Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
579. cilabogyó (válaszként erre: 577. - Globus)
2022. febr. 4. 14:13
Én konkrétan most is azt érzem, hogy vége a hétnek, hazaértem, hulla fáradt vagyok és azt sem tudom mihez fogjak. A sütés valószínű csak fagyasztott pogácsa és hamis hajas leveles tésztából lesz. Előkerül a fagyasztóból a halászlé, lesz valami krémleves. A második valami egyszerű és gyors.
578. globus (válaszként erre: 576. - Auróra2010)
2022. febr. 4. 10:39

Csak 1 fajta olaj, a sajátmárkás.

Liszt nem tűnik olcsóbbnak. Régen vettem, lemaradhattam róla...

577. globus (válaszként erre: 558. - ,zumba)
2022. febr. 4. 10:38
Hogyne lenne finomabb a házi tésszta, klasszisokkal jobb. Ennek ellenére leadtam a színvonalából. 30-40 évesen lestem minden kívánságot, mióta idősebb lettem, de dolgozom is, képtelen vagyok 100%-on pörögni mindenütt. Sajnos munkahelyen muszáj, otthon elnézőbbek 🙂 Magunkra is gondoljunk, mert sokáig kell élnünk. Vulgárisabban: örüljenek, hogy főzünk 😁
576. Auróra2010 (válaszként erre: 570. - Cilabogyó)
2022. febr. 4. 10:32
spárban 547 ft az olaj, 159 a liszt
575. bellabi (válaszként erre: 563. - Bibeszál)
2022. febr. 4. 10:23

Nem. Ez a pár termék picit olcsóbb, minden más jóval drágább...


Én azzal tudok spórolni, hogy figyelem az akciókat, kuponokat.

2022. febr. 4. 08:36
... tuti h nagyon észnél kell lenni az ember lányának ! ha azt szeretné h jusson is , maradjon is !!! még a kicsiből is !
573. forrest2010 (válaszként erre: 568. - Aszparagusz)
2022. febr. 4. 08:34
... bakker ! az rengeteg ! 1 kiló krumpliért 300 ft !!! !!! most a Lidibe 1.500 a 10 kilós , még karácsony előtt vettem egy 10 kilós csomagot , sárgarépát mindig akkor veszek 1-2 kilót , mikor 200 alatt van , viszont most a zeller is megint akciós a Sp.rba 300/kg , szárítok is ilyenkor h őszig kitartson mert fehérrépa híján több zellert használok :) hagymát is akkor veszek ha kell ? ha nem ? amikor 200 alatt van Lid.bev Spá.ba :) kelkáposztát 300-ért vettünk a spárba , a fejeset is akkor veszek 1-2 fejet mikor 200 alatt van , a körte viszont elég drága volt , bár az is 600 körül , máshol még drágább !
572. Hekate
2022. febr. 4. 07:54
Hetente 1x megyek bevásárolni. Nem viszem túlzásba, de mindig kerül be valami a fagyasztóba vagy a kamra polcra pluszba. Ha most 1-2 hónapig nem lenne bolt..lenne bőséggel miből sütni-főzni.
571. globus (válaszként erre: 569. - Cilabogyó)
2022. febr. 4. 07:42
A 4:1-es pektinnel, persze cukorral eltett lekvár vállalható. Sütni nem, ahhoz túl vizes. Ha néha rámtör a mindenáron nyalánkság evése, 1-2 kiskanállal elmegy fél zsemlével 🙂
570. cilabogyó (válaszként erre: 567. - Aszparagusz)
2022. febr. 4. 07:41
Én is ezt láttam, hogy kb. 100 forinttal lett olcsóbb az olaj. Cukor minimális fogy, olajból szintén, főzéshez kókuszzsírt használok, olajban sültet ritkán készítek. A húsból amikor akciós betárazok. Anyósom 84 évesen még tart csirkét, tőle szoktunk kapni. 3 tyúk, 2 nagy csirke vagy kakas van még a fagyasztóban. A krumpli tényleg drága, pedig vennem kell nekem is. Répát és petrezselymet vettem mikor akciós volt, hőkezelve lefagyasztottam. Ugyanígy a karalábé, zeller, karfiol. De nekem van bőven helyem, még a nyárikonyhában is van egy fagyasztó. Ott hideg van, így alig kapcsol be, tehát az áramszámlát nem nyomja meg.
569. cilabogyó (válaszként erre: 566. - Globus)
2022. febr. 4. 07:33
Én is üresen iszom a kávét, de teába teszek némi édesítőt. Lekvárt csak cukorral, de nem sok lekvárt eszek. Ételben sem szeretem az édesítőt.
568. aszparagusz (válaszként erre: 565. - Cilabogyó)
2022. febr. 3. 14:49

Zöldségek, gyümölcsök ára is az egekben.

És most nem kimondottan a szőlőre, paradicsomra, egyéb "luxus"-ra gondolok.

300 Ft egy kiló krumpli, ugyanennyi a vöröshagyma, 1000 Ft a fehérrépa, de a sárgarépa is 300.

567. aszparagusz (válaszként erre: 563. - Bibeszál)
2022. febr. 3. 14:46

Semmit nem tudok spórolni. Az összes többi jelentősen megdrágult.

Az olaj 80 Ft-tal lett olcsóbb. Havonta elfogy kb. 2 üveg.

Kristálycukor évente kb 2. kg. Nem nagyon sütök, kávét, teát én cukor nélkül iszom, a család nádcukorral, ami csak drágább lett.

Tejből tartós tejet nem veszek. Amit mi használunk 10 Ft-tal lett olcsóbb. Heti 3-4 literrel számolva kb 150 Ft/hó.

Húsféle: eddig is változó volt az ára. Disznóhúsnál, szinte csak akkor veszem, ha "akciós".

Csirkénél háztájit veszek, amit nem nagyon érint a csökkentés.

Minden egyéb az egekben, 10-20 %-kal minimum drágább. (sajt, tejföl, ásványvíz, halak, és még sorolhatnám.)

Propagandának mindenesetre jó.

566. globus (válaszként erre: 560. - Cilabogyó)
2022. febr. 3. 14:34

Én elvileg diab.diétát tartok, külön nem édesítek semmit, kávét is üresen iszom. Főztem magamnak többször lekvárt, de nem szeretem. Bűn rossz, akkor inkább kevesebb hagyományos, amibe szükséges.

Teákban viszont jó. Ez azért furcsa, mert pl. paradicsomlevesben is borzasztó.

2022. febr. 3. 14:24
Én az olajnál láttam jelentősebb árcsökkenést. A hús eddig is változó volt. Spórolni én is inkább a főzésen tudok. Dúsítom a húst zöldségekkel. stb. Maradék rizsből rakott étel, főzelékből krémleves, stb.
564. forrest2010 (válaszként erre: 563. - Bibeszál)
2022. febr. 3. 11:53
... nem igazán ! én azzal tudok spórolni h kevesebbet főzök , h kevesebbet együnk ! mert így is van rajtunk néhány deka @@@@@@@@@ felesleg ! + se kottyan az h kevesebb ! ráadásul a férjem rájött h könnyedén visszamászott rá az a 20-25 kiló ami lement róla mikor cukros lett és még nem tudta és nem volt inzulinja ! v egy sűrűbb leves csak , v csak a 2. és elég is ! / nem végzünk olyan nehéz fizikai munkát már ! /
2022. febr. 3. 11:08

Sziasztok.

Szép napot kívánok mindenkinek.


Mint tudjátok néhány élelmiszer árak mellé stop tábla került.

Szerintetek többet tudtok spórolni ezzel a lehetőséggel?

Szeretném ha megirnátok.

562. cilabogyó (válaszként erre: 561. - ,zumba)
2022. jan. 17. 15:36
Tavaly az eper termés volt jó, készült is sok lekvár. Bab szinte semmi. A cukkini, a hagyma az termett. Na meg paszternák.
561. ,zumba (válaszként erre: 560. - Cilabogyó)
2022. jan. 17. 15:06
Édesítőről is elmondható:nem mindenki szervezete tolerálja.Igen, felesben használom a kétféle lisztet.Természetesen van gyengébb termésű év is, de pl.2021.-ben annyi tarkabab termett, hogy idén nem kell vetni.Igen, állattartás már nagyobb feladat:élelem biztosítása, sertés tartás esetén szalma beszerzés amit alájuk teszünk,(trágya elhelyezés-szomszéd orra mit bír el a mai világban).
560. cilabogyó (válaszként erre: 558. - ,zumba)
2022. jan. 17. 14:12
Az édesítőtől hasmenésem van, a szörp kifejezetten rossz lett tőle, a lekvár meg egyenesen borzasztó. Nem sok cukrot eszünk, de a befőzéshez kell. Az említett lisztet még nem próbáltam. Ha jól értettem Te is teszel hozzá réteslisztet is. Az nagyon jó, ha sokmindent meg tud az ember termelni magának. Mi is így tesszük, de a tavalyi nyár nem bővelkedett termésben. Nyáron elég volt, de elrakni nem sokat tudtam belőle. Állatokat nem tartunk, mert nem vagyunk otthon, pedig hely is lenne hozzá.
559. ,zumba (válaszként erre: 556. - Globus)
2022. jan. 17. 12:02
Én pl:csigatésztát(lúdgége másnéven), kiskockát, cérnametéltet ha készítek, abból szárítok is, majd vászon zacskóba tárolom.Kockatésztát, metéltet, reszelt tésztát a leveshez -frissen gyúrom.
558. ,zumba (válaszként erre: 553. - Cilabogyó)
2022. jan. 17. 11:57
Mivel nincs gluténérzékeny a családban, így én a helyben megvehető c..p-os finomlisztet használom sok éve, illetve a réteslisztet , amihez az is kell.Bevásárlóközpont tőlünk messze van, oda nem járunk(írtam már magunknak termelünk, amit csak lehet),így nincs is miért, de ott gondolom többféle liszt van, érdemes kicsiben kipróbálni.A házi frissen gyúrt tésztával készült ételnek az íze is más.Valamint az árában is jelentős különbség van a bolti kész tészta árával összevetve.Igaz, munkával jár- de kinek, mi éri meg. Édesítő nincs is itthon.Befőzést, berakást cukorral csinálom.Sokan használják a különféle édesítőket-mi nem.Most a cukor is ellenség, de a mesterséges édesítő az jó.....S ne feledjük a régi mondást: sok kicsi sokra megy.
557. cilabogyó (válaszként erre: 556. - Globus)
2022. jan. 17. 11:48
Igen, szárítom a tésztát. Ki fogom próbálni a nokedlit, meg a tojásfehérjét is. Valamit muszály, most sütök is a héten, mert jön a csapat.
556. globus (válaszként erre: 555. - Cilabogyó)
2022. jan. 17. 11:42

Megszárítod a tésztát néha, vagy csak frissen?

Ja, hát a tojás... mióta anyu elment, az sincs. Ezt követően öngondoskodtunk kerti élelmiszerekből egy másik faluban, sajnos férjem sem bírja már, eladtuk a telket.

Szerintem a nokedli, és kész tészta fagyasztható, ha jól becsomagolod, ne kapjon hűtőszagot. Emlékeim szerint anyu gyakran élt vele. Tojásból csak a fehérje, szétválasztva.

555. cilabogyó (válaszként erre: 554. - Globus)
2022. jan. 17. 11:39
Régen én is gyúrtam, aztán nem volt időm, abbahagytam. Most viszont anyósomtól rengeteg tojást kapunk, így megéri. Nem tudom hogyan lehetne ennyi tojást hasznosítani másképp. Heti 50-60 db, ráadásul ketten vagyunk, a gyerekek csak most fognak hazajönni. Nokedlit még nem próbáltam fagyasztani, de nyers tojást sem.
554. globus (válaszként erre: 553. - Cilabogyó)
2022. jan. 17. 11:31

Én kb. 30 évig gyúrtam, éppen mostanság hagytam abba.

Ahogy idősödünk, egyre fárasztóbb, időigényesebb, szerencsére kevesebbet is eszünk. Mindig azt mondom, majd ha nyugdíjas leszek, jobban ráérek :) De nem hiszem, hogy így lesz, legalábbis a környezetemben nem ezt látom.

553. cilabogyó (válaszként erre: 552. - ,zumba)
2022. jan. 17. 11:18
Én is elkezdtem most otthon tésztát gyúrni, csak ki kell tapasztalni melyik liszt a jobb.A cukrot befőzésnél használom, próbáltam az édesítőt is elrakásnál, de nem jó.Olajat minimálisat használunk. Kíváncsi leszek az árakra, nem emlékszem mennyi volt októberben. Mindenkinek jól jönne a megtakarítás, ha ténylegesen olcsóbb lesz.
552. ,zumba
2022. jan. 16. 20:11
Étolaj: nem használok, nem érint.Liszt:saját magunknak tésztákat gyúrok, sütök liszttel sokat, így számít nekünk az ára.Cukor:fogyasztjuk módjával,illetve befőttek, dzsemek, stb. elrakásához használom.Húst nem sokat fogyasztunk, viszont tejet sokat, éppen a 2,8-ból. Nekünk az a kevés megtakarítás is jól jön.Persze más árunál elmegy majd.
551. cilabogyó (válaszként erre: 548. - Globus)
2022. jan. 16. 19:51
Én szerintem semmi nem lesz olcsóbb. Októberben sem volt az. Miért pont ott fagyasztják be? Amúgy cukrot minimálisat használunk, lisztet se annyit, hogy érdekelne az ára. Húst mindig azt veszem ami akciós. Így tele a fagyasztóm. A csirkemell amúgy is ritkán jó, büdös, semmihez sem hasonlítható szaga van a vákumosnak. Tejet pedig nem sokat használunk.
550. globus (válaszként erre: 549. - Epresturmix)
2022. jan. 16. 19:48
Pontosan ugyanígy nálunk is.
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook