Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? fórum

Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
84. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 81. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 18:47
akkor feledékeny is nemcsak szédülős:))
83. L.Niki18 (válaszként erre: 78. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 29. 18:46
Persze ha megkívánja én akkor is adok neki, nem szégyen az! Úgyis kifizetem. NEM FELEJTEM EL! Ilyet hogy lehet elfelejteni?
2009. márc. 29. 18:45
Én most 20 éves vagyok... Bármit megeszek, ha megkívánom. És MINDIG ki van fizetve...
81. L.Niki18 (válaszként erre: 79. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 29. 18:45
De valakinek ez nincs eszébe...
2009. márc. 29. 18:44
Nem helyeslem.
79. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 77. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 18:44
Én szédülős vagyok ezért ha utra megyek viszek valamit magammal:)
78. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 75. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 18:43

Te nem igazán néha néhával kezdted hanem hogy úgy kivánja stb.....

Nekem nem emlékszem hogy ettek volna boltban pedig két hisztis egy kölök:))inni mint irtam egyszer bontottuk fel a nagy kiszerelésüt miután szoltam a biztonsági emberkének ha nem lett volna valószinü a boltosnak mutatom meg előtte vagy a pénztárosnak szólok,aki közelebb van.Akkor is volt innivalónk csak hamarabb elfogyott és meleg volt nagyon....a pénztárig nem hiszem hogy ne birná ki egy gyerek úgy nagyáltalánosságban.Olyan volt hogy éhes volt és vettünk neki valamit az "étkezőszigeten " vagy nem tudom hogy hivják,ott helyben megette miután kifizettük aztán mentünk tovább a sorok között.

77. L.Niki18 (válaszként erre: 73. - Pintyőke72)
2009. márc. 29. 18:42
Itt most a gyerekekről van szó nem pedig a felnőttekről. De én felettük sem ítélkeznék. Van aki hirtelen rosszul tud lenni egy egy bevásárlásnál és muszáj ennie/vagy innia valamit, mert tudja, hogy attól jobban lesz. De aki nem így van felnőtt, hát én sem nézem jó szemmel. De ezt meg nem lehet kiszűrni, hogy ki milyen okból falatozik. :-p
76. edek
2009. márc. 29. 18:40

Szerintem sem helyes.

Három gyerekem van,soha nem jutott eszembe ezzel nyugtatni őket,vásárlás közben.

75. L.Niki18 (válaszként erre: 70. - Spinneli)
2009. márc. 29. 18:39
Hidd el attól, hogy adsz neki néha néha a boltban 1-1 kiflit vagy valamit attól nem lesz olyan a gyerek, hogy azonnal meg akar kapni mindent. Tapasztalat!
2009. márc. 29. 18:37
NEM
2009. márc. 29. 18:31

Szerintem akkor sem helyes ha megtartod a csomagolását a cuccnak.

A másik amit nem helyeslek: két pofára eszik a FELNŐTT emberek a pogit és egyebeket, fizetés előtt.

(Nem vagyok eladó, sem kereskedő).

72. spinneli (válaszként erre: 69. - Nagyreni)
2009. márc. 29. 18:31

ja igen, azért mert anyunak így kevésbé okoz fejfájást.

:)

71. gerna (válaszként erre: 65. - C20c593f1c)
2009. márc. 29. 18:30
Most ezt hogy érted? megeszi a kiflit, iszik, utána fizet?
70. spinneli (válaszként erre: 67. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 18:30

Nem írtam ilyen sarkosan-ha nem lesz kire hagyni természetesen együtt megyünk, de majd igyekszem, úgy alakítani az életünket, hogy ne kelljen eljönnie.

A friss puha kifli, otthon is az lesz, nem fog belehalni, ha addig vár, én nem szeretném ha a gyerekem ahhoz szokna hozzá, hogy mindent és azonnal megkap.

69. nagyreni (válaszként erre: 61. - Spinneli)
2009. márc. 29. 18:30
A gyerekek általában nem azért majszolnak kiflit a bevásárlókocsiban ülve, mert éhesek:-)
68. McKenzi (válaszként erre: 58. - C95c921ae7)
2009. márc. 29. 18:28
Most már nálunk is ez van, de sokszor még a pénztár után sem bontja ki, kibírja hazáig, de addig nézegeti, őrzi, itthon meg az az első, hogy kibontatja velem :))
67. L.Niki18 (válaszként erre: 61. - Spinneli)
2009. márc. 29. 18:27

Szerintem ez butaság, hogy nem tervezed azt, hogy nagyobb bevásárlásra elviszed a gyermeked majd. És ha hirtelen nem lesz kire hagyni a gyereket? Akkor nem mentek nagy bevásárlásra? Vagy ha éppen nem éhes otthon és nem eszik? Az útravaló jó ötlet, ha éppen megeszi a boltban majd azt amit te csomagoltál neki...nem pedig a frissen sütött puha meleg kiflit! ;)

Inni amúgy én is mindig viszek kisfiamnak .

66. spinneli (válaszként erre: 64. - Gerna)
2009. márc. 29. 18:27
ez is benne van, illetve a fegyelem kérdése is...ha kisebb korban megszokja nehezebb lesz kontrollálni azt, hogy később leszokjon róla.
2009. márc. 29. 18:26

Az én kislányom 27 éves. Manapság is eszik pl. sajtos kiflit, egy kis üdítőt, de esze ágában sincs fizetés nélkül kimenni a boltból.

Kicsiként, még a boltban a kezébe nyomtam egy kiflit, ami anno 40 fillért volt, nyugodtan végig járhattam a boltot, az édességes részt is. Sokkal olcsóbb volt, mint ha hisztizett volna pl. csokiért, játékért. Ja igen, ki is fizettem mindig.

64. gerna (válaszként erre: 61. - Spinneli)
2009. márc. 29. 18:25
Még kínosabb, ha lekapcsolnak már a pénztár előtt, akár egy kifli miatt is: hiába bizonygatod, hogy ki "akartad" fizetni.
2009. márc. 29. 18:25
Legalábbis velünk ez nem fordulhat elő így akartam írni, mert tudom, hogy nem nekem írtad! :)
62. L.Niki18 (válaszként erre: 60. - Anyuca66)
2009. márc. 29. 18:24

Én mindig a táskámban tartom a pénztárcámat és a bankkártyámat. A táskát meg tuti nem hagyom otthon mert abban tartom a gyereknek a cumisüvegét cumiját...! :)

Párom sem hagyta otthon még sosem a tárcáját.

61. spinneli (válaszként erre: 54. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 18:21

nem tervezem, hogy nagyobb bevásárlásra elviszem az egy-két éves gyerekem, ha mégis, kap előtte enni, illetve lesz kis úticsomagja is.

nem megoldhatatlan, miután nem lesz alternatíva, hogy a bolti kajával tömjem meg mert nem lesz éhes, nem hiszem, hogy kialakulna az, hogy fizetés előtt kérje a kiflit.

2009. márc. 29. 18:18
Bocs amiért nem olvsatam végig. Én egyáltalán nem helyeslem. Mi van ha nagy igyekezetedbe a pénztárnál veszed észre, kevés a pénzed? Ráadásul azt a táskádat, bukszádat amibe a bankkártyádat tartod otthon maradt? Soha nem adtam oda neki, csak ha eljöttünk a pénztártól kifizetés után.
59. McKenzi (válaszként erre: 25. - Megryan)
2009. márc. 29. 18:16
Teljesen egyetértek veled, elég hosszúra nyúlhat egy nagybevásárlás, a kicsik meg már a kifli illatától is megéheznek. Ezért ha látom, hogy éhes (pl. elkezd sírni a túrórudiknál) akkor adok neki egy fél kiflit, édességet soha. Arra meg figyelünk, hogy innivaló mindig legyen nálunk, bár volt már rá példa, hogy nem volt, a pénztárig hagytam sírni a gyereket, de lassan ment a sor, és mindenki nagy örömére végre odaadtam neki az innivalót. Ilyen is van, nyilván az én hibám, hogy elfelejtettem innivalót vinni, annál jobban figyeltem legközelebb.
2009. márc. 29. 18:12
Kisebb korukban néha én is odaadtam egy egy kifli-amit kifizettünk! a végén-de már 3 éves lett a fiam is, így egy ideje azt csináljuk, hogy választ valami finomságot, azt fogja, de nem bontja ki. Ő maga mondja, hogy nem, bontjuk ki, megmutatjuk a pénztárosnéninek, aztán megeheti Andris. Még büszke is rá, mikor odaadja a pénztárnál-persze már tartja is a kezét , hogy adják vissza neki. Mire kiérünk a boltból már fele a szájában van:-)
57. L.Niki18 (válaszként erre: 55. - Édesmandula)
2009. márc. 29. 18:11

Hát nekünk általában elcsúszik a bevásárlás. És mivel nekem kisfiam elég rossz evő, örülök ha legalább a boltban megkíván valamit vagy megéhezik. :-)

Ja meg a kassza előtti sorról ne is beszéljünk. Ha sokat kell várni de valamit majszolhat kisfiam az is leköti legalább amíg várakozunk. Nagyon nem szeret egy helyben ülni/állni várakozni.

56. Marcsi1985 (válaszként erre: 12. - Scorpiolady)
2009. márc. 29. 18:10

szia

Na és Te mit szólsz a válaszokhoz mint kérdés feltevője?Érdekesen alakul!

55. édesmandula (válaszként erre: 54. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 17:59

miért? meddig bevásárol általában az ember? :)))

kaja után viszem, ha meg csúszunk, akkor a kocsiban vagy az áruházban az étteremrésznél kap tízórait/ebédet/uzsit :)

ha unja magát, akkor mindig van nálam valami amivel feldobom, ha visít mindenképp, akkor álmos, azzal nincs dolgom, ha kiérünk majd alszik...de igyekszik -gondolom én- az anya a gyerek ritmusához igazodva vásárolni menni és csak néhány esetben megy akkor ha valami szükséglet közeleg...vagy nem? vagy én nem csinálom jól? :DD

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook