Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hátsó udvar rész eladása fórum

Hátsó udvar rész eladása (beszélgetős fórum)


12. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2020. júl. 16. 12:04

Gondolom, csak építési engedéllyel vesz meg valaki egy telket.

Azt a bank adja?

Tényleg nem tudom.

11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2020. júl. 16. 11:24

Miért kellene építési engedély?

Bank, aztán ha az engedi akkor földmérő, utána földhivatal a megosztás miatt, majd ügyvéd az eladás lebonyolításához.

10. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 15. 14:12

Nem az önkormányzat az első? Talán építési engedély kell az eladáshoz.

Bár ez csak az én gondolatmenetem.

9. hpetra22 (válaszként erre: 5. - Piroska52)
2020. júl. 15. 13:52
Meg egy földmérő, aki kimér mindent és megmondja hol lesz vagy lehet a telekhatár és beadja a földhivatalba a papírokat.
2020. júl. 14. 09:15
Köszönöm utána érdeklődünk, akkor első körben a banknál.
2020. júl. 14. 08:04
Mindenképp kell egy ügyvéd,ő tudni fogja mikor mit kell intézni.
2020. júl. 14. 07:51
Szerintem először külön hrsz-ra kellene felvenni a két területet. Szóval telekmegosztást kellene csinálni. Mondjuk a banknak a biztosítéka az egész telek a házzal, szóval ez problémás lehet.
5. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 14. 07:25
Mi a hátsó szomszédét vettük meg, először a bankba menj, utána a főldhivatalba, és kell egy ügyvéd is.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Df1e1c376c)
2020. júl. 14. 06:43
Köszönöm szépen!
3. df1e1c376c (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 14. 06:36

Első körben a banknál érdeklődnék, mert ők simán mondhatják, hogy nem.

Ha lehet, a földhivatal tudja megmondani az adott terület parcellazasi kritériumait, utána meg egy ingatlanokat kellene találni, ha gozod sincs az árról.

2020. júl. 14. 06:26
Azt még hozzá teszem, hogy régen még egy nagy placc is hozzánk tartozott de az előző tulaj azt a részt is eladta a szomszédnak. nekünk a gyerek miatt elől van a trambulin, medence, kerti sütő, kút, minden,a hátsó rész meg a kutya miatt így is úgy is le van kerítve, veteményes van ott de azt a keveset amit oda ültettem, azt elől is meg tudom oldani,öntözni is könnyebb lenne, gyümölcs fák vannak még hátul
2020. júl. 14. 06:18

Sziasztok!


Adott egy ház, nagy udvarral. A házon hitel van. Mivel nagyon nagy a terület, azt beszélgettünk a férjemmel, hogy a hátsó részt nem használjuk ki, igazából csak ritkán megyünk hátra, kB amikor füvet kell vágni. Azon gondolkodtunk, hogy eladnánk a szomszédnak, őt érdekelné is a dolog. Viszont, egyrészt nem tudjuk, hogy lehet e ilyent, másrészt hol tudnánk ezt hivatalosan megérdeklődni? A földhivatalban? És mi alapján dől el, hogy mennyit ér a terület? Köszönöm ha valaki hozzá értő válaszol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook