Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
699. Icuska538 (válaszként erre: 698. - Cilabogyó)
2022. ápr. 4. 15:15
Lágya az mi?
698. cilabogyó (válaszként erre: 691. - Bibeszál)
2022. ápr. 4. 15:06
Szia! Még nálam sem állt össze a kép. A főtt tojás helyett töltött tojás lesz, csinálok sonkatekercset is. Van egy tölteni való lágya is a fagyasztóban, az is jó hidegen, melegen egyaránt. Te is írd meg az ötleteket.
697. globus (válaszként erre: 696. - Fewin)
2022. ápr. 3. 08:17
Igen. Ha beírod googleba, hogy "tojásfestés hagymahéjjal", mutatják a technikáját. Egyáltalán nem nehéz, és nem lesz a tojás hagyma ízű sem.
696. fewin (válaszként erre: 695. - Globus)
2022. ápr. 2. 22:24
Nagyon szépek! Ezek a csodák hagymahéj felhasználásával készültek?
695. globus (válaszként erre: 694. - Globus)
2022. ápr. 2. 22:15
694. globus (válaszként erre: 692. - Bibeszál)
2022. ápr. 2. 22:13

[link]

Egyet találtam telefonon, de biztosan van több a gépen.

2022. ápr. 2. 21:43
Tanulni sohasem késő 😘👍
692. Bibeszál (válaszként erre: 689. - Globus)
2022. ápr. 2. 21:41
Köszönöm szépen. Hát ezért szeretem ezt a fórumot 👍 jó ötleteket tőletek.
2022. ápr. 2. 21:39

Kedves fórum társaim.

Közeledik a húsvét.

A sonka és tojás, torma az hagyomány ilyenkor. De az ebéd? Hmm.

Ti mijót készítetek ünnepi ebédre? Biztos van aki még nem tudja eldönteni mint én sem többek közt,vagy talán hagyomány szerint főz? Esetleg idén Új ötletekkel áll neki? Jó lenne minél többen írnátok az oldalra mert tényleg nem tudom mit főzzek. Talán kapok jó ötleteket tőletek. Puszi mindenkinek.😘

690. globus (válaszként erre: 689. - Globus)
2022. ápr. 2. 21:19
*lebontás után
689. globus (válaszként erre: 688. - Bibeszál)
2022. ápr. 2. 21:16

Tojásfestésre, ha nincs festék, tudom ajánlani az összegyűjtött hagymahéjat. Csodálatos aranyszínt kölcsönöz a tojásoknak.

Összerakom még a lyukas harisnyákat. Ezzel rá lehet kötni szorosan a tojásra különböző leveleket, fűszálakat. Lebontás ezek helye fehér marad.

688. Bibeszál (válaszként erre: 687. - Cilabogyó)
2022. ápr. 2. 21:11

Szia. Örülök hogy javul az egészséged és reméljük a legjobbakat. Kívánok neked mielőbbi gyógyulást. És sikeres vásárlást a férjednek. Hát húsvétra 10-ike körül megyünk

vásárolni párommal. Nekem nagyrészt tele van hússal a fagyasztó, sonkánk is van itthon amit párom és barátjai készítettek hogy húsvétra legyen. Igazából nekem friss zöldeket, tojásokat, és esetleg amit pótolni kell az ebédhez. Jön a 2 nagylányom vendégségbe úgy hogy 6 főre kell főznöm összesen amit szívesen teszem.

Hát ilyenkor a díszítéshez kell még vennem egy-két dolgot

tojás fa és egyéb dekorációt.

Van hogy vásárlás közben jut eszembe hogy jaj még azért ezt megveszem főleg ha akciós áron kapom. A tojás festéket már megvettem előre mert tavaly lemaradtam róla elfogyott sehol sem kaptam. Rokonok adtak festett tojásokat.😊

687. cilabogyó (válaszként erre: 685. - Bibeszál)
2022. márc. 31. 16:51
Szia! Ma délután volt tesztelés, még halványan pozitív. De határozottan javulok. Majd holnap mondja meg a háziorvos mikor mehetek dolgozni. Hogy állsz a húsvéti bevásárlással? Nekem csirkemellet kell vennem, sonkát és friss dolgokat. Figyelem az akciókat, mit hol vegyen a férjem, mivel én nem mehetek.
686. cilabogyó (válaszként erre: 685. - Bibeszál)
2022. márc. 29. 17:19
Köszönöm szépen. Szerencsére családi házban nem vészes a karantén. A tüneteim is gyengék már, egyre erősebb vagyok. Te is vigyázz magadra!
685. Bibeszál (válaszként erre: 684. - Cilabogyó)
2022. márc. 29. 09:55

Szia. Igen javulgatok köszönöm. A tavaszi nagytakarításban segít a nagylányom hál istennek.

Őszintén sajnálom hogy bele estél a járványba,tudom hogy nem kellemes érzés eléggé kellemetlen. Gyógyulást kívánok neked és pihenj amennyit csak lehet. Egy hét és reméljük kilábadozol hamarosan jobban leszel aztán újra szabadon járkálhatsz. Addig is vigyázz magadra gyógyulása kívánok. 😘

684. cilabogyó (válaszként erre: 683. - Bibeszál)
2022. márc. 28. 15:10
Hogy érzed magad? Remélem javulgatsz. Ne eroltesd meg magad a tavaszi nagytakarítással. A munka megvár. Sajnos én is táppénzen vagyok. Mire vége a járványnak engem is elért. Hét nap karantén. Nincsenek súlyos tüneteim, de azért nem kellemes.
2022. márc. 28. 05:18
Köszönöm szépen,jól esik hogy írtatok.
682. aszparagusz (válaszként erre: 679. - Bibeszál)
2022. márc. 27. 09:12

Én írtam, bár nem pontosan így.

Ideig-óráig használt, de utána visszatért az eredeti állapot és nem maradt más, mint a műtét.

Igaz ez 10 éve volt, lehet, hogy a mostani injekciók már hatásosabbak.

681. nengel (válaszként erre: 679. - Bibeszál)
2022. márc. 27. 08:21
Kedves Bibeszál! Nagyon örülök, hogy segített a kezelés! ☺️
680. cilabogyó (válaszként erre: 679. - Bibeszál)
2022. márc. 27. 00:15
Nagyon örülök, hogy segít a kezelés. A legfontosabb, hogy Te higgyél benne. Köszönöm, hogy megosztottad a pozitív tapasztalatodat velünk.
2022. márc. 26. 22:40

Sziasztok. Írtam hogy a térdemet hialuron savval, azaz kollagén-nel töltötik fel. Hát 10 napja megtörtént és azóta fokozatosan sétáltam

erősítettem az izmokat igaz csak a ház körül aztán mindig napról napra egyre több métert tettem meg. Kicsit bicegek de a nagy fájdalom elmúlt végre. Tudtam Lidl-be, ruházati üzletbe menni immár jó pár hét elteltével újból. Igazán felemelő érzés volt hogy végre megint tudok személyesen ezt azt venni.

Ezt azért írom le mert valaki írta hogy a férjének semmit sem használt a térdbe fecskendezés. Én is ettől tartottam hogy sosem lesz vége. Fél év múlva megint kell mennem addig remélem hogy kitart és nem kell szenvednem már annyit. De hát a lényeg most jó és hatásos.

Gondoltam megosztom veletek ha nem okozok nektek problémát. Mindenkinek további szép hétvégét kívánok és jó egészséget. Puszi 😘

678. nengel
2022. márc. 15. 08:02
Itt nálunk a coopban van egy bevásárló kocsi amiben vannak a közel lejáratú termékek. Ha van olyan amit szeretünk, meg szoktam venni.
677. forrest2010 (válaszként erre: 676. - Cilabogyó)
2022. márc. 13. 16:09
... jogos is !!! inkább adják el leárazva ! minthogy a kukába kössön ki !!!
2022. márc. 13. 15:48
Ünnep előtt a Lidl-ben a zöldségfélék a gyümölcsök is nagyon le vannak árazva. Ilyenkor vettünk sok mindent. A tesco-ba okt.22-én estefelé minden kirakott hús szinte féláron volt. Amit kihoznak a raktárból, már nem vihetik vissza, inkább leárazzák.
675. forrest2010 (válaszként erre: 674. - Globus)
2022. márc. 12. 18:34

... na ez a másik véglet 1x azon voltam kiakadva h 1 bizonyos időn túl mi a rossebnek kell még sütni ? mikor van többféle amiből lehet választani , a semminél bármi jobb ! aztán reggel megy a kukába !!! az esti maradék !!! ... de ez is meredek h 6 körül elfogy !!! ha marad 1 csomó cucc én reggel összeraknám és féláron , negyedáron , de eladnám , mindig van , akinek arra futja ! nálunk az 1 hetes kifli-zsömle-bagett is elfogy , megropiztatom a szendvics v a halogén sütőbe és majdnem olyan , mint a friss ! de morzsát is lehet a legtöbb ilyesmiből szárítani ! láttam már üzletbe összerakott nagyobb péksüti csomagot , ha 1-nél beválik h nem kell kidobni ? beválna az másiknál is !


... persze ! nem mindig marad ! ha feltétlenül kell zsemle ? akkor a fiam rögtön a munka elején el is rakja azt a 10 zsömlét , nem lehet arra számítani h majd este , ha akciós lesz ! hiszen nem mindig akcióznak le ! hetente 2 hetente megyek bevásárolni , mikor hogy ? de ha veszek 40-50 kiflit olyankor a hűtőbe tárolva annak sincsen semmi baja , max 1 kicsit hosszabban ropiztatom , de finom , akkor is :) :) most ebbe a hidegbe csak a teraszon van fellógatva a szatyor a kiflivel :) :)

674. globus (válaszként erre: 673. - Forrest2010)
2022. márc. 12. 16:41
Nálunk nincs leárazás. 21 óráig van nyitva, ha 18 körül elfogy a pékáru, akkor így jártunk... van zacskós tartós kenyér, szeletelt toast. Reggel korán, nyitás utáni órában viszont hentesáru nincs, folyamatosan teszik ki.
673. forrest2010 (válaszként erre: 672. - Cilabogyó)
2022. márc. 12. 16:08

Ügyes vagy ! én is mindent igyekszem megmenteni :))))))))) amikor a fiam bagettet vesz féláron :) / ha délutános ? sokszor van estére leárazás :) / a 2 végét eleve le is szeletelem és szárítom , tudom h ez sokaknak meredeknek tűnhet , de van rajtunk némi felesleg és még az is sok , amit így elfogyasztunk , hát mentsük ami menthető ! akár előre is :) :)


Gyerekkoromba Mamikámmal sokszor hoztunk fel a pincéből , almát , körtét és pucoltuk akár nyersen enni , akár kompótnak / viszont sose főztünk még akkoriba gyümölcslevest , pedig milyen finom az is ! /

672. cilabogyó (válaszként erre: 671. - Forrest2010)
2022. márc. 12. 14:09
Én már elkezdtem esténként a tésztagyártást. Anyósom ellát tojással, így megéri. Már nőnek az ablakban a palántáim, most málnát gyökereztetek. Tegnap kiválogattam az almát, megint aszalok belőle, de megy reszelve a fagyasztóba is. Szárad pár szelet maradék kenyér, ezt mindig összegyűjtöm, zsemlemorzsa helyett lesz panirmorzsa. Muszáj mindent menteni.
671. forrest2010 (válaszként erre: 670. - Bozsu55)
2022. márc. 12. 11:46

... nagyon ügyes vagy !!! ... és sokunknak volt Horváth Ilona szakácskönyve a fő !


... régebben pillanatok alatt begyúrtam a tésztát és mire felforrt a főzővize ? addigra kinyújtottam , összevágtam , a kedvencem a tésztagépen a spagettivágó/gyufatészta vágó :) az jó mákosnak is , milánóihoz is + többféléhez :) most h jön a nyomorúság azt hiszem előszedem újra a gépet :) :)

670. bozsu55
2022. márc. 12. 11:28

Van egy kedvenc boltom,az igazodik legjobban akciókkal az én szokásaimhoz.Soha nem fogyok ki semmiből,mindig pótlom figyelembe véve a készletem.

Só,liszt,cukor,bab, lencse,rizs nem kér kenyeret.

Felvágottat nem eszem.

Disznóhúst szomszédból veszem,marhát,birkát ismerős vágja nagy ünnepek előtt.

Baromfit én nevelem.Bolti tojást még nem ettem.

Friss túrót,sajtot,zöldségeket pénteken veszek.

Tésztát én gyúrok.

Erre sokaknak nincs idejük,nekem van,megtehetem,soha nem okozott gondot a főzés,pedig anyától "csak" láttam a főzést,max öt féle étel tudtam elkészíteni. Horváth Ilona könyve volt a bibliám,és a szájhagyomány.

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook