Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kinek mennyi időbe telt feldolgozni a kiscicája, kutyája, egyéb házi állatkája elvesztését? fórum

Kinek mennyi időbe telt feldolgozni a kiscicája, kutyája, egyéb házi állatkája elvesztését? (beszélgetős fórum)


30. Csillagszem38 (válaszként erre: 28. - Ranit)
2022. jan. 24. 17:07
Itt nem a mentésről volt szó, ezt csak te emelted ki a sztoriból. Igaza van a párodnak, ne most legyen macskád.
29. Bichi (válaszként erre: 1. - Ranit)
2022. jan. 24. 15:18
Nekünk 2 éve nem lett másik, de csak mert nem találtam meg az igazit. Hetekig sírtunk a férjemmel egymás vállán, aztán valahogy elmaradtak a sírások. Sokáig bántott, hogy én vittem a műtétre, ami után nem ébredt fel, pedig csak 2 éves volt. Nekünk az enyhülés azután jött, hogy mi elhoztuk urnában, és bekerült a föld alá a kertbe. Ott még jól kisírtuk magunkat, aztán valahogy jobb lett...
28. ranit (válaszként erre: 27. - Csillagszem38)
2022. jan. 24. 14:03

Ok :)


De, ha meg kell menteni egy cicát, megmentem :)

27. Csillagszem38 (válaszként erre: 26. - Ranit)
2022. jan. 24. 13:30
Sztem most a gyerekre koncetrálj, a későbbiekben lehet majd állatotok :)
26. ranit (válaszként erre: 25. - Csillagszem38)
2022. jan. 24. 12:58

Őt sem vettük, találtuk, megmentettük.


Akkor ezt a sorsra bízom. Ha meg kell menteni egy kiscicát megint, nem hagyom az út szélén meghalni.

25. Csillagszem38 (válaszként erre: 18. - Ranit)
2022. jan. 24. 12:48
en macskat terhesen biztos h nem vennek, szures ide vagy oda. Foleg ha kinti, minek? es ha kinti, meg tobb betegseget hoz haza. Arrol nem is beszelve h ha megszuletik a baba, semmi idod nem lesz ra.
24. libikóka (válaszként erre: 23. - Ranit)
2022. jan. 24. 12:42
Nem elkeseríteni akarlak ám:))) de tényleg így van /lesz.
23. ranit (válaszként erre: 22. - Libikóka)
2022. jan. 24. 12:37
:(
22. libikóka (válaszként erre: 18. - Ranit)
2022. jan. 24. 12:31
Hát arra készülj fel, ha nagyrészt kinti lesz,akkor sorra nyithatod az ilyen jellegű fórumokat.
21. ranit (válaszként erre: 20. - Sirga)
2022. jan. 24. 12:28
Sajnálom :(
20. Sirga
2022. jan. 24. 12:23
Az első kutyámat nagyon sokáig gyászoltam. Kaptam másikat - nem én akartam, szüleim döntöttek így -, szegényt a mai napig sajnálom, mert az elsőt pótolni sosem tudta - én meg nem tudtam rá olyan szeretettel nézni. :(
19. Alnisa (válaszként erre: 18. - Ranit)
2022. jan. 24. 12:22

Ha kinti lesz, akkor inkább ne legyen. A kinti macskák átlag 2 évig élnek. Elüti az autó, megmérgezik, megeszi a kutya. Ezek csak a leggyakoribbak.

A gyerekre nem veszélyes, nem egy macskával élünk, a terhességem előtt, alatt és utána is velünk voltak. Az almot mindig én takarítom. A gyerek kicsiként sosem turkált az alomban, se kézzel, de a kakiszedővel.


Az elvesztésüket nagyon nehéz feldolgozni, ha az ember szereti és kötődik hozzá.

18. ranit (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
2022. jan. 24. 11:07

Én is szeretnék már most egy KisCicát.

A párom nem nagyon van oda az ötletért, szerinte veszélyes a picire :(

Utána olvastam, ha csak a kakiját nem eszi meg, nem veszélyes. Amúgy is nagyrészt kinti macska lenne.

2022. jan. 24. 10:48
Nekünk nagyon sok idő volt míg lett új kutyusunk, (13 évig nem volt) de mostmár tudom, hogy azonnal kellett volna.
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 5. - 8d00a82c06)
2022. jan. 24. 10:45
Uhh sajnálom! mi baja lett? :(
15. gigi> (válaszként erre: 14. - Ranit)
2022. jan. 23. 21:33
Én is azt mondtam nem kell több kutya utána. De kellett és kell. Muszáj,hogy itt legyenek velünk,hogy ide dugja a kis buksiját, és ahogy rám néz tudom hogy imád. Most 4 van. 2 nagy kint, és 2 kicsi bent. Ebből az egyiket az utcáról fogadtuk be, másikat örökbe fogadtuk egy fickótól,a harmadikat menhelyről hoztuk es a negyediket piciként vettük. Néha olyan a ház mint a zsibvásár😊 De kutya nélkül nem lenne igazi 😊
14. ranit (válaszként erre: 13. - Gigi>)
2022. jan. 23. 21:21

17 év az nagyon sok idő, megértem, hogy Őt már nem is lehet elengedni.


Nekem sajnos csak fél évig volt meg a cica, de szinte minden nap mellettem volt, mellettem lett kis kamasz cica.

13. gigi> (válaszként erre: 1. - Ranit)
2022. jan. 23. 21:17

5 éve lesz,hogy 17 évesen elment.

Nem,nem tudtam még túl tenni magam rajta! Sokszor eszembe jut, és mindig sírok. Utána elment még 2 kutyám. Őket is nehéz elengedni.S bár vannak új kutyusok akiket imádok,de a régieket elfeledni nem tudom és nem is akarom!

12. ranit (válaszként erre: 10. - Anyagi)
2022. jan. 23. 21:15
Már most azt érzem, hogy jó lenne egy kis szőrcsomó, aki az ölemben dorombol, és aki boldogan szaladgál itt.
2022. jan. 23. 21:14

Létezik toxoplazmózis-ellenanyagteszt, ami kimutatja, ha átestél már a fertőzésen - ha igen, akkor védett vagy, minimális kivételtől eltekintve.

[link]

Érdemes megnézni:

[link]

10. Anyagi (válaszként erre: 1. - Ranit)
2022. jan. 23. 21:07

Szerintem akkor amikor úgy érzed, hogy kell, hogy jöjjön az új családtag!

Mindenkinél más és másmilyen hosszú a gyászmunka.

Magad fogod érezni, ha eljutottál arra a pontra! :)

9. ranit (válaszként erre: 7. - Érdekes73)
2022. jan. 23. 20:58
Nem még :(
8. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Ranit)
2022. jan. 23. 20:44
Két hónap múlva lett. De nem dolgoztam fel, nem is fogom.
2022. jan. 23. 20:42
Toxoplazmózis lehet reális veszély mert magzatkárosító de ha mindig volt macska a közeledben akkor már áteshettél rajta.
6. timycat (válaszként erre: 4. - Ranit)
2022. jan. 23. 20:27

Nálunk mindig több állatka volt egyszerre. Mindig hiányozni fognak az eltávozók. De feldolgozzuk, ez az élet rendje. Igaz nálunk általában idős korban távoznak, nálad meg ugye elveszett a cicus 😕 Azt szerintem nehezebb feldolgozni, elfogadni.


Ami a terhességet, kisgyermeket és macskát illeti.

Nálunk a gyerek sok cica, kutya, nyúl, papagáj "közé" született. Nagyon fontos az állatkák szűrése, egészségesen, tisztán tartása és akkor nem lesz gond. Viszont célszerű ilyen esetben nem csatangolni hagyni a cicákat, hisz bármit összeszedhetnek, hazahozhatnak nektek.


Sokan veszélyesnek tartják a macskákat, de nekem mindig volt macskám, ki- bejárósak, velem alszanak, nyalnak, megkarmolnak, megharapnak és pár hónapja volt teljes góckutatásom. Még ilyen előélettel is minden kutya- és macskakórra negatív voltam, nem épp aktuálisan, hanem hogy soha nem is szedtem össze tőlük semmit.

Ha tisztán, egészségesen, odafigyelve tartod a cicát akkor nem veszélyes.

2022. jan. 23. 20:09

Kutyás vagyok. 2 volt együtt.

Miután elvesztettem a nagyot két hónap múlva lett másik. De beteg lett. 13 hónapos volt mikor elaltattam.

Azóta egyedül van a csivi.

Ha ő elmegy, nem lesz több.

Sokat van egyedül.

2022. jan. 23. 20:05

A párom szerint nem jó ötlet az új cica, mivel épp babát várunk (4. hónap), és szerinte veszélyes rá, elkaphat dolgokat.

De annyira hiányzik a kis doromboló, hízelgő szőrcsomó.


Én is azt gondolom, nem lesz ugyan olyan, nem pótolja KisMacskát, Őt senki nem tudja. De más lesz, és majd máshol lesz a helye a szívemben.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ranit)
2022. jan. 23. 19:56
Rögtön lett.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ranit)
2022. jan. 23. 19:46

Amikor sokat vártam rosszabb volt. Az ember azt gondolja olyan jó nem lesz sosem az életben egy másik kedvenc. Olyan nem, de más, akit éppen annyira lehet szeretni, lesz. A mostani cicámnál nem volt még ragaszkodóbb. Az előző után 6 hónappal lett talán.

kutya évekkel később, nem olyan okos, mint az előző, de szeretni nagyon tud.

2022. jan. 23. 19:30

Kinek mennyi időbe telt feldolgozni a kiscicája, kutyája, egyéb házi állatkája elvesztését?

Mennyi idő múlva lett másik helyette, ha egyáltalán lett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook