Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás turmixpor (házilag) fórum

Fogyókúrás turmixpor (házilag) (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Százas Evelin (válaszként erre: 60. - Unom)
2018. szept. 20. 19:52
Jól tetted. A te bőrödről van szó. Én is jobban szeretek inkább diktálni az orvosnak... :-) Már abból is látszik hogy igazunk van, hogy ezt egyáltalán meg lehet tenni.
60. unom (válaszként erre: 59. - Százas Evelin)
2018. szept. 20. 19:50

Tudom, hogy bunkó vagyok, de hajlamos vagyok "kekeckedni" az orvossal, rákérdezni, hogy miért pont azt javasolja.

Anno mikor depressziós voltam, simán közöltem az orvossal, hogy nem szedek Xanaxot, Frontint és hasonlókat, próbáljuk meg a szerotoninháztartást javítani inkább.

Megsértődött, de elértem amit akartam, és be is jött.

59. Százas Evelin (válaszként erre: 58. - Unom)
2018. szept. 20. 19:45

Visszaadhatná a diplomáját... Manapság már tényleg mindig el kell olvasni azt a nyüves gyógyszerismertető slejfnit.

Félelmetes milyen marhaságok fordulnak elő. Nekem se mondta senki hogy azokat a vérnyomás gyogyikat időnként meg kell nézni, még mindig megfelelnek-e, amit először szedtem, valami Betaloc, arról is kiderült hogy azt mostmár inkább ne, de azt is én forszíroztam, mert máshonnan megtudtam.

Meg ezt a sajátos mellékhatású vízhajtót is én mondtam a dietetikus dokinak, mert elolvastam a slejfnit. Mondjuk amíg nem tudtam róla hogy már úton vagyok a cukorzavar felé, nem is találhattam ki hogy igen. Elősegítheti.

Eleve nem kellett volna nekem olyat írni, "ránézésre" is hajlamos vagyok cukor anomáliára.

58. unom (válaszként erre: 57. - Százas Evelin)
2018. szept. 20. 18:40
A páromnak olyan antibiotikumot írt fel a háziorvos, ami cukorbetegeknek kimondottan tilis...
57. Százas Evelin (válaszként erre: 56. - Unom)
2018. szept. 20. 05:49

Hát ezaz. A fogyással lehet visszafordítani... :-) Én meg most híztam, többek között az előírt napi sok étkezés miatt. Hogy nem szabad éhes maradni.

Illetve hát valójában amellett a diéta mellett kell fogyni. Egyenlőre ez az ami nem megy.

Ha a diétát (az evési alkalmak számát tekintve

némileg figyelmen kívül hagyom, akkor tudok csak fogyni.

Na majd megmondja az okostojás. Nagyon jó orvos egyébként, én nem is tudtam eddig, hogy ezek aztán tényleg mindent tudnak. Olyan tüchtig átnézte a gyógyszerlistámat, minden egyebet, hogy csak na. Mindent meg lehet vele beszélni, egy bogyómat le is cseréltette.

Képzeld olyan vízhajtót szedtem valami irdatlan régóta, ami kifejezetten elősegíti a cukor háztartás felborulást. Szép.

56. unom (válaszként erre: 55. - Százas Evelin)
2018. szept. 19. 22:19

Ha a diétával visszafordíthatod, akkor tojd le a fogyást, most nem az alegfontosabb.

Kérdezd meg a dietetikust, diabetológust, és hajrá.

55. Százas Evelin (válaszként erre: 54. - Unom)
2018. szept. 19. 22:11

Nem tekintem stigmának, ellenben vissza szeretném fordítani. Merthogy ebből a szakaszból még vissza lehet menni normálba.

Hát ezt kell megbeszélni a dietetikussal. Gyogyi mellett normál, ha nem szedném akkor mi lenne? Persze szó sincs arról, hogy abba akarnám hagyni a gyógyszert, azt nem merném.

Csak így meg nem tudom, valójában mi van.

A napi sokszori étkezés nekem nagy teher, merthogy kötöttség, fegyelem, nem megy.

Fogyni így meg valahogy nem is tudok. Ahhoz az kell, hogy nyugodtan, tényleg nyugodtan megvárjam az igazi éhssget, de akkor nem jön össze az a napi sokszori evési alkalom.

Valami 22-es csapdájának tűnik ez most.

54. unom (válaszként erre: 53. - Százas Evelin)
2018. szept. 19. 21:53

Az nem figyókúra, hanem a betegségeddel járó diéta.

Szerintem ha gyógyszer kell a normál értékhez akkor igenis beteg vagy. Ez nem stigma, egy állapot, amit el kell fogadni, hacsak nem tudsz rajta váltiztatni.

53. Százas Evelin (válaszként erre: 51. - Unom)
2018. szept. 19. 21:42

Ahhoz el kellene felejtenem a prediabetesz előírásokat. Ott pont hogy időre kell enni. Hát én azt hiszem, most kb. három hétig akkor eszem ha éhes vagyok, már pár napja ezt csinálom. Amikor fogytam, akkor is így ettem, csak akkor még nem tudtam a cukor problémáról.

Aztán megnézem, hogy az októberi kontroll mit mutat. Ha nem romlott az érték, akkor nem fogok továbbra sem törődni azzal a francos napi 5-6 étkezési előírással. Csak azzal, hogy a tilos dolgokat lehetőleg tényleg visszafogjam.

És meg kell kérdeznem a diabetikust, hogy ha így a gyógyszerrel normálak az értékem, akkor egyáltalán betegnek kell-e tekinteni magam. Merthogy három havi gyógyszer szedés után már normál volt.

52. unom (válaszként erre: 50. - Százas Evelin)
2018. szept. 19. 19:52
Egy tanács: találd meg azt a módszert, ami neked jó, ns fogadj el tanácsot csak olyantól, aki régóta tartja a súlyát. Tehát tőlem se, mert bármi lehet még.
51. unom (válaszként erre: 50. - Százas Evelin)
2018. szept. 19. 19:46
Nem, ha éhes vagyok eszek, de csak akkor.
50. Százas Evelin (válaszként erre: 49. - Unom)
2018. szept. 19. 19:20
Mégiscsak jó lehet a módszered. :-) Tényleg nem éhezel?
49. unom
2018. szept. 19. 18:10

Ma megmértem magam, 59 kikó vagyok.

Gyanús volt, higy a nadrágjaim bővebbek, mint voltak.

48. Százas Evelin (válaszként erre: 47. - Unom)
2018. szept. 17. 02:59
Ez csak egy szólás. Ha valamit teljesen jól tudsz, akkor tudod a szövegét is meg a dallamát is. A dallam adja meg a jellegzetességet, szóval én már csak olyan nagyvonalakban a lényegre emlékszem. :-)
47. unom (válaszként erre: 46. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 22:04
Dallamát? Ezt nem értem.
46. Százas Evelin (válaszként erre: 45. - Unom)
2018. szept. 16. 21:56
Iigen. Én már csak a dallamát tudom. Hát többek között attól olyan izgi, hogy ennyire robbanékonyan változó.
45. unom (válaszként erre: 44. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 21:33

Azóta teljesen átalakult, és folyamatosan változik.

A Google bedob egy frissítést, és lehet mindent újragondolni.

44. Százas Evelin (válaszként erre: 41. - Unom)
2018. szept. 16. 21:30
Az izgi. Meg menő. :-) Én azt még az átkosban tanultam, online nélkül. Már akkor is izgi volt, most meg határtalanul. :-)
43. unom (válaszként erre: 42. - Globus)
2018. szept. 16. 21:22
Mindenképp:)
42. globus (válaszként erre: 39. - Unom)
2018. szept. 16. 21:20
Majd írd meg, hogy milyen lett :)
41. unom (válaszként erre: 40. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 20:58
Online marketing, az egészségügyből váltottam.
40. Százas Evelin (válaszként erre: 39. - Unom)
2018. szept. 16. 20:53

Én nem tudom, milyen területen dolgozol. Annyira emlékszem régről, hogy számítógép mellett ülsz.

Én nem dolgozom.

39. unom (válaszként erre: 38. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 20:48

Azt hiszem, Globus említette.

Szombaton megcsinálim, akkorra ígértem választ.

38. Százas Evelin (válaszként erre: 37. - Unom)
2018. szept. 16. 20:44

Aha. Hát tényleg kicsit összetömörült a kettő. Mostmár értem. :-)

Az fincsi lehet, mostanában hallottam én is azt a kaját emlegetni. Valami sűrű szószos. Én is megenném. :-)

37. unom (válaszként erre: 36. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 20:40

Bocs, félreérthető voltam.

Felkértek egy nagyobb munkára, és még nem döntöttem, elvállalom-e.

Miután döntöttem megcsinálom az oldalast.

36. Százas Evelin (válaszként erre: 35. - Unom)
2018. szept. 16. 20:38
A fegyenc edzést mégcsak értettem, de ezt a ragacsos oldalast nem. Az egy kaja, nem? Az miért meló?
35. unom (válaszként erre: 34. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 20:34

Már amelyik :)

Annyiban jó, hogy ehet húst hússal, minden formában.

Ha végre eldöntöm, elvállaljak-e egy új melót, akkor ragacsos oldalas lesz.

34. Százas Evelin (válaszként erre: 33. - Unom)
2018. szept. 16. 20:29

Szegény. Azt a fijúk általában szívesen csinálják. Persze, az izmot csak úgy lehet építgetni, visszaszerezni.

Én is vettem háromkilós súlyzókat, korábban csak egykilósom volt. Nem igazán szoktam még hozzá, de ezzel az újabb lendületkével remélem majd az is sorra kerül.

33. unom (válaszként erre: 32. - Százas Evelin)
2018. szept. 16. 20:22

Próbálkozik, de behéz, sose sportolt.

Viszont az izoméoítéshez muszáj a súlyzós sport.

Én szeretem, neki kényszer.

32. Százas Evelin (válaszként erre: 31. - Unom)
2018. szept. 16. 20:15

Anyám valahogy nagyon szépen ráállt. Amióta papa januárban meghalt.

Még előtte rettentő lestrapálta magát az ápolással, leadott vagy 20 kilót, az kicsit ijesztő volt. De azt a súlyt - ha nem is teljesen, mert kicsit visszaszedett- most nagyjából tartani tudja.

Addig csak sóhajtozott, hogy ebben a korban már nem lehet fogyni, képtelenség. Neki azt kell ennie amit a papa kikövetel, és az nem épp diétás konyha volt - stb.

Mamának ugrál a cukra, ugrál a vérnyomása, minden baja van, a szive nagyon gyenge, létfontosságú a kis súly.

És most gyönyőrűen csinálja, annyit eszik főétkezésekre is mint a kisegér, és szigorúan napi ötször, a tízórai egy banán, az uzsi meg egy gesztenyemassza csík, növényi habbal. Vagy egy szelet sütike. Vacsorára meg egy szeletke graham kenyér, megkenve valami margarinnal, két szelet pulykaszalámi. A reggeli is valami ilyesmi, Danon akcivia yoghurttal.

Pénteken mindig viszek neki egy kis tálca saját sütit, mert az kell neki, de beosztja egész hétre.

Na, micsoda revolúció. :-) Mégis lehet idős korban fogyni.


A párodnak az az ellentétes irányú küzdelem sem lehet egy piskóta. Sport nem segít?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook