Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy gyermek elvesztésének a feldolgozása... fórum

Egy gyermek elvesztésének a feldolgozása... (beszélgetős fórum)


1 2
34. ZumbaHajni (válaszként erre: 32. - Tavasz007)
2012. dec. 23. 10:35
Ezekszerint ez már változott.. mert ők eltemethették..
2012. dec. 22. 13:29
Én azt hiszem az a legjobb, ha az ember mellette van ha kéri. Türelem, megértés és türelem. Akkor is kell a türelem amikor már eltelnek hónapok és még mindig gyászol. Nem szabad sürgetni. Csak biztosítsd, hogy bármikor számíthat rád, bármikor akár éjjel is. Ha nem keres hívd fel és kérdezd meg, hogy van. Mást úgysem tehetsz. Ez az ő fájdalma, neki kell megbírkózni vele. Az idő minden sebre gyógyír.
2012. dec. 22. 13:25

svédországban valaki 6 hónapos terhesen elveszítette a babáját, és a gyász feldolgozására, rendeztek a kisbabának temetést!


1-2 éve egy ismerősömnek az ismerőse, ugyanigy szülés előtt néhány nappal elveszitette a babát, aztán még meg sem nézhette, vagy semmit nem csináltak vele. Meg pszichológust sem kérhetett!!


ebben az országban komoly gondok vannak!!

2012. dec. 22. 12:37

Szerintem a legjobb ha az hagyva van amit akar elmond nem szabad cseszegetni.Az idő fog segíteni neki és majd egy kisbaba.De öt soha nem fogja elfelejteni.Szerintem a könyv is tolakodó.Ilyenkor nincs szükség ilyesmire.Azoktól meg kímélni kell akik olyanokat mondanak hogy biztos oka volt hogy így alakult,meg hasonlók.

Sógornőm unokatervére is elvesztette a babáját koraszülőttek voltak nagyon.Egypetéjű ikerpár egyik tagja sajnos meghalt és nem is azonnal a szülés után:-( Mindegyik baba életveszélyben volt,voltak gondok de az egyik túlélte.

Ő nekik legalább egy maradt de míg él és ránéz a kisfiára mindig látni,tudni fogja hogy lehetne egy ugyan ilyen kisfia.

Szomorú ők sokat vártak a babákra.ráadásul ha jól tudom nem is spontán sikerült,Ők azt mondták nem lesz több gyermekük.

Nem kívánom senkinek sem hogy valaha ilyet át kelljen élnie.

2012. dec. 22. 11:51

Nagyon fontos,hogy előbb gyászolhasson,hogy a fájdalmát átélhesse.Van egy olyan mondás,hogy a "fájdalmat el kell használni".

Utána te mint barátnő abban segíthetnél neki,hogy ne legyen önsors rontó, a veszteség és a fájdalam miatt.Arra kéne figyelned,hogy azok akik körülveszik és szeretik azokkal a kapcsolata ne változzon meg,és továbbra is tudjon annak örülni amit eddig kapott az élettől.Aztán ha megadatik nekik, lesz gyermekük,de azt hiszem arra nagyobb esélye lesz,ha kilábal ebből, és lelkiekben egészséges és hittel teli nőként tudja várni az új gyermeket.

29. ZumbaHajni (válaszként erre: 23. - Vikucka)
2012. dec. 22. 08:59
December 9.-én
28. molly74 (válaszként erre: 27. - Fairytalentum)
2012. dec. 22. 08:18
Jaj,ne már!:(
27. fairytalentum (válaszként erre: 1. - ZumbaHajni)
2012. dec. 22. 07:40

"A halálnak nem kéne szomorú és szörnyűséges eseménynek lennie..."

Jelképesen mondva bekerült a barátnőd a csiszológépbe,a legtöbb amit tehetsz érte,hogy nem gátolod őt a fejlődésben.Egyedül csak tőle,önmagától függ,hogy

teljesen szétmorzsolódik - darabokra törik e ebben a gépben",avagy ragyogó gyémántként kerül ki belőle.Mondd el neki,hogy amikor az életnek ilyen szélviharai jönnek,gondoljon arra,hogy az élet eme szélviharai ajándékok,ami nem most ebben a pillanatban derül ki,hanem talán tíz vagy húsz év múlva - mert erőt adnak neki,és olyan dolgokra tanítják meg,amiket másként egyáltalán nem tanulhatna meg.

Esetleg vedd meg neki ajándékba Elisabeth Kübler-Ross _ Élet - leckék c.művét,vagy valamelyiket az ő könyvei közül.


Valóban segíteni szeretnél?Évente húszmillió gyermek hal bele az éhezésbe.Fogadj örökbe egy ilyen gyermeket,és készíts kisebb ajándékokat. :)

26. artista bonita (válaszként erre: 1. - ZumbaHajni)
2012. dec. 22. 00:13

Szia!

a gyásznak vannak különböző fázisai. nekem segített az, amikor végre erről olvastam, sajnos egy kicsit későn. megspórolhattam volna a lelkifúrót a düh miatt, amit éreztem egy ideig. de segített megérteni, miért kellett mindazon fázisokon végigmennem...

ki nem állhattam, ha valaki vígasztalni akart! mindenki olyan sután próbálkozott és ostobaságokat mondott.

nem kellett a jóakarat sem. csak idő, sok-sok idő! a férjem szeretete, jelenléte : )

s néha egy-két pohár vörösbor, hogy aludni azért tudjak.

soha nem felejtjük el, miért is felejtenénk? ez is formált minket és része annak, aki ma vagyunk.

minden jót, erőt és békét kívánok a családnak és a barátoknak!

2012. dec. 21. 23:51

Volt amikor azt szerettem volna ha mindenki ott van mellettem és volt mikor ki tudtam volna üldözni mindenkit a világból.Elviselhetetlen volt ha szánakozva néztek rám és elviselhetetlen volt, hogy úgy láttam a férjem nem szenved eléggé.

A barátnőm segített, átjött , beszélgettünk. Mindenről. Nem kerülte kényesen a témát, de nem is erőltette. És ez jó volt.De igazán sose lehet feldolgozni.

2012. dec. 21. 23:10

Nálunk is volt hasonló tragédia a családban, nagyon koraszülött volt a baba, és pár nap után meghalt. :( Én életemben olyan kegyetlenül szomorú eseményt nem láttam, mint a temetés a kicsi koporsóval. Leírhatatlanul szomorú volt. :(

1 év után kezdett el jobban lenni az anyuka, és rá nem is sokkal úgy döntött, hogy még egy babát vállal, most már a 7. hónapban van, mióta babát vár teljesen megváltozott, mintha átszakat volna valami, mintha visszakapta volna az értelmét az életének. :) Mindenhonnan van kiút, remélem a barátnődnek is sikerül majd továbblépni.

23. vikucka (válaszként erre: 22. - ZumbaHajni)
2012. dec. 21. 23:09

Még hagyni kell. Szerintem ne adj neki könyveket, még ne. Később... Had gyászoljon.


Én a 7 hetes elvetélt magzatomat hónapokig gyászoltam, de ez nem ér fel azzal, amin a barátnőd keresztül mehetett. Idő kell neki még.


Mikor történt a tragédia?

2012. dec. 21. 22:49
Szeretnék neki egy könyvet ajándékozni, ami segít feldolgozni a traumát. kinéztem 3 félét csak még nem válaszottam..
21. ZumbaHajni (válaszként erre: 20. - Gyöngy:))
2012. dec. 21. 22:44
Igen, hagyni kell. hogy addig gyászoljon amíg ő azt szeretné.. a visszafolytott fájdalom nem jó :(
20. gyöngy:) (válaszként erre: 9. - ZumbaHajni)
2012. dec. 21. 22:42

Őszintén sajnálom, részvétem!

Reméljük, hogy születik még nekik egy egészséges kisgyermek.

Valahol azt olvastam, hogy ilyenkor az a legjobb, ha minél hamarabb újra próbálkoznak. De ezt ő majd tudni fogja, mikor jön el az ideje.

2012. dec. 21. 22:41

Ezt írta ma nekem, 1 olyan lány aki tele volt tervekkel, életerővel, energiával:

de inkább azt érzem, hogy én is így kiégtem belül, vagy nem tudom


nem érdekel nagyon semmi..


Valahol ez a tragédia megváltoztatja őt, már sosem lesz olyan mint régen volt... :(

18. Mazsinka (válaszként erre: 17. - Zizisicc)
2012. dec. 21. 22:38
Mindenesetre tartják magukat. Volt kolléganőm úgy mesélte el, hogy meghalt benne a nyolc hónapos baba, mintha azt mondta volna, lemegy tejért, meg téliszalámiért a boltba.
17. Zizisicc (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 22:37
Nem tudhatod, a "jégkirálynők" mit élnek át belül ..... azért mert látszólag rendben vannak, nem jelenti azt, hogy valóban feldolgozták.
16. Mazsinka (válaszként erre: 11. - ZumbaHajni)
2012. dec. 21. 22:34
Most szívtelen leszek, de azoknak könnyű, könnyebb, akik valamilyen szinten érzéketlenek, nem annyira lelkisek. Ismerek olyat, akinek meghalt a babája, elfogadta, szült másikat, más nők belebetegednek, vannak, akik a párhetes vetélést is tragédiaként élik meg. Azok teszik túl magukat a legkönnyebben ezen, akik jégkirálynő típusok, nem olyanok, akik minden a szívükre vesznek, és őrlik magulkat hosszú ideig. Én is inkább az utóbbi lennék.
15. Zizisicc (válaszként erre: 9. - ZumbaHajni)
2012. dec. 21. 22:29
Most hagyni kell őket gyászolni .... még nagyon friss .....
14. ZumbaHajni (válaszként erre: 12. - Megi04)
2012. dec. 21. 22:27
És így lett? hogy tudta átvészelni? Pszihológus? ilyesmi? vagy ez semmit nem segít?
13. ZumbaHajni (válaszként erre: 3. - Cippora)
2012. dec. 21. 22:26
Többször mondtam Neki, hogy bármiben számíthat Rám... de nagyon nehéz jól kezelni ezt..Féleg attól, hogy esetleg olyat mondok ami fáj neki, de Mindent megtennék, bármit, hogy könnyebb legyen neki. :(
12. megi04
2012. dec. 21. 22:24

Nagyon sajnálom.Volt ilyen a családban,az orvos azt javasolta,szüljön minél hamarabb! Lehet,hogy kegyetlenségnek hangzik,de csak az fogja megvígasztalni!

Istenem,szegény:((

11. ZumbaHajni (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 22:23
Remélem idővel vállalnak másik babát.. De azt olvastam, hogy nem szabad csak azért, hogy pótolják az elvesztett picit.. nagyon nehéz lehet ilyenkor reálisan gondolkodni..
10. elbb (válaszként erre: 1. - ZumbaHajni)
2012. dec. 21. 22:22
Semmit. Közhely, de igaz, az idő megoldja ezt. Sosem fogja elfelejteni, de majd idővel csitul a fájdalom.
9. ZumbaHajni (válaszként erre: 5. - Gyöngy:))
2012. dec. 21. 22:22
27 éves barátnőm, és első baba lett volna.. tegnap volt a temetés.. leírhatatatlan érzés volt látni mindezt, a fájdalmukat... :((
8. Mazsinka (válaszként erre: 1. - ZumbaHajni)
2012. dec. 21. 22:20
A szomszéd lány is így járt, egy falumbéli és egy volt kolléganőm. Ebből kettőnek lett másik, egy nem tudta feldolgozni, és nem is vállalt többet.
2012. dec. 21. 22:14

:( Sajnálom nagyon ami történt. Az élet sokszor rosszul osztja a lapokat és legtöbb esetben azok kapnak csapást, akik legkevésbé érdemlik meg :S

Egy gyerek elvesztése a világ legkegyetlenebb tragédiája, ezen csak az idõ segíthet. Közhely, vagy nem, ez az igazság. Ezen nem segít a kikapcsolódás, a család, a barátok, mert ideig-óráig csillapítja a rossz érzést, de úgyis elõjön. Talán ha van még az illetõnek gyereke, az erõt adhat, hogy talpon maradjon. Férj, szülõ, barát is nyújtson támogatást, de csak az idõ gyógyíthatja a sebet.


Azt ajánlom, hogy a körülötte levõk ne sírjanak, szitkozódjanak, ne essenek kétségbe, hanem próbáljanak meg erõt adni. Ha mindenki körülötte csak sajnálkozik, akkor az a legrosszabb. Továbbá kerülni kell a baba témát, a babás holmikat stb. Legalábbis addig, amíg lelkileg meg nem erõsödik.

2012. dec. 21. 22:12
Tudom, hogy nehéz, de szerintem ha lesz egy másik babájuk, az segíthet. Részvétem! :(
2012. dec. 21. 22:10

Hány éves a pár? Ő lett volna az első gyermekük?

Ha igen, akkor talán az enyhíthet majd idővel valamit a fájdalmukon, ha születik egy másik baba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook