Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese kölyök a háznál! S.O.S. segítség kellene!!! fórum

Havanese kölyök a háznál! S.O.S. segítség kellene!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
89. daroki (válaszként erre: 87. - Ancsur100)
2010. jún. 25. 13:23

Szia!


Hát a tippem a szőnyegre pisiléssel,hogy esetleg azt nézi pelenkának??Nálam fel lettek szedve a szőnyegek amikor idekerült Molly és azóta sem lett visszarakva,de azért már tervben van:)

Az,hogy mindent a szájába vesz,megrág,lenyel...az enyimek is csináltak hülye dolgokat,de szerencsére sosem fajult odáig a dolog,hogy le is nyeljék a megrágott dolgokat.

Olyan tippeket kaptam anno,hogy ecettel,csípős dolgokkal kenjem be azokat a tárgyakat amiket előszeretettel rágcsálnak,de szerencsére nem volt ezekre szükség,fegyelemmel és sok odafigyeléssel leszoktak ezekről a dolgaikról.Molly még mondjuk nagyon link,pedig már két éves lesz októberben,ő a mai napig ellop egy-egy ceruzát,radírt,plüsst a gyerekektől,de csak koszt csinál vele,lenyelni soha nem nyel le semmit ezek közül.

2010. jún. 24. 20:55

Hello mindenki!!


Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat:) És köszönöm a bíztatást:) Már nincs sok hátra fizuig! De rossz érzés hogy szegénykém ettől függ. Köszönöm még egyszer :)

87. ancsur100 (válaszként erre: 82. - Ancsur100)
2010. jún. 24. 16:32
Szia!Pelusra pisilt,ami persze először rajta volt,de tépte magáról így került szétterítve a földre.Megeszi a kosarát,behozza a szájába a kavicsokat,szétrágja a szőnyegszélét,mire széttárom a száját már le is nyelte.
86. daroki (válaszként erre: 84. - Baribbon)
2010. jún. 24. 10:19

Én is csak ezt tudom tanácsolni amit Heni is írt.

Sajnos a védőoltások nélkül nagy veszélyben lenne kint,így tényleg az a legjobb ha otthon marad a lakásban,házban,amíg meg nem lesz az összes oltása.Ez elég sok idő lesz akkor nálatok,de kitartást!

85. Heni86
2010. jún. 23. 23:44

Szia!


Elhiszem, hogy nem könnyű! :(

Szerintem amit mindenképp tarts be, hogy a lakásból ne vidd ki, más állattal ne találkozzon (főleg ne macskával), tejtermék bármilyen formája kizárva ahova pedig csinálja a dolgát tarts alapos higiéniát mert ha még féreghajtót sem kapott hááát elég rizikós. :(


Jó egészséget a kutyusnak! Reméljük nem lesz semmi baj!

2010. jún. 23. 23:34

Hello mindenkinek!


Nekem nem ilyan kutyám van, hanem labradorom. Most 11 hetes és sajnos még nem tudtuk beoltani. Nem így terveztük a dolgot, úgy volt hogy a szüleim rendesen megkapják a fizetésüket, de nem így történt. Apukámat munkanélkülire küldték... pont most! Ha ezt előre tudtuk volna nem vállaltuk volna be a kutyust, nem akartuk volna ilyen veszélynek kitenni. Most ezt a hónapot diák munkával végig dolgoztam,és a fizetésnél rögtön viszem állatorvoshoz, hogy megkapja az oltását, de akkora valószínű hogy már 3 hónapos lesz. Félek az orvostól hogy mit fog mondani.Szerintetek addig mit tegyek hogy ne legyen semmi baja??? A megértéseteket és a válaszaitokat előre is köszönöm.

83. daroki (válaszként erre: 82. - Ancsur100)
2010. jún. 23. 20:27

Szia!


Hova pisilhetett addig,amíg nevelted a szobatisztaságra?

Mi az a minden amit lenyel?

82. ancsur100 (válaszként erre: 77. - Daroki)
2010. jún. 23. 18:21
Szia!Nekem tudnál segíteni?9hónapos a bolognesem,szobatiszta is,de néha fölkel éjszaka és a szőnyegre pisil.a másik bánatom,hogy nagyon hányós.Állandóan lenyel mindentés utána nem győzöm diétáztatni.Köszi előre is!
81. Heni86
2010. jún. 22. 13:23

Nagyon szépen köszönjük! Reméljük a legjobbakat! :)


Küzdök vele egy darabig én is szerintem. :( Mindegy kiskutya bajjal jár, vállaltuk. Örömmel! :)

2010. jún. 22. 13:12

Nagyon örülök, hogy pozitív dolgokat mondott a doki!

Sok sikert és örömöt Carloshoz :)


Még nagyon pici, az én kutyámmal 1-2 hétig vívtam nagy harcokat - ugyanez, új kutyaágy szívta fel a pisiket... Hurcolni kell és nagyon dicsérni, ha legális helyre pisil/kakil.


u.i. Nekem is spániel volt az első szerelmem :)

79. Heni86 (válaszként erre: 77. - Daroki)
2010. jún. 22. 12:22

Köszönöm, már kérdeztem a havanese gazdiknál is. :)

Szerintem átvándorolok oda és akkor egy helyen egyszerűbb lesz kérdeznem. :)


Igen, ezt próbálom de nem mindig veszem észre ha felébred és általában akkor van baleset. :(

78. Heni86 (válaszként erre: 76. - Daroki)
2010. jún. 22. 12:21
Ez természetes! :)
77. daroki (válaszként erre: 75. - Heni86)
2010. jún. 22. 12:19

Nincs ötletem ezzel kapcsolatban,mert nekem mindig kijöttek a helyükről,ha pisilni kellett nekik.

Esetleg annyit tudsz tenni,hogy figyeled amikor felkel és egyből kiveszed és oda teszed ahova engedett a pisilés,kakilás.Előbb utóbb rájön majd,hogy mit is akarsz tőle:)

Általában minden alvás,evés,ivás után pisilnek.

76. daroki (válaszként erre: 73. - Heni86)
2010. jún. 22. 12:17

Szerencsére az én spanim elfogadta a lurkóimat,igaz egyedül én sem hagytam őket soha.Sosem lehet tudni alapon.Féltékeny meg nem tudott lenni,mert volt ugye társa Edu személyében:)

A havanese nagyon gyerekbarát kutyus,de azért neked még kicsi gyerkőd van,még oda kell figyelni nagyon mindkettőre,de ezt úgy is tudod magadtól is:)

Nálunk semmi gond nem volt soha,1 éves volt Edu amikor megszületett a lánykám,a fiúk már nagyobbak voltak,de soha semmi baleset nem történt,de ugye ehhez tényleg kell a felelős állattartás,odafigyelés,nevelés mindkét oldalra:)

75. Heni86
2010. jún. 22. 12:14
Van esetleg ötletetek miért pisil az ágyikójába (is)??? Görcsöt kapok hogy napi 2x kell kimosnom meg szárítgatni mert nem müanyagot vettünk nehogy hideg legyen neki...
74. Heni86 (válaszként erre: 72. - Daroki)
2010. jún. 21. 23:09

Lehet még nem mondtam de van egy másik kutyusunk is de ő más kategória. :)

Egy 2 éves vizsla keverék. Mikor még építettük a házat bemászott a kerítésen. Olyan picike volt ő is... Megsajnáltuk-befogadtuk... Hálásabb kutya a világon nincs. És örök kölyök. :) Viszont full udvaron nevelkedett és soha nem jön be. Szeretjük nagyon csak nem igazán a gyereknek való mert bár túrkálhat könyékig a szájában (szokott is) de nagyon kajla és felborítja. Na meg unalmas-esős napokon nem tud vele játszani mert hótziher hogy őt nem engedem be! :)))


Carlost még neki is be kell mutatnunk majd... Nem lesz sétagalopp. :(

73. Heni86 (válaszként erre: 71. - Daroki)
2010. jún. 21. 23:03

Nekem el kellett ajándékozni a spanit így öregen. :( Nagyon sajnáltam de nekiment féltékenységből a gyereknek. Nem maradhatott. :( Viszont ismerőshöz került és nap mint nap hallok róla. :)


Remélem akkor én is jól választottam a gyerek mellé ha te már kettőt is bevállaltál. :)

72. daroki (válaszként erre: 70. - Heni86)
2010. jún. 21. 22:53
Majd belerázódsz újra,pár hét és a kisujjadban lesz a kutyatartás,gondozás:)
71. daroki (válaszként erre: 69. - Heni86)
2010. jún. 21. 22:53
Kellett a második kutya újra,mert szintén mint neked,nekem is spanim volt először.Később csatlakozott hozzá Edu a havanese kan,aztán amikor a spanimat el kellett altatni,Edu nem volt el egyedül,kellett mellé valaki.Így jött Molly a kis dinka havanese szuka:)
70. Heni86 (válaszként erre: 68. - Daroki)
2010. jún. 21. 22:46

Ezt megtanultam... A vadiúj kutyaágy és a fél lakás tisztaságának árán. :)


Volt egy spanim aki ilyen picin került hozzám de az is 10 éve volt... Na meg nem is mondható el róla, hogy nem nagy evő... Mindent meg kell tanulni...

69. Heni86 (válaszként erre: 67. - Daroki)
2010. jún. 21. 22:43

Köszönjük! :)

Ez nagyon jó ötlet, tuti benézek. Szerintem lesz még 1-2 kérdésem. Rögtön a szobatisztasággal kezdeném. :)

Akkor dupla öröm ha kettő is van. :) Valahogy megértem hogy egynél nem álltál meg. :) Mondjuk ha egy cipőt szétrág lehet másképp gondolom majd. :))

68. daroki (válaszként erre: 66. - Heni86)
2010. jún. 21. 22:37

Igen,neki még nagyon pincurka a gyomra,meg nem is azok a nagy evők.Úgy értem a nagy adagok később sem valóak nekik.


Nem ismerem a dokit,én a 3.kerületbe járok a Varga Józsihoz.

67. daroki (válaszként erre: 65. - Heni86)
2010. jún. 21. 22:36

Szuper hírek,nagyon örülök:)Van havanese fórum,majd olvass bele sok jó dolgot írtunk már a fajtáról:)

Nekem is kettő van,imádnivalóak:)

66. Heni86 (válaszként erre: 62. - Daroki)
2010. jún. 21. 22:34

Dr.Révai Róbert a dokink a XX.kerületben. Pici kis rendelő de a nyakamat teszem rá hogy az egyik legjobb szakember. :)


Délelőtt óta nem hányt egyáltalán! :))) Doki szerint nem a párizsival hanem az adaggal volt a gond. :) 2 szelet ha jól belegondolok a méreteihez képest tényleg sok. :)

65. Heni86
2010. jún. 21. 22:29

Sziasztok!


Nagyon jó hírekkel jöttem! :)))


Szóval a doki szerint... A kutyus a körülményekhez képest nagyon jó bőrben van. Annyi csak, hogy fajtájához képest elég kis termetű lesz (amit mi nem bánunk) de nagyon frankónak néz ki. Illetve szerinte se 8 hetes de végülis mindegy azt mondta. Ő 6 hetes körülire tippelte de azt mondta ha gondozzuk rendesen akkor jól lesz. Szerinte megmarad. :)


Megkaptuk az oltási könyvet is az első oltással és féreghajtással kombinálva + kaptam még 2 adag féreghajtót amit be kell majd adni neki. Nagyon korrekt volt megint (szerintem) mert 3500 Ft-ot fizettem...


A tények pedig... Kutty jól van. Nagyon is. :) Mondjuk egész délután aludt, hugom meg is jegyezte hogy szerinte depresszáns de mondtam neki ne csodálkozzon. :) Eszeget is, igaz picike adagokat merek neki csak adni de azóta nem is hányt!!! A kaka kezd kicsit hígulni de azt mondta a doki lehet a féreghajtó miatt (kukac nem volt hála égnek). Aztán most este ahogy a kisfiam elaludt ő felébredt és játszottunk egy jót. Egészen kezd kikupálódni. Bejárta a lakást, ha nagyon akar már szalad is, morog-ugat-támad-harapdál játékból. No meg belemászik a cipőkbe. :))


Köszönjük mindenkinek az aggódást, bíztatást!

64. Edó21
2010. jún. 21. 21:24
Mit mondott a doki? Várjuk a híreket.
63. Edó21
2010. jún. 21. 17:59
Kiváncsi vagyok én is mit mond a doki, mindenképpen oszd meg velünk légyszi. Remélem biztatóakat mond, csak ti, mi vagyunk ennyire megijedve.
62. daroki (válaszként erre: 60. - Heni86)
2010. jún. 21. 17:20

Ki a dokitok?Látom te is Pesti vagy,hátha egy helyre járunk:)

Az jó ha sokat alszik még,ez a dolga a picikének:)Az is szuper,hogy nem hányt már annyit,talán megszokja a pocakja az új kaját.

Kell neki jó pár nap,mire megszok titeket.

2010. jún. 21. 16:08

Carlos hallgatni fog nagyon is, ezerszer meg fogja hálálni, hogy jó emberek közé került! :)


Kíváncsi vagyok nagyon, mit lép a doki.

60. Heni86
2010. jún. 21. 15:53

Szép lassan indulunk a dokihoz... Kíváncsi leszek...


A jó hír azonban az, hogy már 3 hányásmentes evésen túl vagyunk. :) A kedve is jobb bár nem túl virgonc. Vízbe áztatott junior táp pépesítve a nyerő. :)


Ja, és már neve is van mivel kérni fogja a doki az oltási könyvhöz. Carlos névre hallgat majd. :) Vagy nem... :)))

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook