Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasságban - külön kasszán?! fórum

Házasságban - külön kasszán?! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
322. 0a84e34983 (válaszként erre: 314. - A0c1361e44)
2012. máj. 26. 21:15
Én is erre gondoltam pont mikor olvastam a hozzászólását...Nem gáz a póker,de azért inkább csak a saját pénzéből...Közösből gáz lenne...Vagy mi?
2012. máj. 26. 21:15

A függőséggel tisztában vagyok, volt játékfüggő (automata) a családban.

Na tudom az milyen és milyen a férjem időnkénti haveri pókerpartija, van különbség

320. Szerénke83 (válaszként erre: 314. - A0c1361e44)
2012. máj. 26. 21:14

Ha valaki pár ezer forintos tétben játszik és nem az motiválja, hogy ebből pénze legyen, csupán azért játszik, hogy jól érezzék magukat a barátokkal,akkor az nem függőség. Pláne, hogy nem viszket a tenyere, hogy pókerezhessen. Időnként összeállnak a haverokkal pár ezer forintos tétben játszani. Ez egy jó időtöltés, közben kidumálják magukat és persze minket, a feleségeket.

Ez nem a függőség kategória

Nem bolond, ha kimarad egy parti.


Mint már írtam, ez nem egy olyan kiadás, ami a család életét, előrejutását hivatott fokozni, ez az ő "úri hobbija" nem értem, miért is ne kellene magának állnia.

Nem hinném, hogy ne lennék követlezetes.

319. a0c1361e44 (válaszként erre: 317. - 7c20fafa83)
2012. máj. 26. 21:14

Neked meg ennyi?

Hát ez elég kevés.

Lassan nem csodálkozok azon, hogy csak olyan nőkkel találkozol, akik kihasználnak.


Engem ne sajnálj! Én sem sajnállak téged!


Ha így maradsz vacak lesz neked, de te tudod...

2012. máj. 26. 21:12
Külön kassza? Nekünk elképzelhetetlen.
317. 7c20fafa83 (válaszként erre: 316. - A0c1361e44)
2012. máj. 26. 21:09

Ennyi jött le??ennyi maradt megy hogy egy g?

sajnállak.Csak a legjobbakat kívánom mégegyszer!

316. a0c1361e44 (válaszként erre: 315. - 7c20fafa83)
2012. máj. 26. 19:22

Nem tudtam hova tenni a baglyot, de rájöttem, hogy azt írod le így körbekerítve, hogy én rosszindulatú vagyok.


Jobban gondolkodnak? Azért mert nem bíznak meg a társukba? Abban akivel elvileg leakarják élni az életüket?


"2006-ban,regel indultam.." A reggelt 2 db g-vel írjuk.



Én megbízok a férjembe, ezért élek vele 24 éve közös kasszán. Sosem kellett félnem attól, hogy megcsal vagy, hogy elviszi a pénzemet vagy, hogy kisemmiz.

A férjem szemében látom az őszinte és tiszta jóságot, ő meg az enyémben.


Neked most az a bajod, hogy én megbízok a társamban? Ezért nem vagyok őszinte?


Nem, nem! Neked az a bajod, hogy én őszinte vagyok és fájt, amit írtam. Bocs!

Te ragaszkodsz ahhoz, hogy elveszik a vagyonodat és erre mondtam, ha neked csak ilyen akad, akkor veled gondok lehetnek.

315. 7c20fafa83 (válaszként erre: 311. - A0c1361e44)
2012. máj. 26. 19:11
2006-ban,regel indultam a házunk elöl.Valamit láttam beszaladni a kerekek alá,kamionnal voltam.Kiugrottam és láttam hogy egy bagoly.Nagyon kivolt merülve,szárnyát rosszul tartotta.Belenéztem a szemébe és volt benne valami,valami ami az emberekében nincs.Tiszta volt,nem volt benne ármány,se megvetés,se hazugság.Azonnal beletettem egy dobozba és vittem az állatklinikára,idöt pénzt nem sajnálva,hogy is nézhettem volna ilyeneket,hisz az élete a kezemben volt.Közel van a klinika hozzánk,3km.Az épp ott tartozkodo emberek döbbenten nézték,volt aki megjegyezte,ö is látott már az ut szélén,élt is,de hat a pénz...Tudod ingyenes a védett állatok ellátása,átveszi a doki,felirjak hol találtad hisz ott engedik majd szabadon.Amikor elköszöntem e tiszta szemü állattól,a szemében láttam a köszönetet,ahogy rámnézett az felejthetetlen.én imádok segiteni.mondhatsz Te bármit,elfogadom hisz ember vagy,de az én szivemet nem a te szavaid töltik ki.vannak emberek akik jobban gondolkodnak,vannak akik ezt meghalgatjak es megfogadjak.te elj ugy ahogy jonak érzed.és csakis a legjobbakat kívanom neked az életben,kívanom egyszer te is lasd meg az öszinte tiszta jóságot valaki,vagy valami szemében,és talán másképpe latod majd a dolgokat.szia.
314. a0c1361e44 (válaszként erre: 313. - Szerénke83)
2012. máj. 26. 17:38

Mert te tisztában vagy, ugye?


Ha játék élmény lenne lenne a lényeg, akkor nem pénzben játszanának, hanem sós mogyoróban vagy gyufaszálban.


De ha ez annyira nem gáz, akkor miért nem a közösből fizeti? Vagy csak akkor nem gáz, ha én azt mondom, hogy veszélyes függőség? De akkor gáz, ha a közösből kellene fizetni?


Miért nem vagy következetes?

313. Szerénke83 (válaszként erre: 312. - A0c1361e44)
2012. máj. 26. 14:15

A havi szinten egyszer haveri körben leülni pókerezni nem függőség. A tétek sem tízezresekben mérhetőek, nem a pénzért játszanak, hanem a játék élményéért.


Nem vagy tisztában a fogalmakkal.

2012. máj. 26. 07:59

A pókerezés is függőség és nem is akármilyen. Persze lehet szépíteni, de nincs értelme. Aki pénzben játszik a nyereség reményében az függő és ha nem hagyja abba, akkor el fog mindent bukni. Mert sajnos ők nem tudják abba hagyni ha nyertek, sőt ekkor kezdődik nekik az igazi menet, mert ennél sokkal többet akarnak nyerni, aztán jön a koppanás.


Igen, a dohányzás is függőség, de ez fix kiadás (naponta 1, 2 doboz cigi), nem lesz tőle hülye, csak a cigi árát veszítheti el, nem lesz tőle agresszív, stb. Persze a saját egészségét rongálja.

311. a0c1361e44 (válaszként erre: 302. - 7c20fafa83)
2012. máj. 26. 07:52

Ha te olyan partnerrel élsz, aki lop, csal, hazudik, akkor valószínű te is olyan vagy.

Tudod, minden zsák megtalálja a foltját.

Vagy mindenki magából indul ki?

Én miért nem rettegek, hogy a férjem megcsal, feléli a pénzem, lelép vagy akármitől?

Azért mert olyat választottam, aki ilyet nem tesz, ahogy én sem...

310. 06718ca650 (válaszként erre: 308. - 7c20fafa83)
2012. máj. 25. 22:20
főleg ha az a HA tökléletesen előre tervezett HA, akkor van nagy sírás. és sajnos nincs fejlövés.
309. 7c20fafa83 (válaszként erre: 303. - C33bd8536b)
2012. máj. 25. 22:19

nemtudom,itt kiirt megvetelröl??vannak barataim,nekik nincs annyi pénzuk hogy elmenjenek,a jo tarsasag hianyzik igy ez egy szimpla meghivas.lehet japanul beszelek:)))


irtam valahol hogy nem erdekelnek az anyagiak????hisz erröl beszelunk egy ideje.en azt irtam hogy nem erdekelnek az árak.a fizetésem a felretett pénzem a többi az mas dolog.


amugy nem kell lapatolni a pénzemet,nem emiatt erzem rendszeren kivul magam.az eletvitelem miatt.anno rossz uton indultam,de ma jo uton haladok.ugy gondolom.


rendszeren kivul azt jelenti,hogy ...ismerös zene?álmodtam egy világot magamnak,itt állok a kapui előtt....én beléptem.

láttad a boldogság nyomában cimu filmet?mélyen ajanlom.vagy a remény rabjait.

2012. máj. 25. 21:40

az a baj hogy belemegyek ebbe:)))))de jo picit vitazni,vagy inkább eszmét cserélni.


tetszeni fog ez a példa nektek,csak ne vagjatok hozzam semmit:))))))))))))


az en gondolkodas modom csupan elörelatas,nem bizalmatlanasag es nem csak pénz,de ujra a kérdés,mivan ha?:))))


magyarázom.sokan söt gyanitom közetetek is van deviza hiteles,bar remélem nincs.

sok,rengeteg ember belement a játékba,a deviza hitel egy kockazatos dolog,de sokaig mukoditt.kulcs szo a sokaig.felvettek mert olcsobb mert jobb mert...

de mivan ha?hat jott a ha,amire senki nem szamitott.bizony.es ma a siro embereket mutogatjak a hirekben.sajnalnom kellene öket????

persze hisz magyarok.DE a fene vigye mar el,ha aztmondja fizetek egy picivel többet es forint alapu hitelt vesz fel amiben nincs kockazat akkor ma nem sirnak.


lehet én gondolkozom hulyen hogy biztosra megyek.én buktam mar eleget.bocsi mar nem tudok egyertelmubb példakat hozni.MI VAN HA?siras,ez van HA....

307. Szerénke83 (válaszként erre: 306. - C33bd8536b)
2012. máj. 25. 21:16

Én nem tudok, de az biztos, hogy varázsa van és nagyon rá lehet kattanni.

és nem csak a pénz miatt

306. c33bd8536b (válaszként erre: 305. - Szerénke83)
2012. máj. 25. 21:12

Tényleg így van...én is szeretek pókerezni, ő is.

Legénykorában nagyban űzte...néha abból jött össze az egyetemi ellátás. Bentlakás, menza, stb.


Nálunk, csajoknál már más volt a helyzet. Egy pár fülbevaló, márkás farmer (vén vagyok már), selyemharisnya, síbakancs, teniszütő volt a tét. De lehetett alkudozni, nem volt becsületbeli ügy, mint a fiuknál.


Miután összeházasodtunk, lennebb adtunk. Habár mi ketten képesek voltunk éjszakákat átjátszani, életre, halálra. A barátokkal maradt a sósmogyoró.

305. Szerénke83 (válaszként erre: 293. - C33bd8536b)
2012. máj. 25. 20:46
Tetszik ez a sósmogyorós tét:)
304. c33bd8536b (válaszként erre: 302. - 7c20fafa83)
2012. máj. 25. 20:30
Neked hihetetlen, sajnállak. Ebben a fórumban családról, párkapcsolatról, együttélő emberekről van szó. Akik nem akarják meglopni egymást. Nem érted, milyen az?
303. c33bd8536b (válaszként erre: 300. - 7c20fafa83)
2012. máj. 25. 20:26

Egy Merci engem sem...na de egy Ferrari?...


Viccen kívül...


Szerintem túl sokat látsz az anyagiakban. És túlságosan ezen keresztül szemléled a világot...meg az embereket. Az igazi kapcsolatokat nem befolyásolja, mennyi pénzed van, vagy nincs...

Persze, én is szeretem a pénzt...én is szeretek jól élni. De a kapcsolataimnak nincs köze a pánzhez. Nem lehet megvenni senkit azzal, hogy elviszed Skóciába, habár Skócia gyönyörű.


Nem hiszem, hogy nem érdekelnek az anyagiak...ebben a fórumban te voltál az első, aki felvetette azt, hogy mi van, ha anyu beül a készbe.

302. 7c20fafa83 (válaszként erre: 301. - 04d410066e)
2012. máj. 25. 19:03

hihetetlen amit irtok!


ugy beszéltek itt mintha egy tökéletes lopás csalás mentes világban élnénk.vagy én élek rossz helyen????SOHA nem venném el senki 1 ft-jat sem!!nekem nem kell másé.ha a gore nem fizetne ki,vagy rosszul fizetne nem meglopnam,elmennék masik helyre.olyan felhotlenul beszéltek a pénzröl holott mégis mekkora forum alakult ki belöle.meg vita.ez a pénz.

301. 04d410066e (válaszként erre: 222. - 7c20fafa83)
2012. máj. 25. 18:56
Én hozzáférek a párom pénzéhez is. De nem tudna olyat tenni, hogy ezt elvegyem csak úgy... Még akkor sem tennék ilyet, ha pl. csalna. De biztos azért van, mert buddhisták vagyunk mindketten, és tudjuk, hogy a lopás milyen karmát teremtene... Az előző pasim nem volt ugyan buddhista, de normális volt ő is. Az összes közös pénzünk az ÉN számlámon volt, amihez ő nem tudott hozzáférni, és odaadtam neki a felét, amikor különköltöztünk, pedig ő szakított velem... Fura mi? Engem csak az gondolkoztat el Lacikánál, hogy elvileg mindenki magából indul ki. Eszerint ő fordítva, ha gazdag nője lenne, de jönne egy jobb csaj, akkor fogná a lóvét és futna vele???
300. 7c20fafa83 (válaszként erre: 294. - C33bd8536b)
2012. máj. 25. 18:48
mivel rengeteget utazok,iszonyat mennyiségü emberrel találkozom.kamionosaknal divat,rogtön szia,nem jó napot,kortol függetlenül.1-1 beszélgetés utan lelehet vonni a következtetést.en nem forumon olvastam a tapasztalatokat,én szemtöl szemben láttam a szemében,ahogy mesélte,nem 1 nem 2 de minden 4. hogyan járt pórul,mert a nő.nem a nő a gonosz,nem a férfi,hanem az emberek.irtam de ismét mondom,én rohadt sokat áldozok az életemböl azért hogy haladjak,mondhatnam jelenleg alig élek bár ez igy nem igaz.okos ember más kárán tanul...nem tudtok egy olyan érvet sem mondani ami meggyözne,sem a szerződéssel sem a bankszámlával kapcsolatban.tudod milyen az amikor egy féfi sir?ahogy meséli az életét.tudod a pénz talán nem boldogít,mégse sirok.nehidd hogy en egy önző állat vagyok,szo nincs erröl.nemsokara megyek skociaba nyaralni,2ismerősömet is viszem,az utba nem fizetnek csak a kajájukat.2 het ingyen.imádok adni,olyannak aki megérdemli,de ami az enyém,az az enyém is marad.eddig amikor nökkel beszélgettem erröl,és szépen elmagyaráztam,egyik sem volt ellene.ertelmesen le kell ulni beszélgetni.a pénz hajszolása sokak szemében azt jelenti hogy azaz ember vagyik minden hulyeségre.engem nem hat meg egy merci,de egy hatalmas tv-sem.én a rendszeren kivuliségért élek.nem érdekel sem a benzin ár,sem a gaz ára,se a politika.magasrol lexarom.valaki milliárdokkal kerül kivulre valaki kevesebbol.és tudod mit,veszedelmes érzés nem függni a rendszertöl.imádom.de ez maradjon is igy.nem kockaztatom azt amit felépitettem.
299. c33bd8536b (válaszként erre: 298. - Timycat)
2012. máj. 25. 18:13

Hát...kellene szólnom a lányomnak...A párja (ők sem házasok), eladta a pesti lakását, és vettek egy házikót vidéken. Persze, a párja nevére. Habár a hitel, amit felvettek a különbözetre, közös.

Ez két éve volt...Azóta kacsalábon forgó kastélyt varázsoltak a házból. Na jó, túlzok...de azóta egyfolytában dolgoznak KÖZÖSEN a házon, a lányom nemcsak az ugyancsak magas jövedelme jó részét fektette bele, hanem, bizony, a két keze munkáját is. Konyhát tervezett, kerítést szerelt, fúrt-faragott-hegesztett, járólapot fektetett le, ő festette ki a házat.


Azóta van kutyájuk-macskájuk-gyerekük, és ugyancsak csúnyán nézne rám, ha arról érdeklődnék, hogy a házikó mennyire az övé?

298. timycat (válaszként erre: 297. - C33bd8536b)
2012. máj. 25. 17:32

Ez is személyfüggő. Mi nem élünk házasságban, de mindenről van papír, ki, mit hozott és mikor. Ez főleg pénznél és ingóságoknál lényeges, mert ugye ott azért nehéz bizonyítani, főleg évek múltával, hogy mi hogy volt.

A papír nálunk inkább az én érdekem, bár az én vagyonkám töredéke páromének, de páromnak van egy gyereke előző házasságból és így oldható meg, hogy majdnai örökösödésnél ne legyen hiszti tárgya az, ami az enyém. Valamint párom vállalkozik és gondolni kellett arra is, hogy ha neadjisten borul a bili ne feltétlen rántson magával engem is

297. c33bd8536b (válaszként erre: 295. - Timycat)
2012. máj. 25. 17:16
Nem tudom elképzelni. Nekem ez visszatetsző. Jó-jó, tudom, hogy a mai ember pragmatikus. De ennyire?
296. c33bd8536b (válaszként erre: 286. - A0c1361e44)
2012. máj. 25. 17:11
Függőség persze, de tudod, pókeren nemcsak veszíteni lehet. Ha valaki állandóan, jól bejáratott társaságban, becsületesen, magas szinten műveli, nagyjából kiegyensúlyozott a nyereség-veszteség. Pont olyan hobby, mint akármelyik más.
295. timycat (válaszként erre: 294. - C33bd8536b)
2012. máj. 25. 17:05
pedig nagyon hasznos dolog, hidd el... és itt most nem feltétlen egy válásra gondolok. Nem csak azt a felet védi, akinek több van
294. c33bd8536b (válaszként erre: 222. - 7c20fafa83)
2012. máj. 25. 17:02
Ennyi pénzed van, Lacika? És félted a jövendőbelidtől? Ahogy itt mondta valaki, már létezik a házassági szerződés. Más dolog persze, hogy soha nem kötném össze az életem olyannal, aki ilyen szerződéses alapokra kívánná helyezni az együttélésünket.
293. c33bd8536b (válaszként erre: 276. - Szerénke83)
2012. máj. 25. 16:55

Ok, érdekes ez a topik. Eddig meg voltam győződve arról, hogy mi közös kasszán vagyunk, de most már nem vagyok biztos benne.:)))


Ezt a "férjemnek cseppen egy kis ultra jövedelem", ismerem. Érdekes jelenség, mert az én - amúgy takarékos férjem - ezeket a pénzeket szereti elkölteni. Nyugodtan eltagadhatná...de mit is csinálna vele olyasmit, amit nem veszek észre?:)))


Ilyenkor vesz egy új tv-t, egy új fúrógépet... (lelkes amatőr asztalos a lelkem, ami nagyon hasznos tud lenni a házban...amúgy tervezőmérnök a becsületes mestersége), de már előfordult hogy vett nekem új számítógépet, vagy átutalta a pénzt a lányunknak egy új hűtőre. A pókerezést viszont feladta, amikor összeházasodtunk. Azóta csak szűk baráti körben űzzük, szigorúan sósmogyoró alapon.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook