Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? fórum

Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
24. L.Niki18 (válaszként erre: 7. - Marcsi1985)
2009. márc. 29. 17:31
Én ilyet sosem felejtenék el. Ez figyelmetlenség, és tényleg az eladó szívná meg...!
2009. márc. 29. 17:30
Ha gyerekrol van szo szerintem meglehet engedni.Gondoljatok el en virag uzletben dolgozom egy holgy bejon valaszt egy rozsa szalt es letepi a leveleit vissza adja hogy meggondolta magat inkabb mast vesz,na ilyen esetben mit tehetek?vagy tenetek?
2009. márc. 29. 17:30
Ha egyszer jól esne neki...
21. L.Niki18 (válaszként erre: 6. - Spinneli)
2009. márc. 29. 17:30
Ez nem teljesen nevelés kérdése.
20. L.Niki18 (válaszként erre: 5. - Fiatal nő)
2009. márc. 29. 17:29
Itt nem a türelemről van szó. Pl. ha éhes mert elidőztetek, vagy egyszerűen megkívánja. Éhen biztos nem halna, de egy ételt miért ne kaphatna meg? Majd kíváncsi leszek ha neked is lesz gyereked és hasonló cipőben fogsz járni...! Ezt nem undokságból írtam, ne érts félre, de szerintem másképpen fogod felfogni. :)
19. scorpiolady (válaszként erre: 16. - Fa334a28ef)
2009. márc. 29. 17:28

Erre én is írok egy példát, egyszer álltam az egyik kasszánál, előttem egy anyuka a kislányával úgy két év körüli, a másik kasszánál másik anyuka szintén kislánnyal a lány kezében kifli, az előttem álló kislány megkérdezte az anyukáját az a kislány miért eszi a kiflit, még nem mutatták meg a néninek. Anyuka láthatóan gondban hogy mit is mondjon, erre a kislány ugye rosszat csinálnak anyu?

Az én fiamat is érdeklik a boltban lévő dolgok, de általában nem farkaséhesen viszem vásárolni, szokott mutogatni a zsemle felé, akkor mondom neki igen veszünk azt is. Lehet ha nagyon hisztizne akkor adnék neki, de nem szoktatnám rá.

2009. márc. 29. 17:28
Tényleg nem lenne vele gond ha tudnád ,hogy nem jön egy ellenörzés és akár az állásodba is kerülhet egy "kifli".Sajnos ezt mégse lehet kiszámítani.Nekem állás neked becsület!Szerinted?
17. winny
2009. márc. 29. 17:24
Ha éhes a gyerek miért ne?
2009. márc. 29. 17:24
Erre írok neked egy példát.Egy postán dolgozom és botitékot kér a kedves ügyfél-fizetni természetesen nem akar csak miután megírta-hasonlítva a kiflihez megette-a boritékot és még sértődötten bedobja a pénzt mert kérni merészeled a már felbélyegzett boríték árát.Ehez az esthez hasonlítva egy 16 hónapos kicsi -szinte nyugodtan ehet abból a kifliből-bár Én mindig szégyeltem törni belőle neki.Talán egy eladó tudna erre reagálni hitelesen,hogy Ők hogyan is fogadják a pénztárnál-de ez is embere válogatja szerintem.
2009. márc. 29. 17:23
én is oda szoktam nekik adni de csak úgy hogy mondom nekik hogy a pénztáros néninek meg kell mutatnunk majd ha odaértünk és semmi probléma nincs belőle.
2009. márc. 29. 17:23
Kifliből vagy egyéb péksütiből szoktam neki törni.
2009. márc. 29. 17:22
Nekem nincs gyerekem,de szerintem abszolút nem erkölcstelen dolog,hiszen úgyis ki lesz fizetve.Én felnőttként is jártam úgy,hogy egy nagyon meleg nyári napon beleittam a fél literes ásványvízbe,mert a hipermarketben nagyon hosszú sor volt,és nagyon szomjas voltam.Ráadásul csak ezért mentem be.A pénztárosnő csak mosolygott,gyerekeknél szerintem meg még jobban megértőek az emberek.Szerintem semmi szégyellnivaló dolog nincs ebben,aki meg csúnyán néz,azzal nem kell törődni.Sok ember úgy él,hogy:"Jaj,mások mit gondolnak!"Nem szabad ezzel törődni!
12. scorpiolady (válaszként erre: 6. - Spinneli)
2009. márc. 29. 17:22
nem láttam azt a topikot sajnos.
11. halimo
2009. márc. 29. 17:22

Sziasztok!!


Mi nem szoktunk kibontani semmit míg ki nem fizettük.Ügyesen fölpakolunk a szalagra,csippantás és utánna jöhet :-)))

2009. márc. 29. 17:22

En is sok ilyet lattam, hogy az uzletben esznek/isznak nem csak a gyerekek, hanem az emberek is. Szerintem ha az a gyerek kap egy csokit, es tudja h az az ove lesz, olyan mindegy mar neki, h most kapja meg vagy 5 perccel kesobb. En ugy tapasztaltam, hogy okosak a gyerekek, es sokmindent meg lehet veluk beszelni. :)

Velem egyszer fordult elo, hogy megkezdtem egy ki nem fizetett arut. A baratnommel elmentunk egy bevasarlouzletbe, ahol van kulbon egy ennivalos resz. Ott vettunk ennivalot, azt persze ott kulon kellett kifizetni, nem a kasszaknal, s mivel szomjasak voltunk, vettunk egy 1,5 literes Nesteat, amibol ittunk az eves kozben, aztan a felig levo uveget vittunk a kasszahoz. Szerintem ilyen helyzetben lehet enni/inni, de nem nem muszaj, akkor minek a boltban enni?

2009. márc. 29. 17:22
Ha kifejezetten azt mondaná, h éhes, akár pl orvostól hazafelé, akkor pl kifliből adni szerintem oké, de alapvetően nem szoktatnám hozzá a pöttyömet - ugyan nekem még nincs is, de majd lesz(nek)... :)
2009. márc. 29. 17:21
Egyáltalán nem helyes!!Ha az anyuka tudja,hogy nem fog birni a gyerkőccel,vegyen egy nagyobb kiflit,vagy egy nagyobb csokit,törjön le belőle,a nagyobbrészt pedig helyezze a kosárba,ez mégis tisztességesebb mintha ott akarná gyermekét jólakatni.
2009. márc. 29. 17:21
Én boltos vagyok ,és nem is lenne gond azzal ha a gyereknek odaadnák azt a csokit vagy bármit.Tudod csak az a bántó,hogy mi kapunk érte,mert vannak olyan anyukák is akik akarva vagy akaratlanul elfelejtik ,hogy a gyereke evett,és a papír vagy a zacskó már nem jut el a pénztárig.Utána meg ő van megsértődve.szerintem mindenki érdekében jobb ha erre nem szoktatjuk rá a gyereket,vagy a bolt előtt vagy utána kapja meg.Ezt is meg kell vele szerintem értetni.Vagy nem?
2009. márc. 29. 17:20
volt itt egy hasonló topik...én előreláthatóan arra fogom nevelni, hogy ne is jusson eszébe kérni ilyet.
2009. márc. 29. 17:19

NEM!

A gyerek tanuljon türelmet...

2009. márc. 29. 17:19
szerintem helyes hát!csak a pénztárnál szolni kell és ennyi.
2009. márc. 29. 17:18
Teljesen helytelen! Mi az, hogy még ki sincs fizetve, és már eszi is???
2009. márc. 29. 17:18

Szerintem semmi kivetnivaló nincs ebben. Én is néha ha megyünk vásárolni és a gyerek megkíván valamit de nem hisztizik érte, odaadom neki azt a rágcsit. Pl. túrórudi, kifli...ilyeneket. Persze a pénztárnál ugyanúgy kifizetjük! :)

Úgy bontom fel, hogy a vonalkód meg ne sérüljön és kész!

2009. márc. 29. 17:16
Nap mint nap járok boltba a 16 hónapos fiammal és eszembe se jutna hogy adjak neki ott bármit is enni. De mindig látni anyukát, aki ad a gyereknek és nem csak akkor ha hisztizik érte.......
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook