Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy fedél alatt, mégis külön kasszán élni a párunktól fórum

Egy fedél alatt, mégis külön kasszán élni a párunktól (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. okt. 21. 08:13

Régi a fórum, de leírnám. A közös kasszát pártolom, de tapasztalatból mondom, hogy nem mindenkivel működik, eleve ahogy már korábban leírták előttem, nem mindegy miben állapodnak meg a felek.:) A külön kasszából az én tapasztalatom szerint több probléma volt, ámbár, nem a külön kassza, hanem a kapcsolat hibája volt.:)

Nálunk közös kassza van, és mindenki felelősségteljesen dönt róla. Természesen mindent nem kell megbeszélni, szó sincs kuncsorgásról. Mindketten tisztában vagyunk a lehetőségeinkkel. Nyilván előfordulnak hibák, ezért nem orrolunk a másikra, megbeszéljük, majd mindenki tud tanulni belőle.

Szerintem nagyon fontos, hogy a pár tagjai elfogadják egymás hibáit is és hogy mindent megbeszéljenek. Én azt vettem észre, ha csak pár nap, netán hét is eltelik, hogy az ember nem tud megbeszélni fontos dolgokat, abból mindig nagyobb kalamajka van, mint bármilyen "elvetemült" ötletből. Hiszen az ember hetek múlva már máshogy meséli el, nem ugyanazzal az érzelmi töltéssel, mint elsőre, vagy némi megfontolás után tette volna.

2015. márc. 5. 20:19

Hát nem tudom,én nem tudnék külön kasszán élni.Nekem az a természetes,ha együtt élek valakivel,márpedig szeretem azért élek vele,közös minden.Mindegy ki mennyit keres,beadjuk a közösbe,egyikünk se szórja a pénzt,és mindent megbeszélünk,első a csekk és a kaja,a többit meg amire jut,de megbeszélünk mindent ami fontos.Mert nekünk így természetes.

Persze etttől még lehet másnak más vált be.

71. unom (válaszként erre: 70. - Mircsa)
2015. márc. 5. 19:58

Nem értem, miért furcsa.

Nekem az fura, hogy eddig kevesebbet adtál bele.

70. Mircsa
2015. márc. 5. 19:56
Mi sem adjuk be a teljes fizunkat. Eddig- mivel a párom tulajdonában lévő házban élünk-, ő fizette a rezsi nagyobb részét.(Ebből kifolyólag én elég jól tudtam félretenni saját számlára). De mivel így nem haladunk egyről a kettőre, nekem is nagyobb részt kéne vállalnom a közös költségekből. Jogosan várja-e el szerintetek, hogy ugyanannyival járuljak hozzá a rezsihez? Kicsit furcsa ez nekem. Hogy látjátok ezt?
69. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2015. febr. 6. 18:17
:) :D
68. forrest2010 (válaszként erre: 67. - Zamila)
2015. febr. 6. 18:16
...az jó :) :) :D
67. Zamila
2015. febr. 6. 13:15
Nálunk egy kassza van,én kezelem a férjem tölti fel :D
66. szandra8676 (válaszként erre: 1. - 5610f76a55)
2015. febr. 6. 13:06

Mi sem adjuk össze a teljes fizunkat.

Van egy x osszeg ami a szamlakat, kajat, benzint,megtakaritast... fedezi, de a koltopenz kulon van.

Nekunk igy valt be. Mert milyen lenne hogy felnott ember letemre, úgyhogy dolgozok (tehat nem eltartanak, mert az is mad) meg egy nyamvadt szajfenyt is meg kene beszélnunk?

Mi mindketten dolgozunk, hasonlóan keresunk.

Mindenki csinálja ugy, ahogy nekik jo, hiszen a körülmények is befolyasolo tenyezok.

65. gribedli*** (válaszként erre: 63. - Timycat)
2015. febr. 6. 12:54

Fickósított mamadömper!!!:DDD


Én péniszhosszabbító puncimágnes(by boris) járgánynak nevezem őket... Valahogy a pasik mániája, minél kisebbnek tartja, annál nagyobb autóval jár, hogy kompenzáljon. De a nőknél is vicces, mikor törpeanyu kiszàll a big jeepből és létra kell a visszamászáshoz, de "nekem van mibű" arckifejezéssel virít:))))

2015. febr. 6. 02:06
Az ember előtt van többféle példa , jó is rossz is , végülis mindenkinek magának kell eldönteni azt , h melyiket követi . Egyik ismerősék mindig betették a szekrénybe , dobozba a pénzt , aztán addig szedegették , amíg tartott , eladtak egy telket , aztán az a pénz is odakerült és mikor elfogyott , egymást vádolták , h azért .....! ez nem volt egy jó választás .
2015. febr. 6. 00:29

Mi teljesen külön kasszán vagyunk, annyiban hogy az ő házában élek, ő fizeti a rezsit, bevásárolni is eljár. Én is járok bevásárolni, a gyerek "költsége" az én zsebemet nyomja. Nem szoktunk egymással elszámolni.

A külön kassza előnye nálunk, hogy ami fennmarad annak elköltése tekintetében nem kell magyarázkodni, abszolút saját döntés. Pl emberemnek nem tetszik, hogy havonta x összeggel támogatom anyuékat, de nem lehet különösebb beleszólása az én pénzem; én is csak halkan jegyeztem meg hogy az emberem által vásárolt autó bűn ronda és irreálisan drága, de az ő pénze és neki ez a fickósított-mamadömper tetszett, hát az lett.

Üdülés-étterem-szabadidő változó hogy ki fizeti, általában az aki megálmodja az adott programot

62. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 5610f76a55)
2015. febr. 5. 22:53
én sem tudnám úgy elképzelni, hogy mindent bedobunk a közösbe, aztán kéregetni kell meg elszámolgatni
61. Aquatica (válaszként erre: 1. - 5610f76a55)
2015. febr. 5. 21:47
Nálunk közös kassza van. Nincs kuncsorgás kinek mi kell azt vesszük meg. A nagyobb kiadást megbeszèljük ,kell e az nekünk vagy sem. Szeretem hogy így èlünk. megbízunk egymásban.tudunk fèlre tenni,gyűjteni .
60. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Zebracsikó)
2015. febr. 4. 18:26

Ez részletkérdés, ha a párodnak meg megfelel. Szerintem azoknak is indokolt a különkassza egy bizonyos fokig, akiknél meg egyenesen csak 1 kereset van (vagyis az összes olyan családnál, ahol közös döntés, hogy a feleség otthon marad). Mindezt össze lehet hangolni szuperül, a feleségnek meg nem kell kuncsorognia. Egy adott összegből gazdálkodhat, ami saját számlán legyen, természetesen ezért ő felel, de meglepő módon ilyenkor rengetegen jobban beosztják, jobban odafigyelnek mert van miért, úgy értem, látszatja van annak, hogy ők napi szinten odafigyelnek arra, hogy mindenre jusson. Egy férj pedig, aki képtelen a feleségének külön számlát nyitni, vagy nem bízik benne (és akkor kérdem én, szereti-e?), vagy eszközként használja ezt, hogy a másik ne önállósodhasson (és akkor megintcsak nem bízik benne).


Vannak olyan számlák, amiknek nem kerül annyiba a fenntartásuk, a betétkönyveknek meg szinte semmibe, ezért úgy gondolom, hogy ha ezzel magyarázzák, az csak kifogás arra, hogy ne kelljen bevallani, hogy bizalmatlanság vagy zsarnokoskodás áll a háttérben.

59. kleeri (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2015. febr. 4. 10:08

biztos az lehet az oka, hogy a fiatalok ma már karriert építenek, sok-sok pénzben gondolkoznak, és ezt nem akarják megosztani senkivel,

törekszenek a saját egzisztenciájuk megteremtésére, utána pedig ragaszkodnak is hozzá

58. l.luiselotte (válaszként erre: 52. - 0285072076)
2015. febr. 4. 10:07

Az első férjemmel nálunk is igy működött, tudtunk spórolni is.

nem is anyagiak miatt váltunk el.

57. fincsi5 (válaszként erre: 55. - Forrest2010)
2015. febr. 4. 10:05
Tudnád, mennyi ilyennel találkozol .:(
56. kleeri (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2015. febr. 4. 10:03

valószínű működik, mert ahogy olvasom többen így vannak, csak nekem furcsa hogy ha kétfelé gazdálkodnak akkor hogyan lehet közös céljuk


nálunk egy kassza van, kifizetjük a rezsit, kivesszük a kajapénzt, kivesszük a zsebpént, ha kell valamit venni otthonra megvesszük, a többi félre, és így lehet tervezni a nagyobb dolgokat,


évizedek óta jól működik, persze lehet hogy azért mert amikor összekerültünk másvilág volt és ezt szoktuk meg,

55. forrest2010 (válaszként erre: 54. - Fincsi5)
2015. febr. 4. 09:21
Jézusom ! akkor neki már az ereibe se vér folyhatott ! / mint eccerinek a sok tej miatt !! /
54. fincsi5 (válaszként erre: 53. - Forrest2010)
2015. febr. 4. 08:09
Nem volt neki semmi baja. D Délután, este beszürcsölte, reggeltől délig dolgozott, aztán így élt 75 évig. Ami köztünk szólva, elég korrekt így. DDD
53. forrest2010 (válaszként erre: 48. - Fincsi5)
2015. febr. 4. 05:10
Úristen ! Ennyitől megbolondul az ember !
2015. febr. 3. 18:48

Sziasztok.


Nálunk úgy működik a férjemmel, hogy mióta összeköltöztünk (még nem házasként), már azóta közös kasszán vagyunk. Én kapom hamarabb a fizum, így azt egészben leveszem a számlámról, befizetem a csekkeket, kaját veszünk, stb. Ha elfogy, akkor a férjem is vesz le pénzt a számlájáról, de annyit hagy rajta, hogy amiket levonnak, azt le tudják vonni. Ebből is kifizetjük a kötelező dolgokat, kaját veszünk újra, stb. De addig is, amíg nem költjük el az összes pénzt, berakjuk a fiókba, és mindenki akkor vesz belőle amikor szeretne és arra költ amire szeretne. Én is veszek ki a ruháimra meg ő is a saját dolgaira. Ez így van 5 éve és a mai napig jól működik szerencsére. Sose kérjük számon a másikat :)

2015. febr. 3. 18:46
én nagy bajban lennék, mert többet költök, mint amennyit keresek :))
2015. febr. 3. 18:14

Sziasztok!

Mi hàzasok vagyunk, de különkasszànk van. Ìgy jò, megfelel. Kaja ügyben egyszer ő vàsàrol, utàna èn.

Majd ha lesz baba, akkor közös kasszànk lesz.

49. adfa0d8bdb (válaszként erre: 3. - Zonne)
2015. febr. 3. 14:05

Én is valahogy így csinálnám.


Alapvetően közös kassza, de ne kelljen kuncsorogni ha valakinek valami kell! Legyen azért mindkét félnek egy kis zsebpénze is.

48. fincsi5 (válaszként erre: 47. - Forrest2010)
2015. febr. 3. 14:00

félliter, ennyi volt az adagja, a Lánchíd-ból!!


komoly!

47. forrest2010 (válaszként erre: 40. - Fincsi5)
2015. febr. 3. 13:55
....napi fél decire v fél literre gondolt a kis aranyos doki ?
46. fincsi5 (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2015. febr. 3. 12:59

Értem, meg nem is házasság, 4 éve élnek együtt.

Csak gondolom, mivel idősebb vagyok, nekem ez furcsa.

45. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Fincsi5)
2015. febr. 3. 12:47
De nem baj, ha akarnak, majd közösködnek, ha meg nem, mindkettőnek megmarad az önállósága:)
44. fincsi5 (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2015. febr. 3. 12:36

A fiamék is érdekesek: a rezsit összedobják, és ha spórolásról van szó, így mondja; én félreteszek 20 000-et, y is 20 000 et.


Még véletlenül sem azt, hogy félreteszünk negyvenet. :((

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook