Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy baba elvesztésének a feldolgozása fórum

Egy baba elvesztésének a feldolgozása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy baba elvesztésének a feldolgozása

2010. máj. 29. 10:39

[link]



a meg nem született babák emlékére


Beethoven: holdfény szonáta

5. Bekomi (válaszként erre: 2. - Lary2)
2010. máj. 28. 22:23

Ha neked is volt sajnos rossz élményed akkor pláne, de ha szerencsére nem volt, akkor meg pontosan azért, a megelőzés miatt végeztessél el minden olyan vizsgálatot, ami felderíthet bármilyen okot, rendellenességet. Mi is voltunk még genetikai vizsgálaton is a halvaszülés után. Sok vetélésnek a természetes kiválasztódás az oka, amit egy anya nem , vagy csak angyon nehezen tud elfogadni, illetve sokszor a sárgatest hormon elégtelenség az oka. Ennek is érdemes utána járni. Mi 2naponta vittük fel a tőlem levett vért hűtőtáskában Peste_(240km oda+ 240vissza)3-4 alkalommal a ciklus meghatározott napjaiban, és nézték belőle a hormonszintet. Ezt is ajánlom azoknak, akiknek indokolatlannak tűnő vetélései voltak.

Remélem tudtam azért valakinek segíteni a leírtakkal:

4. Bekomi (válaszként erre: 2. - Lary2)
2010. máj. 28. 22:18

Igen, drítettünk ki dolgokat. A halvaszült kislányomat felboncolták,A popoján hátul találtak egy pici lyukat amit spina bifidának írtak, le: Pontos leírás ez volt, most is emlékszem rá: Agyhártyákkal szövetekkel fedve van, csak a porcos rész hiányzik. Aztán a kicsinek mind a két kezén a III. IV. új között össze volt nőve-úszóhártya látható.Erre azt mondták, hogy kevés ennyi idős babát látnak megszületni, és nem tudják megmondani, hogy ez így maradt e volna, mert ez akár a normál születési időig el is tűnhetett volna.

A boncolás fő mondata-legalábbis számunkra: A halál oka nem csupán a ténye állapítható meg.igazándiból oxigén hiányos állapotot feltételeztek, vélelmeztek.(ami ugye a kellő gondosság mellett kivédhető lett volna, és a kislányom esélyt kapott volna az életre,és akár most is élhetne , velünk lehetne.)

Tudni kell azt hogy amire azt írták hogy spina bifida,olyan kis lyuk van nekem is, és a nagyobbik lányomnak is a popóján a farokcsonton.tehát ez egy öröklött dolog, mer van az anyai nagyimnak is, vagyis volt, de az anyumnak viszont, és a nővéremnek nincs.

A Ceizel doki is azt mondta hogy ezek olyan fejlődési rendellenességek, amelyek nem okozták a halálát, ezzel tudott volna élni-lásd engem és a lányomat.

A vetélésemnél pedig 5 sejtet vizsgéltak abból 3 a down szindróma kromoszómáját hordozta,és Mozaik down szindrómát állapítottak meg a kisfiamnál.

Ezek után minden terhességemnél átestem extra (drága-amit volt hogy sztk alapon, volt hogy maszek alapon csináltak, de megére, hisz megtudtam sokmindent belőle)

És a spina bifida miatt pedig már a tervezett terhessség előtt jóval elkezdtem elevitet,és plusz folsavat szedni, és azután egyik babócámnál sem alakult ki ez a sipoly, ami nekem is van.

3. madyed (válaszként erre: 28. - Darcy73)
2010. máj. 23. 11:18
Tudom, hogy nagyon nehéz ezt feldolgozni. Nekem is volt egy veszítésem még 2007.januárjában.8 hetesen közölték, hogy nincs szívhang. Borzasztó volt ezt hallani és átélni, tudom, mit érzel most. Én a munkába temetkeztem, a kórházból ahogy kiengedtek rá egy napra dolgoztam.Van egy csodálatos férjem aki mellettem volt mindenben.Nem volt könnyű, de most azt mondom, hogy most sem csinálnám másképp.Sok éjsazkát átsírtunk a férjemmel, de lehet, hogy ez is segített, hogy kiadtuk magunkból a gyászt. A doktor nekünk 6 hónap várakozást javasolt, de én lelkileg nem éreztem azt, hogy készen vagyok újra próbálkozni. Aztán szép lassan begyógyultak a sebek és 2009.04.02-án megszületett a kislányom, hála Istennek egészséges és a terhesség alatt sem volt semmi komplikáció. Csak azt tudom mondani mindenkinek, hogy kitartást és idővel előbb- utóbb sikerülni fog, csak nem kell görcsösen akarni, mert az még rosszabb.
2. Lary2 (válaszként erre: 1. - Bekomi)
2010. máj. 22. 13:50

Szia Bekomi!

Derítettek ki valamit nálad a vesztések kapcsán ,- vizsgálatok neked, szövettan a babákból ,stb.- tudtál meg valamit, ami segíthetne a jövőben?

1. Bekomi (válaszként erre: 45. - Lary2)
2010. máj. 21. 12:05
Szia!
Én a 28.héten szültem meg halva a kislányomat. Nekem akkor azt mondta az orvosom, hogy kb 3 hónap múlva újra próbálkozhatunk. Mi próbálkoztunk is,de nem sok sikerrel, vagyis a halvaszülés utánfél évvel ismét terhes lettem, de sajnos méhen kívűl, majd tovább próbálkoztunk, aztán ismét terhes lettem a méhenkívűli után mjad egy évre sikerült, de ismét elvetéltem.Szerintem 2 menstruációt várjál meg és utána próbálkozzatok, úgysem biztos hogy elsőre sikerülni fog, pláne ha annyira akarjuk.

Ugrás a teljes írásra: Egy baba elvesztésének a feldolgozása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook