Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Heti hány adag ruhát mosol? fórum

Heti hány adag ruhát mosol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
210. timycat (válaszként erre: 204. - Noarashi)
2012. nov. 24. 15:45

Hát nem tudom, de én speciell nagyon strandra sem járok, pont a higiénés "problémák" miatt.


És nem, mi sem eszünk utcán, strandon, fagyihoz szalvétát adnak. A 2 éves gyerekemnek már megvolt az igénye hogy nem eszik ösze-vissza, gyülölte és azóta is utálja ha ragacsos a keze, pl kocsiban sem evett sosem.

Én sem pakolok semmit az asztalra bolti csomagolással, barátnőm pékséget vezet a kenyér és egyéb pékcucc közvetlen a kemencéből landol nálam, boltban nem használom az ottani kocsikat/kosarakat, viszek sajátot; törzsvásárló vagyok, nem szólnak érte.


Egyesek mosási szokásain meg le vagyok döbbenve, igaz nem rám tartozik, de számomra elképzelhetetlen összemosni az alsóneműt (amibe az én olvasatomban a zokni nem tartozik bele) olyan gatyával, amivel leülnek mondjuk az utcán egy padra, vagy suliban, munkahelyen sokak által használt helyre vagy tömegközlekedési eszközön akárhova.

Biztos én vagyok a beteg, de én mindenki alsóneműjét külön mosom, csakúgy mint a töriket, ágyneműket. Nadrágot csak a zoknikkal mosom össze, de azt is személyenként külön, pedig mindegyikőnknek külön autója van, bánat tudja mikor tömegközlekedtünk utoljára, utcán padra nem ülök, egészségügyi intézményben is állok mint egy ló, saját irodám van a székemben csak én ülök, de akkor is.


Külön mosás a felsőruházat, természetesen személyenként ez is külön.

És mindezeket még színek szerint is szelektálom ugye.


A melltartókat mostanában kézzel mosom, csakúgy mint a kasmír/gyapjú/angóra és hasonló összetételű ruhaneműket.

Ja és a farmeren kívül minden ruhát csak egyszer húzunk fel, ha 1 órára akkor 1 órára, de csak egyszer; farmert olyan 2-3szor. Pedig tényleg nem leszünk koszosak, de én így érzem jól magam, párom sem húzta fel soha kétszer ugyanazt.


Konyharuhát meg nem használok -tepsifogó kesztyűm van- de konyharuhám nincs (vagyis nem használom őket) papírtörlővel oldom meg.


És meg lehet szólni hogy beteg vagyok, én nem tartom annak aki nem így él, csak én nem tudnék -akarnék- úgy, engem otthon így neveltek; anyunak pl 2 mosógépe van; egy a felsőknek, fehérneműknek, ágyneműknek, törölközőknek, másik a gatya, zokni, kabátnak; ja és míg húgom otthon volt volt még egy gép húgom lovas cuccainak.

2012. nov. 24. 15:41
És akkor ne is hozzuk szóba a csókot meg hasonlót, Mennyi de mennyi baci spurizik át egyik szájból a másikba vagy máshova :) Pfúj....
208. andi6020 (válaszként erre: 207. - Noarashi)
2012. nov. 24. 15:37

A bolti szendvics, a fagyi, a kürtőskalács meg a vattacukor amúgy is nagyon egészségtelenek. :DD

(mondjuk a vattacukor tényleg az ;D)

207. Noarashi (válaszként erre: 206. - Andi6020)
2012. nov. 24. 15:33
Ja tényleg :)
206. andi6020 (válaszként erre: 204. - Noarashi)
2012. nov. 24. 15:32
Biztos otthon süti a kenyeret. :D
205. 06718ca650 (válaszként erre: 197. - Sylvia81)
2012. nov. 24. 15:12
a bentit hála az égnbek mossák nekik, az otthonit szoktam csak így. :)
204. Noarashi (válaszként erre: 202. - 7dfc648351)
2012. nov. 24. 15:09

Tényleg érdekel, de pl hogy mosod meg a kenyeret?

Mert naívság lenne azt hinni, hogy totál sterilen kerül a polcokra.

Strandon nem szoktál szendvicset majszolni? Kürtöskalácsot enni, miután kijöttél a vízből?

Vagy gombócos fagyit enni tölcsérből?

Szóval nem valami életszerű az, hogy sétálsz a parton, gyerek kér egy vattacukrot, te meg mint Mr Monk már nyúlsz a steril kendőért minimum...

203. 7dfc648351 (válaszként erre: 201. - Noarashi)
2012. nov. 24. 15:00
Ne tovább, egyre nevetségesebb vagy. Összemosni a laktobacilusokat, a kefírgombákat és a bkv baktériumait még itt is sok.
202. 7dfc648351 (válaszként erre: 200. - Noarashi)
2012. nov. 24. 14:59

Az én gyerekem felnőtt ember és teljesen normális.


Nem teszek boltban vásárolt élelmiszert az összefogdosott csomagolásban az étkezőasztalra. Nem illik. Mi teríteni szoktunk, illetve megmosni az élelmiszert mielőtt felhasználjuk.


Ennyi idős koromra pedig megtanultam, hogy nem nyúlok a számhoz azzal a kezemmel, amivel a metrón kapaszkodtam. Nem, nem bemosakszom, hanem kezet mosok, mint a NORMÁLIS emberek. Sem bkv-n, sem koszos kézzel nem szoktam enni.


Gyengébbek kedvéért kénytelen vagyok azt a trivialitást is leírni, hogy a fertőtlenítés és a kézmosás két külön dolog.


Valamint azt is, hogy aki a bkv járművein bármit megfog, majd azzal a koszos kezével eszik, az bizony sajnos ürüléket és miegyebet fogyaszt. Lásd vonatkozó vizsgálatok.


A normális dolog a kézmosás étkezés előtt. Akkor is, ha ez a hoxán nem dívik egyeseknél.


És nem "húztam fel magam". A valódi életben sem szokásom, nemhogy a virtuális térben.

2012. nov. 24. 14:54
Ja és elsősorban hanyagolj mindenféle savanyú tejterméket pl kefír, mert azokban is ott vannak azok a csúnya baktériumok, sőt tán gombák is.
200. Noarashi (válaszként erre: 198. - 7dfc648351)
2012. nov. 24. 14:50

Miért húzod így fel magad? Szerintem, bár ki tudja, itt senki sem fogyaszt ürüléket. De kötve hiszem hogy folyamatosan kontroll alatt tartod önmagad, és sosem fordul még elő, hogy úgy nyúlj a szádhoz, egyél egy harapást, hogy előtte nem mosakodtál be?

De javaslom sose vegyél pékségben kenyeret, és semmilyen élelmiszert semmilyen boltban, mert minden de minden tele van baktériumokkal, ezer ember megfogja mire az asztalodhoz kerül.

De ha így nevelsz egy gyereket, akkor max agórafóbiás neurotikus hipochonder lesz.

199. 7dfc648351 (válaszként erre: 171. - 447396604e)
2012. nov. 24. 14:46
Két nadrágot viselsz összesen minden nap, de azokat 3 havonta mosod?!
198. 7dfc648351 (válaszként erre: 162. - 447396604e)
2012. nov. 24. 14:44

Edd az igenis baktériumaidat és nyugodtan nyúlj a szádhoz azzal a kezeddel, amivel a bkv-n rád kerül egy hajléktalan ürüléke és ki tudja, micsoda.


Majd ha neked is felnőtt gyerekeid lesznek, akkor elmondhatod, hogy jól alakítottad az egészségüket, addig nem.


Nem "rettegek" a baktériumoktól, hanem normálisan és főleg TISZTÁN élek. Egészséges immunrendszerrel, de ürüléket nem fogyasztok egy átlagos metrószerelvényről. Ez ugyanis nem a normális életvitel része. Mármint annál, aki nem hagyja bebüdösödni és elszíneződni az ágyneműt a csere előtt.

197. Sylvia81 (válaszként erre: 189. - 06718ca650)
2012. nov. 24. 14:25

Hááát, nekem még ezzel is kétségeim lennének. :S

Felemék ugyanis szemétpréseket és -konténereket is gyártanak. Igaz, utóbbit többnyire sittnek viszik tőlük, de présből sokfélét csinálnak, és bizony van olyan is, amibe szerves anyagokat tesznek.

Amíg új a cucc, addig nincs is baj, na de szervizelni is kell...

2012. nov. 24. 12:30
egyébként eszembe jutott egy ismerősöm. mindig patent a ruhája ha kilép a lakásból, egyszer van rajta a ruha, utána mosás, illatfelhő, stb. de ha beléptek hozzá, hááát. a kő retyós, kilométeres pókhálók, porréteg, stb. :) remélem mindenki van annyira okos, hogy nem veszi magára, csak azért írtam mert eszembe jutott. :)
195. 06718ca650 (válaszként erre: 187. - Spinneli)
2012. nov. 24. 12:27
:)
194. Noarashi (válaszként erre: 190. - 9d7907a17a)
2012. nov. 24. 12:16
Bizony nem mindegy, hogy hol élsz. Nálunk ahogy nézem most a honlapot, egy m3 víz 834 Ft.
193. irgum-burgum (válaszként erre: 17. - Csingiling34)
2012. nov. 24. 12:07
nem sok az,nekem is mindenki azt mondja úristen mennyit mosol!!!de ha muszáj!!!mi minden nap másik ruhát húzunk,a párom is dolgozni,van,hogy a gyerekek kabátját,overálját heti 2-szer ki kell mosni,hetente mosom én is az ágyneműt,3 naponta veszek elő új törülközöket,az ágytakarót is sűrűn mosom,na meg a kis szőnyegeket is,mind a napi szennyes mellett.5-kg kapacitású,de nem sokáig bírják a mosógépek.Az egyik 4 évig bírta,a második 2 évig,most vettem másikat:-)Ja és a cipőket is gépbe mosom.
2012. nov. 24. 11:58
10-15 adagot,2 felnőtt 2 gyerek
191. Noarashi (válaszként erre: 187. - Spinneli)
2012. nov. 24. 11:55
Szerintem is :)
190. 9d7907a17a (válaszként erre: 97. - Stella1989)
2012. nov. 24. 11:43

Azért ugye tudod, hogy sokat számít, hogy helyileg hol fizeted, mert bizonyos városokban nagyon drága a víz és a csatorna díj. Ahogy az sem mindegy, hogy hideg és melegvíz külön kerül számlázásra, vagy mint nálunk csak hidegvizes óra van és átfolyós gázbojler "készíti" a melegvizet fürdéshez, mosogatáshoz (kb. 3000Ft-ért/hó).


Nálunk a legutóbbi számla (szeptember-október hónap) két felnőttre 9 m3 víz ment el és 4.500Ft-ot fizettünk érte.


Három hetente kb. négyszer megy a mosógép (5kg), de ebbe minden benne van. Rengeteg a fekete cuccunk és ezért nem kell sokat válogatnom. Valamint a kosztümöket, öltönyöket, szövet nadrágokat, zakókat, télen a szövet kabátokat, bundákat tisztítóba hordom.


Mosogatni folyó vízzel mosogatok, a wc-n víztakarékos a tartály, hetente egyszer fürdünk, más napokon zuhanyozunk, takarítani akkor takarítok, amikor úgy ítélem meg, hogy szükséges (ha nem vagyunk egy hétig otthon, nem fogom végig nyalni a lakást, csak azért mert eltelt egy hét), rengeteg teát főzök (különösen a hidegebb időszakban).


Erős vegyszerből csak domestost használok, azt is szinte csak a wc-be. Ecettel öblítek, vízkőtelenítek, mosom az ablakot. Felmosni zöld ultrát használok, de egyre inkább mosogatni is (szebb a fénye a poharaknak szerintem).

189. 06718ca650 (válaszként erre: 174. - Sylvia81)
2012. nov. 24. 11:43
ez de ismerős. :D én a munkásruhát beáztatom előtte lavórban, aztán megy a gépbe. :)
188. 06718ca650 (válaszként erre: 166. - Eandi78)
2012. nov. 24. 11:41
bezonyám, trógerek vagyunk, nyugodj bele.:D
2012. nov. 24. 11:22

Imádni való egyébként, hogy mindenki hogy szívén viseli vadidegen emberek higiéniáját, és tisztálkodását.

:)

2012. nov. 24. 11:14

2 adagot maximum...mondjuk még nincs gyerek.

:)

185. f758a7200f (válaszként erre: 184. - Stella1989)
2012. nov. 24. 11:14
En is kb igy de bizonyos gombasporak 90 fokon sem pusztulnak el. Eddig semmi bajunk nem volt de nem hiszem hogy attol hogy kulonmosom a konyharuhat az agynemutol, jobb lenne. Ami feher es 60 fokos, az megy egyutt. Szonyegek nalunk a kutya miatt nincsenek de ha lenne, talan azt is vinnem a zsetonosba
184. Stella1989 (válaszként erre: 183. - F758a7200f)
2012. nov. 24. 11:07

60 fok 20 perc és minden baci elpusztul, én is öszesemosom a cuccokat, mármint a zoknit a törölközővel meg a konyharuhával stb.. de 60 fokon.

meg persze mosóport teszek bele..


én ritkán mosok 40 fokon, csa azt ami nem birja a 60 fokot.



meg a kisfiam rucijait azt teljesen külön mosom.

183. f758a7200f (válaszként erre: 165. - Sylvia81)
2012. nov. 24. 11:00

En is egyutt mosom a szinesekben a cuccokat, nekunk borgyogyasz annyit mondott hogy amit nem lehet 60 fokon, azt 30-40 fokon osszemoshatom, minimalis mennyisegu fertotlenito eleg es ha sok, az nem ved jobban, ugy ertem, nem tud semmilyen fertotlenito megolni minden bacit, inkabb csak felhigitja a koncentraciot, mittudomen 1 millio helyett marad benne 500, de ez teves ha valaki azt hiszi, elpusztithat mindent. Az elozo mosas oblito vize benne marad a gepben alul tehat minden erintkezik sajnos. Ha ugyanabban a gepben egy rongyszonyeg utan bugyit mos az ember, kvazi mintha egyutt mosta volna, baci szempontjabol...


Viszont ettol fuggetlenul egyutt mosva oket, szet is szedne a szonyeg a bugyit, igy mondjuk ezert sem kell egyutt mosni de senkinek ne legyen olyan illuzioja, hogy bacimentes a ruhaja csak mert masik adagnan tette bele:)

2012. nov. 24. 10:49

Csingilingi szerintem normalis a mosasi rendszered, nalunk is 3 gyerek.


En is hetente agynemut cserelek es hat mit mondjak, megtelik. Telen van ugy hogy 2 hetig, ezt ugy csinalom hogy van minden agynemuhoz csak parnahuzatom extra, hozzaillo szinben. Mivel a fejunk koszol/izzad leginkabb, ha valahogy kesleltetni akarod akkor pl cserelj egyik heten csak parnahuzatot es 2hetente az egeszet. Mivel eleve a parna az ami leginkabb kontaktban van mert a testunkon pizsama van de a parnaval az arc/zsiros haj stb erintkezik hat ezt nemigazan tudom kihagyni, ez kell hetente abszolut.


A kutya cuccait en elviszem a zsetonosba, ez az egy ami pluszban van, en meg ugyanabba a mosogepbe sem szeretem betenni a kutyaszoros dolgokat mert a masik ettol doglott be, es a mi cuccunk is teli lett kutyaszorrel meg ha kulon mostam, akkor is mert a gep dobjaban mindig marad valami az elozo mosasbol, hat tanultam a leckebol

181. Kata75
2012. nov. 24. 10:47

Mindenki egyre azon van, hogy bezzeg bizonyos emberek soha nem betegek pedig nap mint nap a mocsokban élnek..........ezen is el lehetne gondolkodni. Az megint más kérdés, hogy milyen az általános testi állapotuk (fogazat stb), de míg a "mi tiszta" kis élteünkben egyre több pl a meddő pár, vagy mindenféle allergia, addig náluk ezek szinte ismeretlen fogalmak.


Nem szeretnék/tudnék úgy élni, de mindenképp az arany középútat próbálom járni. Pont.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook