Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bevásárlás közben te engeded a gyereknek, hogy egyen-igyon vagy csak fizetés után kaphatja meg, amit kért? fórum

Bevásárlás közben te engeded a gyereknek, hogy egyen-igyon vagy csak fizetés után kaphatja meg, amit kért? (beszélgetős fórum)


1 2
44. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Auróra2010)
2021. okt. 3. 13:11
én egyszer voltam egy boltban,ahol kötelező volt letenni a táskákat.fordultam is ki.szégyelltem is magam,mikor láttam,hogy a tömegben egy nő turkál a másik táskájában.de aztán eltűnt,de hogy mit csináltam volna?
43. barai
2021. okt. 3. 11:26
Kár, hogy már nyugdíjas kereskedő vagyok. Nem enne senki fizetés előtt!!! Az biztos! Minek van a konyhaasztal?
42. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 05:41
Boltban nem eheti meg! Meg kell tanulnia, hogy addig, amíg nem fizettük ki, nem a mienk. Szó sem lehet róla!!!
41. papája (válaszként erre: 40. - Globus)
2021. szept. 30. 20:09
Bunkókám fizetett, az ellenkezőjét rossz indulattal sem feltételezem róla, de egy felnőtt embertől ennél többet várnék.
40. globus (válaszként erre: 19. - Papája)
2021. szept. 30. 18:19
Gyanítható, hogy a padlón itt-ott heverő csomagolások, csokipapírok nem mutatkoztak be pénztárnál :)
2021. szept. 30. 17:49

Nálunk napi 5X volt étkezés. Ha együtt mentünk vásárolni, az tízórai vagy uzsonna után volt, nem voltak éhesek. Eszükbe se jutott, hogy ott kellene, lehetne enni. Néha mondták, hogy vegyünk csokit, mikor meglátták, de ritkán vettem. Hiszti nem volt.

Egyszer mondtam, hogy most nincs rá pénzünk. Azt mondta kisfiam,hogy " de van, láttam a pénztárcádban." Mondtam,hogy azzal fizetjük a többit, amit veszünk, és a többi napra is kell pénz.

2021. szept. 30. 15:40

Fiamat úgy neveltem születéétől fogva, hogy beszéltem hozzá értelmes dolgokat. Vásárláskor is mindig mondtam mit teszek a kosárba, de ez még nem a mienk, nem nyúlhatunk hozzá csak ha már a pénztárnál kifizettük. Szerencsére ő mindent értett, és elfogadta amit tőlem hallott.


Nekem nagyon ellenemre van mikor üzletben látom hogy bármit kibonthat és ehet a gyerek vásárlás közben.

2021. szept. 30. 15:22
Csak fizetés után.
2021. szept. 30. 14:54
Én se szoktam megengedni, lett is belőle egy vicces sztorink: Mikor a lányom olyan 3 év körüli volt, vmit meg akart bontani, miközben a pénztárnál álltunk a sorban. Mondtam neki, hogy nem, először fizetünk ott, a néninél és csak utána. Következő alkalommal, mikor megunta a vásárolgatást, megszólalt tök hangosan a bolt közepén: "Anya, mikor megyünk már a fizetős nénihez?" 😁
35. michelle.r (válaszként erre: 31. - Loch ness)
2021. szept. 30. 13:02
Számtalanszor vettem fagyit a Lidl-ben, még akkor sem volt olvadt, amikor hazaértem, autóval kb. 20 perc az út. Valószínűleg inkább nem vennék jégkrémet, mint hogy sorban állva egyem meg 🙃
34. michelle.r (válaszként erre: 20. - 8d00a82c06)
2021. szept. 30. 12:58
Szerintem frappáns voltál.
33. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Loch ness)
2021. szept. 30. 12:47
Soha nem ettem meg a jégkrémet a boltban. Mind kibírta hazáig. Ha dobozos fagyit veszel, azt se kezded el kanalazni. 😀
32. 8d00a82c06 (válaszként erre: 31. - Loch ness)
2021. szept. 30. 12:15
Az én véleményem az, hogy a boltban jégkrémet nyalni felettébb undorító.
31. loch ness (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2021. szept. 30. 12:12
Az nem olvad el olyan gyorsan, mint a jégkrém, bár persze az sem optimális, ha olvadni kezd. Nem tudom a megoldást, azért is érdekel, más mit gondol.
30. VendrinerPiroska (válaszként erre: 27. - Loch ness)
2021. szept. 30. 12:00
Az összes mirelit árut is megennéd, míg sorban állsz? Mert az is olvad, amíg várakozol.
29. Auróra2010 (válaszként erre: 24. - Tumbo2)
2021. szept. 30. 11:58
ÉN meg egy turiban láttam, hogy egy roma család minden tagja 4-5 sapkában, felsőben,nadrágban jött ki,egymásra próbálták vették fel a cuccokat. A turi azóta megszünt, gondolom, nem véletlenül, ha ilyen "éberek".
28. 8d00a82c06 (válaszként erre: 25. - VendrinerPiroska)
2021. szept. 30. 11:56

Nem azzal volt a bajom, hogy valamit megetetett vele, hanem, hogy olyat amit a kasszánál mérni kellett volna.

Így kivitelezhetetlen, hisz a gyerek megette.

2021. szept. 30. 11:55
Alapvetően én is azokkal értek egyet, akik szerint előbb fizet az ember, utána fogyaszt, és ezt a gyereknek is meg kell tanítani. Azzal is egyetértek, hogy nagy ritkán van azért kivétel. Viszont azon már többször elgondolkodtam, mi van, ha veszek egy jégkrémet, és hosszú a sor. Azt az egyet tényleg indokolt lenne már sorbanállás közben megenni, mert szétolvad, mire sorra kerül az ember. Szerintetek?
2021. szept. 30. 11:54

Van az a pont mikor már inkább adsz neki valami apróságot. Nem ez a norma nálunk, de már megesett. Számomra kellemetlenebb egy boltban nyűgösködő gyerek, mint valaminek az üres dobozát bemutatni a pénztárnál. Szerintem ez nem lopás.

Mondjuk én próbálom úgy időzíteni a nagyobb bevásárlásokat, hogy egyedül legyek.

25. VendrinerPiroska (válaszként erre: 20. - 8d00a82c06)
2021. szept. 30. 11:52
Nem voltál szemét. Nem mindenki fizeti ki, amit elvisz. Lehet, hogy ki akarná fizetni a kasszánál, de lehet, hogy nem. Elég sok rossz tapasztalatom van "elfelejtős" anyukákkal kapcsolatban.
24. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Brandy85)
2021. szept. 30. 11:49
erről tudnék mesélni,bár 30 éve történt.a sokgyerekes bement,aztán mindegyik az új ruhában jött ki.
23. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Leoborta)
2021. szept. 30. 11:47
meg utcán,és még sorolhatnám.mondjuk én nem szoktam.mert kibírom hazáig.de láttam olyat,aki a buszon tömte magába a süteményt.
2021. szept. 30. 11:29

Nem.

Enni-inni büfében, étteremben szokás.

2021. szept. 30. 09:39

Mint mindennél, itt is lehet kivétel. Van az a helyzet, amikor meg lehet engedni egy pici gyereknek, hogy igyon a boltban. Pl. ha sokáig tart a bevásárlás, hosszú a sor a pénztárnál vagy kirándulás, nyaralás alkalmával, amikor elfogyott az embernél az innivaló. Amikor az enyémek picik voltak - néhány évesek, még a bevásárló kocsiban ültek - én is megengedtem 1-2 alkalommal, hogy megigyanak egy kis, szívószálas dobozos üdítőt. Könnyebben elviselték a vásárlást vagy a várakozást a pénztárnál. Enni nem engedtem én sem őket, mostanában meg ha lenne pici gyerekem, a vírus miatt még annyira sem engedném. "Normál" esetben ők sem ihattak vásárlás közben, de ezzel nem is volt soha semmi gond.


Viszont egyetértek FI-val! Szerintem is túlzás, ha valaki egyszerűen megfogja a Túró Rudit vagy más ételt és megeszi fizetés előtt.

20. 8d00a82c06 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 08:55

Voltam őr a p.nnyben.

Volt egy anyuka aki banánt adott a gyereknek, míg vásároltak. Kasszánál vártam őket.

Mondtam a kasszásnak, hogy végezetül ültesse fel a gyereket a mérlegre és üsse be a banán kódját.

Iszonyatosan égett az anyuka.

Soha többé nem csinált ilyet.

Tudom, szemét voltam.

2021. szept. 30. 08:51

Rendkívül felháborít, ha valaki bevásárlás közben már fogyasztja az árút.

Sok éve a vejem szüleivel nyaraltunk külföldön.

Egy nagy áruházban vásároltunk. Nászom levett a polcról valami rágcsát és megette, majd még fizetés előtt ivott is a polcról levett vízből.

Nagyon rossz néven vettem ezt a viselkedést, meg is jegyeztem neki. Azt mondta, ő máskor is ezt csinálja. Az üres papírt és palackot bemutatta a pénztárnál és kifizette.

Azóta is nagyon bunkónak tartom őt.

18. cicaanya (válaszként erre: 16. - 8d00a82c06)
2021. szept. 30. 08:47
így ...így!
2021. szept. 30. 08:45
Én sem engedek fizetés előtt semmit sem kibontani. Csak azért érdekelt ti mit gondoltok, mert tegnap délután egy kis barátnőjével meg az anyukájával együtt mentünk boltba és az ő gyereke lazán elvette a rudit, amit azonnal megevett. Az én lányom rászólt, hogy ezt nem szabad, erre az anyuka: Ugyan már nyugodtan megeheti, úgy is kifizetjük, mért vagyok ilyen könyörtelen. Mire én: Bocs, de nálunk ez a szabály, hogy kérni lehet, de csak kint fogyasztani. Erre megvető pillantásokat kaptam és nagyon furcsáltam.
16. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 07:58
Egészen pici kora óta magyaráztam neki, hogy csak fizetés után lesz az övé. Nem szabad fizetés előtt enni, mert az lopás kategória.
2021. szept. 30. 07:31
Elöbb fizetünk,ha kimentünk a boltból megkaphatják! Amég nincs kifizetve,addig a bolt tulajdona. Ebből soha nem engedtünk. Az új ruhát se a boltba veszi fel és abban jön el.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook