Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Heti hány adag ruhát mosol? fórum

Heti hány adag ruhát mosol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2012. nov. 24. 10:38
Mosogep kapacitasa 8kg ezt heti 2x toltom meg ennyire a peluosok es agynemu, torulkozok stb miatt. A tobbi adagok a szinesek "csak" 4 kg vagyis fel adag de ez kenyes programmal teli adagot jelet az en gepemen, masreszt a normal mosogepen ez maga egy teli nagy adag lenne
179. Kata75
2012. nov. 24. 10:38

Konyharuhák a teljesen fehér kupacban vannak, minden mással ami ilyen színű.......60 fok és készen is van. Nem csinálok gondot belőle, mert nem lehet úgy élni, hogy minden sz@rt = káros dolgot kikerüljünk.


Aki ezt nem tolerálja, egye fene csinálja úgy ahogy neki jó! Mint írtam is, nincs két egyforma háztartás, élethelyzet.

2012. nov. 24. 10:35
7-8adag, 5-en vagyunk, mosogep 8kg-os, pelusokat is moshatost hasznalok
177. Kata75
2012. nov. 24. 10:30

Még annyit, hogy nekem általában 1-2 adag 60 fokos mosásom van (ebből egy teljesen fehér, amiket minden 2.3. alkalommal fehérítek), a többi negyvenes.


+ a gyerekek zokniját - néha mást is - sajnos muszáj v.n.ish szappannal dörzsölnöm, majd míg nem kerülnek sorra áztatom.

176. Kata75 (válaszként erre: 174. - Sylvia81)
2012. nov. 24. 10:21

Ezek szerint mi is koszosak vagyunk..........:DDD

Így 37 évesen ezt is sikerült megtudnom:)

Napi 2 fehérnemű helyett "csak" 1x cserélünk.......1x zuhanyzunk, igaz nyáron, illetve alkalomadtán (bizonyos esetekben) szükség szerint. Pizsamát sem cserélünk naponta.........az itthoni felső ruházatról ne is beszéljünk, mert Úr Isten! Alap esetben az ember reggel elmegy dolgozni, délután hazaér és 3-4 óra alatt - "tiszta" lakásban - olyan retkes lesz, hogy azt másnap már vétek felvenni........

Együtt mosom amiket ÉN úgy ítélek meg, de ezek szerint tudatlan némber vagyok........az már mellékes, hogy soha ilyen irányú - másmilyen sem - fertőzésünk nem volt, és még egy esetben sem húzódtak el tőlünk az emberek, mert büdik vagyunk.

Ennyi erővel ha vendégek mennek a "tisztákhoz", azokat is öltöztessék át, nehogymár kinti ruhában üljenek a kanapéra ezzel bacitelepet hozva létre. A végletekig bele lehetne ebbe menni.


DE mindezek ellenére azt mondom, mindenki úgy csinálja, ahogy Ő jónak látja. Minden háztartás más, különböző jó, vagy annak vélt szokásokkal. Nem minden fehér vagy fekete.

175. Csingiling34 (válaszként erre: 174. - Sylvia81)
2012. nov. 24. 08:00

Szintén zenész:)))))



A férjem is heggeszt, Ő itthon munka után, hát azt hiszm nem kell mesélni a kiégett pulcsiról, a pöttyökben lyukas zoknikról.

De mivel Ő itthon dolgozik (a munkahelyén mossák rá a ruhát) a munkásruhái kitesznek ilyenkor hetente két adag mosást. Ha nem akar megfagyni a műhelyben, felvesz három, négy pulcsit, ott a nadrág (hetente kettő) És tényleg koszos, áztatni kell.

174. Sylvia81 (válaszként erre: 171. - 447396604e)
2012. nov. 24. 00:13

Munkásruha:

Felem az utóbbi időben sosem hordja haza. Kimosni minek (mondja ő), mert hétfő reggel 7kor már nem látszana rajta (6ra jár).

Mivel hegeszteni is szokott, és akkor nem 2 centit, gyakran kiszakad a munkásruha. Így 1-2 havonta újat kap.

Mellesleg lehet, hogy jobb, ha nem hozza haza, mert nem tudom, betenném-e a mosógépbe... Azaz hogy utána beleraknám-e a gyerekek ruháit? Régen, míg nem lett ennyire retkes munka közben, a munkásruha utáni mosás mindig a mi törölközőnk volt (a gyerekét meg a ruháival mostam).

Szóval Felem is koszos. :)

173. timycat
2012. nov. 23. 23:52
6-7 adag simán összejön
172. 447396604e (válaszként erre: 170. - Zebracsikó)
2012. nov. 23. 23:22
nekem pl a pénztárcámnak luxus mindent külön mosni.
171. 447396604e (válaszként erre: 165. - Sylvia81)
2012. nov. 23. 23:20
lányom egy héten kétszer vált farmert, de nem mosom ki csak akkor ha retkes. (10 éves lány, mégis hogy koszolhatja össze?)nekem két farmerom van, amibe szigorúan csak munkába járok, kb 3 havonta egyszer mosom(minek többet?)a konyharuhát, simán bedobálom a tarkák közé. a párom telephely őrzéssel foglalkozik (nem fizikai munkás) azt a két ruhát akár két hetente is kimoshatom. véleményem a bacikról ugyanaz mint neked. együtt vagyunk "koszosak"? :DDD
170. zebracsikó (válaszként erre: 168. - Eandi78)
2012. nov. 23. 22:55

én is!

Sőt: farmer, pulcsi, ing, ,zokni, bugyi, törölköző, nekem mindegy, ha sötét, akkor együtt pörögnek a gépben


Ugyanígy a világosak is: törölköző, bugyi, ing, póló, tréning, bármi- ha világos, azok is együtt mennek a gépbe

169. Sylvia81 (válaszként erre: 168. - Eandi78)
2012. nov. 23. 22:22
Na, akkor ketten vagyunk koszosak? :)
168. eandi78 (válaszként erre: 165. - Sylvia81)
2012. nov. 23. 22:18
Farmerhoz én is bepakolom fekete alsót és zoknit.
167. Sylvia81 (válaszként erre: 165. - Sylvia81)
2012. nov. 23. 22:14

Ruhacsere:

gyerkőknek bugyi-zokni-póló-pulcsi naponta, nadrág igény szerint

nekünk alsónemű és zokni, nekem pulóver, Felemnek póló naponta

A melltartómat viszont nem tudom naponta cserélni, mert összesen 3 van, ami jó rám, a többiből "kifogyott" a mellem a második lányom szoptatása után és nem "nő vissza".

Amúgy meg csak 30 fokon lehet őket mosni, és egy lentebbi hsz alapján akkor sosem voltak tiszták. :)

166. eandi78 (válaszként erre: 164. - 06718ca650)
2012. nov. 23. 22:11
Pulcsit azért nem írtam, mert nem nagyon hordok munkában. Ha véletlenül kell, akkor sincs rajtam sokáig, így nem igazán mosom. Ősszel vagy tavasszal előfordul, hogy reggel a póló még hideg, kabát nem kell és felveszek vékonyabb pulcsit, azt 2-3 alkalommal használom és mosás. Végén kiderül, hogy nem is vagyok tisztaságmániás, mindent több napig hordok:)
2012. nov. 23. 22:09

Hűűű, akkor én mocskos vagyok? :o

Lehet kövezni: az összes farmert (tehát az 5 és 2éves lányomét is) együtt mosom a fekete alsóneműmmel és Felem zoknijával, amit a munkában is hord (fizikai munkás).

Valamint a konyharuhákat esetenként simán beteszem a 40 fokos szennyes közé a mosógépbe (egyéb esetben 40 fokon a törölközők közé).

És heti egyszer cserélek farmert (jah, mert az új, nembeázós csizmámhoz csak 2 nadrágomat tudom felvenni), pizsamát (ami nem is pizsama), sőt, utóbbit a lányaimon csak akkor cserélem, ha koszos, vagy kb. 1 hetes.


És még élünk, sőt, köszönjük, nagyon jól vagyunk!!!


A véleményem a bacikról:

igenis kellenek, szükség van rájuk. A bőrfelületünk tele van velük, és sokszor ezek mentenek megy 1-1 betegségtől.

Mi nem használunk antibakteriális cuccokat, fertőtlenítőt sem (kivétel az a törlőkendő, amivel idegen helyen áttörlöm a wc-t használat előtt).

Ami van: ecet!!! Az az öblítőm, heti kétszer azzal is mosom ki a fürdőkádat és a mosdókagylót, a wc-t azzal takarítom, a felmosóvízbe is teszek egy keveset, azzal vízkőoldok, a mosogatógépben is az van öblítő helyett.

Asszem másra nem használom. :)

164. 06718ca650 (válaszként erre: 152. - Eandi78)
2012. nov. 23. 18:42
és pl. mi a helyzet egy vastag kötött pulcsival, vagy bármiféle pulcsival, amiben elmész dolgozni, egy nem szutykos helyre és nagyjából csak ülsz a gép előtt? annyira relatív minden. :) a fehérneműt én nem tartanám ruhának, azt egyértelmű hogy nem vennék fel kétszer, de még pólót sem. nekem betét mellett is beugrik a két csere. :) pizsit én sem cserélek naponta, törcsiket 2* mosok egy héten. na most már nyitott könyv vagyok. :) egy a lényeg, senkit sem kell leszúrni, csinálja mindenki úgy ahogy neki jó. :)
163. 447396604e (válaszként erre: 161. - Noarashi)
2012. nov. 23. 17:55
egyébként tényleg sokan túlzásba viszik a tisztaságot.
162. 447396604e (válaszként erre: 160. - 7dfc648351)
2012. nov. 23. 17:54

hamár baktérium.az igenis kell. sőt..

azokat a baktériumokat, amik utcai ruhán szaporodnak, szépen te is megeszed, pláne ha előtte megfogod a kabátod zsebét, majd megvakarod a szádat:)és egy gyerek sem hal bele, ha csak akkor mosom a ruháját, ha valóban koszos (farmer, vagy felső) nekem két gyerekem van. az egyik 10 a másik 8 lesz. életükben kétszer látta az orvos, és múltkor megkérdezte a lányom, hogy ki lehet az orvosa, mert azt sem tudja kicsoda.

2012. nov. 23. 14:04

Én értelmezek. De olvass kicsit utána, mielőtt rettegni kezdessz a baktériumoktól. Sokkal több baktérium van az emberi testben mint sejt. És a legtöbb baci totálisan veszélytelen. Nem tudod kivédeni őket, még akkor sem, ha egyesével mosol ki mindent. Szóval emiatt totál felesleges külön mosni. De ha jobban érzed úgy magad, akkor tedd úgy. De attól még nem visz el a dögrovás, ha együtt mosod a holmikat :)

Na meg ugye főleg a nedves törülközők, konyharuhák vannak tele baktériumokkal, nem hiába kezd bebüdösödni is a szennyeskosár, ha nedvesen teszed be a holmikat.

Megjegyzem, sík hülye vagyok a biológiához, de azért némi józan paraszti eszem azért van.

És igenisezek, mert a tiszta víz lassan luxus lesz. De ne legyen igazam.

160. 7dfc648351 (válaszként erre: 159. - Noarashi)
2012. nov. 23. 13:35

Értelmezz.


Azokat a baktériumokat, melyek egy utcai ruhán szaporodnak, épeszű ember NEM AKAR átvinni a konyharuhákra-erről, az összemosásról beszéltem.


SEMMIT nem írtam semmiféle sterilizálásról.


Igenis? Mi igenis? Olvasd már el, amit írtam, még egyszer, mielőtt igenisezni állsz neki.

159. Noarashi (válaszként erre: 156. - 7dfc648351)
2012. nov. 23. 12:47

Miért kellene minden baktériumot kinyírni? Jó ,hogy ne álljak neki kifőzni a bugyikat :)

A túlzott sterilitástól max hamarabb bepuszilok mindenféle betegséget, mert az immunrendszerem egy üvegbúrába van belecsomagolva.

Alapvető higienia az fontos ( napi fehérnemű csere), bár ha már nagyon intim dolgokba másztunk bele, sztem még mindig helyesebb dolog barna macik után a popómosás :)

Én nem szóltam meg senkit, spec hetente cserélek törülközőt, ágyneműt viszont ahogy érzem, mert sokszor nem is alszom ebben az ágyban, tanulok, kolesz és a stb..

A vízpazarlás pedig igenis ott kezdődik hogy egy zokniért elindítom a gépet, plusz az agyament öblítőzés ami minden csak nem egészséges.

Néha nem árt a józan paraszti ész, és nem mindent elhinni amit a tévében reklámoznak.

De hoxa földön az járja, hogy aki nem domestoszozza körbe a lakást nap, mint nap, az koszos ember :) És szégyelje magát az aki két éjszakát döglik egy pizsamában :)

Amúgy nincs azzal sem semmi baj, ha valaki így vagy ha valaki úgy él. Van aki szerint rend a lelke mindennek, van aki szerint pedig a rend a középszerűek kiváltsága :)

2012. nov. 23. 12:02
4-et általában
157. 7dfc648351 (válaszként erre: 146. - 447396604e)
2012. nov. 23. 08:55
Tudtommal a mosógép mos. Csak be kel pakolni, majd a program végén kiteregetni. Nagyon kevés időt vesz igénybe.
156. 7dfc648351 (válaszként erre: 136. - Noarashi)
2012. nov. 23. 08:53

Azért, mert egy átlagos mosás 40 vagy maximum 50 fokos és a baktériumok ezen a hőfokon nem pusztulnak ki. Te csak azt hiszed, hogy tiszta az a a konyharuha, amit az utca koszával szennyezett nadrággal mosol ki, de nem az.


Fehérneműt naponta KELL váltani. A melltartó IS fehérnemű. Közvetlenül érintkezik a bőrrel, beissza a normális testkipárolgást, az izzadtságot, az elhalt hámsejteket. Aki ezt visszaveszi több napon keresztül, az ne áltassa magát azzal, hogy ő tiszta.


Ami itt megy, az egyszerűen nevetséges. Megszólni azt a szerencsétlen nőt, aki hetente kimossa a törölközőket, az ágyneműt és naponta vált fehérneműt? Nem szégyelli magát, aki ezt írta? Nő létére?


A vízpazarlás nem itt kezdődik. A vízpazarlás nem az energiatakarékos mosógépeknél kezdődik. Az a folyó vízben való fogmosásnál vagy mosogatásnál kezdődik, zuhanyozásnál hosszú ideig, a nem energiatakarékos gépeknél, a nem teli dobbal beindított mosógépeknél kezdődik vagy ott, ahol nem szabályozós a wc tartálya.


Én nagyon régimódi ember vagyok, akinek azt tanították, hogy a testét naponta tisztítsa le és a testével közvetlenül érintkező holmikat ne vegye vissza másnap a tiszta testére.


Lehet másképpen élni, lehet több napos melltartóban flangálni vagy megvárni, amíg szaga vagy elszíneződése lesz az ágyneműnek (itt olvastam ezt is, hát fújj) és csak utána cserélni. De talán mélyen hallgatni kellene róla és nem itt röhögcsélni a tiszta embereken.


Tájékoztatásul közlöm, hogy nagyon alacsony a vízfogyasztásunk mindemellett és még soha nem viseltünk semmilyen fehérneműt több napig, sőt, azt sem vártuk meg, amíg elszíneződik az ágynemű.

155. globus (válaszként erre: 153. - Zebracsikó)
2012. nov. 22. 22:19
Műszál program van. De vízzel és ruhával nem takarékosabb, talán csak mosási hőfoka alacsonyabb.
154. zebracsikó (válaszként erre: 153. - Zebracsikó)
2012. nov. 22. 21:42

ja, meg van ún. napi töltet program, az 40 fokon, 1 órás, 3 kilót lehet belegyömni - ezt is szoktam használni


direkt ilyen mosógépet kerestem, amin sokféle kisebb adagos és gyorsprogram is van

153. zebracsikó (válaszként erre: 147. - Globus)
2012. nov. 22. 21:41

nekem van 30 perces, 30 fokos gyorsprogramom, legtöbbször az megy- ez is féladagos


meg van 40 fokos félprogram


Amúgy minden mosógépen van féltöltetű program, csak lehet, hogy kímélő aneve, vagy műszálprogram vagy akármi.

152. eandi78 (válaszként erre: 141. - Zebracsikó)
2012. nov. 22. 21:24
Többször felvenni egy ruhát... Hát anyukám arra tanított, hogy minden nap tiszta ruhát vegyek fel és este irány a szennyes:)) Kivéve nadrág azt hétfőtől péntekig hordom, utána mosás. Ezeket nagyjából tartom is, talán nadrág nincs rajtam 5-ször. Próbáltam pólót több napig hordani kíváncsiságból. 3 napot bírt, persze nem nyáron. Zoknit kényszerből hordtam 5 napig, koleszos voltam és nem vittem magammal zoknit:) Igazándiból öblítőillata volt 5 nap után, de akkor se tudnám 2-szer felvenni a zoknit normál esetben. Tisztasági betétet meg utálom, így előfordul a napi 2 bugyicsere is. Könnyen alakul a szennyes:) Pizsit azért naponta nem cserélek.
151. eandi78
2012. nov. 22. 21:12
Hétköznap elég rossz mosási szokásaim vannak, amíg rá nem fázok. Elindítom a mosást, majd futni megyek, mire végez hazaérek. De van hogy beprogramozom és mire hazaérek munkából csak teregetni kell. Persze ehhez reggel be kell pakolni:) Igazán semmiben nem akadályoz a mosás, csak ne arra érjek haza, hogy úszik a fürdő:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook