Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? fórum

Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. ápr. 4. 13:58
Velem is előfordult már, hogy széttüsszögtem a fejem, és fizetés előtt kibontottam a papírzsepit, vagy a kiszáradás határán voltam, és lehúztam egy liter ásványvizet. Volt, aki furcsán nézett, a párom meg egyenesen el akart süllyedni:D Lényeg szerintem, hogy a végén ki legyen fizetve.
173. Zizisicc (válaszként erre: 169. - Spinneli)
2009. ápr. 4. 13:58

A hűhót nem Te csinálod ... :o)))))))


De majd megnézlek 3 gyerekkel és Jingel meg Janggal ..... :oD

172. spinneli (válaszként erre: 171. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 13:58

ne kezd te is, mi a garancia, hgy nem sikerül?

ki tudja milyen habitusú lesz a gyerekem....anyámnak pl sikerült elérnie, hogy sem a hugomnak, sem pedig nekem ne legyenek ilyen kívánságai még kicsinek sem a boltban.

:)

171. 40163fd81d (válaszként erre: 169. - Spinneli)
2009. ápr. 4. 13:56

Ez teljesen érthető,oké.

Mindenki így indul neki:))

170. 40163fd81d (válaszként erre: 168. - Zizisicc)
2009. ápr. 4. 13:55

Érdekes,mert az enyémeket is dícsérik,sőt,egyszer az egyik szomszéd asszony direkt azért jött át,hogy szóljon ,hogy ha tehetik bármikor átmehetnek hozzájuk játszani,mert a mieink annyira jól neveltek,hogy eddig csak jót tanultak tőlük:))

De hát én rosszra nevelem őket,nem is értem ,hogy történhetett ez meg,hisz én rendetlen anyuka vagyok:)))

169. spinneli (válaszként erre: 164. - Zizisicc)
2009. ápr. 4. 13:53

sztem nincs nagy hűhó, engem hidegen hagy ki mit ad és enged a gyerekének, én nem akarok majd ebből rendszert csinálni ennyi.

erre viszont jön a mindentudó anya kártya és győzködnek, ami hülyeség.

168. Zizisicc (válaszként erre: 164. - Zizisicc)
2009. ápr. 4. 13:53
Ja, és most hogy iskolásak a gyerekek, minden tanár dicséri őket, hogy kedvesek, tisztelettudók, udvariasak, intelligensek - ez itt nem a reklám helye, csak jelzem, hogy alapvetően a gyerek jelleme nem ezen a "kardinális" problémán áll vagy bukik. :o))
167. 40163fd81d (válaszként erre: 165. - Édesmandula)
2009. ápr. 4. 13:52

Azt nem értem,hogy mi jogon ítéled el azokat akik megteszik,amikor te is megtetted,ennyit nem értek:)

Szerintem mindenkinek jó oka van rá,legalább olyan jó ,mint a tiéd.

166. 40163fd81d (válaszként erre: 164. - Zizisicc)
2009. ápr. 4. 13:51
Pontosan:))
165. édesmandula (válaszként erre: 162. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 13:49

olyant nem mindig, de nem értem mit nem értccc :DD


mindegy, lepihenek, erre kell is :DDD

2009. ápr. 4. 13:49
Én nem tudom minek ez a nagy hűhó! Egy tolvaj, rabló sem azért került börtönbe, mert gyerekkorában az anyja megengedte, hogy fizetés előtt, még a boltban egyen, igyon. Ez ennél sokkal összetettebb dolog. És ugye azt sem lehet állítani, hogy az a szülő aki ezt megengedi, de gondosan ügyel arra, hogy kifizessék a végén az elfogyasztott árut, az velejéig romlott, erkölcstelen ember. Én évekig kénytelen voltam 3 gyerekkel boltba járni - nem a sarki kisboltról beszélek, ha nem bevásárló központról - és bizony nálunk is volt evés ivás, most is előfordul. Természetesen vmi zsemle/kifli és vmi innivaló, legtöbbször ásvány víz fogyott. A pénztárnál mindig bediktáltuk a teljes mennyiséget, az üveg mindig a kocsiban volt, hogy lássa a pénztáros. Soha semmi problémánk nem volt még ebből.
163. spinneli (válaszként erre: 161. - Pmjudit)
2009. ápr. 4. 13:47
világos, de az ösztönös megnyílvánulások is lehetnek mások, nem húzhatunk fel gyerekeket minden szempontból egy kaptafára.
162. 40163fd81d (válaszként erre: 159. - Édesmandula)
2009. ápr. 4. 13:47

Eszemben sincs,csak azt mondom ,vannak olyan helyzetek amikor megtesz olyant is ,amit amúgy nem tart helyesnek.

Te is megtetted,más is megteszi,nem értem a te példád mitől más,vagy mitől megérthetőbb ,mint másé?:))

161. pmjudit (válaszként erre: 157. - Spinneli)
2009. ápr. 4. 13:37

A gyerek életkora meghatározza, hogy mit miért tesz. egy 2 éves gyereket még az ösztönei irányítanak - nem pedig a tanult viselkedési norma.

Az én kisfiam még sohasem hisztizett a boltban .

160. édesmandula (válaszként erre: 158. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 13:36
azt meg sosem mondtam , hogy elveim vannak :DDD
159. édesmandula (válaszként erre: 158. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 13:36

üss agyon nyugodtan, egyszer voltam még csak terhes :DD előtte nem, utána sem vettem le jókedvemre inni se enni a gyereknek sem...a rögtönítélőbíróságot kérem vegye figyelembe a körülményeket is :)

tudod, amikor eszembe jutott a kocsiban hogy van egy csoki hátul a táskámban és satufékkel húztam ki a leállósávra, na az a kívánósság, amit egyedül babával magamban éreztem... :D ja, és csak utána jutott eszembe tükörbe nézni :DDD végül inkább nem helyeztem élelmiszert elérhető távon kívülre a kocsiban :DDD ilyenkor nem az eszed irányít hanem valami ösztön...oszt' persze van aki így is él mindig :DD

158. 40163fd81d (válaszként erre: 152. - Édesmandula)
2009. ápr. 4. 13:27

Tudod ha valakinek elvei vannak, akkor tartsa be akkor is, ha ölni tudna egy üveg üdítőért!:))

Érdekes ,hogy magadnak levetted és beleittál,de ugyanakkor elítélendőnek tartod ha más is meg teszi,ugyan kérlek!:))

Akkor miről beszélünk?:)

157. spinneli (válaszként erre: 156. - Pmjudit)
2009. ápr. 4. 13:21

ugye azért nem állítod, hogy minden létező gyerek hisztizni fog a kifliért?

megadom az esélyét, hogy igen...de nem úgy akarom kezelni, hogy megkapja, utána meg meglátjuk.

:)

156. pmjudit (válaszként erre: 155. - Spinneli)
2009. ápr. 4. 13:19

Persze, de majd meglátod, hoögy a gyakorlatban hogyan működik.


Én is nagyon tudtam ...

155. spinneli (válaszként erre: 154. - Pmjudit)
2009. ápr. 4. 13:17

Én azért igyekszem majd, hogy ez ne legyen megszokott...azt lehet, ugye?

:)

154. pmjudit (válaszként erre: 148. - C82ca0b957)
2009. ápr. 4. 13:15

Nem olvastam végig a topicot. De biztos vagyok abban, hogy nincs gyereked.

Amíg nekem sem volt, addig én is annyira tudtam elméletben.

majd megszületett a lányom, az elmélet és a valóság távol áll egymástól.

Igenis adok neki, enni ill. inni és természetesen kifizetem.

Nem tanítom arra, hogy felejtse el kifizetni.

Ahogy idősebb lesz megtanulja, hogy nem akkor eszi a kiflit, amikor meglátja a boltban. A 6 éves lányom már megvárja, hogy kimenjünk a boltból, de a 2 éves kisfiam még nem.

153. édesmandula (válaszként erre: 151. - Vénboszi)
2009. ápr. 4. 13:01
de pont azért tanulnak meg ciruszolni :D ezt magyarázom a páromnak, de ő nem értette :DDD
152. édesmandula (válaszként erre: 149. - 40163fd81d)
2009. ápr. 4. 12:59

milyen 2 óra? :D 2 óra akkor ha közben bankba is megyek, meg postára, meg gyógyszertárba és telefonszámlát befizetni :DD gyerekkel, egy nagyáruház, sok minden bolttal benne...és akkor utána bevásárolunk...nem kóvályogni megyek oda :DD

ezt kedvesemnek is megmondtam :D igen, anyukámnak is másfél óra egy nagybevásárlás, de apuval és öcsémmel együtt nekem ez a felfoghatatlan kategória :)

Terhesen/pocakosan (kinekmi) volt, hogy levettem egy kubut a polcról, mert megöltem volna bárkit, csak ihassam :DD de az egy állapot, és nem tudtam mit tenni, vagy sikítva kiszáguldok vagy iszom egy üveggel és veszek még 3at hogy a kocsiban azokat is megihassam :DDD

a gyerek sem iszik meg két óra alatt egy liternél többet, annyi meg többnyire a cumisüvegnyi 2,5ön kívül van nálam, azaz bemutatom befele menet az otthoni üveg teát, és ha elfogy bent az üvegéből, akkor utántöltök a gondolák között... :)

2009. ápr. 4. 12:54

Amíg nem olyan idős hogy megértse a szabályokat,addig igen,a gyerek nem foglalkozik a renddel meg a szabályokkal,ő csak éhes vagy szomjas,vagy egyszerüen csak akar.Nem tagadnám meg tőle,mert 1.nem lenne szivem kínozni

2.megóvnám magam egyesetleg több órás cirkusztól.

A másik dolog hogy ha úgy érezném szükségét,magamtól sem tagadom meg,ha megszomjazok,majd bolond leszek szomjazni,elvégre úgyis kifizetem,vagy mi fene:D A legtöbb szabály semmire sem jó.Nekem a saját egészségem vagy hogy jól érezzem magam sokkal fontosabb mint ilyen hülye szabályok :DDDD

150. 40163fd81d (válaszként erre: 147. - Marcsi1985)
2009. ápr. 4. 12:49
Oh,ha megmagyarázza szépen ,hogy miért adta oda a kiflit akkor ő rendes anyuka,én meg ugyanezért nem vagyok ?Hogy is van ez??:))
149. 40163fd81d (válaszként erre: 144. - Diandra)
2009. ápr. 4. 12:41

Én hiper grandiózus bevásárlóközpontokba megyek nagybevásárlásra ,és igen ha megszomjazom ,leveszek egy kis palackot,csakis azért ,mert ott épp szomjas vagyok,és nem tudom mi kivetni való van abban ,hogy esetleg félig megiszom ,vagy adok a gyerekeknek belőle,ha a palack benne van a kosárba.

Nem a közértről,vagy a kisboltról beszélek,amit lezavar az ember 5 perc alatt.

Egy-egy nagy bevásárlás,kb 2 óra is szokott lenni,pláne ha nem egyedül megy az ember.

2009. ápr. 4. 12:33

Sziasztok! Olvasom, hogy miket írtok és el vagyok ájulva némelyikőtökön! Kereskedelemben dolgozó pedagóguspalánta vagyok és szerintem felelőtlenség a gyereket arra tanítani (mert ezzel azt teszitek), hogy az is az övé lehet, amit még nem fizetett ki! Ha ezt látja elég nagy az esélye annak, hogy egyszer "elfelejtse" kifizetni, amit levett a polcról! Rendre és fegyelemre kell tanítani és arra, hogy vannak bizonyos szabályok, amik nem ok nélkül vannak, be kell azokat tartani! Ha meg hisztizik, hát hisztizzen...Majd megunja, ha látja, hogy ezzel nem ér célt! Ha viszont hisztizik és megkapja,amit akar, akkor legközelebb is hisztizni fog!!!

A gyerek tanulja meg kivárni, kiérdemelni, amit kap! Türelemre szoktatni máshogy nem lehet!

Azokról a felnőttekről nem is szólnék, akik az áruházban zabálnak, lehet, hogy nekik is odaadta az anyukájuk a csokit fizetés nélkül!

147. Marcsi1985 (válaszként erre: 145. - Marcsi1985)
2009. ápr. 4. 12:29
Nem rád gondoltam,ezt oda is írtam hanem fata ...ra.:DTéged pont egy rendes anyukának tartalak.Szerintem valamit félreérthettél!:D
146. Mandula71 (válaszként erre: 145. - Marcsi1985)
2009. ápr. 4. 12:08

Nem vagy elfogult:) A gyerek abból tanul, amit a szüleitől (és a többi felnőttől, gyerektől)lát.

Mondom, előfordult, hogy adtam kiflit a gyereknek, de ezt is csak akkor, ha nem reggelizett (merthogy nem egy jó evő...) Viszont csokit, túrórudit, stb nem adok neki a boltban. Akkor sem, ha hisztizik (még nem tette, de nem hiszem, hogy nálam hisztivel célt érne). Mi eleve a gyerek napirendjéhez igazodva megyünk vásárolni is. Így azért nagyban kivédhető, hogy éhség vagy fáradtság miatt hisztizzen.

145. Marcsi1985 (válaszként erre: 123. - Mandula71)
2009. ápr. 4. 08:45
Nem is baj az a kifli ilyen anyukáknál,akik becsületesek,csak tudod mi ha rászólunk az emberekre(felnőttekre)az azért van mert ha az egyiknek megengeded majd a másik is követelné és abból nagyon sok kifizetetlen áru marad!:(Én a gyerkőcökért nem szoktam szólni de a felnőtt azért felnőtt,hogy tudja magát türtőztetni,kivéve ha tényleg rosszul van.Mert ha ő nem akkor a gyerekek milyen példából induljanak el ,akkor honnan tanulják meg mit szabad és mit nem.(ezt nem rád értem)Te ezt , hogy látod, vagy csak Én vagyok elfogult?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook