Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasságban - külön kasszán?! fórum

Házasságban - külön kasszán?! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
22. 34c48a3825 (válaszként erre: 19. - Szerénke83)
2012. máj. 24. 15:38

Szerintem az is elég tré, hogy közös élet, közös célok, közös gyerekek, de nem fizetem a kozmetikusát vagy a cigijét, mert annyira azért nem közös.


A közös kassza nem azt jelenti, hogy valaki kifosztja a másikat, hanem hogy mindenki hozzáfér a pénzhez.

21. Bcicus
2012. máj. 24. 15:38
Én sem tudnám elképzelni,d e sok ismerősöm igen. Külön számlánk avn nekünk is, hisz ezek már meg voltak mikor összejöttünk és van egy közös is ahova gyűjtjük a megtakarításokat.De mindenki fizet midnent. Soha nem számoljuk ki mit, akinek épp kéznél van a boltban a kártáyja az fizet a cdskekekt az fizeti be aki épp posta környékén jár. Sose számolunk, mondjuk most pláne vicces lenne, mivel és csak a max gyedet kapom amin töredék a fizumnak és a párom is a sokszorosát keresi természetesen. Ebból nem lehetne megélni.
2012. máj. 24. 15:36
Bizonyos esetekben szerintem teljesen rendben van!
2012. máj. 24. 15:36

Mit is jelent a külön kassza?

Nálunk közös teherviselés van és emelett mindenki azt csinál a pénzével,amit akar.

Én pld. nem vagyok hajlandó a férjem cigijét finanszírozni, de ő sem a két hetenkénti kozmetikusomat:)

Nekem az lenne a furcsa, ha elvenném a férjem fizuját (csak sacc per kábé tudom, mennyi is a havi fizetése) és kapna "alamizsna zsebpénzt".

Az szerintem tré, ha a férj a feleségtől kér pénzt, hogy mondjuk elmenjen sörözni

2012. máj. 24. 15:35

Mi egy kasszán vagyunk teljes mértékben, Ami havi bevételünk van azt közösen költjük el az "utolsó" fillérig. (hiszen van egy gyerekünk) Ha pl elmegyünk vásárolni vagy tankolni, vagy kajálni, akkor mindig más fizet, épp akinél nincs gyerek, vagy épp ki megy a b.kútra. Pl van h Apa munkaból hazafelé jövet vesz 1-2 dolgot, ha épp kell és lemaradt a nagybevásárlásnál.

Nálunk zsebpénz sincs, ha kell, vagy akarunk vmit, akkor kerítünk arra is a közösből. (Én esetemben-kozmetikus, fodrász)

2012. máj. 24. 15:35
én nem tudnék külön kasszán lenni,már kezdetben is egy kaszán voltunk,lehet azért mert egymást huztuk ki a bajbol,ugy jöttünk össze
2012. máj. 24. 15:35
Én örökre tervezem a házasságom, elképzelhetetlen lenne számomra. Amikor például lakást vettünk, eléggé a kapcsolatunk elején és még nem is voltunk házasok, úgy osztottuk meg a tulajdoni hányadokat ahogy adózási szempontból a legkedvezőbb volt. Így pl. sokkal nagyobb lett a tulajdoni hányadom, mint amennyivel valójában hozzájárultam. Minket ez egyáltalán nem érdekel, nem a válást terveztük. A bankszámlánk közös, mindenki annyit vesz le és akkor amennyit csak akar. Otthon pedig van egy dobozunk a kp-nak és ha kifogy belőle a pénz hát teszünk bele és nem firtatjuk hova tűnt. Nem kell engedélyt kérnem ha megtetszik egy ruha stb. Persze ésszerűen próbálunk élni, ez nem azt jelenti, hogy szórjuk a pénzt.
15. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 093a17e5d8)
2012. máj. 24. 15:34

Anyumék 46 éve házasságban élnek, és 2 éve vannak különkasszán... mert apum mindig hisztizett, hogy hova tűnik el a pénze, és mi az, hogy nem eresztheti le a torkán (alkohol formájában)...tehát külön kassza, minden kiadást feleznek... és a maradék mehet a kocsmába... mondanom se kell, hogy 2 nap alatt megissza, de utána csönd van, mert hát ami elfogyott, az ugye nincs. :)))

Szóval náluk bevált. :))

14. bogrács52 (válaszként erre: 4. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 24. 15:33

Az elképzelhetetlennek gondolja aki nincs benne!

Mindenben van valami jó is!:)

2012. máj. 24. 15:32

Mi spec nem vagyunk házasok, és nincs külön kassza...

együtt élünk, együtt döntünk a nagyobb dolgokban.

12. INDUS11 (válaszként erre: 1. - 093a17e5d8)
2012. máj. 24. 15:31

Szerintem eléggé kivitelezhetetlen. Mi is így csináltuk, míg össze nem házasodtunk, és nem lett egy jó kis lakáshitelünk. Igencsak macerás számolgatni a dolgokat, nem is értem, hogy bírtuk . :D

A bankszámlánk most is "külön van", de az már tényleg más tészta.

Ám, ha valaki így csinálja, egészségére :)

Nálunk már ez a módszer csak vitát szülne.

2012. máj. 24. 15:31

Szerintem azért van értelme új fórumot nyitni, mert én pl. szeretek végigolvasni egy fórumot, mielőtt hozzászólok. A több ezer hozzászólásos fórumnak nem nagyon állok neki végigolvasni. :)


A külön kasszát amúgy én képtelen vagyok felfogni ésszel. Nálunk a kezdetektől egy "kassza" van, pedig nem is vagyunk házasok...

10. INDUS11 (válaszként erre: 9. - Mazsinka)
2012. máj. 24. 15:29
:)))))
9. Mazsinka (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2012. máj. 24. 15:25
Neked ez a mottód? Szakadj már le az emberekről! Már engem idegesít!!!
8. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 093a17e5d8)
2012. máj. 24. 15:22
Magánügy. Az ő dolguk... Volt már olyan házasság is, ahol egymás melletti lakásban éltek külön-külön...
2012. máj. 24. 15:22
A külön kasszát a külön bankszámlával szokták keverni, pedig a kettő nem ugyanaz. Ritka, ahol tényleg külön pénzháztás van.
2012. máj. 24. 15:21

nálunk az a rendszer, hogy összedobjuk a fizunkat. ebből

- félig-meddig arányosítva névre szólóan gyűlik a megtakarítás (kb. a fizuk negyede-harmada)

- a fizuk összegének 5%-a "zsebpénz", ami szintén a fenti arányban van szétosztva, ez nagyságrendileg 5-6e/fő, ebből van minden, amit az ember akar, de "nem szükséges": nekem az ezredik felső, páromnak a századik könyv :)

- a maradék pénz megy a megélhetésre

5. bnedora (válaszként erre: 1. - 093a17e5d8)
2012. máj. 24. 15:19
Igen, elég sok fórum van ebben a témában, miért kellett újat nyitni?
2012. máj. 24. 15:18
milyen dolog ez???számomra elképzelhetetlen
2012. máj. 24. 15:18
Szerintem nem jó.
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - 093a17e5d8)
2012. máj. 24. 15:18
Szerintem egy házasságban ne legyen külön kassza. De hát van akinél ez az elv nem működik.
2012. máj. 24. 15:16
Felmerült az egyik fórumban. Érdekes kérdés. Ki hogy gondolkodik erről?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook