.

Ami a strandot illeti , Balaton parti lány vagyok, ki nem hagynám, és ott van pl a piknik, akkor is kint eszel a szabadban, néha még a hangya is rámászik, és akkor mi van? Van kertünk, nem permetezzük a cseresznyét sem, vagy a szőlőt, egyszerűen nyúlok érte és eszem. És nincs annál jobb érzés, mikor a napérlelte paradicsomot leszeded és beleharapsz. Nekem ezektől még bajom nem lett. És igen, én elég rohanó életet élek néha, utazok órákat, koleszban eszem amit látok, suliban büfében veszek ezt-azt, nincs idő kezet mosni, de ha van is, szappan nincs. Ott a számítógép billentyűzete, az aztán vírus és baci telep, és mi van. Most is melóban dekkolok, írom a beadandóm, beleharapok a szendvicsembe és folytatom tovább. Még nem szívtam meg.

213. 06718ca650 (válaszként erre: 211. - Timycat)
2012. nov. 24. 15:53
:D
212. 06718ca650 (válaszként erre: 210. - Timycat)
2012. nov. 24. 15:53
:) én sem szeretem ha a bolti cuccot csak úgy valaki felhajintja a konyhaasztalra, a srandot én sem szeretem pont amiatt. nem vagy beteg, csak egyszerűen nálad ez a szokás. és más sem beteg aki másképp csinálja hisz nem halt bele. :) a több mosógép nem rossz ötlet, de tudom, hogy tudod, hogy egy mosógépet is nehéz kinyögni átlag vagy azon aluli fizuból. :)
211. timycat (válaszként erre: 210. - Timycat)
2012. nov. 24. 15:48
az egyszer felhúzás természetesen nem azt jelenti, hgy leselejtezzük a ruhát, hanem hogy mosás nélkül nem húzzuk még egyszer fel
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook