Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? fórum

Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
234. McKenzi (válaszként erre: 233. - McKenzi)
2009. máj. 12. 12:08
meg is ette, sőt ugrált örömében :)))
233. McKenzi (válaszként erre: 232. - Hollyka)
2009. máj. 12. 12:07
Nálunk nem kötnek bele (ahová járunk) sőt tegnap még kapott párizsit is a húspultos nénitől.
232. Hollyka
2009. máj. 12. 11:33
Persze!!! :) Aki beleköt, az egy csúnya gonosz biztonsági Hókuszpók!!!! :)
231. Manilu
2009. máj. 10. 14:34

Sziasztok!

Szerintem ebben a témában megoszlik a véleény,én odaszoktam adni a kisfiamnak a kiflit,általában félbe töröm,hogy ne legyewn belőle kellemetlenség a kasszánál.Ettől függetlenül egyszer megrágalmazott a biztonságiőr,hogy loptam egy kiflit,bánhatja,mert tettem róla ,hogy még aznap kirúgják.Borzalmasan megalázó dolog volt,holott mindennap ott vásároltam,és mindíg mindent kifizettem,nem vagyok rászorulva egy fél kiflire.Több mint valószínű,hogy valamiért pikkelt rám,dehát így járt!

2009. máj. 6. 17:14
Ha a gyerek nem tud uralkodni magán, vagy a szülő nem tudja fegyelmezni, akkor oda kell adni neki az édességet már a kassza előtt. Ilyenkor már úgyis mindegy.
2009. máj. 6. 17:12
Igen lehet mindkét félnek igaza van !Ez is igaz az is igaz!Tudjátok azt az eggyet nem szeretem csak,vagy az az egy szomorít el ha egyből átfordul a téma és a boltost kezdik el megkérdőjelezni!Szerintem amúgy legalábbis amelyik filléresben dolgozom azonnal visszaadják a termék árát ha rosszul viszi a gép(sajna erről nem mi tehetünk,nem mi áltíjuk az árakat)csak tudjátok azt nem bírom ha nem fogadják az elnézést mikor szépen mondom,csak szidnak minket!Hát igen a boltos nem tévedhet az csak állat:(
2009. máj. 6. 16:06
Ha utána kifizetem, miért ne?
2009. máj. 6. 16:03
Én is a kezébe nyomok valamit, hogy lekösse, mert így valóban nem pakol mindent le a polcról, ami csak megtetszik neki. Még sosem szóltak érte, amikor fizettünk a pénztárnál.
2009. máj. 5. 13:13
Szerintem egészen óvodás korig elnézhető,ha a kisgyerek fizetés előtt rágcsál valamit. Például én így kötöm le a figyelmét,hogy ne szaladgáljon vagy pakoljon a polcokon(persze,ha csak ketten megyünk vásárolni).
225. bucimami (válaszként erre: 222. - Trapiti)
2009. ápr. 22. 15:24
Azért később is nevelhetők a gyerekek, nem csak kétévesen.:-)Az öt- és hétévesemmel semmi problémám nincs, elfogadják, ha valamit nem kaphatnak meg a fizetés előtt. Pedig ők is elrágcsálták annak idején a kifliadagjukat, mint most a legkisebb.
2009. ápr. 16. 10:46
nem
223. McKenzi (válaszként erre: 222. - Trapiti)
2009. ápr. 16. 10:45

Néhány gyereknél azt is megértem, ha valaki nem az éhség, hanem a figyelem elterelés miatt ad egy kiflit. Nagyon különbözőek a gyerekek. Van aki született főnök, vele egész nap harcolni kell - a szülő meg mindig kapja a lenéző pillantásokat. Barátnőm kisfia is ilyen, mindig kivonja a játékból, ha látja a vadulás első jeleit. A kisfiú nemsokára négy éves, de már meg tudja várni (igaz sokszor szólni kell neki), hogy más befejezze a játékot csak azután játszik vele ő is. Ha meglát egy gyereket azonnal azzal akar játszani, amivel a másik gyerek :))) Nagyon nagy változást ért el ennyi idő alatt is a barátnőm. Anyukája mindig megkérdezi, hogy szabad ilyet csinálni - "nem, nem szabad" :)))

Megértem, hogy ő odaadja a kiflit, hogy nyugodtan be tudjon vásárolni, egyedülálló anya nincs segítsége. Elég neki a többi száz dolog miatt állandóan rászólni a gyerekre. Előbb utóbb ezt is meg fogja érteni a kicsi, de előtte van ezer másik ami fontosabb.

222. trapiti
2009. ápr. 16. 10:28

Eszembe sem jutott soha, és nem is szeretem, amikor ilyet látunk egy üzletben. Mindennek megvan a maga helye, ezt igenis meg kell tanulnia a gyereknek is. A boltban vásárolunk, amíg nem fizettük ki addig a kosárban a helye a cuccoknak. Ha neki veszünk valamit, játékot, könyvet, azt sem adom addig a kezébe amíg nincs kifizetve. Aki nem vezeti be a gyerekénél az ehhez hasonló alapvető normákat az elejétől fogva, az nagyon nehéz helyzetben lesz, amikor a 3-4 éves gyerekét nem tudja kordában tartani - bár lehet, hogy ez csak nekem fontos, mások szerint teljesen rendben van, ha egy felnőtt beleeszik a boltban ebbe-abba :)


A gyerek - a legritkább kivételtől eltekintve - ilyenkor nem az éhség miatt eszik, nem azért mert nem bírna ki még negyed órát étel nélkül. Egyszerűen rosszul van szoktatva, a szülők nem tudják másképp lekötni, hát dugnak a szájába valami ennivalót.


Én is járok a lányommal bevásárolni, de eddig soha semmi gondunk nem volt, rágcsálás nélkül is simán megy a dolog. Igaz, hogy a vásárlás az ő mozgás/játék- és egyéb igényeinek kielégítése után jön csak, így éhesen sem megyünk boltba. Röviden ennyi... :)

2009. ápr. 16. 07:30
Szerintem nem kellene, mert ha megnő, majd úgy veszi természetes dolog megenni, mielőtt kifizetné. Én nem csináltam ilyet a gyerekeimmel.
220. gerna
2009. ápr. 10. 10:58
Szerintem nem érdemes megkockáztatni azt a kiflicsücsköt, vagy ha mégis, legfeljebb a kisboltban. Multiban sokan megpróbálnak egy étkezést letudni menetközben, 1-2 pogácsa, egy nyelet tej valamelyik dobozból... ha a biztonságis lekapcsol, akkor már mondhatod, hogy ki akartad fizetni :(
219. c95c921ae7 (válaszként erre: 218. - Drnéni)
2009. ápr. 10. 09:13
Nem maradtam le, de a hoozászólás második fele már nagggyon komoly volt.
218. drnéni (válaszként erre: 214. - C95c921ae7)
2009. ápr. 9. 13:41
Úgy tűnik, lemaradtál a smiley-ról.
2009. ápr. 8. 11:52
bocs a szóismijért!:D
216. Marcsi1985 (válaszként erre: 213. - SzeszakAdri)
2009. ápr. 8. 11:51
Szerintem emberek vagyunk és tévedhetünk,csak tudod arról nem szól a pálma ,hogy nem mi tehetünk az árakról,mert azt Alsónémediben megváltoztatják és nekünk így elektronikusan változtatják az árakatés van,hogy elfelejtenek szólni,hogy hé ez már nem ennyi hanem annyi.Sajnos manapság az emberekből is elfogyott a tolerancia és állatnak nézik a boltost!Persze gondolom ilyenkor azt mondják ne dolgozz olyan helyen ahol nem bírod a dolgokat,csak kérdem Én ki teheti meg ezt manapság?:)
2009. ápr. 7. 17:07
Na már én is "szóismétlek"..(fucsa:-)
214. c95c921ae7 (válaszként erre: 209. - Drnéni)
2009. ápr. 7. 17:05

Azért ez nem ilyen véresen komoly dolog. Nekem meg az a furcsa, ha valaki komoly elveket, téziseket kanyarít ártalmatlan történetekhez. A kiskori kiflievést összehozni a hitelfelvétellel?!

Akkor hogy viseled el, hogy először elfogyasztod a gázt és csak utólag számlázzák ki neked?

(Tudom, hogy ez rossz hasonlat, de annyira furcsa amit írtál, hogy kihozta belőlem)

213. SzeszakAdri (válaszként erre: 212. - Bucimami)
2009. ápr. 7. 06:26
Így igaz! Nem szívesen élném át, hogy a biztonsági őr megalázó tekintetét kelljen elszenvednem egy lecsavart kiflicsücsökért, és esetleg rendőrségi hercehurcát heteken keresztül. De pont a "filléresben" jártam úgy, hogy a kiírt 1499 Ft-os melegítőért 1699 Ft-ot fizettem a pénztárnál. Gondoltam, biztos figyelmetlen voltam, így visszamentem, megnéztem, majd szóltam az eladónak, aki odavágott valami epéset, lekapta az árat jelző cetlit, majd elvágtatott vele. Nos azóta nem vásárolok náluk!
2009. ápr. 6. 14:31
Amíg minden bevásárlásnál résen kell lennem, hogy tényleg azt az árat számlázzák, ami ki volt írva, valamint nehogy lejárt szavatosságú élelmiszert tegyek a kosaramba, vagy éppen otthon derül ki, hogy a még megfelelő dátumozású áru romlott- nos, addig nem csinálok lelkiismereti kérdést abból, hogy egy-két kifli vagy üdítő még a kasszához érés előtt elfogy. Arra viszont ügyelek, hogy mindent kifizessek: egyrészt nem szorulok rá a lopásra, másrészt meg nem lenne jó, ha egy 20-30 ezer forintos nagybevásárlás mellett egy 9 forintos akciós zsemle miatt balhéznának.
211. 40163fd81d (válaszként erre: 208. - Marcsi1985)
2009. ápr. 5. 20:07

Na látod.Abban engem sem látsz ásványvizet inni,sem kiflit adni a gyereknek:))

Kizárólag a hipermarketekben voltam ilyen elvetemült:D

210. drnéni
2009. ápr. 5. 19:56
Elnézést, egy mondatban 3x szerepel a talán. Gáz.
209. drnéni
2009. ápr. 5. 19:55

Érdekes, hogy ez az amúgy nem túl jelentős téma milyen komoly vitát indított, érzelmektől sem menteset. Talán szimbolikus dolognak érezzük ezt, és talán az is. Én talán ahhoz tudnám hasonlítani a dolgot, amikor valaki folyószámlahitelt igényel, és mindig előre elkölti a fizetését, hiszen úgyis meg fogja kapni. Lehet, hogy az ilyen emberek kiskorukban mindig megehették előre a kiflit ;-)


Ja, én soha, egyetlen egyszer sem engedtem megenni a boltban a kislányomnak semmit. 2 éves, és már eszébe sem jut ilyesmi. Egyszerűen számomra az a természetes, hogy amíg ki nem fizettem valamit, addig nem az enyém, egy perccel előtte se. Vannal olyan normák, amiket nem szeretek képlékenyen kezelni.

208. Marcsi1985 (válaszként erre: 207. - 40163fd81d)
2009. ápr. 5. 19:42
egy diszkont üzlet eredetileg nem mulzi,de a neve ott van a "nagyok"közt.P........magyarul fillér.:)Rájöttél melyik is az?
207. 40163fd81d (válaszként erre: 206. - Marcsi1985)
2009. ápr. 5. 19:12
Milyen boltban?:)
206. Marcsi1985 (válaszként erre: 150. - 40163fd81d)
2009. ápr. 5. 18:09
nem arra gondoltam hogy ki hogyan mondja vagy csinálja ,kiemelném!NINCS ROSSZ ANYUKA , csak tudod Én boltaban dolgozom és soha nem szóltam ha a gyereknek odaadtak valamit,de engem az a tény , hogy egy felnőtt semmibe veszi azt,hogy igen is vannak szabájok egy üzletben is , ne haragudj de engem ez zavar(Kivéve ha rosszul van stb)Ezzel remélem megérted mire gondoltam!Remélem nem értesz félre de mindenkinek más a véleménye az enyém is!:)
205. Zizisicc (válaszként erre: 204. - Spinneli)
2009. ápr. 5. 00:55
Na, így már mindjárt más! :o))))))))
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook