Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Helix piercing fórum

Helix piercing (beszélgetős fórum)


2010. febr. 16. 21:26
Sziasztok! Végül meggyógyult a fülem, most cseréltem benne ékszert, viszont azt vettem észre, hogy az egész porc meg van keményedve, szóval a másik fülemhez képest sokkal merevebb, olyan, mintha "le lenne törve" és csak úgy lenne a fülem többi része, persze nem érzéketlen. Vajon a lövéstől roncsolódott és attól lehet, nektek volt ilyen? Valaha fel fog puhulni? Vagy örökre egy nagy csomó marad a fülem felső része? :S
2010. jan. 26. 19:51
Már kezd javulni a dolog, én is mindig be vagyok pánikolva. Ha jövő hét elejére sem lesz nagyobb változás, akkor természetesen go doki. De már sokkal jobb, mint 2 napja. :) Azért köszi!
2010. jan. 25. 22:30

bocs hogy beleszólok, de dolgoztam egy ideig fül-orr-gégén, ahol egy 10 éves kislánynak le kellett csonkolni a fülét egy felső porcba lőtt fülbevaló miatt. Az orvosok nem vették komolyan és mire jó kezekbe került már csak ezt lehetett csinálni.

Sürgősen keress fel egy szakorvost, biztos nálad nem ilyen nagy a baj, de tudod jobb félni....

2010. jan. 25. 20:10

Nekem is Octenysept van itthon, azzal mindig fújom. Az alkohol állítólag azért nem jó, mert a friss szöveteket lemarja, de az is van itthon. Ha nem lesz jobb, az oxycortot kipróbálom és továbbra is kamillázok, az elvileg nem lehet rossz rá. Viszont kivenni nem tudom, mert olyan fülbevaló van benne, amit simán alulra szoktak rakni és azt még begyógyultam is csak kirántani lehet, én nem kockáztatom meg. Szerintem azért gyulladt be ennyire mert párom véletlen 2x meghúzta nagyon durván a hétvégén. De az a furcsa, hogy 1.5 éve csináltattam tragusba is piercinget, ami sokkal vastagabb porc és azzal semmi problémám nincs. Tuti a lövés miatt van...

Köszi a segítséget, írjatok még, ha van valami ötlet!

8. KKZsuzska (válaszként erre: 6. - Nesseun Dorma)
2010. jan. 25. 20:01
én csak alkoholt használtam, mindig sikerrel, akárhol is szúrtak. Lehet, hogy csak nekem volt jó? Nemtom.
7. KKZsuzska (válaszként erre: 1. - Starfall)
2010. jan. 25. 19:59

Szia!


Nekem is van a porcos részben a fülemben, immár kb 10 éve. Sokkal kellemetlenebb volt, mint a nem porcosban, és nehezebben is gyógyult meg. Én tiszta alkoholt javasolnék, a gyógyszertárban kapsz, olyan kenőcsöt, ami be/lefedi a gyulladást, zsíros, azt semmiképp. Ha tudod, vedd ki a piercinget, áztasd be azt is alkoholba, ha még nem megy, alkoholba áztatott, jó lucskos vattával borítsd be a piercinget, elől- hátul, és töröld le róla mindig azt a gyulladásos kis váladékot, ez szerintem pár nap alatt eredményhez vezet. Nekem a köldököm is ez hozta rendbe.

Remélem, tudtam segíteni.

Szép estét

Zsuzska

2010. jan. 25. 19:50

nekem is van ott egy, de azt már legalább 15 éve csináltattam, nem emlékszem, de a conchban is van egy,ami viszonylag friss és amivel majdnem egy évig szenvedtem, mire begyógyúlt(bár a conch vastagabb). Most már nincs vele bajom. Nekem azt mondta a piercinges, h langyos tengerisós vízzel mossam át minden nap 2szer, ne többször, mert kimarja.Meg antibakteriális kézmosóval esténként. Semmilyen alkoholos izéval ne törölgesd. És mozgasd a fülbevalót, ha tudod. Sajnos a porc érzékeny terület, bele fog telni egy kis időbe,hogy rendbejöjjön.

Pisztollyal lőtte, vagy tűvel? Mert a tűvel való lyukasztás fájdalmasabb.(Lehet már nem is lőnek pisztollyal??!)

Én várnék egy hónapot és ha még mindig feldagadt, akkor menj vissza. És a kamillázás se árt neki. :)

Rem. tudtam segíteni valamit.

2010. jan. 25. 19:35

Eleve a körömvirág krém nem jó. Sokan allergiásak lesznek rá.

A Phenyylbutazon inkább tetkó gyógyítására jó. Mindenképp folyadákot próbálj használni.


Amúgy nekem is van ilyen piercingem, de szerencsére sosem gyulladt be.

4. 42af71f255 (válaszként erre: 1. - Starfall)
2010. jan. 25. 19:25

Én magamnak szúrtam már elég régen,kb.1 éve de még mindig érzékeny,fülbevalóval azon az oldalon alig tudok aludni...ne csodálkozz,hogy nagyon kivan a füled...

Bár ilyen tüneteim nem voltak...sztem a piercingestől kellene megkérdezni...

3. e14ebbbf07 (válaszként erre: 1. - Starfall)
2010. jan. 25. 19:25
Erre szerintem valami komolyabb kellene a kamillánál. Mondjuk nekem alapból a piercer az octenisept fertőtlenítőt mondta, nem is gyulladt be, igaz nekem nem is a fülemben van. Sztem menj vissza, mutasd meg neki, vagy menj el a háziorvosodhoz, és írass fel oxycortot.
2010. jan. 25. 19:24

Octenisept spray-vel kezeld. Gyulladáscsökkentő, nyálkahártya-fertőtlenítő, nyugtató hatású. Nem csíp. A lövés nehezebben gyógyul mint a szúrás, mert roncsol. Kis türelemmel legyél még, kezeld szépen. Adj neki még egy esélyt.

A spray belemehet a sebbe is, kimossa, fertőtleníti. Ha pár nap múlva sem segít semmi, kérdezd meg a "szakembert," hogy mi is a helyzet...

2010. jan. 25. 19:21
Segítsetek! 4 napja csináltattam a fülem felső porcos részébe fülbevalót. Nagyon be van gyulladva, az egész fülem fel van dagadva. Jegeltem, meg kamilláztam, meg körömvirág krémeztem, de semmi változás. Félek, hogy ki kell majd vennem, mert mondjuk maradandó sérülés van a porcban (szakember csinálta, de ahhoz képest, hogy szúrást kértem, lazán kilőtte, ami szerintem porcnál nem tesz jót). Most találtam itthon Phenylbutazon nevű gyulladáscsökkentő krémet. Be merjem azzal kenni, távol a lyuktól? Vagy ha valakinek van valami hasznos tapasztalata kérlek írjátok meg!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook