Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házi téli fagyi fórum

Házi téli fagyi (beszélgetős fórum)


7. ReeeceFice (válaszként erre: 5. - Globus)
2017. dec. 5. 14:15
Na,.... én is rögtön erre gondoltam.
6. ReeeceFice (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2017. dec. 5. 14:15

Írd be a keresőbe , hogy téli fagyi, és még kidob egy pár másik receptet is.

De szerintem ez hasonlíthat legjobban a megszokotthoz.

2017. dec. 5. 14:14
Nem készítettem még, de szerintem főzött krém nem nagyon lehet benne, attól a tölcsér megpuhulna. Inkább csak cukros-csokis vaj...
2017. dec. 5. 14:12

Ezt találtam!

Én ugyan még nem próbáltam ki, de szerintem ez jó lehet.

Krém:

25 dkg margarin

15 dkg porcukor

10 dkg olvasztott csokoládé

2.5 ek cukrozatlan kakaópor (2-3 ek)


A tetejére


30 dkg étcsokoládé

1 ek napraforgó olaj


Továbbá


10 db tölcsér


Keverjük habosra (világosra) a margarint a porcukorral, a kakaóporral és az olvasztott csokoládéval. Töltsük fagyitölcsérekbe és húzzuk simára a tetejét.

Melegítsük fel a csokoládét annyira, hogy ha megkóstoljuk, még ne égesse a szánkat. Adjuk hozzá az olajat, így egy jól kenhető, fényes csokimázat kapunk.

Egy határozott mozdulattal, fölülről mártsuk a fagylaltok tetejét a csokimázba, majd állítva tegyük hűvös helyre és dermesszük ki (fontos, hogy ne rakjuk hűtőbe, mert a tölcsér megnedvesedhet)

2017. dec. 5. 14:07
Nem az igazi téli fagyi, de egyszer ganache-krémmel töltöttem meg a tölcséreket. Nagyon finom volt, nagy sikert aratott. Gyakorlottabb háziasszony biztosan meg tudja csinálni habosabbra, akkor még finomabb lehet "fagyiként".
2017. dec. 5. 12:55
Emlekezetem szerint kb. ugyanaz a krem, mint ami a Dobos-tortaban van.
2017. dec. 5. 12:50

Sziasztok!

Csinált már valaki házi téli fagyit? Gasztroajándéknak gondoltam ki, de kellene olyan recept, amit már kipróbált valaki és könnyű és jó és finom és bevált. :)

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook