Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Heti hány adag ruhát mosol? fórum

Heti hány adag ruhát mosol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
60. 447396604e (válaszként erre: 57. - Eandi78)
2012. nov. 21. 22:42
na jó az más:DD
59. Csingiling34 (válaszként erre: 54. - Mkriszti81)
2012. nov. 21. 22:41
És az miért furcsa, hogy napi egy melltartó? Az nem fehérnemű? Azt nem kell naponta cserélni?
58. 447396604e (válaszként erre: 54. - Mkriszti81)
2012. nov. 21. 22:41
hallod én nem is hordok:D
2012. nov. 21. 22:40
Egy hétvégi grillezés után 2 ember füstszagú ruhája meg is tölti a 7kg-os gépet. Persze nem 30 fokban:)
56. 447396604e (válaszként erre: 48. - Mkriszti81)
2012. nov. 21. 22:40

igen. ezért sem értem, minek hetente ágyneműt mosni.nekem is a 10 éves lányom hetente kétszer cserél farmert, csak hogy ne unja meg. ha nem koszos, nem mosom ki. van hogy egy hónapig sem. minek? semmi értelme? a kabátokat dettó. én csak bejárni használom, a párom szintén, a gyerekek szintén.azért meg felselges. azt a pár bugyit meg zoknit beteszem egybe.és még marad hely bőven.

most a két gyerek elhasznál össz 14 alsót, én is vagy 7-et de azok tangák, nem foglalnak semmi helyet. melltartót nem hordok, nyáron bugyit sem:DDD

55. Csingiling34 (válaszként erre: 48. - Mkriszti81)
2012. nov. 21. 22:40

Mi is minden este fürdünk, de hidd el így is büdösödhet az ágynemű.



A gyerekek keresztbe-kassul fekszenek, párnán, takarón, izzadnak, nyáladznak (mert jót alszanak) ki kell hetente mosni az ágyneműt. Pl. a legnagyobb annyira tud izzadni, kamaszodik, hogy néha, ha beágyazok érzem a "szagot" még így is, hogy hentente mosom.



De persze lehet ez csak az én dilim. Én sem szeretek az izzadt, álmomban lenyáladzott ágyneműmben aludni, hát a gyerekek se tegyék.

54. mkriszti81 (válaszként erre: 51. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:39

7 melltartó? Azaz napi 1?

Hm nekem van egy fehér és egy fekete, meg egy szebb ünnepnapokra... meg se tudom mondani, milyen ritkán kerülnek mosásra, pláne, hogy a gép nem tesz jót a merevítőnek. Ha nagyon beleizzadok, inkább kiöblítem fél perc alatt kézzel...

53. mh07
2012. nov. 21. 22:35

Mi ketten vagyunk a férjemmel, de bizony ritka az a nap, hogy ne indítanám el a mosógépet. Átlag 5 kg-os kapacitású.

Hétfőn mosom a hétvégi otthoni ruhákat, min. 1 adag

Keddre hagyom az ágyneműt

Szerdán már az előző két napból összejön egy adag vegyes színes

Csütörtökön van az extra mosás, kilépők, szőnyegek, ágytakaró, köntös stb.

Péntekre általában már van annyi törölköző, törlő fehérnemű, hogy indíthatok egy adagot.

Szombaton jöhet kabát, nadrágok, felsők

Azért az hozzátartozik a történethez, hogy kertes házban lakunk és egy kiadós kertészkedés, ház körüli teendők végeztével tusolás után nyilván tetőtől-talpig átöltözünk. Reggel mielőtt munkába indulok takarítok-főzök, letusolok és átöltözöm. Azok a ruhák már landolnak is a mosodában.



hetente 1 adag az ágynemű

52. Csingiling34 (válaszként erre: 51. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:35
bocs, az utolsó mondatot egy kicsit letoltam, nem oda szántam.
51. Csingiling34 (válaszként erre: 44. - 447396604e)
2012. nov. 21. 22:34

Fehérnemű, azthiszem azt írtam az már maga egy adag. Nem a két kicsinek, ötünknek.


14 bugyika

14 harisnya

14 trikó (ezek csak a kicsik)

én : hét bugyi (néha több) hét melltartó, hét zokni, a párom hét alsónemű, afiamnak szintén, a két pasinak 14 zonki, ) És ez csak alsónemű. Jó ha belefér egy mosásba.


De vannak azért extrák is. A gyerekek tesicucca (havonta, az iskolásé hetente, cipővel együtt), ovis ágynemű (havona) függönyök részletekben(havonta), ágytakarók részletekben havonta. Na ez is egy-két plusz mosás egy héten.



És ez csak alsónemű, simán egy adag fehér mosás.

50. eandi78 (válaszként erre: 17. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:33

Örülök, hogy nemcsak én vagyok mosómedve:) Így is te nyertél. Ágyneműt és törölközőt csak 2 hetente mosok. Kabátot 2 hetente, sapkát, sálat kesztyűt hetente. Lakástextileket (ágytakaró, függöny, terítő stb) sem árt néha mosni. Fehérneműhöz nem teszem be a fehér ruhákat, 30 fokot igénylő sportruházat is külön mosás. Párnákat, takarókat néha kimosom 95 fokon.

Nem igazán számolom a mosások számát, de hétvégén 2 napig folyamatosan megy a gép.

49. Kata75
2012. nov. 21. 22:32

Mi négyen vagyunk: én jelenleg még itthon, férjem heti 2x 24 órázik, ikrek elsősök.

Ágyneművel 6-7 adag/hét, e nélkül 4-5, és többnyire egyszerre.

Fehérnemű/zokni napi csere, gyerekeknél többi más igény szerint. Ha nem koszos, akkor heti 2x nadrág csere, kardigán/mellény kabi alá (szinte csak be és hazajönni kell - 3 perc a suli), heti váltás, felső általában 1-2 naponta. Ha már pici apró valamit látok a ruhán cserélem.


Ma délután pl. 3-at mostam, és holnap még lesz 1 vagy lehet kettő. Első be is készítve:)

48. mkriszti81 (válaszként erre: 47. - Mkriszti81)
2012. nov. 21. 22:31

Ja ehhez hozzátartozik az is, hogy mi esténként fürdünk, tisztán, illatosan kerülünk ágyba.

Csak mert van, aki pl. reggel, az esetben lehet hamarabb "büdösödik" az ágynemű...

47. mkriszti81 (válaszként erre: 45. - 447396604e)
2012. nov. 21. 22:29

Örülök, hogy nemcsak én gondolom így :)


Nyáron, mikor jobban beleizzad az ember, kb 2 hetente mostam, most télen meg eltelik egy hónap is...

46. 447396604e (válaszként erre: 42. - Mkriszti81)
2012. nov. 21. 22:28
maximálisan egyetértek. én ugyanígy járok el
45. 447396604e (válaszként erre: 42. - Mkriszti81)
2012. nov. 21. 22:27
hát nem kövezlek meg. a franc mosson hetente. a többi meg csak egy marék.hetente ágyneműt mosni szerintem pazarlás.
44. 447396604e (válaszként erre: 40. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:26

fehérnemű: szerinted mekkora bugyit hord egy ovis? és abból 7 darab mekkora helyet foglal?ja és a zokni?elesik az udvaron? nem baj, majd újra szépen felveszi ugyanazt. 1: megtanul rá vigyázni 2: kimosod, holnap újra és újra. ennek semmi értelme.ha a benti ruhát, amit bent hord oviba, azt ha koszos, hazahozod, de ez eg ymaréknyi ruha. ne már..


és mijazhogy amibe reggel elmegy oviba abban van egésznap?nálunk volt hazamenős ruha, kinti(udvari) ruha, meg benti ruha

43. mkriszti81 (válaszként erre: 40. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:25
érdekes, hogy nincs külön játszóruha az oviban, úgy tudtam, hogy szokott lenni... így érthető, ha összekoszolják magukat, én speciel nem örülnék neki, ha az utcai szép ruhájában engednék az óvónők festeni, homokozni stb... :(
2012. nov. 21. 22:23

Én is sokallom a fórumindítóét... ennyire nem választom szét a mosnivalót, csak szín szerint, illetve a másfél évesemnek még külön mosok, de az ő ruháit például együtt mosom, egyik színű sem enged.


Törölközőket, vagy konyharuhákat nem válogatok külön, nem is telne meg velük a mosógép.


És kövezzetek meg, de ágyneműt sem mosok hetente! A kispárnahuzatokat talán igen, bár sose nézem a naptárat, mikor sötétebb és elment az illatuk, akkor bedobom az éppen mosandó színesek közé.


Alsóneműt persze naponta cserélünk, de pl nadrágokat csak akkor mosom, ha valóban koszosak már (ez lehet pár hét is). Felsőket is párszor azért fel lehet még venni, ha pl, csak a boltba ugrottam le benne...

41. 447396604e (válaszként erre: 39. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:23
nézd, nekem is voltak ovisok, volt kinti ruha, ésbenti is. a kintiben jártak, azt alig mostam.minek? csak bejártak benne, amit meg az udvarra használtak azt meg felesleges naponta hazahozni, mert ásnap ugyanúgy koszos. ennyi.szerintem tényleg feleslegesen mosol annyit. a víz meg drága
40. Csingiling34 (válaszként erre: 38. - 447396604e)
2012. nov. 21. 22:22

Miért egy teljes öltözet ruha egy ovisnak? Na nézzük.


Ott van a fehérnemű, ami alap, azt naponta váltják. Ott kisblúz, felső, az leeszi ebédkor, vagy csak ráönt valamit. A nadrágot összefestékezi, elesik az udvaron és sáros. Hidd el próbáltam már hogy két napig adjak rá egy nadrágot. Egy hónap alatt kétszer sikerült, a nagyobb ovisnál. Máskor vagy úszott a homokban (nyilván nem adom úgy rá másnap) leette, leöntötte, ráborult a vízfesték, vagy csak simán piszkos lett.


Azt azért hozzáteszem, hogy nálunk amibe elmegy reggel oviba, abban van egész nap. És bizony sok baleset éri őket.

39. Csingiling34 (válaszként erre: 34. - Stella1989)
2012. nov. 21. 22:17

És nem tudod heti háromból-négyből kihozni?



Na én ma kb. ezt kaptam meg, hogy miért mosok ennyit, mert az ivóvizet vétek mosásra használni, meg a környezetszennyezés.


Mosnák én sokkal kevesebbet is nagyon szívesen. Nem öröm, hogy néha éjszaka szárítgatom a kabátokat, kesztyűket néha egy héten többször is, mert a két ovis a sárban tapicskolt az oviban.


(De mit kapnék, ha másnap abban a sáros kabátban, kesztyűben, sapiban vinném be)

38. 447396604e (válaszként erre: 32. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:14

napi teljes öltözet ruha ovisnak?mér' mit csinálnak? :) hát nem tudom, nekem is voltak ovisok, de a kinti ruhájukat csak egy héten egyszer hoztam haza kimosni, mert felesleges, hisz másnapra úgy is koszos .ez meg pazarlás.


törölköző?van kb 20 fejenként ehasználunk egy héten egyet, amit bedobok egy tartóba, és havonta egyszer, ha összegyűlik,kimosom egybe, de néha, ha nem jön össze annyi szennyes,akkor helyhiány pótlásra, bedobom a fehérekhez.

37. simple (válaszként erre: 30. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:13
Tökéletesen megértelek, én is külön mosok mindent, hülyének néznek engem is. Én a farmert, ami retkes lesz mert abban ülök le mindenhova, nem fogom együtt mosni sem törölközővel, sem bugyival. De ismerek olyat, aki még a szőnyeget is bebassza a ruhákkal, bugyikkal együtt. Hánynom kell ettől.
2012. nov. 21. 22:13

3 felnőtt, de minden nap mosok, egyet legalább.

A fiunk már nem eszi le magát, de többet használ, mint egy ovis :)

2012. nov. 21. 22:13
Kb heti 10. Nálunk is 2 felnőtt egy gyerek. Néha bepisil, olyankor még több.
34. Stella1989 (válaszként erre: 17. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:12
mi 3 man vagyunk, 7-8 szor egy héten kb.
33. Csingiling34 (válaszként erre: 32. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:07
Mert igazán nem akarok vitázni, de a törölköző már egy adag, négy emberre az ágynemű meg kettő.
2012. nov. 21. 22:06

Ja, hát az én két fiam is heti kétszer vált farmert, én naponta felsőt, nadrágot kétnaponta.


Nade a két ovis, naponta egy teljes öltözet ruha. bugyitól, néha a kabátig.



És amit nem írsz. Négyen vagytok, hetente mennyit jelent az ágynemű, törölköző?

31. 447396604e (válaszként erre: 30. - Csingiling34)
2012. nov. 21. 22:03

hát én meg belerakom:) nem pazarlom a vizet:)

a lányom 10 éves, ő egy héten max kétszer cserél farmert. minek többször, nem koszolja össze, ugyanígy a fiam is.én közértes vagyok, azt a "munkásruhát" csak egyszer rakom be mosni egy héten, ami elfér a fehérekkel.ha csak a fehérneműt nézem, és a gyerekek naponta cserélnek zoknit-bugyit, akkor sem telik meg a mosógép félig sem, ha a magunkét is mellérakom.a párom nem dolgozik munkásruhába, így azt sem kell mosni:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook