Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
631. forrest2010 (válaszként erre: 630. - Cilabogyó)
2022. febr. 17. 16:48
... mikor sok volt az almám ? akkor a megmosott alma héjából főztem almalét / cukor nélkül , ha volt ? akkor feketeribizlivel ízesítettem :) v rebarbaraszárral :) / sok almát le is szoktam reszelni , reggelinek is jó zabpehellyel v kompótnak az almahéj-lébe főzve , de lekvár alapnak is finom a reszelt alma ... / Fehérke11 almaecetet csinált a sok almahéjból /
2022. febr. 17. 13:04
Befőző automatát még nem vettem, pedig sokat főzök be. Egyenlőre nagyfazékban dunsztolok. Az aszalógépem Tesco sajátmárkás, de már sok éve megy. Most átnézem a pincében a fonnyadó almákat, körtéket, és azt fogom aszalni. Nagyon finom és nem megy így kárba. A zeller nekem se nő meg soha, de a levelét mindig elrakom. Jó ötleteket írtok.
2022. febr. 17. 10:19
Hetente leginkább
628. nengel (válaszként erre: 624. - Bibeszál)
2022. febr. 17. 08:17
Bibeszál, az én gépem is a Lidl-ben lett vásárolva a márkája SilverCrest! Mindenkinek ajánlom több gépem is SilverCrestes: varrógép, kenyérsütő, aprítógép. Árban is jó, megbízható gépek.
627. Bibeszál (válaszként erre: 626. - Forrest2010)
2022. febr. 17. 07:12

Feltétlenül előbb mindig a véleményeket,tapasztalatokat olvasom el mielőtt megveszem.

Jól írod hogy nem mindig a drágább a jó. Ezt már tapasztaltam mikor rendeltem

Fűtő panelt a régi drágább volt ez az új olcsóbb, viszont egy éve elmúlt hogy megvan és

ugyanolyan jól fűt. Igaz ez kiegészítő fűtésre kell mert volt hogy nem volt központi fűtés, de meleg víz 3 napig.

626. forrest2010 (válaszként erre: 624. - Bibeszál)
2022. febr. 17. 06:55

... nézd meg a véleményeket is róluk ! nem mindig a legdrágább a legjobb !


... már nagyon régen láttam olyan szárító alkalmatosságot a Tv-be ahol rácson , v tüllön v függöny anyagon , de alacsony tálcákon szárítottak sok olyan zöldséget/gyümölcsöt amit remekül lehet hasznosítani a háztartásban :) a lányom 20-on évvel ezelőtt Olaszországból hozott olyan gyümölcsteát , aminek csodálatos gyümölcsös ízét rögtön megszerettük :) nem tudtam elképzelni h mi a manó ? az az apró kis bogyó benne ? amitől szép színe is lett ? a hibiszkuszvirágon kívül ! néhány évvel később vettem itthon is és azon a zacsiján rajta voltak a hozzávalók/benne lévők :) bodzabogyót szárítottak hozzá ! / persze az ehető bodza bogyóiból ! /

625. forrest2010 (válaszként erre: 623. - Nengel)
2022. febr. 17. 06:47

... ügyes vagy !!! klassz dolog lehet @@@@@@@ régi kolléganőm kb 30? éve mondta h a húga olyat használ / Németországból ? hozta a bátyjuk / akkoriba itthon még nem hallottam róla , örültem h kaptam időnként tőlük tortazselét , mert itthon csak picit később vált ismertté :) :) az is :) :)


... ezeket a kajákat én mindet fagyasztom / kicsi dobozokba / de attól még tetszik a " konzerváló " lehetőség is :) :)

624. Bibeszál (válaszként erre: 623. - Nengel)
2022. febr. 17. 06:37

Nengel...Köszi szépen az infót.

Rákerestem a befőző autómatára és elolvastam

Mi mindenre használható.

Tényleg praktikus, és kényelmes megoldás. Nem tudtam hogy létezik ilyesmi, meg az aszaló gépről is itt olvastam először. Héten a befőző autómatákat megnézem Pécsen na meg a Lidl be is szokott lenni

írják. Körülnézek milyenek vannak és szándékozók venni a napokban. Aztán legközelebb

az aszaló gép következik megvételre... Ezért klassz ez a csoportos fórum mert sokan tanulunk jó dolgokról.

623. nengel
2022. febr. 17. 05:51
Tavaly előtt vásároltunk egy befőző autómatát. Nagy szkeptikus voltam vele. De kellemesen csalódtam benne! Nagyon hasznos találmány, egyszerű a kezelése, akár főtt ételt is lehet vele tartósítani, tartósítószer nélkül. Például: pörköltek, húslevesek tészta nélkül, töltött káposzta, székelykáposzta... Stb.
622. forrest2010 (válaszként erre: 621. - Bibeszál)
2022. febr. 17. 00:06
... nekünk ugyan van kertünk , de pl a zeller ? nálunk kis gubics marad ! 300ft/kg hol a Spár.ál hol a Lidinél / másba már nem járok / de amikor pl a zellert megvehetem 300/kg áron ? akkor veszek 2 hatalmas gombócot :) és szárítom , már jó ideje h nem a szárítón / azt odaadtam a lányunknak / tálcán szárítom , igaz , h a kandalló közelében , de régebben a radiátoron is szárítottam :) és nagyon klassz , de szörnyen pepecs , ilyenkor szárítok belőle annyit , h kb a következő 1 évre elegendő legyen :) volt már h ledaráltam belőle és a szárított zöldség közé kevertem / használaton kívüli régi húsdarálón daráltam , azzal szoktam a morzsának valót is :) csak a zellerhez előbb át is mosom a darálót és ha teljesen száraz ? akkor darálom a zellert , csak keveset teszek bele h ne tömörödjön össze , mert akkor nem akar darálni ! a piszok ! / 1x Anyagi írta h pl fehérrépa helyett inkább kicsit több zellert használ , bár most a fehérrépa is olcsóbb volt tegnapig a Spá.ba / néha veszek 1-1 új zellert , amikor gyönyörű friss a zöldje , a zöldjét megmosom , felaprítom és fagyasztom , nekem úgy tűnik h fagyasztva jobban megőrzi az aromáit :) :)
2022. febr. 16. 21:35

Sziasztok.

Sok okos dolgokat írtatok amit nem mindenki tud elkészíteni.

Aszalás, szárítás, lefagyasztás. Nagyon jó tippeket irtok az oldalon.

Jó magam is meglepődtem mi mindent lehet házilag készíteni főleg ha valaki mindezeket tudja és szereti csinálni. Nekem nincs aszaló gépem, aszalt dolgokat úgy vásároltam meg mindig. Hát mivel társas házban lakom

kertem sincs sajnos. Így marad a piac és a Bevásárló központok. Ott meg ugyebár sokminden drága, köztük a gyümölcs és a zöldségfélék is. Van hogy megsem merem venni némelyiket olyan drágák. Vannak ókor-ókor akciós áron akkor vásárlok

kicsivel többet belőlük.

Van amit lefagyasztok ezekből de bevallom őszintén zöldségeket még nemszárítottam soha sem.

Szóval én ezért nézem az akciós termékeket,mivel megtermelni nemtudom. Sajnos.

De szívesen olvasom amit irtok mert tanulok tőletek és

reménykedem hogy egyszer majd lesz egyszer csak kertem, ha másképp nem a lányomék augusztusban vesznek családi házat azon nagy kert, és gyümölcsös terület

van így párommal művelhetjük

mert a fiatalokat ez a része nem érdekli egyáltalán. Hát addig azonban marad még a drága zöldség, gyümölcs

vásárlás még.

Jó egészséget, erőt kívánok mindenkinek szeretettel.😘

620. cilabogyó (válaszként erre: 618. - Forrest2010)
2022. febr. 11. 09:19
A lengyel zöldségkeveréknek nincs neve, celofánban van csak. Van egy mozgó bolt, ami helybe hozza nekünk a lengyel cuccokat. Erre váltotta ki a vállalkozóit, van már boltjuk is a városban. Hétvégén a piacon is van több ilyen árus. Nagyon szeretjük a lengyel cuccokat.Na meg árban is jó. De ide közel van Lengyelország.
619. libikóka (válaszként erre: 617. - Cilabogyó)
2022. febr. 11. 07:47
Kicsit pepecs,de ősszel /télen igazi csoda csipegetni🍓
618. forrest2010 (válaszként erre: 615. - Cilabogyó)
2022. febr. 11. 03:20

... a lengyel szárítottnak mi a neve ?


... mindenféle arra alkalmas zöldséget , gyümölcsöt felhasználok ízesítésre :) van a kertbe néhány tő fekete ribizli azzal szeretek ízesíteni pl gyümölcsteát , v gyümilevest , v csak 1 sima alma-körte kompótot + nyáron-ősszel rebarbara szárral is , természetes savanyító :)


... csirkecsontot én is kiszedem , nem adok a kutyának mert nem szeretném ha a torkán akadna !

617. cilabogyó (válaszként erre: 616. - Libikóka)
2022. febr. 10. 19:33
Hát már a számban érzem az ízét. Ki fogom próbálni. Almát, körtét szoktam aszalni, az is nagyon jó. Tavaly volt a kertben görögdinnye, de nem nőtt meg igazán és ízetlen volt. Eszembe jutott, hogy mamám az Alföldön milyen finom savanyúságot csinált belőle. Hát kipróbáltam, vegyesen uborkával, mindenféle zöldségekkel elraktam. Isteni finom lett.
616. libikóka (válaszként erre: 615. - Cilabogyó)
2022. febr. 10. 14:17
Aszalok epret is ha sok van,,isteni nasi:)))
615. cilabogyó (válaszként erre: 613. - Forrest2010)
2022. febr. 10. 14:13
A LIDL parizes nevű párizsit mi is vesszük a kutyának, cicának, meg a LIDL olcsó májasát is. Azt is szoktam neki a rizsbe, vagy a tésztába. Szoktam venni bunkós csontot, 50 ft kilója, kicsit megfőzöm. Csirke csontot nem adok neki, mert habzsol, egyszer majdnem megfulladt benne. De a főtthúst leszedegetem és adom nekik. Ki fogom próbálni a zellert aszalóban. A gombát én is ott szoktam az elején, utána a napon. Tavaly jött egy hirtelen ötletem, az újhagyma szárát, még mielőtt elvénült volna apróra vágva papírtörtlőn a napon megszárítottam. Nagyon jó ízesítő most. Az idén többet csinálok. Én lengyel szárított zöldségkeveréket szoktam venni.
614. forrest2010 (válaszként erre: 611. - Libikóka)
2022. febr. 10. 12:14
1x láttam valami műsorba olyan gombaszárító alkalmatosságot amibe rengeteg gombát szárított a tulaj , de szerintem ő inkább a kereskedelemben is árusított erdei gombát szárított :)
613. forrest2010 (válaszként erre: 610. - Cilabogyó)
2022. febr. 10. 12:12
... nem sok dolog van , ami olcsóbb lenne ! szoktam főzni a kutyusnak far-hátat , bele tésztát + veszek neki a Lid.be a legolcsóbb párizsit 1 kilós és az kb 4 evésre elég is neki 1 rúd :) jó ! amíg 3 kutyánk volt ? olcsóbbat adtam nekik mert 3 kutyának az is sokkkk lett volna :(
612. forrest2010 (válaszként erre: 609. - Cilabogyó)
2022. febr. 10. 12:08

... nekem is van aszalógépem vagyis inkább csak volt , odaadtam a lányomnak , de a régi pizzalapsütő kerek lapon szárítok , morzsának valót is + zellert is , szoktam venni kilós szárított zöldséget a Metró.a és az még kisebbre van vagdosva mint a zellerem :)


... régen , mikor még volt meggyfánk raktam kimagvalva a fagyosba , aztán , mivel az még csak 2 és fél fiókos volt , télen szárítottam belőle :) szeretek pepecselni mindenfélével :)

611. libikóka (válaszként erre: 609. - Cilabogyó)
2022. febr. 10. 10:16
Szerintem az aszalóban teljesen jó,,olyan lesz mint a csipsz :)))Gombát is az aszalóban szárítok:))
610. cilabogyó (válaszként erre: 608. - Forrest2010)
2022. febr. 10. 09:36
Pl. a kutya-macska táp, konzerv ára is úgy felment, hogy csak néztem. Dehát mit adjak nekik?
609. cilabogyó (válaszként erre: 606. - Forrest2010)
2022. febr. 10. 09:35
Köszönöm a zeller szárítási tippet. Van aszalógépem is, lehet, hogy az elején jó rászárítani kicsit. Szoktam meggyet is aszalni, az is pepecselős. A Lidl újságot megnézem neten. A sajátmárkás folyékony mosószerből vettem én is 3 literest. Teljesen jó.
608. forrest2010 (válaszként erre: 602. - Aszparagusz)
2022. febr. 9. 22:49
... sajnos !!! valamiből behozzák azt , amit a másik oldalon elveszítenek ! ki van ez találva !!! minden más drágább lesz !!!
607. forrest2010 (válaszként erre: 603. - Aszparagusz)
2022. febr. 9. 22:48
... oké ! de a másik + ha semmid sincsen otthon ? akkor sokkal többe kerül még 1 ebéd is ! így ha akciókor vásárolok ? akkor főzéskor használhatok kevesebb alapanyagot is , mert kevesebb is elég !
606. forrest2010 (válaszként erre: 600. - Cilabogyó)
2022. febr. 9. 22:45

... hónapok óta ide egyetlen szórólapot sem dobnak be !!! de már az üzletbe se látok sose ! viszont a neten tényleg látható/megnézhető ! a lapozhatót szeretem nézni ! ha 1x megnézed ? szerintem utána a gép már rendszeresen felajánlja ! összeírom a kislistát , aztán otthon felejtem :((((


... nagyon pepecs a zeller szárítás , de ha szeretsz pepecselni ? ... a krumplihámozóval szeletelek a meghámozott zellerből és tálcára teszem a szeleteket , tudom h meredeknek tűnik ? de évek óta szárítom és klassz ! eleinte hőkezeltem/blansíroztam , aztán kipróbáltam hőkezelés nélkül , kicsit kevesebb macera , de olyan guszta kis szárítmány lesz belőle , 2-2 db-ot szoktam venni v hozatni a fiammal amikor akciós ? már 5 hatalmas gombócot +szárítottam :)


... én vasárnap vettem egy 10 kilós zsák krumplit , szerintem pótolják minden nap !


... az 5 literes sajátmárkás mosószerük is egész klassz , a múltkor vettem 3 nagy flakonnal 2.399/5 l és jó db-ig elég :)

605. cilabogyó (válaszként erre: 603. - Aszparagusz)
2022. febr. 9. 20:14
Köszönöm, hogy egyetértünk. Néha belegondolok, sőt visszaemlékszem nagyszüleimre, hogy milyen jól megoldották a dolgokat. Nekünk már nem kell ezt követnünk, sokkal jobb helyzetben vagyunk. De soha ne felejtsük el az ő bölcsességeiket, tanácsaikat.
604. nengel (válaszként erre: 599. - Forrest2010)
2022. febr. 9. 17:54
Tavaly év végén kaptam meg mert úgy telt le a 6 hónap próbaidő.
603. aszparagusz (válaszként erre: 595. - Cilabogyó)
2022. febr. 9. 17:30

Egyetértünk.

Spórolni úgy lehet, ha nem vásárolsz.

602. aszparagusz (válaszként erre: 594. - Bibeszál)
2022. febr. 9. 17:28

3 termék ára emelkedik?

Inkább 33.

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook