Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havi 200ezerből lehet valaha saját otthonom? fórum

Havi 200ezerből lehet valaha saját otthonom? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. márc. 31. 17:24
Nekem az mindig fontos volt, hogy közel legyen az otthonom a melóhelyhez. El nem tudnám képzelni, hogy órákat buszozzak, vonatozzak, ötször átszálljak ahhoz, hogy be és haza érjek. Számomra az elpocsékolt idő. Ez nálam ugyan olyan mint az albérlet. Azt kidobott pénznek, az utazást kidobott időnek tartom.
50. rabankari (válaszként erre: 48. - Channa*)
2021. márc. 31. 17:20
Vannnak gyönyörű,de eladhatatlan házak az én lakhelyemen is...Alapból 30-40 millió egy családiház, pár utcával arrébb 2 5.milla egy lakás, mert nem mindegy ki a szomszédod ....😂
49. Channa* (válaszként erre: 47. - Rabankari)
2021. márc. 31. 17:19

Ja, és eszembe jutott, hogy egy kolléganőm jó néhány éve azért sírdogált, mert a végén Újpalotán kell lakást vennie...


Hát nem tudtam sajnálni, mert pont Újpalota nekem a szívem csücske;)

48. Channa* (válaszként erre: 47. - Rabankari)
2021. márc. 31. 17:16

Hát nem tudom.


Ha valaki odaszületik, akkor miért ne kellene?


Nézegetem a házakat és nem rég belefutottam egy 100 nm-es ház hirdetésbe, amit 4 millióért árultak. Nem volt csúnya, csak hát az ukrán határ mellett...

47. rabankari (válaszként erre: 31. - Channa*)
2021. márc. 31. 17:12
A nem mindenhol kategória amit leírtam. Olcsó, mert nem kell senkinek ilyen olyan okokból...
46. soyle74 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2021. márc. 31. 16:21
Valóban hihetetlenek sokszor az emberek, kicsi az 50 nm 1 embernek, de még kettőnek is? Akkor én mit szóljak, a 18 nm-es minigarzonommal?! Na az aztán tényleg kicsi. :/
45. Channa* (válaszként erre: 44. - Channa*)
2021. márc. 31. 16:18

Ja, nekem 2 testvérem van és ugye voltak a szüleink, azaz öten voltunk és egy 65 nm-es lakásban laktunk.


Az sem volt kicsi.

Az anyám nagynak is találta, amikor takarított;)

44. Channa* (válaszként erre: 39. - Bözsi néni)
2021. márc. 31. 16:17

Ez a másik kedvencem itt a hoxán. Kicsi az 50 nm.


Mihez? 1 embernek?


A mi első lakásunk 35 nm-es volt.

Nagyon jó elvoltunk a gyerek 6 éves koráig, azaz 6 évig.


Ekkor eladtuk és vettünk egy 70 nm-est.

2021. márc. 31. 16:15

És megint konkrétan FI-nek.


Ha ilyen körülmények között élsz, akkor nincs min gondolkodnod!


Én tuti nem kínlódnék, tartanék el, szolgálnák ki egy idegen alkoholistát, hogy az anyám elmondhassa, hogy neki élettársa van.


Mondjuk az én anyám nem áll volna össze ilyennel, de ha meg történt volna, akkor tuti, hogy én kidobtam volna az ilyen herét.


Élősködjön az anyján.


Sok sikert!


Vágj bele a ház vásárlásba!

42. Channa* (válaszként erre: 40. - Magdi985)
2021. márc. 31. 16:13

Pontosan!


Ráadásul, ha jól tippelek, akkor még valami kedvezményes hitelt is kaphatnak.

41. Channa* (válaszként erre: 37. - New(l))
2021. márc. 31. 16:12

Erről beszélek!


Pesten is 200 ezer körül keres a többség, és itt Pesten is főleg az IT terület van jobban megfizetve, és ugye ezen belül is vannak nagy különbséggel. Én, mint nő, sokkal kevesebbet keresek, mint a férfiak, annak ellenére, hogy sokszor segítek a férfi kollégáimnak, mert nagyobb a tapasztalatom, nem csak IT végzettségem van, hanem egyéb szakmai is (ami kell a jelenlegi helyemen), és még úgy is, hogy egyes dolgokhoz értenem se kellene.



Tehát, én is mondhatnám, hogy nem kelek fel nettó 500 ezer alatt, na de ha nincs más, akkor bizony még ötöd annyiért is felkelnék....

40. Magdi985 (válaszként erre: 36. - Channa*)
2021. márc. 31. 16:10

Akkor meg nincs kérdés. Ahhoz az önerő semmi perc alatt össze jön.

Írja h szociális vonalon dolgozik. Szerintem az tipikusan az a terület, ahol mindig lesz munka. Emiatt nyugodtan bele lehet menni egy kölcsönbe is.

39. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Magdi985)
2021. márc. 31. 16:09
Miért kicsi 1 főre 50 m²?
38. Channa* (válaszként erre: 35. - Soyle74)
2021. márc. 31. 16:06

Erről beszélek.


A legtöbb magyar max. 200 eFt nettót keres, de lehet, hogy a többség ez alatt.

Néhánynak már 200 ezer fölött van, de nem sokkal, megint kevesebb már keres 300 ezret is, és a legkevesebb az, aki efölött keres. Pesten is!


Mindenki szeretne sokat keresni.

Én azt mondtam 2000-ben, hogy mindenkinek minimum 150 ezret kellene keresnie, mert az lenne az elég egy aránylag jó életszínvonalhoz.


Most azt gondolom, hogy mindenkinek legalább 500 ezret kellene keresnie nettóban, mert úgy tudna mindenki a megfelelő életszínvonalon élni.


Tudom, sosem lesz olyan, hogy mindenkinek jó legyen...:(

37. New(l) (válaszként erre: 32. - Channa*)
2021. márc. 31. 16:03

Én is el vagyok képedve, hogy itt a legtöbben föl sem kelnének nettó 200 ezerért/hó. Lehet én élek rossz helyen, meg forogtam rossz körökben, meg lúzer vagyok és tátiveréb, de ez felénk egyáltalán nem rossz fizu. És nem az alvégen lakom, hanem Budapesttől 21 km-re. Mondjuk ebből is látszik, hol (nem) koncentrálódik a munka.

Hozzá kell tennem, mert azért naív sem vagyok, hogy az IT területen dolgozók ittsem ennyit keresnek, de közelében nincsenek a fővárosi bérekhez képest. De könyörgöm, nem élhet mindenki ott!

36. Channa* (válaszként erre: 33. - Magdi985)
2021. márc. 31. 16:03
FI írta, hogy tudna venni 4-14 millió között, azaz tudna olcsót venni.
35. soyle74 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2021. márc. 31. 16:02
Ja értem, oké. Hát tudod az igények..., kinek mi az elég, mi a jó, embere válogatja. De amúgy szerintem sem igen keres többet a többség 200ezernél.
34. Channa* (válaszként erre: 25. - Gabbbicica)
2021. márc. 31. 16:01

Amikor azt írtam, hogy nem mindenhol, akkor pont arra gondoltam, hogy van ahol nem olcsó a lakás/ház.


Hát mit nem lehet érteni a nem minden holon?


Tényleg nem olvastátok ezt a részt? Mindenki azon ugrál, amit írtam.


Olvassátok el és értelmezzétek!


Elnézést!


Te voltál a sokadik, aki ugyan azt a választ nyomja nekem, gondolom mindenki elolvasta az első ilyen hozzászólást és innentől nem is tudtátok értelmezni, amit én írtam...

2021. márc. 31. 16:00

Borsodban se mindegy, hogy melyik része. Én is itt élek.

Pl az Egerhez közeli részek, ahol van munkalehetőség, az már itt is egész drága kezd lenni.

Ózd meg pl egyáltalán nem.

32. Channa* (válaszként erre: 23. - Soyle74)
2021. márc. 31. 15:59
Nem arról írtam, hogy elég e vagy sem, hanem arról, hogy másik fórumokon mindenki nagyon jól keres és még az 500 eFt bruttó is kevés, és ha azt mondom, hogy a többség max. 200-at keres, akkor lehurrognak, hogy ez nem igaz.
31. Channa* (válaszként erre: 20. - Rabankari)
2021. márc. 31. 15:57
Én is pont így írtam, hogy (nem mindenhol);)
30. Channa* (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2021. márc. 31. 15:56
Mint kiderült pont ott van, ahol a nagyon olcsó házak, amire gondoltam.
29. Channa* (válaszként erre: 15. - Asgardi)
2021. márc. 31. 15:55

FI-nek írtam.


Azt hiszem nem te indítottad.

2021. márc. 31. 15:54

Szia!

Én 27 évesen vettem lakást, addig otthon éltem, félre tettem a fizetésemből amit tudtam, már egyetem mellett is dolgoztam.

Család adott “ajándékba” úgymond 2 millió forintot, elsősorban nagyszülők, én hozza tettem 3-at, a maradék három pedig kölcsönből ment.

Igaz ez egy videki kisváros, és már nem most volt, kb hèt ève. A lakás pedig egy kicsi, 50 nm lakás volt, nem is épp új, de csak az enyém. Hónapokba telt, mire pl tudtam venni egy kanapét :)

A mostani, főleg fővárosi árakat nézve, hát nem is tudom, mikor jutottam volna el ugyanide.

27. New(l)
2021. márc. 31. 15:48

Én a hitelt választottam anno, ennél jóval kevesebb fizetéssel. Nem mondom, hogy nem volt pár szűk esztendő, de én 25 évesen már önálló akartam lenni, és ennek ez volt az ára. Minimális önerőt tudtam beletenni, így néhány évtizedig fizetem, de azóta lett párom, továbbléptünk, a lakást kiadjuk, legalább a hitelt fedezi.

Ja és olyan *szerencsés* voltam, hogy az első törlesztőrészletem időpontja 2008 októberére esett, amikor bejött a válság. Nekem deviza alapú jelzáloghitelem van a lakásra (nem adtak forintot érthető okokból), szóval kijött a szemem, mint a csigának, de megoldottam így is. Mert nem 3 szobás lakást vettem, hanem egyszobás panelt agglomerációban, aminek nem szállt el ordenáré módon a törlesztője. Szóval a hitelfölvétel sem ördögtől való, és lehet azt is ésszel. Mégis mihez kezdjen az ember, ha nem tudnak a szülei segíteni, és nem olyan szakmája van, ami jól tejel? Szerettem volna én is szoftverfejlesztő lenni, mint a bátyám (aki eredetileg villamosmérnők), de a gimis fizika tanárom is megmondta, kár bolygatni engem a reál tárgyakkal. :D

26. gabbbicica (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 15:36
Hát ha egy 5 millios lakashoz van onerod, es hitelt is kapsz, es egy alkesszal kell egyutt elned, akkor itt nincs kerdes szerintem.
25. gabbbicica (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. márc. 31. 15:34

Gyor melletti falvakban, még 15-20 km-re is 5-8 millio egy telek, 15-20 millio egy felujitando ház. Ahogy kozelebb mesz km-be, ugy lesz 15 millio egy telek es 40 millio egy ház.


Gyorben meg budapesti áron van panel is, ujepitesu is.


Es Pesthez nezve Gyor is videk, Gyorhoz nezve pedig a Gyor kornyeki agglomeracio is videk.

2021. márc. 31. 15:30
Valaha lehet. Talán. Előttem leírták a lényeget.
23. soyle74 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. márc. 31. 15:06

Azért ez nem ilyen egyszerű, mert bizony sok olyan ember van, akinek nem elég még a 300ezer ft fizetés sem, mert korábban már megszoktak egy bizonyos életszínvonalat, amiből nem akarnak engedni. Valóban ezek nem kevés összegek normál esetben, de sokaknak mégis kevés. Ha korábban ők is csk kb. 100ezret kerestek volna, akkor talán nem lennének ennyire "igényesek".

A szülőkkel kapcsolatban pedig bizony van olyan, hogy nem lehet a szülőkkel lakni, ezért vagy azért, vagy éppen amazért, mert csak egymást idegelik ki nap mint nap valamivel, ennek sincs túl sok értelme. Aki lépni tud, az megteszi, de aki nem, az szenved, hiába az ő otthona is az a ház. Félretenni se könnyű, ha minden rezsit kifizettél, plusz a kaja meg az egyéb költségek, és akkor még az esetleges élvezeti cikkekről, egyéb dolgokról nem is beszéltem. Alig marad sok embernek a fizetéséből, így hogyan tegyenek félre?! Még ha esetleg havonta 20-30 ezret félre is tudna tenni, abból mikor lesz egy lakás, pláne egy ház még vidéken is? Jó értem én, hogy önerőre viszonylag hamarabb összegyűlne, de aztán meg ott lenne a hitel, amit ki tudja meddig kellene fizetniük, és mennyit havonta, hát bizony sajnos nem valami kecsegtetőek a kilátások ilyen helyzetben... :/

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Asgardi)
2021. márc. 31. 14:59
Külföld számomra nem opció,nem vagyok az a típus aki belevág a vakvilágba. :) Szeretem a szakmám,célom későbbiekben,hogy intézményvezető legyek de inkább az idősek és/vagy demenciában szenvedőek körében szeretnék elhelyezkedni. Szóval csak úgy tudok pénzt keresni többet ha szakmát váltok esetleg vagy tényleg valami kis bizniszbe belekezdek,amit eltudok készíteni és eladni. Olyan nehéz,így családi támogatás nélkül. Nem voltak gazdagok anyuék soha.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook