Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? fórum

Helyes dolog a boltban még fizetés előtt odaadni a gyereknek a csokit, kiflit enni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
54. L.Niki18 (válaszként erre: 53. - Spinneli)
2009. márc. 29. 17:55
Ha netán valóban éhes lesz majd a kisfiad mert hosszúra nyúlik a bevásárlás, akkor is a nevelésre fogod "fogni"? Egy éhes szájat nem nagyon lehet nevelni, érted? Én se azt mondom, hogy egy kisebb rövidebb bevásárlásnál ne mondj majd a gyereknek nemet, de ha ilyen eset lesz?
53. spinneli (válaszként erre: 34. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 17:49

ez nem a helyes válasz, más szemlélet.

ennyi.

52. Marcsi1985 (válaszként erre: 47. - Nagyreni)
2009. márc. 29. 17:49
Ez lehet sajnos ezt gyereke is válogatja.Én ezt csak mint egy ötletet dobtam fel.Sajnos nekem még nincs gyerkőc :(((de ha majd lesz megtudom,de azért értem Én a dolgokat.Hugaim és köztem 11 év van.Szóval ott voltam az ilyen boltos dolgoknál,és sokat tanultam.:)
51. L.Niki18 (válaszként erre: 47. - Nagyreni)
2009. márc. 29. 17:48
Teljesen igazad van! Én sem kísérleteznék ezzel...
50. csókica (válaszként erre: 45. - Marcsi1985)
2009. márc. 29. 17:48
Nem csodálom ha hisztizik ,hisz nem kapta meg.
2009. márc. 29. 17:46
Én sem a közeli kisboltban szoktam odaadni a gyermekemnek a kiflit vagy a rudit...stb. Hanem ha tudom,, hogy hosszúra fog sikeredni a bevásárlás. Cora, Tesco, Auchan. Na jó, azért idáig 1-szer volt úgy, hogy itt a boltba odaadtam neki a rudit, de ennyi. Szerintem mindenkinek szíve joga, hogy mit csinál.
48. csókica (válaszként erre: 41. - Pné Veronika)
2009. márc. 29. 17:46
Csatlakozom a beirásodhoz:)))
47. nagyreni (válaszként erre: 45. - Marcsi1985)
2009. márc. 29. 17:46
Ezt én is próbáltam... Azért veszélyes, mert aztán hazáig ordított a zenélős könyv után...
46. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 45. - Marcsi1985)
2009. márc. 29. 17:45
nekem ez nem jött ovlna be mindíg számontartották mi került a kosárba:)
2009. márc. 29. 17:44
az Én sógornőm ha hisztizik a nagybevásárlásnál a pici egy zenélős vagy bármilyen mesekönyvet ad ,amit a pici válast a polcról!Igaz nem veszik meg de mint pl a TS-nél is van sok kosár elhelyezve amibe a nem akrt dolgokat bele lehet tenni.Ő is ezt csinálja egy óvatlan pillanatban volt könyv utána nincs könyv.:)
2009. márc. 29. 17:42

:D ha csomagolt az áru akkor kasszához vele, de ha kiflit lát elcsábul :) ha ismerős helyen vagyunk már tudom hogy megengedik-e vagy nem az adott boltban, nem ismerős helyen inkább nem engedem, invitálom a kassza felé :)

a kisköziben tudják, hogy ha megyünk eggyel több pékárut kell beütni, vagy kiflit, vagy sajtoskiflit vagy valami van a keze-szája útvonalon :DD ott is rászóltam az elején, de mondták hogy hagyjam, ezért hagyom. hogy lehetne tiltani neki ha néha a pult mögött kap még sunyiparizert is bele? :DDD vagy együtt uzsonnáznak az épp pihenőt tartó eladóval? :D vagy meózzák az új csokitermékeket közösen? :))) apropó, tibi típusú csokidrazsé-tojást ne vegyetek, fogtörő produktum lett :P

43. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 32. - Marcsi1985)
2009. márc. 29. 17:42
ezt kérdezem én is:)
2009. márc. 29. 17:41

Az én gyerekeim már 6 és 3 évesek, mégis odaadom nekik. Van ismerősöm, aki nevetve mesélte, hogy a gyerek jól lakik a pénztárig gyümölccsel, péksütivel, a zacsit meg berakják valamelyik pultba a pénztár felé menet. Corában szoktam bevásárolni, ahol többféle péksüteményre úgy kell vonalkódot kérni. Mindig eltöröm nekik, ha nem ennék meg az egészet, legyen valami a zacsiban, de ha elfogy, az üres a zacsit a vonalkóddal együtt is felrakom a szalagra a többi áruval együtt. Többször előfordult, hogy szólnom kellett a pénztárosnak, ki ne dobja, húzza le... Csak mert ettől jobban éreztem magam.

Még soha senki nem is szólt rám, pedig többször volt olyan, hogy a gyereknek egyből a kezébe adtam a pogácsát vagy bucit, a pultnál pedig az üres zacsit nyomtam az eladónő kezébe, hogy ilyen és olyan vonalkódot rakjon rá. Még pénztárnál sem volt gond, hogy üres zacskóról kellett leolvasni a vonalkódot, kedvesen meg is kérdezte, hogy kidobhatja-e a zacskót.

Nem hiszem, hogy türelem vagy erkölcs vagy bármi más kérdése volna ez. Kiskoromban én is megkaptam a jól megérdemelt vásárlásos kiflit, érdekes, most mégsem állok neki enni a hipermarket közepén, csak hogy legyen valami a számban. Valószínűleg a gyerekeim sem fognak annak idején.

2009. márc. 29. 17:41

Sziasztok. Nekem egyik gyerkőc sem "követelte" a rágnivalót, sokkal jobban lekötötte őket a bevásárlás.

Amíg kicsik voltak, addig elnézelődtek a boltban, amikor nagyobbak lettek már önállóan pakoltak a kocsiba. Sosem akartak eszegetni bevásárlás közben, és szerencsére ez mostanáig sem változott.

Ha mégis egy kiflicsücskéért ment volna a harc, azt hiszem, hogy akkor sem harcoltam volna. Következetességgel sok minden elérhető.


Különben meg éhesen sosem mentünk vásárolni, innivalót viszont a mai napig viszünk magunkkal és bemutatjuk, mielőtt még bemennénk. Így nincs gondunk soha az ilyen dolgokkal. :-)

40. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 26. - Megryan)
2009. márc. 29. 17:40
ez igy azért elfogadható mondjuk egy nagybevásárlásnál mint irtam és tényleg az általad irt korosztálynál....a sarki kisboltban mondjuk már nem értem meg miért nem tud a gyerek várni a csokiért,bármennyi idős is legyen.
39. csókica (válaszként erre: 26. - Megryan)
2009. márc. 29. 17:40
Ez a legjobb megoldás,a kecske is jó lakik és a káposzta is megmarad:)))
38. Marcsi1985 (válaszként erre: 30. - Krozika)
2009. márc. 29. 17:40
Köszi ez jól esik!:DD!
37. 89b99f816e (válaszként erre: 26. - Megryan)
2009. márc. 29. 17:39

Gyerekben van :) Ez aranyos. Egyébként valahol nem helyes dolog, mert még nem lett érte fizetve, és akár az emberben benne lehet a végén a kísértés, hogy nem fizeti ki...

Ugyanakkor ismerjük a gyerekeket, anyaaaa, éhes vagyoook, kérek kiflit! :)

36. Marcsi1985 (válaszként erre: 29. - Csókica)
2009. márc. 29. 17:39
Köszi ez jól esik!:D
35. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 22. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 17:39
jol fog esni pár perc mulva is...millió dolog van amiért picit várnia kell...
34. L.Niki18 (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2009. márc. 29. 17:38
írta előtted a helyes választ megryan! :)
33. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 21. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 17:38
akkor mi ha nem nevelés kérdése?lehetnek kivételek de ne szokja meg...egy csokinemevésbe még egy gyerek sem halt bele)
32. Marcsi1985 (válaszként erre: 26. - Megryan)
2009. márc. 29. 17:37
Igen ez se egy rossz megoldás ,és mi ennek örülünk a legjobban.Azt azért nem értem soha ,hogy ha elvileg éhes a gyerek miért csokit adnak neki miért nem egy kiflit,de majd egyszer bizti megkapom a választ.:)
31. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 20. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 17:37

Ha nem borzasztóan éhes valami ok miatt,én azért nem szoktam odaadni pedig van két nagyoneleven kölköm.Egyszerüen megszokják és megértik,pici korukban próbálkoztak volt hogy hisztiztek.Megigértem ha megmutattuk/odaadtuk a boltos néninek utánna megkapja,és megszokta hogy betartom,tényleg odaadom,sőt a néni először azt üti be és megkapja,de mig nem fizettük ki nem a mienk.

Egy nagyobb bevásárlóközpontban talán még megértem ahol esetleg sokáig bolyong az ember,de akkor meg ha éhes nem egy csokit adok neki:)


Történt velünk hogy elfogyott az innivaló fáradt és szomjas volt a gyerek,talán tescóban vagy corában már nem tudom....minden további nélkül felbontottam de szoltam egy biztonsági embernek,nehogy szó érje a ház elejét...egy csokiért nem csinálnám ezt azt kibirja valószinüleg:)

30. krozika (válaszként erre: 18. - Marcsi1985)
2009. márc. 29. 17:35
Igazad van Marcsi, bár én nem kereskedelemben dolgozom, de láttam már, hogy a gyerek felfalta a túró rudit és a papírját odadobták egy polcra. Biztos, hogy nem fizették ki a pénztárnál. Nekem is voltak kicsik a gyerekeim, de én arra neveltem, szoktattam őket, hogy miután a pénztárosnéninél kifizettük utánna meg lehetett enni.
29. csókica (válaszként erre: 7. - Marcsi1985)
2009. márc. 29. 17:35
Teljesen igazad van,lehet hogy 10 anyukából csak 3-rom fizetne:)))
28. Marcsi1985 (válaszként erre: 24. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 17:35
Én nem is arra céloztam,meg Én nem is szólok soha ezért csak próbálom néha megértetni a vásárlókkal a mi szemszögünket is .Remélem érted mire gondolok.:)
27. spinneli (válaszként erre: 21. - L.Niki18)
2009. márc. 29. 17:34
hanem?
2009. márc. 29. 17:33
az még kimaradt, hogy félbe szoktam törni a kiflit, a másik felét zacsiban a kosárba teszem, jelezvén hogy megveszem. A pénztárnál mindig csak mosolyogni szoktak, amikor mondom, hogy a másik fele a gyerekben van. Még sosem szóltak miatta, de még csak "úgy" se néztek.
2009. márc. 29. 17:31

Szerintem ez kor és hely-függő.


Egyrészt ha kicsi a gyerek, 2 év alatti, akkor minek üvöltse végig a bevásárlást, odaadom neki a kiflit. Azzal nem tanul türelmet egy 15 hónapos baba, hogy végig üvölti a bevásárlást, mert egyszerűen nem fogja fel hogy miért nem kaphatja meg. Majd tanul türelmet amikor megérti a dolgot.


Nekem ez bevált. a fiam kb. 2,5 éves koráig megevett 1-1 kiflit. Később pedig elmagyaráztam neki, és megtanult várni. A kicsi most 2 éves, még nem jutott oda, hogy megértse. A másik dolog, hogy egy nagyobb Tescos vásárlást jobban bír a baba ha majszol valamit, és hiába csomagolsz neki otthon kaját, úgysem az kell neki.


De szerintem a két tábor (adjuk-ne adjuk) úgysem tudja soha meggyőzni a másikat. Az egyik adni fogja, a másik nem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook