Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
759. Napsugár8 (válaszként erre: 746. - Bibeszál)
2022. máj. 16. 13:49

Egyedül ugyan, de én is fagyasztom a zöldségeket télire. Éppen most készülök olvasztani, hogy utána ahogyan érnek be a friss zöldségek, sorakozhassanak a következő télre.


Borsó, zöldbab, karalábé, majd a tökfélék, karfiol, zöldpaprika (karikára szelve) répa-gyökér. Ezeket zacskóba. Petrezselymet is szoktam, megmosom és csokorba kötve, folpackba tekerve rakom be.

Ha szép és olcsó zöldpaprikát kapok, akkor még készre főzött töltött paprikát is szoktam lefagyasztani. Készre főzöm leveskockával együtt, azzal a lével fagyasztom. Majd a paradicsom mártást akkor főzöm, amikor enni akarom.

758. Napsugár8 (válaszként erre: 752. - Cilabogyó)
2022. máj. 16. 13:37

Felcsíkoznám, bezacskóznám, és télen egyrészt a serpenyős párolt vegyes zöldség közé ugyanúgy, mint bármelyik másik zöldséget raknám. Másrészt a sóska, spenót mártáshoz raknék belőle kb. felesben, mint szaporító anyagot. Szerintem annyira jellegtelen íze lenne, hogy az alapízt nem vinné félre, viszont mennyiséget növelne.

Kidobni még majd akkor is ráérsz, ha se így, se úgy nem oké. :))

757. cilabogyó (válaszként erre: 756. - Fokhagyma)
2022. máj. 16. 10:46
Üvegben már hallottam, hogy elteszik. Én lepárolva levesnek félig elkészítve már fagyasztottam le, de nyersen nem. Viszont a saláta leves és főzelék nem a kedvencem. Erdéyben üvegbe teszik el savanyúnak, de nem tudom elképzelni, hogy jó legyen. Uborkasalátát is tettem el üvegben, de nekem nem ízlett. Inkább fagyasztom.
756. fokhagyma (válaszként erre: 755. - Bibeszál)
2022. máj. 14. 19:05
A fejes salátára gondolsz? Azt nem lehet fagyasztani.
755. Bibeszál (válaszként erre: 752. - Cilabogyó)
2022. máj. 12. 21:31

Zöldsaláta lefagyasztása.

Google oldalon olvastam épp ma.

754. cilabogyó (válaszként erre: 753. - Nengel)
2022. máj. 11. 08:40
Lehet, hogy kipróbálom, mert sok bodzánk lesz.
753. nengel (válaszként erre: 752. - Cilabogyó)
2022. máj. 10. 21:50
Szia, én csak bodza üdítőt csináltam. De a lekvár is finom lehet.
2022. máj. 10. 13:07
Sziasztok! Lassan nyílik a bodza. Csinált már valaki abból lekvárt? Olvastam valahol, hogy ilyen zselé szerű lekvárt, meg ilyen mézszerűséget is főznek belőle. Én még csak szörpöt csináltam. A sóska, a spenót szedése már gyakori, mennek a fagyasztóba. Sok salátám van, azt nem tudja valaki, hogyan lehetne télire megmenteni, mert ennyit nem birunk megenni.
2022. máj. 2. 09:25

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, mind egytől egyig nagyon jó.👍

Liliom köszi a választ.

750. cilabogyó (válaszként erre: 749. - Liliom10)
2022. máj. 2. 05:15
Az aszalógép nagyon hasznos. Szoktam gombát aszalni, sokáig eláll. Fűszernövényeket ízesitonek. Tavaly találtam ki, hogy a hagymaszárat is megszárítom mielőtt felmagzik, vagy elvénul. Konyhai ollóval összevágtam, tálcán kiraktam a napra, nagyon hamar megszáradt.üvegben eláll. Aszaltam a múltkor almát is. A kedvencem a meggy. Nagyon oda kell figyelnünk a mai árak mellett.
749. liliom10 (válaszként erre: 746. - Bibeszál)
2022. ápr. 29. 16:08

Szia ! Sziasztok !

Nem tudom, eddig miről volt szó, majd kicsit visszaolvasok. :)

Most azért írok, mert Te amit tudsz, lefagyasztasz. Én is, de próbálok sok mindenre gondolni, még arra is, ha nem lenne 1-2-3 napig áram, tönkre mennének a fagyasztott élelmiszerek. Nekem van aszalógépem. Eddig csak párszor használtam, akkor gyümölcs aszalásra ( cseresznye, alma ), de most elhatároztam, hogy idén elkezdem a zöldségek aszalását is. Ez egészséges tartósítás, kis helyen elfér ugyanaz a mennyiség, és áram sem kell hozzá később, jól elvannak az aszalt dolgok az üvegben.

Nagy az infláció, nem veszek ( már nyugdíjasként) fölösleges árut. A boltba listával megyek. Megkímélem magam az elcsábulástól.(Azt veszem meg, amire szükségünk van, nem plusz még azt is, ami megtetszik.) Megnézem a lejárati időket, ha soká jár le, többet veszek belőle. Figyelem az akciókat is, de ésszel, mert van, mikor a nem akciós olcsóbb, mint az akciós.

Ami tartós élelmiszer, abból spájzolok, mert pl. a száraztészta még 3 évig is eláll, de mindennek kúszik fel az ára hetente. Cukrot, sót idén biztos nem kell már vennem. Nyáron teszek el lekvárokat.(Még van a tavalyiból.) A mézet ismerőstől veszem, jóval olcsóbb, mint a boltban.

Liszteket (többfélét) is vettem már bőven, mivel itthon sütöm a kenyeret kb. másfél éve.

748. cilabogyó (válaszként erre: 747. - Bibeszál)
2022. ápr. 29. 15:26
Hát akkor nem irigyellek. Nálunk szerdán kezdődik az ablakcsere, utána a festés. Már előre minden bajom van tőle. Utálom a felfordulást! De muszáj. Közben anyák napja, nálunk még a Zita nap ünneplése is a hétvégén. De ültetni is akarok, meg reggel megyek a piacra virágért és palántáért. De olyan jó érzés. Már van új hagyma, spenót, sóska, néhány nap múlva a fóliában saláta és retek.
2022. ápr. 28. 23:37
Jaa igen. Most fekszem mivel lakás átalakítás korszerűsítés felújítás van nálunk. Ezért ilyenkor érek rá írni mikor már nyugis a nap és teendő nincs. Jó éjszakát kívánok mindenkinek szeretettel. Holnap egy új nap☀️ és sok egyéb teendő vár ránk. Holnapi szép napot kívánok mindenkinek.😘
2022. ápr. 28. 23:27

Sziasztok. Köszönöm a jó kívánságot. Igen az

árstop júniusig tart.

De hát mégis sokmindent emeltek azóta szinte pár hónap alatt. Ma történt egy eset előttem a Lidl be kasszánál épp hogy csak egy 5 literes étolajat vihet magával egy személy. A többit pedig egyik ottani dolgozó vissza vitte. Korlátozott számban vihető kristály cukor, liszt, étolaj stb.

Jól meg kell húzni a nadrágszíjat lassan. A boltok

nem fognak kiürülni a polcokon sorakozó árukészlet

mindig megtalálható lesz.

Legfeljebb egy két dolgot nem fogsz találni.

Én most már hetente vásárolok

zöldségeket,gyümölcsöket, és azokból is viszonylag keveset mivel tárolni nemtudom sokáig. A hús más dolog azokat fagyasztóba tesszük.

Szombaton mentem piacra ott finom zoldhagymát tudtam venni mivel a kertesek hozzák eladásra kínált portékáikat.

A piacot elkezdem már ilyenkor járni Szombati napokon és a jó házi dolgokat

Ott vásárolom. Legtöbbször olcsóbban kapom meg mint az üzletekbe. Aztán szépen lassan már tényleg a zöldségeket és gyümölcsöket lefagyasztom mert azoknak van íze,zamata. Na és persze nyersen is fogyasztható.

Nekem nincs személyesen kertem így muszáj vagyok

Jól választani hogy télre minden rendbe meglegyen.

Az akciós termékeket akkor veszem meg ha épp arra van szükségem és nincs itthon. Nemigen érdemes mindent megvenni hisz van minden árulnak szav idejük. Érdemes megnézni azt is.

Húsokat,zöldségeket, gyümölcsöket fagyasztok hogy legyen bőven elég. Aszalni nemigen szoktam. Mint írtam mi ketten lakunk párommal gyermekeink már felnőttek. Kettőnknek nincs akkora fogyasztásunk kaja szempontból. Hát igazából én így vásárolok magunknak ezentúl is. Ez vált be.

Ha esetleg valaki szintén párjával kettesben él KERT nélkül, szívesen várok jó vagy jobb vásárlási ötleteket tőletek. Megköszönném. Talán még jobban ügyesebben is lehet vásárolni?

745. nengel (válaszként erre: 744. - Aszparagusz)
2022. ápr. 27. 19:05
Amit az árstoppon "nyerünk" háromszor veszítjük az összes többin.
744. aszparagusz (válaszként erre: 743. - Nengel)
2022. ápr. 27. 17:19

Remek!

Minden más ára az egekben, hetente emelkednek az árak.

Pár kisbolt majd tönkre megy, az árstop-os termékek meg eltűnnek a boltokból.

743. nengel
2022. ápr. 27. 16:54
Júliusig meghosszabbítva az árstop.
742. cilabogyó (válaszként erre: 740. - Globus)
2022. ápr. 27. 12:53
Hát sokkal jobb volt így. Azóta már teljes a boldogság a régi főiskolás ismeretségből született kapcsolatban.
741. globus (válaszként erre: 736. - Bibeszál)
2022. ápr. 27. 11:51
Gratulálok, nagyi! :) Remélem, minden rendben lesz, sok örömetek teljen az unokában.
740. globus (válaszként erre: 739. - Cilabogyó)
2022. ápr. 27. 11:49
Nahát!:O Nem happy end, de mégis jobb így, mint ha esküvő után derült volna ki.
739. cilabogyó (válaszként erre: 738. - Bibeszál)
2022. ápr. 23. 20:17
Most látom, hogy a telefon már megint átírta amit írtam. Szóval a fiamnak már meg volt az esküvő időpontja 2020. Májusra. Jött a covid, mindketten otthonról dolgoztak, a covid miatt az esküvő időpontját el kellett tolni szeptemberre. Az összezártság idején csak veszekedtek, rájöttek, hogy nem bírnák együtt éjjel -nappal. A fiam elköltözött, majd a régi főiskolás barátnő lett a mostani párja. Remélem ez már működik.
738. Bibeszál (válaszként erre: 737. - Cilabogyó)
2022. ápr. 23. 19:19

Köszönöm szépen a gratulációt.

Előbb-utóbb hiszem hogy lesz unoka, nincs késő hozzá. Remélem még tudok gratulálni én is viszont. Az élelmiszer árakat sajnos nem mi irányítjuk és hát együtt kell úszni az árral. Persze próbálunk minél okosabban vásárolni hogy jusson az asztalra na meg minden más egyéb dolgokra ami nem is olyan egyszerű.

737. cilabogyó (válaszként erre: 736. - Bibeszál)
2022. ápr. 23. 08:28
Gratulálok az unokához. Én se bánnám már, ha ilyen hírrel fogadnának. Sajnos a nagyobbik fiam ügyessége felbomlott, egy éves az új kapcsolata. A lányom 29 éves, neki októberben ért véget a kapcsolata. A legkisebb fiamnak tudtommal nincs senkinek. De még tanul. Az árakkal kezdek barátkozni. Annyi mindent nem tudok bevásárolni úgy sem, meg nem is akarok. Így még kell szokni az árakat. Leleményesnek kell lennünk.
2022. ápr. 22. 11:06

Sziasztok. Április.22.van lassan hónap vége. Remélem mindenkinek jól és kellemesen sikerült a húsvéti ünnepeket eltölteni. Igen mint írtátok többen i, igencsak felment az élelmiszerek ára nemis kicsit. Idén nekem is jóval többe került a bevásárlás és köztünk szólva nem is tudtam megvenni sok olyan árut amit

listára írtam fel így volt amin változtatni kellett az áremelkedés miatt. Azokat még akcióba sem lehetett kapni sehol. De végül is azokat a dolgokat jól sikerült pótolni. És sikeres volt a húsvéti ünnepi ételek elkészítése is. A 6 lapos sütemény volt a legnépszerűbb nálunk, amit hát utoljára 1-éve készítettem.

Írtam az elején ugye hogy mi ketten lakunk párommal gyermekeink már felnőttek és külön laknak tőlünk. A legkisebbik lányunk most 27- éves.másfél éve hogy ő is párjával összeköltöztek.

Pár napja jöttek látogatni haza és köszönés már úgy zajlott hogy sziasztok

Nagymama és nagypapa.😀

Erre tessék? Csak nem? És hányadik hónapban vagy? Felelte hogy a 2-ikba. Erre én. Hát akkor azért túrtad a tányéron az ételt!😂

Szóval hát igen. Unokánk lesz már tőle is aminek nagyon örülünk párommal. És persze a nagyobb gyerekek számára is meglepetés volt. Hát most így nekem bőven öröm volt ez az áprilisi hónap. Hát igazából ezt azért írom hogy más egyéb

is kerüljön az oldalra mert tényleg jó csapat a miénk és szívesen olvasom amit irtok vagy megosztotok az oldalon.

Hát további szép napot kívánok mindenkinek szeretettel.😘

2022. ápr. 18. 17:57
Itt iszonyatos felvásárlás indult. Szombaton este még útba esett hazafelé a bolt, bementünk egy kis ásványvízért. Üres polcok voltak, de a sertés combot leakcioztak 1200-re, gomba 650 volt egy kiló, paprika 700 kilója, cékla ilyesmi jó áron volt, így bevásároltam belőlük.
734. nengel
2022. ápr. 15. 11:21
Sziasztok! Úgy látom, hogy hiába az árstop összességében sokkal többe kerül a bevásárlás.
2022. ápr. 14. 07:03

Sziasztok.

Gondolom mindenki bevásárolt,

ha kimaradt valami ma és szombaton megteheti.

A kisebb boltok nyitva tartanak ünnepek alatt is.

De ezt biztos tudjátok ti is.

Piac szombaton nyitva ha valaki még vásárolni szeretne friss zöldségeket vagy egyéb dolgokat. Hát mindenkinek kívánok kellemes húsvéti előkészületeket az ünnepek előtt és alatt, akik pedig dolgoznak azoknak is kívánok 4 napos kellemes pihenést.

További szép és kellemes napokat mindenkinek az időjárástól függetlenül.

Áldott húsvétot kívánok mindenkinek.🌹🍀

732. cilabogyó (válaszként erre: 731. - Bozsu55)
2022. ápr. 9. 08:46
Nálunk is, egyben van minden szórólap. Jobb is, mert a kutya nem szereti őket, majd kitöri a kerítést.
731. bozsu55 (válaszként erre: 729. - Globus)
2022. ápr. 9. 06:36

Ilyet nem is hallottam.

Nálunk minden szórólapot egy ember hozza,még a politikait is.

730. cilabogyó (válaszként erre: 729. - Globus)
2022. ápr. 8. 17:47
De azt valaki lenyúlja. Meséltem, hogy előttünk 10*4 db kupon volt a házaspárnak. De isten nem ver bottal, mert olyanokat halmoztak fel, amire nem volt érvényes. Így mi még a kenyeret is akciósan kaptuk.
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook