Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hematoma terhesség alatt. Mi lehet az oka? fórum

Hematoma terhesség alatt. Mi lehet az oka? (beszélgetős fórum)


2023. márc. 1. 17:30
Sziasztok! Ígértem, hogy jelentkezem. A hematológusom nagyjából mindent rendben talált a leletemen, azonban tekintettel az MTHFR heterozigóta mutációkra és az előzményekre, clexan injekciót írt fel, amit a pozitív terhességi teszttől kezdve azonnal szúrnom kell. Emellett folátot kell szednem, és persze pótolni a kimaradt NK ölősejt vizsgálatot. Azt mondta, ha magas lenne az érték, ne aggódjak, megoldjuk kezeléssel. De azért remélem erre nem kerül sor. Azért jó élmény egy kedves, gondos orvos kezei között lenni,aki még email címet is adott, hogy ahogy terhes vagyok, felkereshessem. Hálát adok azért, hogy hozzá mentem.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Perdus)
2023. márc. 1. 13:36
Homozigota . Barátnőm így járt sajnos 24. Héten, de addigra már 1-2 hete nem élhetett a kislánya. Az orvosa aki egy ismert genetikus rögtön mondta ez lehetett az ok ebben az időszakban, a vizsgálat aztán ki is mutatta. Másik barátnőm unokatestvére pedig kétszer járt így sajnos 24 és 25 hetesen. De neki korai vetélése is volt miatta. Akkor még nem volt kezelve. Neki nagyon súlyos a gond mert ahogy a tragédiái is mutatják, neki kezeléssel sem sikerült megelőzni. De legtöbbeknek kezelés mellett már nincs gond. De ismerek olyan nőt is aki homozigota, elsőre rendben volt a terhesség, bár kis súlyú volt a kislánya de megszületett. Utána viszont számtalan vetélése volt, köztük ikrek is. Elsőre szerencséje volt.
2023. febr. 28. 00:02
A hematológus azt mondja, hogy az én MTHFR heterozigóta mutációim nem okozhatták a hematómát. Az biztos, hogy akinek ilyen mutációja van, a szervezete nem tudja feldolgozni a folsavat így folát szedése szükséges. Sajnos terhesség előtt folsavval tömtem magam, de hiába.. Viszont a menzeszem nagyon erős, és darabos mindig, emiatt kérte az orvos a trombózisra utaló faktor és értekek vizsgálatát. Illetve majd elfelejtettem, a kezem Raynaud szindrómás, ami egy vérkeringési zavar, hidegre rosszul reagálok. Ezt is okozhatja immun betegség, szóval elég összetetten vizsgálnak. Sok értékem a határértéknél van, ezért félek, mit mond majd a doki. De a legjobban attól, hogy nem jön össze a baba. Visszatérve, a hematoma okát eddig egy orvos nem tudta nekem megmagyarázni. A fizikai behatás adott, azon kìvül semmit nem mondtak.
6. Music Is My Destiny (válaszként erre: 4. - Nyusza93)
2023. febr. 27. 23:54
Persze, mindenképp jelzek, hátha segít az infó valamit neked is. Nagyon sokat olvasgattam a témában, és benne vagyok egy vetéléssel kapcsolatos facebook csoportban, ahol sok hasznos dolgot megtudtam. Igazából ha nem járok utána, még eddig sem jutok el, csak kapnék egy hormont és kezdődne minden előlről. Ma voltam vérvételen, pajzsmirigyet és teljes vérképet néztek, mert szombaton az endokrinológusnál van jelenésem. Picit elkeseredtem, mert a TSH értékem még mindig nem az igazi, 2.45 és lejjebb kellene vinni a babához. Gondolom megint emel a doki a tablettán. A holnapi napon izgulok, mit mond majd a hematológus, mert ugye trombózis gyanuval vizsgál...persze, ha szúrni kellene magam az nem gond, csak érnék már a végére a dolgoknak. Körülöttem rengetegen terhesek, és sokszor kattogok azon,hogy vajon nekünk összejön-e végre. Írok neked szívesen. 🙂 Te milyen dokinál voltál, csak nőgyógyász látott? Mennyi a TSH-d?
5. perdus (válaszként erre: 2. - Ágio8405)
2023. febr. 27. 16:00
Azt megkérdezhetem, hogy honnan van az az info, hogy nő a 20. hét körüli magzatelhalás MTHFR mutáció esetén? Hetero- vagy homozigóta mutáció esetén?
4. Nyusza93 (válaszként erre: 3. - Music Is My Destiny)
2023. febr. 27. 15:34
Teljes együttèrzek veled. Sajnálom ami veled történt. Ha visszamèsz orvoshoz akkor írsz? Írhatsz privatban is ha gondolod. Köszönöm.
2023. febr. 26. 00:15
Sziasztok! Nekem a 6. héten ment el a baba brutál erős vérzéssel, hematómám volt, bár ezt akkor tudtam meg, mikor már nem volt meg a pici. Az orvosom előre közölte, hogy el fog menni, adott progeszteront, majd felvázolta a legrosszabb lehetőséget és a műtétet. Persze orvost váltottam, de addigra egyedül maradtam. Most kivizsgálásokra járok, ezekben benne vannak a véralvadási mutációk vizsgálatai is. Mthfr heterozigóta vagyok, de a hematológus szerint ez nem okozhatott hematómát és vérzést. Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem is van, azt már kezelik. Szóval egyelőre passz, mitől lehetett. Kedden megyek vissza a maradék lelettel a dokihoz, akkor megtudom, hogy van-e bármilyen gond a véralvadási értékeimmel, amik gátolhatják a terhességet. Lupuszra, hepatitis c-re és antifoszfolipid szindrómára szűrtek. Ugye ez önköltséges, mert csak 1 vetélésem volt, de mivel félünk megoldottuk. Rettentően ki vagyok lelkileg, és félek.
2023. febr. 24. 17:39
A leiden vagy Mthfr nem okoz ilyet szerintem. Az trombozist okoz. Korai vetélést vagy főleg 20. Hét körüli magzat elhalást. De a terhesség folyamàn bármikor elő fordulhat.
2023. febr. 24. 13:01

Három terhességem volt. Mindegyiknèl hematoma volt a mèhemben ami erős vérzéssel ürült. Az utolsó terhességet emiatt kellett megszakítani. Sajnos körbe ölelte a petezsákot. Hiába ürült folyamatosan mellette egyre nagyobb is lett.


Olvastam a leiden mutáciorol.


Orvosnál voltam konkrét okot nem tudott mondani a hematomara.de szeretnénk babát mèg.mindenkèppen megszeretném találni a hematomák kialakulásának okát. Valami más betegség lehet esetleg


Laboreredmènyeim jók. Csak vashiányos vagyok. Tsh szintén jó.

Menstruációm rendben van annyi hogy előtte és utána is 2-3 napig barna folyásom van. Néha menstruációkor alvadt vér darabok is vannak. Görcseim nincsenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook