Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2161. nengel (válaszként erre: 2159. - Bibeszál)
nov. 2. 19:51
Nagyon aranyos ikrek! 😊
2160. libikóka (válaszként erre: 2159. - Bibeszál)
nov. 2. 11:08

Tündériek,,,jesszus hogy szalad az idő🤗😀

További jó egészséget nekik:))Nektek is:))


Meg úgy mindenkinek:)

2159. Bibeszál
nov. 2. 09:53
Sziasztok. Raktam fel unokáim ról fotókat.☺️
2158. Bibeszál
nov. 2. 07:05

Sziasztok. Szép napot mindenkinek. Köszönöm hogy írtatok, igen jól vagyok és az unokáim szintén jól vannak.November 13-ikán töltik az (1) évüket. Sokat vagyok velük segítek a lányomnak mert igencsak nehéz egyszerre két gyermekét nevelni és a háztartást is vezetni. Gyönyörűen fejlődnek mindketten állnak már és az iker karámban körbe-körbe járkálnak úgy hogy közben azért kapaszkodnak. 10 kiló mindkettő főzünk nekik minden nap jól esznek azzal sincs semmi gond. Sokat sétálunk velük,játszótéren hintáznak ha jó idő van.

És persze a lakásban is oda kell figyelni mert másznak mindenhová félelmet nem ismerve. Szóval nem unatkozom. Hétvégeken meg nálam alszik mindkettő hát van sürgés forgás velük.

Az oldalra azért be-benézek és olvasom azért mit irtok.

Amit még nem írtam nektek le most megosztom veletek. Nagy lányom fogyatékkal élő már általános iskola 3- ikos kora óta a szemével alig láto. 1 és 4 % ot lát. Ezért Budapestre járt iskolába 4-ik osztályos korától. Aztán végzett közgazdasági Szakközépiskolát. Párkapcsolatban él 3 éve 27 évesen szülte meg az ikreket és boldog élete van párjával. Ő is Novemberben tölti be a 28 évét. Így ebben a hónapban a picurok és ő is szülinaposak. Tervezzük párommal, és lányom párjával nekik a szülinapi meglepit amin család és rokonság is részt vesz. Kb 16 főre számítunk.

Lesz sütés,főzés ehhez hívtam segítségül idősebb lányomat (43) éves és 20 éves lány unokámat.

Hát mindent le írtam amit szerettem volna veletek megosztani. A vásárlás nekünk havi 2x egy hónapban történik mivel kevés a hely

sajnos sokmindent nem tudok eltárolni egyszerre.

Jövőre már kész a kert átalakítása újból veteményezünk és akkor tudok sokmindent befőzni, és eltárolni pincébe ugyanis az már elkészült az idén nyáron

ami nem kevés pénzt vitt.

Drága minden alapanyag. Betonozás szakemberrel stb.

Gondoltam a kis unokáimra is.

Játszótér, homokozó, csúszda és hát a nyárra tervezett fürdőzési lehetőségre is. Oda is tető kellett. Kis házikó ahol lehet megpihenni. Ezek készültek idén nyáron. Sok munka és tervezés során. Persze összefogva család többi tagjával. Egyedül nem lehetet volna a megvalósítás, sok ember kellett hozzá. Sok időt és energiát igényelt a picurkák mellett.

Köszönöm hogy írtatok addig is erre a beszélgetős oldalra és az üzeneteket is köszönöm. Szüli nap után én is jelentkezek újból az oldalon. Addig is elolvasom amit írtok és jeleket küldök mindig ezáltal tudjátok hogy

be-be nézek azért az oldalra. Az akciós termékeket látom írjátok aminek örülök mert így legalább tudok tájékozódni mi hol olcsóbb. Sajnos kevés időm van ahhoz hogy mostanában járjam az üzleteket. Talán jövőre több időm lesz újból és végre kedvemre körül nézhetek én is az áruk kínálatban mit hol érdemes venni olcsóbban.

Hozzá teszem nem mindig jobb ha olcsóbb egy termék. Van hogy muszáj a drágábbat venni legalábbis én így látom.

Ki hogy gondolja, szerintetek is? Vagy inkább az olcsóbb mindenből? Minden véleményt szívesen el olvasok akkor is ha más a vélemény. Ez egy beszélgetős fórum. Írjatok ha van rá időtök. Puszi mindenkinek. 😘🥰

2157. cilabogyó (válaszként erre: 2148. - Globus)
nov. 1. 07:50
Mi hétfőn voltunk a temetőben. Apukám és a nagyszüleim sírjánál. Tényleg meg kell venni hamarább a dolgokat, de akkor is drága volt a mécses, a virágok, koszorúk szintén. Még jó, hogy letudtuk hétfőn, mert tegnap hatalmas vihar volt, dörgött, villámlott, és özönvíz volt. Mára gondolom, nagy a sár is. Apukám tegnap lett volna 84 éves, gyújtottam tegnap is gyertyákat itthon. Ma szintén égnek, mindenkire emlékezem szép csendesen, aki nemrégiben halt meg, meg aki régebben, arra is. Este egy mécsest majd meggyújtok, kiteszem az ablakba. Mikor ideköltöztünk láttam, hogy itt ilyet szoktak, azóta én is ezt teszem.
2156. libikóka (válaszként erre: 2155. - Globus)
okt. 31. 15:26
Na ..az jó,,volt még a Goods Markt -ban is pár darab.
2155. globus (válaszként erre: 2151. - Libikóka)
okt. 31. 14:44
Kaptam kis utántöltőt, a sárga csempés régi menyasszonyiruha kölcsönző helyén levő aprócikkesnél. Annyit vettem, hogy jövőre is elég 🙂
okt. 31. 00:55
itt ilyesmi kizart,mert tul meleg van ehhez!
2153. bozsu55
okt. 30. 13:23
Karalábé pennyben 179.
2152. libikóka (válaszként erre: 2151. - Libikóka)
okt. 30. 12:58
Bocs,,, a koszorú egy ezressel volt drágább.
2151. libikóka (válaszként erre: 2148. - Globus)
okt. 30. 12:48

Ma voltam az itteniben,,anyukám,nagyszüleim.

Itt vettem a temetőnél koszorút ,cserepes krizit,meg mécsest is.

Tudom nem szép ilyenkor erről beszélni de pofátlanul drága a mécses,,anyu urnája elé kiskoszorú egy ezressel volt olcsóbb mint a mécses.Igaz nagyon szép,ízléses ,,kis angyalszárnyakkal:))

Jó volt kisétálni,,csodaszép minden ebben az őszi ragyogásban.

Mire gondoltam,,elmondtam egy imát,,és arra gondoltam hogy megfogyatkoztunk.

okt. 30. 12:31
Mikor, hogy sikerül.
2149. ,zumba (válaszként erre: 2148. - Globus)
okt. 30. 11:56

Szia, igen jól vagyok. Én korán ébredtem, kb. 2 hete megvettem a mécseseket, ma pedig a virágokat. Sok sírunk van, cserepest nem veszek, mert egy utánfutó kellene a szállításhoz. Gyertya még van itthon 2 papír zacskóban, meg is tartom jó lesz a "fejadaghoz". Ritka volt a szélcsendes idő és a védettebb oldalon raktuk a földbe kicsit belenyomva a gyertyákat.

A földi életet elhagyó rokonainkra gondolunk, ahogy az év sok-sok más napján is. A két cica is kap kicsike mécsest.

2148. globus
okt. 30. 10:45

Sziasztok! Remélem, mindenki jól van.

Jövőre korábban kell ébredni a mécses vásárláshoz. Ma voltam, Eurofamilyben, Kikben és Pepcoban már nincs a kis betét utántöltő, utóbbi kettőben mécses sem. E célra jó a hagyományos teamécses is, amit szintén érdemes korábban megvenni, ilyenkor a színes illatosak vannak, jóval drágábban.

Gyerekkoromban gyertyáztunk, ha jól emlékszem, 50 db kb.15 cm-es volt egy barna papírzacskóban. Gondolkodtam rajta, mostanában alig volt szélcsendes, esőmentes halottak napja, amikor gyertya éghetett volna odakint. Igaz, nem is lenne jó összeviaszozni a szép siremlékeket...régen földdel fedett volt, ilyenkorra

árvácskával ültették be.

Mire, kire gondoltok ilyenkor?

2147. cilabogyó (válaszként erre: 2146. - Angelique2)
2023. okt. 8. 08:54
Az elálló dolgokat érdemes akció idején megvenni, ha van hely hozzá. A zöldségféléket megveszem előre, van pincénk, amiben eláll a krumpli, hagyma, fokhagyma. De a káposztafélék már csak egy-két hétig. A répa, zöldség mivel mind mosott, szintén nem áll el. Azokat fagyasztom előfőzve. Most szedtem ki a kertből, mennek is a fagyasztóba. A savanyúságokat, befőtet, lekvárt a spájzban tudom tárolni, a hordóskáposzta szintén a pincében lesz.
2023. okt. 5. 20:32

Attól függ, mit!

Ami sokáig eláll, abból legalább egy hónapra betárazok (annyi száraztészta halmozódott fel, hogy szerintem idén nem kell már tésztát vennünk, de ugyanez a helyzet a bab-és lencsefélékkel is.) A rizs fogyóeszköz, havonta fogy legalább kétféléből egy-egy kétkilós csomag.

Rumplit, gyökereket, fejeskáposztát nem tudok egy hónapra előre szállítmányozni, mert nincs megfelelő pincénk vagy spájzunk. Ezt mindig muszáj hetente, csak hogy a heti unalmasság-adag is meglegyen.

2023. okt. 5. 18:47
havi
2144. bozsu55
2023. okt. 5. 10:55

Spárban óriási hagyma 329.

Pennyben a kelkáposzta tetves, figyeljétek.

2023. okt. 3. 10:52
nalunk ez kizart.
2142. bozsu55 (válaszként erre: 2135. - Bozsu55)
2023. szept. 29. 06:05
199 a káposzta spár kártyával.
2023. szept. 28. 19:27
havonta
2140. nengel (válaszként erre: 2139. - Cilabogyó)
2023. szept. 28. 17:25
Az jó vásár volt!
2139. cilabogyó (válaszként erre: 2138. - Nengel)
2023. szept. 28. 17:18
Amit én vettem 300-350 ft-ért, abban is volt kivágott rész, de finom és egészséges volt a többi része. Tegnap az egyik nyári gyümölcsárus (főként dinnyét árult a nyáron) már mától bezárt. Szólt a férjemnek is, hogy mindent kiárusít beszerzési áron. Hozott egy nagy dinnyét, még nagyon finom mindig, meg több mint 10 kiló hagymát 3000 ft-ért. Nagyon jól jártunk.
2138. nengel
2023. szept. 27. 20:53
Nekem nagy szeremcsémre itt van aki természeti a karfiolt és a másodosnak darabja 250 Ft. Annak ellenére hogy másodos nagyon szépek.
2137. fokhagyma (válaszként erre: 2135. - Bozsu55)
2023. szept. 27. 20:22
Nekünk nem derogál eltenni a káposztát. Hajdanában mikor még nagyobb volt a család, sokat savanyítottunk. A férjem gyalulta, én fűszereztem, és tömtem bele a 30 literes kerámia hordóba.
2136. fokhagyma (válaszként erre: 2135. - Bozsu55)
2023. szept. 27. 20:17
Én is szívesebben venném meg olcsóbban, de itt ennyi volt az ára a piacon. 1 kiló krumplit, és 6 db hagymát vettem.
2135. bozsu55
2023. szept. 27. 19:42

Aki megteheti vegye drágám.


Holnaptól 249 a lilahagyma.

Krumplit ma piacon 380 láttam.


Sparban holnaptól jóval 300 alatt van a káposzta. Lehet savanyítani akinek nem derogál.

2134. fokhagyma (válaszként erre: 2133. - Cilabogyó)
2023. szept. 27. 18:51
Én ma krumplit vettem, 600 kilója, és vöröshagymát, annak 700.
2133. cilabogyó (válaszként erre: 2132. - Fokhagyma)
2023. szept. 27. 16:49
Már drága. November környékén szokott még olcsóbb lenni.
2132. fokhagyma (válaszként erre: 2131. - Cilabogyó)
2023. szept. 26. 17:15
Én nem táraztam be, de már nem is fogok. Nagyon drága, és olyan nagyon nem is kedvelt zöldségféle nálunk. A fagyasztóban is nagy helyet foglalna el.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook