Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese kölyök a háznál! S.O.S. segítség kellene!!! fórum

Havanese kölyök a háznál! S.O.S. segítség kellene!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
29. Heni86
2010. jún. 20. 22:42

Eladó azt mondta ápr.20-án születtek, nem tenyésztő csak egy lány kutyája van és egyszer fel akarták pároztatni. (Én is ezt mondtam volna) Na mindegy...

Szóval állítólag meg van az 1. oltása és a féreghajtás is.

Az oltási könyv kiadásához pedig kéri az állatorvosa állítólag a chip-ről szóló bizonyletot. (Amit nem fogok neki odaadni ez evidens... ezek után pláne...)

2010. jún. 20. 22:40
Cumisüveg? :)
27. Heni86
2010. jún. 20. 22:39

Teszek fel mindjárt képet. :)


Amúgy méretéhez képest stramm kutya! Morog-ugat és játékból támad. Remélem nem lesz vele gond.

26. Edó21 (válaszként erre: 19. - Heni86)
2010. jún. 20. 22:39
Ha már ivott, az már fél siker. Minimum 2-3 nap kellneki, hogy megismerkedjen az új környezettel. Lényeg az, hogy iszik. És kérdezz valami állatorvost okvetlen.
25. daroki (válaszként erre: 22. - Heni86)
2010. jún. 20. 22:39

Hát ez így biztos,hogyha te viszed majd a dokihoz és te kéred a chipezését,akkor a te nevedre fogják regisztrálni.

De az oltási könyvet akkor is meg kellett volna,hogy kapjad és minimum egy oltást már kellett volna,hogy kapjon és a féreghajtást is már pár alkalommal.Jó volna tudni,hogy valóban mennyi idős is a pici??

24. Heni86
2010. jún. 20. 22:38
Jahh és a Freshnapf-ban összefutottam egy állatorvossal és ő azt mondta szerinte se 8 hetes (úgy 6 lehet) viszont nagyon szépen rendben van csak tejet ne adjak hanem tejpótlót és elmondott pár szabályt. Több mindent tudtam meg tőle mint az eladótól...
2010. jún. 20. 22:36
azért nem iszik, mert még szopott, amig szopnak nem kell neki viz, a kedves eladót keresd fel, és köszönés helyett verjél be neki egy jó nagyot, az ilyenektől én ugy ki vagyok akadva. Én nyolc hetes koruk előtt nem adtam oda a kölyköket, addig a mamájuk mellett a helyük, addigra már mindent esznek, tul vannak oltáson, féregtelenitésen, és tökéletesen meg tudják rágni még a felnőtt tápot is, fuuuuuuuuu, én megfojtanám
22. Heni86
2010. jún. 20. 22:35

Köszönöm mindenkinek. Nem is tudom, valami bűzlik nekem is de nem is tenyésztői áron vettük a kurtyust úgyhogy...

Természetesen holnap délelőtt első dolgom lesz elvinni állatorvoshoz de így vasárnap lévén nem volt rá lehetőség.

A chip-et elhittem mert olvastam róla én is a kerületi újságban, hogy kötelező (vagy lesz). Csak azt nem értettem hogy függ össze az oltási könnyvvel. Állítólag azért nem rakatta bele ő a chip-et mert így az én nevemre regisztrálják.

2010. jún. 20. 22:33

Egyébként nálunk is sokáig volt aggodalom tárgya a nem ivás.

Azért számít az új környezet, még nem érzi magát "biztonságban", hiányzik az anyukája.

20. daroki (válaszként erre: 19. - Heni86)
2010. jún. 20. 22:30
Képet tudsz feltenni róla?
19. Heni86
2010. jún. 20. 22:29

Itt vagyok bocsi!

Most végre ivott egy kis vizet!!! :)) Fél siker...

2010. jún. 20. 22:22

Az az igazság,hogy kiskutyát a jelen törvények szerint chippelve lehet csak eladni ami az ELADÓ KÖTELESSÉGE!!!!

Vagyis elméletileg ha fizettél érte,akkor neki kellett volna be chipeltetni,DE ez a törvény tudtommal idén júniustól vagy júliustól lép életbe,de nem is ez a lényeg.

Az oltási könyvet köteles odaadni,ha be van chipeltetve a kutya,ha nincs.Mivel szaporító,ezért trükközik itt össze-vissza.Azt tanácsolom,mihamarabb állatorvos,és igen is verni az asztalt,hogy ha fizettél érte,és kötelező a chip,akkor ő chipeltesse be,és ne te,kérd el az oltási könyvet,legalább egy pillantást vess rá,hogy mikor született a kiskutya,ilyenek.Sajnos sok ilyen van,én is ráfáztam a kiskutyámmal,nem a chipelés miatt,hanem mert szaporítótól vettem és beteg,műteni kell majd.Sajnos néha az ember nem elég körültekintő,és sokan ezt kihasználják,nem beszélve a pénztelenséget,mert tenyésztőtől egy ilyen fajta kutyus elég drága.Sok sikert,reméljük a kicsinek nincs baja,és sikerül az etetése is.Ne hagyd magad,nem szabad.:)

2010. jún. 20. 22:20
Nincs foga? Te jó ég... Képet nem tudsz róla feltenni?
16. Edó21
2010. jún. 20. 22:17
Szerintem sem kötelező a chip, ez tuti, mert a kutyusaim maximálisan le vannak kezelve egészségügyileg, rendeletnek megfelelően. Nagy flakonba tegyél neki meleg vizet, ne forrót, és ahhoz fog majd bújni a helyén, azt hiszi, hogy az anyja az. Tejet nehogy adjál neki, a kecsketej az jó, az állatorvosunk mondta, hogy azt lehet, mivel a kistacskónkat elég satnya körülmények közül hoztuk el, az sem ismerte az ételt, a földről evett. A sima tejtől hasmenése lesz. Mikor mondtam az állatrovosnak, hogy kecsketejen nőtt fel, azt mondta, hogy az más, az nem ártalmas neki, teljesen más az összetétele, mint a bolti tejnek. Én sosem adtam a kutyáimnak tejet.
15. daroki (válaszként erre: 11. - Mion)
2010. jún. 20. 22:13
Nálunk már kötelező itt a kerületben és amennyire tudom egyre több helyen.Az én kutyáimba is vannak,én is hasznos dolognak tartom:)
14. Mion
2010. jún. 20. 22:12
Ja, akitől vetted az meg valószínűleg egy szaporító volt - így a körülmények alapján -, simán fel lehetne jelenteni. Én tuti megtenném.
13. Edó21
2010. jún. 20. 22:11
Hát szerintem sincs köze az oltásnak a chiphez. Szerintem is miharabb vidd el állatorvoshoz, majd ő megállapítja, hogy kb. mennyi idős lehet. Hát nem tudom, nincs foga??? 6-7 hetesen lehet elhozni egy kis kutyát az anyjától, szerintem minden kutyának van akkor már foga. Nekünk már több felnevelt kutyánk volt, most is van. Legalább jó drágán vetted? Valami nem stimmel itt. Lehet, hogy nem oltatta be a kutyát, és annak az árát is elkérte. Biztos, ami biztos, kérdezd meg az állatorvost, ha netán duplán kapja meg az oltást akkor mi van??? Az eladó legalább lett volna olyan gerinces, hogy megmondja, hogy nincs beoltva, vagy nem akar arra költeni. Én is oltás nélkül hoztam el a kutyát, két-három nap múlva vittem el oltásra, mivel ez a pár nap kell a kutyusnak, hogy viselje az új környezetet. Lehet, hogy jól átvágott. Mindenképpen keress egy lelkiismeretes állatorvost.
2010. jún. 20. 22:10

amit még adhatsz neki pépéé áztatott tápot, én még le is turmixoltam neki, itt valami nagy átverés van.

átküldöm priviben a kiskutyáimról vezetett blogom linkjét, abban pontosan látod, hogy mennyi idősen mit eszik, mit csinál stb.

11. Mion
2010. jún. 20. 22:10

Szerintem a legegyszerűbb, ha elviszed dokihoz. Ő mindent meg tud majd mondani.

Én úgy tudom, kötelező a chip... de ha nem hát nem. Minden esetre hasznos találmány, az fix.

2010. jún. 20. 22:09
Átvágtak, ha még foga sincsen! Alig lehet 3 hetes, szóval HOLNAP SOS ÁLLATORVOS! Sok sikert kívánok és jó egészséget a Csöpp Kutyinak.
9. daroki (válaszként erre: 7. - Mion)
2010. jún. 20. 22:06
Én még azt is eltudom képzelni,hogy szegény egy oltást sem kapott:(A féreghajtásról nem is beszélve:(
2010. jún. 20. 22:06

nem kötelező chippeltetni!!!! most voltak kiskutyáim már minden oltást megkapták az uj gazdiknál, és csak néhány kapott, aki kifejezetten kért.

3 hetes korukban jön a foguk, azt hiszem rendesen átvertek.

főzz neki vizben grizt, probáld izesiteni májkrémmel, én első kajának turmixolt huslevest adtam nekik.

7. Mion
2010. jún. 20. 22:04
Mennyiért vettétek a kutyust?
6. daroki (válaszként erre: 3. - Heni86)
2010. jún. 20. 22:03
Hát sztem kamuzik a srác!A kutyával együtt kellett volna,hogy kapj egy oltási könyvet is,sztem ennek köze nincs a chiphez.
5. Mion
2010. jún. 20. 22:02

Igen, kötelező chipeztetni már, ha új kutyát vesz az ember.Ez nem régóta van így, azért tűnik újdonságnak.

Különben sem árt, ha megnézi a doki a kutyut.

4. daroki (válaszként erre: 2. - Heni86)
2010. jún. 20. 22:02

Szia!


Ajaj:(Hát lesz pár kemény napotok most az biztos.Én a helyedben már holnap elvinném állatorvoshoz megnézetni!

A bevásároltál neki mindenfélét nem a legjobb.Azt tudod,hogy eddig mit kapott enni??

2010. jún. 20. 22:00

Illetve...


Azt mondja a srác hogy vigyem el chippeztetni mert kötelező és csak utána tudja odaadni az oltási könyvet. Addig nem adja oda állítólag az állatorvos.

Igaz lehet???

2010. jún. 20. 21:59

Sziasztok!

Vettünk ma a kisfiamnak egy havanese kiskutyát. Nem tenyésztőtől vettük, túl sok infót nem kaptunk mellé.

A gond az, hogy az eladó szerint 8 hetes (kétlem mert kb. 20dkg az egész kutya) és eszik jópár dolgot rendesen tálból.

Namármost én bevásároltam ma neki mindenfélét de nem akar enni semmit. Vettem "tejpótlót" is az se kell neki, nem is iszik...

Pár falatka párizsit evett az ízlett neki nagyon de még foga sincs szegénynek hogy tudná enni...

Valakinek valami ötlet????

2010. jún. 20. 21:55
Havanese kölyök a háznál! S.O.S. segítség kellene!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook