Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
549. Epresturmix (válaszként erre: 548. - Globus)
2022. jan. 16. 19:36

Engem is az vágott haza! 😩

A fingszagú csirkemell nem érdekel. Kristálycukrot évek óta nem vettem (azt hiszem pont azóta, amikor egyszer nagyon drága lett, kb 6-7 éve) a lisztről éppen idén akartam leszokni, kapóra is jött. Tejet nem iszom, kávéba 1 csepp, kivéve ha kapucsínót készítek és tejet habosítok. Sütni nem szoktam. Max palacsinta. De azt vennem kell, mert más meg szereti. Számomra az is elhagyható. Már csak a kenyérről kellene leszokni. 😀

Sajnos szeretem a szalámikat, szalonnát, kenyér nélkül meg nem az igazi. 😊

548. globus (válaszként erre: 544. - Nengel)
2022. jan. 16. 19:11

Ezek közül igazából az étolaj érint, többi nem annyira.

Veszünk húst, de jellemzően pont nem a felsoroltakat. Cukor, tej, liszt eleve minimális volt eddig is.

547. cilabogyó (válaszként erre: 545. - Forrest2010)
2022. jan. 14. 09:33
Teljesen igazad van a kisebb adagokkal. Mi is többnyire ketten vagyunk itthon hétközben, és tényleg elég a kevesebb étel. Egész kis fazék leves készül, mégis 2 napig esszük. Felvágott is alig fogy.
2022. jan. 14. 09:05
Csak havonta,de nincs is hova tenni🌞
545. forrest2010 (válaszként erre: 543. - Cilabogyó)
2022. jan. 13. 06:06
... ezt már elég régóta csinálják h kb ugyanazért az árért már kevesebb van a csomagba :( figyelni kell ezerrel , ha a kicsi is számít ! én erre még rákontrázok :) mert eleve kisebb adagot is főzök jó ideje :) mert a kevesebb is elég ! / persze nm ott , ahol kamaszok is vannak ! / mert ha még kenyérből sem jut elegendő 1 kamasznak ? ott azért már carba a haza !!!
544. nengel (válaszként erre: 542. - Bibeszál)
2022. jan. 13. 05:43
Sziasztok! Boldog Új évet kívánok mindenkinek! Tegnap jelentette be a kormány, hogy 6 élelmiszer árát a tavaly októberi árán lehet eladni: liszt, tej (2,8-as), csirke mell, sertés comb, napraforgó étolaj, kristály cukor.
543. cilabogyó (válaszként erre: 542. - Bibeszál)
2022. jan. 11. 11:43

Köszönjük!

De ne csak az árat nézzétek! A mennyiséget is. Egyszerű háztartási keksz, és már nem 25 dkg, csak 20. Tejföl, ilyesmi szintén. Tészta 40 dkg. A LIDL-ben lesznek jó dolgok csütörtöktől, a LIDL + alkalmazással is.

2022. jan. 11. 08:08

Sziasztok. Boldog újévet kívánok mindenkinek.

Olajat olcsón nemtaláltam, de

Sokminden akciós terméket a Lidl be igen. Penny market be is van akció érdemes körülnézni pár üzletbe. Drágulás idén is lesz az élelmiszerek terén sajnos.

Tudom hogy nehéz kalkulálni mivel egyre kevesebb jut ugyanazon árért a szatyorba,

viszont kívánom mindenkinek hogy amennyire lehetséges számoljon is vásárlás közben mert igen hamar megvan a baj ha nem nézzük hogy mi mennyibe kerül. Tegnap ennyi volt, ma már drágább lett.

Jó és ügyes vásárlást kívánok mindenkinek és további szép napot.

2022. jan. 2. 06:42
Mindenkinek szép Vasárnapot! Ha valahol olcsóbb lesz az olaj szóljatok! Vennék vagy két litert az olaj sütőbe, alkalomadtán bekapcsolnám. Holnaptól a Lidl-ben akciós a 3,5 kilós hasábburgonya, de nem a sütőbe is süthető.
540. cilabogyó (válaszként erre: 539. - Nengel)
2022. jan. 1. 08:35
Neked is minden szép és jót kívánok! A fórum címe, hogy havonta vagy ... Vásárolunk. Hát a várható áremelés miatt majd meglátjuk. Indokolatlanul lett drágább az állateledel is már tegnap is.
539. nengel
2022. jan. 1. 08:29
Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek! ☺️
538. ,zumba
2021. dec. 26. 09:58
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
2021. dec. 26. 07:19
Mindenkinek áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánok! Vigyázzatok magatokra és beszélgessünk továbbra is főzésről, vásárlásról. Tartsunk össze!
536. Bibeszál (válaszként erre: 535. - Nengel)
2021. dec. 25. 21:24
Köszönöm szépen viszont kívánom.🌲🥰
535. nengel
2021. dec. 25. 14:42
Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
534. libikóka (válaszként erre: 533. - Cilabogyó)
2021. dec. 21. 09:58
Csütörtökig egyedül vagyok ,a cseléd kimenős,,:)))Tehát magaduramhaszolgádnincs:))Aztán kb. egyszerre robban be mindenki,,jó lesz:))
533. cilabogyó (válaszként erre: 532. - Libikóka)
2021. dec. 21. 09:47
A kifutó mellé még egy takarító is jó lenne, aki besegít, no meg a mosogatást is elosztanám. A férjemet majd befogom, ő szokott menni ilyenkor még kenyérért, ezért azért ami még kell. A mosogatást még nem tudja, de majd szépen megkérem. A fiam pedig porszívózik. Jó sütögetést mindenkinek!
532. libikóka (válaszként erre: 530. - Bibeszál)
2021. dec. 20. 07:19
Neked is minden jót:)))🎄 Szombaton még azt hittem minden megvan,,,aztán kicsit összesítettem és persze hogy hiányoznak dolgok,,,ma sütök,,holnap pótolom az elmaradást.Kéne ilyenkor 1 kifutó fiú:DD
531. cilabogyó (válaszként erre: 530. - Bibeszál)
2021. dec. 20. 06:59
Köszi a jókívánságokat! Igyekszünk pihenni is a szünetben. Ti hol és hogyan töltitek az ünnepeket? Sokat fogsz főzni? Még nekem is kell egy-két friss dolog. Zöldség, gyümölcs, tejtermék és friss felvágott. A sütést már elkezdtem az elálló sütikkel, a főzést csak 23-án kezdem.
2021. dec. 20. 06:54

Szép napot mindenkinek.

Remélem sikerül az ünnepekre

mindenkinek bevásárolni. Hétvégéig van még kis idő az elmaradt dolgokat megvenni. Tudom hogy legtöbben dolgoznak még és nem könnyű a bevásárlás hisz sokan fáradtak így év végén.

Nekem sem sikerült mindent megvenni még, de igyekszem mindent pótolni a héten. Kívánok mindenkinek erőt,egészséget, boldogságot és az ünnepekre jó pihenést kikapcsolódást mindenki számára. Vigyázzatok magatokra fözzetek finom ételeket kedves családi összejövetelek alkalmával.

Puszi mindenkinek aki olvassa.😘

529. cilabogyó (válaszként erre: 528. - Bibeszál)
2021. dec. 17. 15:10
Akkor Ti már finom házi dolgokat esztek. Köszönöm a biztató szavakat, rám is fér. A kisebbik fiam már nemsokára hazaér, csak januárban megy vissza Pestre vizsgázni. A lányom hétvégén is covid sürgősségin ügyel, még 23-án olt, a többi még képlékeny. A nagyobbik fiamék 25-én jönnek. Jó lenne, ha az ünnepekig már semmit nem kapnék el. Mellette még anyukámnak is főznöm kell, mert ő már magatehetetlen, anyósomék is idősek, ott is kell a segítség.
528. Bibeszál (válaszként erre: 527. - Cilabogyó)
2021. dec. 16. 20:01
Szia. Így év végén elhiszem hogy nagyon fáradt vagy sok a dolog egy iskolában biztosan kevesen vannak tanárok is annyi gyermekre. Kitartást kívánok neked és egészséget na meg erőt mindenhez. Köszi a kérdést igen a kolbászok betöltve. Megvolt a fél disznó feldolgozása ami jó társaságban is készült rá adasul.
527. cilabogyó (válaszként erre: 526. - Bibeszál)
2021. dec. 16. 17:07
Hát az ajándékok meg vannak. Az élelmiszerek nagyrésze szintén. A friss zöldség, gyümölcs, tejtermék az még hátra van. Na meg a takarítás, díszítés szintén. De munka mellett nem egyszerű. Már készült mézeskalács gluténmentes változatban is, a többi ezután jön. Nagyon fáradt vagyok, ez az év vége most teljesen más, mint eddig. Nagyon sok a betegünk, diák, pedagógus egyaránt. Intézkedni, jelenteni stb. plusz az oltásról is folyamatosan kell adatot szolgáltatni. December 15 volt a határidő. Nem tudom mire lesz erőm és időm. Sikerült végülis kolbászt készítenetek?
2021. dec. 15. 22:02

Sziasztok újra itt. Köszönöm a csoport tagjainak az őszinte beszélgetéseket amit egymás közt jó megbeszélni hisz ezért van szükség erre az oldalra hogy kibontakozzunk, és jó ötleteket is osszunk egymás közt..

Mindenki a karácsonyi ünnepekre készülődik decemberben. Karácsony a szeretet és békés ünnepi hangulatában zajlik,

díszített lakások házak várják családi köreinket is egyben. Jó magam is készülődök családi összejövetelre finom ételekkel rukkolok elő ilyenkor még figyelmesebben végzem a munkámat a konyhában.

A vásárlás még nem történt meg, azt 20-ikára tervezem összesen 8/főre.

Ti hogy vagytok vele?

Ki mennyit vásárol az ünnepekre? Vagy már túl vagytok a bevásárláson? Vagy idén spórolósabban intézi valaki a vásárlást?

Az biztos hogy idén többet fizetünk áruinkért mint tavaly ilyenkor.

Hiszen az élelmiszer árak emelkedése mindannyiunkat érint egyaránt. Azis fontos ki mennyit költ idén. Többet vagy kevesebbet? Hát várom a hozzászólásokat köszönettel

tőletek. Sziasztok. Puszi mindenkinek.😘

2021. dec. 14. 22:22
Az idén elmarad a fenyővásárlás. A műfenyő lesz felállítva és próbálok élő fenyőágat szerezni. Az OBI felé nem járunk már, a hétvégén férjem kollégáját temetik, 55 éves volt, már általánosban is osztálytársak voltak. A felesége, akivel én jártam egy évfolyamra általánosban 25 évesen meghalt. A férjemnek most nincs túl nagy kedve a készülődéshez. Megviselte ez a haláleset.
2021. dec. 6. 12:53
Panelban vettük mi is az első műfenyőnket, mert ott borzasztó volt a sok tűlevél. Most már családi házban lakunk, itt már vettünk nordmann fenyőt, az nem hullik. Az idén nem igen megyünk utána, hogy élő legyen. Előveszem a műfenyőt.
523. birebora (válaszként erre: 522. - Globus)
2021. dec. 4. 06:40
A kényelmet és az egyszerűbbet, gyorsabbat. Ez már biztos.
522. globus (válaszként erre: 519. - Cilabogyó)
2021. dec. 3. 22:35

Igen, másabb. De annyival nem, amennyi macera van vele.

Műfenyőt csak felállítod, lelohasztod, szinte takarítani sem kell utána.

Mondjuk mi lucfenyőt vettünk addig, míg élőt vásároltunk. Hát abból panelben pár nap alatt lesz egy torzó + két zsák tűlevél, Vízkeresztet sosem érte meg.

Mi leginkább azért váltottunk, mert férjem mindig dolgozott azon időkben, amikor haza kellett cipelni, vagy felállítani az élő fát, sőt sokáig nem volt autónk sem. Ahogy idősödik az ember, inkább a kényelmet keresi :)

521. cilabogyó (válaszként erre: 520. - Libikóka)
2021. dec. 2. 20:54
Tavaly december 20-án az OBI-ban 2000,-ft volt darabja a normand fenyőnek. Igaz nem voltak nagyok, kicsit szabálytalanok voltak, de a fal mellé beállítva már nem látszott. Illata viszont a lucfenyőnek az igazi.
520. libikóka (válaszként erre: 519. - Cilabogyó)
2021. dec. 2. 15:43
Hazudnék ha azt mondanám nem gondolkodtam el a műfenyőn én is,,pláne hogy nagyon szépek,,az árát meg simán behozza.AZ ezüsttel mindíg veszekszem,,mert baromi bökős..a normand iszonyú drága..a luc illatos de hullik ha kicsit tovább dédelgeted:))Nem tudom mi lesz,,de valami csak lesz idén is:))
❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook