Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha külön kasszán vagytok a pároddal, akkor... fórum

Ha külön kasszán vagytok a pároddal, akkor... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2011. nov. 8. 10:26

Szerintem meg minden pár gazdálkodjon úgy, ahogy neki jó!


Egyeseknek a külön kassza jön be, nálunk pl. nagyon jól működik. És ezt nem úgy kell elképzelni, hogy fillérre kiszámoljuk mindig, hogy ki mennyivel száll be. A bevásárlásokat egyszer egyikünk, egyszer másikunk fizeti, a közös nyaralás, síelés költségeit fizetésarányosan álljuk. Más a helyzet a saját szórakozásunkkal, pl.az edzőtermi bérletemet én fizetem, a férjem meg megveszi magának az uszodabérletet. Ha néha vacsizni megyünk étterembe, a férjem fizet :-)

Természetesen benne van a pakliban, hogy valamelyikünk elveszti az állását vagy beteg lesz. Ha ez történne, mindkettőnknek természetes, hogy bármelyikünk eltartaná a másikat, amíg nem rendeződik a helyzet.

Nekünk így jó, többnyire nincs ebből vita, boldogan élünk.


A szüleink közös kasszán voltak, nekik meg az működött.

Ennyi.

2011. nov. 8. 08:33
...a fene megette az egészet...
109. Frommer (válaszként erre: 108. - 83e25137af)
2011. nov. 6. 10:40

Ezt én is megtartom a memóban! xD

És, igen, főleg azért, mert eléggé élethű. :D

108. 83e25137af (válaszként erre: 107. - Frommer)
2011. nov. 6. 10:23
ez nagy kedvencem lett azóta :) és nagy igazság :D
107. Frommer (válaszként erre: 106. - 83e25137af)
2011. nov. 6. 10:19
Hát ez karcol.. xDDDDDDDDDDDDDDD
106. 83e25137af (válaszként erre: 105. - Frommer)
2011. nov. 6. 10:18
valahol valakitől itt a hoxán olvastam hogy "Az élet olyan mint az ásás, néha gyökerekbe ütközöl de csak oda kell b*szni az ásóval nekik és folytathatod" valahogy így szólt :D
105. Frommer (válaszként erre: 104. - 83e25137af)
2011. nov. 6. 10:14
Mindig a gyökerekkel van a gond.. :D:D
104. 83e25137af (válaszként erre: 103. - Globus)
2011. nov. 6. 10:05
igen.. ez már nem az anyagiakról szól.. ha ez az egész így igaz ahogy van és nincs kiszínezve, felfújva akkor itt gyökereknél kezdődik a probléma.. és a gyökér jelen esetben a férj... minden értelemben
103. globus (válaszként erre: 97. - Céda)
2011. nov. 6. 09:52
Hümm, hümm, ez a hsz. túlmutat a közös/nemközös polémián, és rávilágít az alapgondra :)
102. Duchess
2011. nov. 6. 09:49

Szerintem ha egy férfi igazán szeret egy nőt, akkor annak mindent megad amire képes, és eszébe sem jut, hogy ne ő tartsa el. Ha ez a kérdés felvetődik, ott már valami nem stimmel.

Nálunk ez soha nem volt kérdés.

Amit én kerestem, azt soha nem kérte el, az a saját számlámon van.De ez a "saját" ez csak elméletileg "saját" mert ha kell az utsó fillért is rá költöm a családomra, minden lelki probléma nélkül.

De soha eszembe nem jutott melyikünk vásárol, kinek a pénze. Én is vásárolok napi szinten... Ha neki ép valami okból nincs...oda adnám a kártyám és annyit költ ő is amennyit jónak lát.

Csak nézek itt ki a fejemből, hogy miről beszéltek.

Annyira hihetetlen hallani, hogy ilyen egy házasságban egyáltalán létezik.

Én az ilyen pasit aki nem segíti a feleségét, meg ő külön van anyagilag... elküldeném a francba. Egy férfi dolga hogyha megnősül, ő a családfő! Vagyis tartsa el a családját.

Ha ficsúrkodni akar... akkor minek nősült meg? :/

101. 83e25137af (válaszként erre: 100. - Serry)
2011. nov. 6. 09:38
ez hülyeség (hangsúlyozom szerintem!!) mindenkinek meg kell maradjon valamennyi privát szférája. Ezt értem a barátokra, hobbikra, és némileg az anyagiakra is. ezzel nem fullasztjuk meg a másik felet, teret kell hagyni mert ha nem azzal a másik személyisége torzul. ha feladná mindenki a teljes függetlenséget akkor nem hűséget hanem rabszolgaságot kéne fogadni az oltárnál...
100. Serry (válaszként erre: 98. - Céda)
2011. nov. 6. 09:29
a házasság alapból a függetlenség feladásáról szól... tehát a férjed erre éretlen. Nem is értem miért vagy vele.
99. Serry (válaszként erre: 1. - Céda)
2011. nov. 6. 09:25

Közös kassza esetén én gutaütést kapnék, ha a férjem a közös pénzből venné meg álmai luxusautóját amikor az engem nem érdekel és szükségünk sincs rá. Viszont ha neki ez a mindene, miért tartanám vissza ?

Mert felesleges pénz kidobás és ha esetleg szükség van arra a pénzre más okból jobb ha meg van és nem értékvesztéssel juszt újra hozzá.

98. Céda
2011. nov. 5. 19:21

Szerintem a külön kassza jó egyébként, csak ne arra menjen ki a dolog, hogy jajj istenem, nehogy a páromra kelljen költeni, mindent csak magamra! Fontos, hogy külön kassza mellett is meglegyenek a közös célok, és nem csak az önös célok.


Ebben az esetben működhet jól a külön kassza. Marad a feleknek egy kis függetlenségük, ugyanakkor számíthatnak is egymásra és együtt tesznek a közös célokért.

97. Céda (válaszként erre: 64. - 59491e8f67)
2011. nov. 5. 19:15

Jól mondod ! A férjem nem is titkolja, ő a függetlenségét szeretné megtartani . Azt, hogy ha a saját pénzét hülységekre akarja elba*ni, akkor megtehesse. Amúgy én sem értem, akkor miért vett feleségül és miért akart gyereket...Meg van bolondulva!


Másrészt, ő most csak a saját passzióinak akar hódolni, és betegesen igyekszik, hogy véletlenül se költsön rám egy fillért se, hogy az álmai luxusautójára összejöjjön a pénz, már biztos jól kikalkulálta. Ha közös kasszán lennénk, még az én pénzem is ráköltené, isten ments! Én viszont nem leszek a házicselédje, hogy majd végzem a házimunkát, hajtogatom a ruháit, takarítok, nevelem a gyereket munka mellett . Így járna ő a legjobban , lenne egy háziszolgája és még a közösbe beleadom a felét. Ekkora bohócot belőlem nem fog csinálni.

96. df2a740c00 (válaszként erre: 94. - Céda)
2011. nov. 5. 19:03
Mi bár külön kasszán vagyunk, de ha elmegyünk nagy ritkán valahová, akkor a párom fizet.
95. Céda (válaszként erre: 88. - Lilimami)
2011. nov. 5. 19:02
Igen, ezért is vetettem fel a témát, hogy akik külön kasszán vannak, azok hogy oldják meg az ilyen dolgokat pl. a férfi vajon vállalja a házimunka felét is ? Vagy kiveszi a részét a gyereknevelésből rendesen? Természetesen a legtöbb esetben nem :-) Na, pont ezért is vagyok kíváncsi, hogy külön kassza esetén, ezek ellenére a nőnek fele-fele alapon kell fizetnie (holott általában keresebbet keres mint a férje) vagy ilyenkor a férfiak lovagként viselkednek és egy picit több költséget állnak.
94. Céda
2011. nov. 5. 18:59
És szerintetek, ha a férfi többet keres mint a nő ( ha nem is kétszer annyit, de azért többet) akkor külön kassza esetén, ebben az esetben is fele-fele arányban legyenek megosztva a költségek, vagy a férfi álljon többet, mondván, hogy a nő végzi így is a házimunkát, érezze nőnek magát és maradjon pénze magára is költeni (ugye a nő ha szép akar maradni, többet költ magára mint egy férfi) Mit gondoltok? Szerintem a fele-fele arány akkor elfogadható ebben az esetben, ha a férfi ebbbe-abba kicsit jobban beleszáll, mondván, hogy úgy is több a fizuja pl. ha elmennek 1 évben egyszer nyaralni, akkor a feleségnek megveszi a repjegyet, nem magának kell azt is fizetni, ha már a férjecske amúgy is többet keres. Viszont ha ilyenkor is köti a férfi az ebet a karóhoz, hogy az is fele-fele legyen és csak a saját passzióira költi a pénzét a felesége helyett akkor szerintetek mi a helyes arány ?
2011. nov. 5. 07:12

Furcsa, milyen sokan elítélik a külön kasszát, különböző indokokra hivatkozva. Szerintem ezt is, mint mindent, lehet normálisan és rosszul csinálni. Így van ez a közös kasszával is.

Régen kizárólag a közös kassza volt az elfogadott, de akkoriban összekerült két ember, általában nagyon fiatalon, és az esetek többségében együtt maradtak életük végéig. A nő sokszor el se ment dolgozni, gyerekeik lettek, így a külön kassza teljesen kivitelezhetetlen lett volna. Nem volt megnyomorító lakáshitel, stb.

Manapság kicsit más a képlet szerintem, felnőtt fejjel kerülnek össze az emberek, általában addigra kialakul valamiféle kis egzisztencia, egyénileg vállaltak dolgokat esetleg, azelőtt, hogy összekerültek volna. Sokszor kivitelezhetetlen, vagy értelmetlen lenne a közös kassza.

Egyébkémt téves elkpézelés, hogy mindig a férfiak ragszkodnak a "különcködéshez".

Abban egyetértek, hogy a külön kasszávalmeghagy az ember egy kiskaput, de én ezt így látom jónak. Azzal viszont nem értek egyet, hogy minden nő arra vágyik, hogy feleség legyen, csak sokszor nincs aki elvegye:D Eddigi életem során azok közül a házasságok közül, amikbe közelebbről is bepillanthattam, igen-igen kevés működött. A legtöbb inkább csak döcögött, különböző érdekek tartották össze, sok esetben pont a vagyonközösség.

2011. nov. 3. 17:51

Sziasztok!Mi elejétől fogva külön kasszán vagyunk,és nem igazán működik jól.sok vita van belőle.

Most én vásároltam ,te mikor fogsz stb.

Ő keres többet én kevesebbet.

Én tömegközlekedek,ő napi szinten használja az autót ,ami az övé.

Dohányzik napi 2 dobozzal kb.,szóval én úgy vagyok vele,hogy mivel ebből én nem látok semmit max két hetente elmegyünk nagy bevásárolni,így ez csak az ő sara.

Viszont jó lenne közös kasszán lenni.

Úgy tudnám ezt elképzelni,hogy ezek a dolgok mint autó és cigi elég drágák így én is félre raknék a fizumból bizonyos összeget,ha kell vmi ruha vagy bármi.

És a maradék menne a közösbe és elősször kiszámolnánk a rezsit azt félre és a maradékból élni.

És bármit is akarna a másik megbeszélnénk ,hogy futja e a keretből.

Szerintem ez a normális.

Na mi felezzük a rezsit,hol én hol ő vásárol,bár ő mindig azt mondja ,hogy ő vásárolt.

A lakás törlesztőt pedig ő fizeti ,mert csak az övé a lakás,az ő tulajdona és a banké.

Fontos ha vki külön kasszán van ,azok próbáljanak olyan megoldást találni ami megfelelő mindenki számára!

91. zebracsikó (válaszként erre: 72. - 5bfba16667)
2011. nov. 3. 17:41

Az én uram is vehet magának bármikor ruhát, cédét, parfümöt, akármit, meg én is. Sőt, egymásnak is szoktunk ezt-azt venni, ha megtetszik valami és éppen tudom, hogy akar olyat magának. Sem engedélyt nem kell kérnem rá, sem szólnom nem kell, hogy most éppen veszek egy melltartót magamnak vagy egy alsógatyát neki.

Nem az a külön kassza , hogy megveszi magának a holmiját.

2011. nov. 3. 17:36

Nagyon érdekes a felvetés! Talán működik a dolog, amíg kialakulóban van egy kapcsolat. De egy olyan kapcsolatban ahol már gyerek is van, ott a gyerek költségét is megfelezik? Egy tartós kapcsolatban nem tudom elképzelni a külön kasszát!

Számomra az ilyen helyzet átmenetiséget sugall. Azt, hogy amíg tart a kapcsolatunk ok., de ha vége lesz, ne kelljen túl sokat lacafacázni a vagyon-megosztással.Tehát magában hordja a feltételezést, hogy nem végleges az összetartozás. Márpedig nem hiszem, hogy a legtöbb pár úgy kezd közös életet, "csak" egy darabig leszünk együtt.

2011. nov. 2. 22:19
Nincs ezzel semmi probléma, csak a házasság, élettársi kapcsolat is egy közösség, és itt a hangsúly nagyon is a "közös"-ön van.
2011. nov. 2. 22:17
Külön kassza? Akkor mindenki mosogasson el maga után, mossa ki a saját ruháit, ágyazza be a saját helyét, főzzön magának stb-stb..mert akkor a munka is legyen megosztva..És akkor már mondhatjuk azt is, hogy se nem házasság, de még csak nem is élettársi kapcsolat, hanem két bérlő, egy lakásban...
87. 83e25137af (válaszként erre: 86. - 5bfba16667)
2011. nov. 2. 21:39
:)))
2011. nov. 2. 21:38
Az örök szlogent biztos ismeritek. Mindkét fél mindig mást akar. A férfi a nőt, a nő a férfit:)))
85. 83e25137af (válaszként erre: 84. - Globus)
2011. nov. 2. 21:34

nem szó szerint kölcsön na :) de van hogy valaki kifut a pénzből és a másik segítségét kéri (mint én most kértem de vissza fogom adni amint lesz fizum)


nem tudom milyen lehet a közös kassza, a közös számla. sose láttam még ilyet működés közbe :D

84. globus (válaszként erre: 80. - 83e25137af)
2011. nov. 2. 21:25

Akárhogy agyalok, nem tudom elképzelni, hogy ez mást jelentsen, mint kölcsönt kérni a házastárstól :) Vállalom, hogy ósdi vagyok, de számomra elképzelhetetlen. Ha kipróbálnám itthon, a férjem azt mondaná, hogy mi van veled? Technikailag nem is lenne lehetséges, hiszen nincs dugi pénze. Egyszerűen NINCS rá szükség. Bátran beadhatjuk a közösbe, mert tudjuk, hogy egyikünk sem költi haszontalanságra. Ami kell, azt megvesszük. Én még olyan más családtagnak is vásárolok, akik önálló fizetéssel rendelkezik, és ebbe sem szól bele.

Jó, biztosan másképp alakulna a dolog, ha rendszeresen mínuszba menne a költségvetés.

83. 83e25137af (válaszként erre: 75. - 59491e8f67)
2011. nov. 2. 21:15
ezért mondtam, ki így, ki úgy. nyilván ha ebben nő fel az ember akkor ez a természetes. ha a közös kasszás dologban akkor az
82. 59491e8f67 (válaszként erre: 81. - 5bfba16667)
2011. nov. 2. 21:14

..)))))))))))))

jóvan Panka..))))))))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook